Sobota, 28 października 2017, godz. 18:00
CracoviaCracovia
1 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
20:01

To wszystko na dzisiaj w naszej relacji. Za uwagę dziękuje Państwu Hubert Jan Faron. Zapraszam również na kolejne relacje tekstowe na stronie gol24.pl!

20:00

Cóż można rzec, remis w tym meczu jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym, jednak nie można powiedzieć, żeby satysfakcjonował którąkolwiek z drużyn, gdyż kompletnie nie poprawia ich ligowej sytuacji. Bruk-Bet Termalica co prawda wyprzedziła Piasta Gliwice, lecz nad strefą spadkową ma ledwo punkt przewagi. Cracovia po raz kolejny wypuszcza zwycięstwo w samej końcówce meczu i przynajmniej przez tydzień pozostanie w strefie spadkowej. Niewątpliwą ozdobą meczu jest gol Michała Helika, z którego chyba nawet sam Zlatan Ibrahimović byłby dumny.

95'

KONIEC! Podział punktów w Krakowie po zawrotnej końcówce!

94'

Żółta kartka dla Guby.

94'

Krzysztof Piątek marnuje piłkę meczową! Strzał głową napastnika Cracovii po dośrodkowaniu z lewej strony mija nieznacznie bramkę Muchy.

93'

4 minuty doliczone

93'

Świetna klepka Misaka z Łukaszem Piątkiem na prawym skrzydle, strzał tego drugiego odbił się jednak od słupka. Na szczęście dla gości przed szesnastką był Jovanović, który wykorzystał fakt, że Sandomierskiego nie było przez moment w bramce i huknął obok rozpaczliwie próbującego zablokować futbolówkę Helika.

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JOVANOVIĆ WYRÓWNUJE!

89'

Krzysztof Piątek złapany na spalonym.

87'

Faul w ataku Stefanika przerywa akcję gości. Faulowany Drewniak.

85'

Ruszyła do ataku Bruk-Bet Termalica, lecz dogranie Misaka niedokładne.

83'

Piękne dogranie Drewniaka z około czterdziestego metra na pole bramkowe świetnie wykorzystał Michał Helik, który wysoko uniesioną piętą zdobywa gola dla Cracovii!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! MICHAŁ HELIK

81'

Ostatnia zmiana w Cracovii. Wdowiak w miejsce Wójcickiego.

77'

Szansa Zenjova! Rezerwowy gospodarzy dobrze zszedł z piłką do środka, jednak uderzył za lekko, by pokonać Muchę.

76'

6431 widzów dzisiaj na stadionie przy Kałuży.

75'

Miał szansę na wejście smoka Guba! Dostał piłkę z lewej strony, złamał na prawą nogę, jednak uderzył prosto w Sandomierskiego.

74'

Roszada również w Cracovii. Szczepaniak zmienia Covilo.

74'

Tymczasem ostatnia zmiana w zespole "Słoników" Guba za Pawłowskiego

72'

Szczepaniak szykowany do wejścia na murawę.

69'

Świetna szansa dla gospodarzy! Po rzucie rożnym groźnie główkował Covilo, niestety dla Pasów, obok bramki.

68'

Niebezpiecznie pod bramką Muchy! Kontratak Cracovii po rzucie rożnym dla Bruk-Betu zakończony dobrą wrzutką Finka, jednak strzał Hernandeza przelatuje nad bramką gości.

66'

Pierwsza zmiana w Cracovii. Zenjov za Mihalika.

66'

Zablokowany strzał Misaka zza szesnastki. Rożny dla gości.

64'

Szeliga poturbował Mihalika. Słowak nie podnosi się z murawy i jest opatrywany poza linią boczną.

62'

Łukasz Piątek uderza zza pola karnego, jednak dobre kilka metrów od bramki gospodarzy.

60'

Dobry rajd Szeligi prawą stroną, ale Śpiączka nie poradził sobie z przyjęciem i od brami Sandomierski.

58'

Dogranie Misaka na pole karne Cracovii przechwycone przez Sowaha.

56'

Dobry drybling Mihalika środkiem pola, lecz odegranie Krzysztofa Piątka do Słowaka przecięte przez zawodników gości.

54'

Misak ukarany żółtą kartką za faul na Sowahu

54'

Niedokładne zagranie Hernandeza z rzutu wolnego wybite przez obrońców gości.

50'

Odpowiedź Cracovii! Dogranie Drewniaka z rożnego zamykał wślizgiem Helik, ale trafił tylko w słupek!

49'

Ależ błąd obrony Cracovii! Misak świetnie znalazł niepilnowanego Łukasza Piątka i tylko przytomne wyjście Sandomieskiego ratuje gospodarzy!

48'

Przechwyt Cracovii w środku pola i zagranie do przodu, jednak Wójcicki złapany na spalonym.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania.

46'

... I Śpiączka za Maksimenkę

46'

Dwie zmiany w przerwie w zespole gości. Stefanik za Gergela...

18:50

Tylko trzy celne strzały oglądaliśmy w pierwszej połowie meczu. Przy piłce nieznacznie dłużej utrzymuje się zespół gości, ale nie przekłada się to na skuteczność "Słoników". Poza uderzeniem Hernandeza nad bramką Muchy, szansą Wójcickiego z końcówki połowy i nieczystą przewrotką Łukasza Piątka nie byliśmy świadkami zbyt groźnych akcji. Jedyne co można oddać drużynie gości, to to, że jeśli chodzi o siatki założone rywalom prowadzą 3-0.

45'

Koniec pierwszej części spotkania.

45'

Było niebezpiecznie! Hernandez dośrodkował celnie na głowę Wójcickiego, ale pomocnik "Pasów" uderzył bardzo niecelnie!

45'

Fink faulowany w bocznym sektorze boiska. Szansa dla Cracovii.

44'

Strzał przewrotką Łukasza Piątka, ale nieczysto trafioną piłkę bez problemów łapie Sandomierski

42'

Dobrze urwał się prawą stroną Fink, ale dośrodkowanie prawego obrońcy gospodarzy nie znajduje adresata.

40'

Malarczyk fauluje Łukasza Piątka i ogląda żółty kartonik.

37'

Dośrodkowanie Drewniaka w pole karne zamyka głową Helik, lecz futbolówka ląduje w ramionach Muchy.

34'

Dwójkowa akcja Jovanovicia i Pawłowskiego lewą stroną, ale wrzutka tego pierwszego wybita przez Helika.

30'

Faul taktyczny Maksimenki na Krzysztofie Piątku i żółta Kartka dla stopera gości

28'

Przez chwilę nie podnosił się z boiska Helik, ale na szczęście zdrowiu stopera Cracovii nie zagraża niebezpieczeństwo.

25'

Napiera teraz Cracovia, jednak niecelne wrzutki Wójcickiego nie przynoszą efektu.

23'

Zagranie ręką Szeligi w polu karnym, jednak sędzia odgwizduje faul na obrońcy Bruk-Betu. Od rzutu wolnego goście.

19'

Uderzenie Gergela wysoko nad bramką Sandomierskiego

19'

Faulowany Pawłowski, rzut wolny dla Bruk-Betu 30 metrów od bramki rywala.

17'

Większość czasu przy piłce utrzymują się goście, ale poza jednym celnym strzałem nie przyniosło im to do tej pory wymiernych korzyści.

14'

Na spalonym po wrzutce Gergela złapany Łukasz Piątek. Mogło być groźnie pod bramką Cracovii.

13'

Było blisko! Sandomierski długim wznowieniem uruchomił Hernandeza, jednak uderzenie Hiszpana przelatuje nad bramką "Słoników"

11'

Kolejny rożny dla Cracovii, ale bez jakiejkolwiek korzyści dla "Pasów"

9'

Strzał Misaka w światło bramki, jednak zdecydowanie za lekki i bez kłopotów broni Sandomierski.

7'

Główka Wójcickiego, jednak bez zagrożenia dla Muchy

6'

Kontratak gości zatrzymany, jednak utrzymują się oni przy piłce na połowie Cracovii.

5'

Wójcicki dobrze do Piątka, jednak ten nie poradził sobie i tylko rzut rożny dla gospodarzy.

2'

Nikt nie szarżuje od początku, póki co jedna i druga drużyna spokojnie w środku pola rozgrywa piłkę.

1'

Pan Zbigniew Dobrynin daje znak. Od środka goście i zaczynamy!

17:58

Kibice Cracovii odśpiewują hymn klubu, drużyny wchodzą na boisko i już za chwilę zaczynamy!

17:52

Ostatni raz Cracovia pokonała Bruk-Bet Termalicę jeszcze w 1. Lidze. Było to 12 maja 2013 roku. Ostatnie dwa mecze przy Kałuży zakończyły się zwycięstwami Słoników. Czy Cracovia w końcu przełamie fatum "Słoników"?

17:40

Rezerwowi Bruk-Betu: Trela, Fryc, Guba, Stefanik, Śpiączka, Mrozik, Peda

17:24

Trener Bruk-Betu Maciej Bartoszek nazwał to spotkanie "meczem za sześć punktów". Trudno się z nim nie zgodzić patrząc na ligową tabelę. Goście są tylko o jedno miejsce wyżej niż gospodarze i mają nad nimi punkt przewagi. Przed momentem zakończył się dodatkowo mecz Piasta Gliwice z Wisłą Płock. Gliwiczanie zwyciężyli 2-1 i wskoczyli na 13. miejsce spychając Bruk-Bet na 14, a Cracovię na 15. lokatę.

17:05

Ławka rezerwowych Cracovii: Wilk Spilak Zenjow Szczepaniak Michalik Deja Deleu

16:38

Witam serdecznie i zapraszam na tekstową relację LIVE z meczu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Cracovią Kraków a Bruk-Betem Termalicą Nieciecza!