Poniedziałek, 30 października 2017, godz. 18:00

To koniec 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Za wspólnie spędzony czas z piłkarzami Lechii i Korony dziękuje Bartłomiej Krawczyk, dobrego wieczoru!

19:52

Lechia nie oddała w całym meczu ani jednego celnego strzału.

19:51

Dzięki pierwszemu w sezonie wyjazdowemu zwycięstwu Korona awansowała na 6 miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Gino Lettieriego tracą 4 punkty do prowadzącego Górnika. Lechia pozostała na 12 miejscu, z przewagą 2 punktów nad strefą spadkową.

90'

Sędzia nie przedłużył meczu ani o sekundę. Koniec, Korona rozgromiła Lechię Gdańsk aż 5:0!

89'

Paixao nie sięgnął dośrodkowanej do niego piłki i grę od bramki wznowi Maciej Gostmoski.

86'

Kallaste został zablokowany na lewym skrzydle. Rzut rożny dla Korony.

84'

Mato Milos dobry wślizgiem odebrał piłkę Kallaste.

83'

Balde nie dobiegł do podania na lewe skrzydło.

81'

Lechia nadal nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę Gostomskiego...

80'

Wawrzyniak uderzał głową po dośrodkowaniu Lipskiego z rzutu rożnego. Wysoko ponad bramką.

79'

76'

Górski zablokowany z prawej strony przez Wawrzyniaka. Rzut rożny dla Korony.

75'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Adam Owen ściąga Sławczewa, a wprowadza Patryka Lipskiego.

74'

GOL DLA KORONY! Elia Soriano wpakował piłkę do niemal pustej bramki po dośrodkowaniu Kosakiewicza z prawej strony pola karnego!

73'

Marcin Cebula zmienia Gorana Cvijanovicia. Była to ostatnia rotacja w szeregach Korony.

71'

70'

Dusan Kuciak broni rzut karny Jakuba Żubrowskiego! Słaby był ten strzał gracza Korony....

68'

Rzut karny dla Korony! Joao Nunes sfaulował wbiegającego w pole karne Kallaste!

67'

Strzał Wolskiego z bardzo dużej odległości był bardzo mocny, ale i bardzo niecelny.

66'

Centrostrzał Oliveiry z lewego skrzydła został złapany przez bramkarza Korony.

65'

Balde do końca walczył z obrońcą o dogrywaną mu piłkę i udało mu się przy niej utrzymać, ale podawał do nikogo i Korona mogła przemieścić się z piłką na połowę Lechii.

64'

Nieudane dośrodkowanie Romario Balde z prawej strony i Maciej Gostomski bez problemów łapie piłkę.

63'

Górski świetnie podcinał piłkę w pole karne, ale w ostatniej chwili interweniował Joao Nunes. Po chwili z prawego skrzydła dośrodkowywał Kosakiewicz, ale bardzo nieudanie.

61'

Wracający Łukasik fauluje Możdżenia przy linii środkowej.

60'

Sławczew dobrze wypuścił Balde na prawym skrzydle, ale w tej akcji Lechii udało się wywalczyć tylko rzut rożny.

57'

Druga zmiana w Lechii. Romario Balde w miejsce Flavio Paixao.

57'

Nunes fauluje Soriano, za co ukarany został żółtą kartką.

55'

Kosakiewicz za mocno dośrodkowywał z prawego skrzydła.

54'

Mecz się trochę uspokoił i przeniósł w środkową strefę boiska.

50'

Joao Nunes fauluje Soriano na lewym skrzydle.

47'

Mocne wejście Lechii w drugą połowę! Paixao nie sięgnął dośrodkowanej z prawej strony piłki i ta odbiła się od Rymaniaka. Gdyby nie świetny refleks Gostomskiego, mielibyśmy gola samobójczego!

46'

Korona rozpoczęła drugą połowę!

46'

Boisko opuścił też Kaczarawa, a wszedł na nie Elhadji Pape Diaw.

46'

Korona rozpocznie drugą połowę ze zmianami. Elia Soriano zastąpił Radka Dejmka.

19:00

Dla graczy Lechii mamy pocieszenie - póki co daleko im do najwyższej porażki w historii naszej ligi. 11 września 1927 TKS Toruń przegrał z Wisłą w Krakowie 0:15.

18:54

Najstarsi kibice Lechii pamiętają jednak cudowny come-back swojej drużyny. Czy podobnego wyczynu dokonają piłkarza Adama Owena? Póki co ciężko to sobie wyobrazić.

18:51

Lechia jest kompletnie zagubiona w obronie i bezradna w ataku, co obrazuje okrągłe zero po stronie gospodarzy, jeśli idzie o celne strzały na bramkę rywala. Prowadzenie Korony jest jak najbardziej zasłużone, gracze Gino Lettieriego pewnie zmierzają po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Olbrzymia porcja gwizdów żegna piłkarzy Lechii.

44'

GOL DLA KORONY! Kaczarawa uciekł obrońcom i za ich plecami wślizgiem wykończył płaskie dośrodkowanie w pole karne - piłka odbija się od słupka i wpada do bramki!

43'

Górski przejął piłkę na połowie Lechii, a następnie został sfaulowany przez Wolskiego.

41'

Milos oddał mocny strzał na bramkę Gostomskiego, ale ugrzęzła między nogami obrońców Korony!

39'

NOKAUT!? Kovacević przedłużył dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie dopada do niej Rymaniak, który pewnym strzałem zdobywa trzeciego gola dla Korony!

38'

Kallaste przejął piłkę na połowie Lechii, zagrywając ją do Kaczarawy, któremu udało się wywalczyć rzut rożny.

38'

Możdżeń fauluje w strefie środkowej.

35'

Żółta kartka dla Rafała Wolskiego.

35'

Fizjoterapeuci Lechii jasno dali znać - konieczna będzie zmiana. Mateusza Lewandowskiego zmienia Joao Oliveira.

34'

Problemy Lechii. Mateusz Lewandowski odniósł jakiś uraz i znajduje się poza boiskiem, oczekując na pomoc medyczną.

31'

GOL DLA KORONY! Możdżeń zagrał na wolne pole do Kosakowicza, jednak interweniujący Lewandowski wślizgiem wyłożył piłkę Maciejowi Górskiemu, który posłał piłkę obok Dusana Kuciaka do pustej bramki!

30'

Bardzo ładnie wyglądał atak pozycyjny Korony, ale zakończył się on stratą piłki przez Cvijanovicia w polu karnym Lechii.

27'

Lechia chciała bardzo szybko odpowiedzieć, ale Sławczew stracił piłkę pod polem karnym Korony i piłka padła łupem Gostomskiego.

26'

GOL DLA KORONY! Milos zagrał piłkę prosto pod nogi Żubrowskiego, który doskonałym lobem podał do Kaczarawy, który opanował piłkę w powietrzu i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

23'

Nieporozumienie Wawrzyniaka z Kuciakiem w efekcie czego piłka minęła ich obu. Ratujący ich Augustyn wybijając piłkę trafił Wawrzyniaka w głowę, po czym piłka wyszła na rzut rożny.

19'

Za słabe było dośrodkowanie Wolskiego ze stojącej piłki i w efekcie wybija ją pierwszy napotkany obrońca.

18'

Rzut wolny dla Lechii na połowie Korony. Wolski będzie mógł dośrodkowywać w pole karne.

16'

Po indywidualnym rajdzie Wolskiego z dystansu strzelał Lewandowski, ale trafił tylko w obrońcę i piłka wychodzi na rzut rożny.

14'

Z lewej strony pola karnego uderzał Flavio Paixao. Niecelnie.

12'

Fantastyczna interwencja Kuciaka ratuje Lechię! Joao Nunes nie zdołał głową wybić piłki, przez co ta znalazła się w polu karnym pod nogami Kaczarawy, który przegrywa pojedynek z bramkarzem!

10'

Milos dobrze odebrał piłkę Cvijanoviciowi i wyprowadzał atak Lechii, jednak stracił piłkę w środku boiska.

6'

Wolski dobrze przyjął piłkę miękko wrzuconą w pole karne i soczystym uderzeniem trafia w słupek!

5'

Strata Lechii w środku boiska i Korona rusza z kontratakiem prawym skrzydłem, jednak akcję kończy za mocne podanie.

3'

Bardzo ładna, kombinacyjna akcja Lechii! Wbiegający w pole karne Wolski jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i Rymaniak zdążył wybić piłkę na rzut rożny.

2'

Obrońcy Korony przecinają przerzut piłki do Milosa.

1'

Lechia rozpoczęła mecz!

17:57

Jesteśmy po losowaniu stron, za chwilę rozpoczniemy.

17:56

Jedziemy do Gdańska po to, żeby wygrać. To nie będzie żaden mecz towarzyski - tak z kolei zapowiadał Gino Lettieri, cytowany przez oficjalną stronę internetową Korony. Na wyjazdach jego podopiecznym idzie jednak jak po grudzie - w 6 grach na boiskach rywali Korona nie wygrała ani razu, 4-krotnie remisując i 2-krotnie przegrywając.

17:51

Korona to bardzo pewna siebie drużyna. Mają więcej punktów od nas. Są bardzo energetycznym zespołem. Wszystkie siły rzucają na atak, ale też skutecznie bronią. Mają młodych i głodnych gry piłkarzy. W ekstraklasie nie ma łatwych meczów, jednak to my gramy u siebie i to jest nasz plus - tak przed meczem zapowiadał na łamach "Przeglądu Sportowego" Adam Owen, opiekun Lechii.

17:49

Przed tygodniem Lechia w szalonym meczu zremisowała 3:3 z Lechem Poznań, podobnie jak Korona, która w takim samym stosunku zremisowała z Górnikiem Zabrze.

17:47

Gruntownie przebudowana przed sezonem Korona radzi sobie na razie lepiej od czwartej drużyny ubiegłego sezonu. Piłkarze z Kielc zdobyli dotychczas 19 punktów, co daje im 9 miejsce w tabeli, natomiast gracze Lechii ma ją na swoim koncie 14 oczek, co przekłada się na 12. lokatę.

17:45

Dobry wieczór! Już za 15 minut rozpoczniemy ostatni mecz 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy - Lechia Gdańsk podejmie Koronę Kielcę. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.