Sobota, 21 października 2017, godz. 15:30
Sandecja Nowy Sączsandecja nowy sącz
1 : 1
CracoviaCracovia
94'

Koniec meczu! Grająca w osłabieniu Sandecja zdołała wygarnąć punkcik Cracovii w Niecieczy. W tabeli beniaminek skoczył na 9. lokatę, a "Pasy" "umocniły się" na 13. lokacie.

92'

Przebojowa, choć trochę chaotyczna akcja Adriana Danka prawą stroną. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Lennard Sowah pozwalając jej wyjść poza linię boczną.

91'

Lukas Kuban skutecznie odcina od podania Krzysztofa Piątka. Michał Gliwa wznawia grę.

90'

Yusuke Araki dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

"Pasy" wybijają piłkę z własnej "szesnastki".

89'

Grający w osłabieniu gospodarze "poczuli krew". Deleu musiał ratować się faulem na Aleksandyrze Kolewie na lewej stronie.

87'

Przytomne rozrzucenie gry do prawej strony do Adriana Danka. Ten centruje w pole karne i nadbiegający Filip Piszczek uprzedza Piotra Malarczyka. Płaskim uderzeniem przy dalszym słupku wpisuje się na listę strzelców!

87'

SANDECJA WYRÓWNUJE! FILIP PISZCZEK!!!

86'

Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego Szymona Drewniaka przelatuje metr-półtora nad poprzeczką.

85'

Javi Hernandez faulował przez Michała Gałeckiego. Przed rzutem wolnym zmiana: za Tomasza Brzyskiego wchodzi Jonatan Straus.

83'

Michał Gliwa znowu w roli głównej - zbija piłkę do boku tuż sprzed linii bramkowej po główce Mateusza Szczepaniaka!

83'

Szymon Drewniak wycofuje płasko do Javiego Herandeza, ale został zablokowany. Po chwili jednak Michał Gliwa paruje piłkę atomowe uderzenie Piotra Malarczyka z woleja!

82'

Faul Lukasa Kubana przy lewej linii bocznej pola karnego. Faulowany był Mateusz Szczepaniak.

82'

10/1 Strzały/strzały celne 9/2

81'

Adrian Danek zmienia Adriana Bastę.

80'

Teraz Lennard Sowah. Przeciągnął centrę z lewej strony, niemal z linii końcowej.

80'

Mateusz Szczepaniak na lewej stronie wrzuca w pole karne do nikogo. Michał Gliwa wznawia grę z "piątki".

78'

Korner tym razem nie przynosi zagrożenia.

77'

Michał Gliwa z trudem paruje piłkę na rzut rożny po główce Michała Helika!

76'

Jakub Wójcicki zahaczony przez Filipa Piszczka ok. 30 metrów od własnej bramki. Szymon Drewniak ustawia piłkę...

75'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Grzegorza Barana za spóźniony faul. Sandecja przez kwadras (plus to, co doliczy japoński sędzia) będzie grac w "dziesiątkę"!

73'

Grzegorz Baran naprawia błąd Michala Pitera-Bucko przed linią 16. metra. Tym samym powstrzymał Krzysztofa Piątka.

73'

Lennard Sowah powstrzymuje Aleksandyra Kolewa we własnej "szesnastce". Wybija piłkę z własnej "szesnastki" na uwolnienie. I to na tyle skutecznie, że jeszcze nabił Bułgara.

70'

"Kontry nie będzie" po atomowym uderzeniu Javiego Hernandeza z dystansu.

69'

Za Mateusza Wdowiaka pojawia się jego imiennik, Szczepaniak.

68'

Grzegorz Baran podaje na lewą stronę do rozpędzonego Patrika Mraca. W sytuacji połapał się jednak Deleu - zażegnał niebezpieczeństwo.

67'

Lukas Kuban zmienia Bartłomieja Kasprzaka.

66'

Żółta kartka dla Michała Helika. Za grę na czas... w 66. minucie...

16:56

Jest wsparcie z Krakowa

63'

Po drodze był rykoszet, więc Sandecja ma rzut rożny. Patrikowi Mrazowi brakowało niewiele do szczęścia

62'

Aleksandyrowi Kolewowi brakuje coraz mniej, by wpisać się na listę strzelców! Przejmuje pilkę na 18. metrze od Wojciecha Trochima, i uderza z woleja tuż nad poprzeczką!

60'

Jvi Hernandez decyduje się na bezpośrednie uderzenie. Podbita piłka od stojącego w murze Filipa Piszczka przelatuje nad poprzeczką. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

60'

Zdaniem sędziego Krzysztof Piątek został powalony przez Grzegorza Barana przed polem karnym. Raczej nie było podstaw do podyktowania rzutu wolnego, a tym bardziej do żółtej kartki dla kapitana Sandecji.

58'

Mateusz Wdowiak dostaje dobre podanie od Jakuba Wójcickiego ok. 18 metrów od bramki gospodarzy. Chciał podać z powrotem do wbiegającego kolegi, ale nie trafił w piłkę...

56'

Deleu poszedł na przebój prawą stroną po akcji z Javim Hernandezem. Miał być hit, wyszedł... z piłką poza boisko. Michał Gliwa od bramki.

16:43

53'

Zdaniem japońskiego rozjemcy Flip Pisczek był faulowany w ofensywnej akcji zawodników Michała Probierza. Ale trzeba przyznać, że Cracovia po przerwie prezentuje się znacznie lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach. W szatni padły mocne słowa?

52'

Javi Hernandez czekał na podanie od Szymona Drewniaka. Nie doczekał się - akcja "Pasów" spaliła na panewce.

50'

Dobre podanie na prawe skrzydło do Bartłomieja Kasprzaka. Zagranie okazało się dla niego ciut za mocne.

48'

Nieudany atak Cracovii lewą stroną. Michał Gliwa wznawia grę z "piątki".

46'

I od razu przerwa. Ostre starcie Michała Gałeckiego z Szymonem Drewniakiem. Debiutant nakładką zaatakował pomocnika "Pasów". Kartki jednak nie ma.

46'

Sandecja zaczyna ze środka!

16:30

Obie "jedenastki' wracają na murawę. Za moment rozpocznie się druga odsłona.

45'

+2' Adam Wilk pewnie chwyta piłkę po główce Aleksandyra Kolewa
Yusuke Araki kończy w Niecieczy pierwszą połowę. Sandecja przegrywa z Cracovią po golu Michała Helika w 9. minucie
.

45'

+1' Teraz spróbował centrować Deleu. Piłka ląduje na górnej siatce bramki Sandecji.

45'

Po rzucie rożnym Tomasza Brzyskiego Michal Piter-Bucko główkuje wyżej niż dalej (w stronę bramki). "Pasy" wyjaśniają sytuację wybiciem na uwolnienie.

44'

Zawodnicy Adama Mroczkowskiego spróbowali prawą stroną. Jednak centra Adriana Basty zostało przecięte przez Piotra Malarczyka.

43'

Tomasz Brzyski wślizgiem wybija piłkę spod nóg Mateusza Wwodiaka. Do futbolówki dopada Patrik Mraz, którego płaskie zagranie z pola karnego wybija obrońca Cracovii.

Teraz jakoś poradził sobie Deleu w defensywie .Sandecja ma rzut rożny, po którym pewnie piąstkuje Adam Wilk.

41'

Deleu strzela po aucie tak, że "kontry nie będzie". Michał Gliwa wznawia grę z "piątki".

40'

Próba skopiowania akcji z 9. minuty. Stojący w ok. prawego narożnika pola bramkowego Jakub Wójcicki uderza po koźle obok bramki.

39'

Przewinienie Filipa Piszczka ok. 35 metrów od własnej bramki. Z tej odległości była centra, którą na gola zamienił Michał Helik.

39'

8/1 Strzały/strzały celne 2/1 (i gol Michała Helika)

37'

Michał Probierz przeprowadza zmianę. Deleu będzie grać za Maticia Finka. "Wędka"? Trudno powiedzieć.

33'

Po chwili Bułgar na spalonym-widmo. Pomyłka japońskich sędziów mogła zaprzepaściła szansę Sandecji na wyrównanie.

32'

To była najlepsza okazja gospodarzy do wyrównania! Aleksandyr Kolew z bliskiej odległości główkuje tuż obok lewego słupka!

31'

W protokole sędziowskim jest też Wojciech Trochim za "żywe" protesty. Wcześniej boczny obrońca Cracovii przepuścił piłkę między jego nogami.

31'

Lennard Sowah upomniany żółtą kartką za faul.

29'

Adam Wilk z trudem odbija piłkę po strzale Filipa Piszczka! Uderzył w środek bramki, czym nieco ułatwił bramkarzowi interwencję!

27'

Ajjj Wojciech Trochim zagrywa ciut za wysoko w pole karne. Gdyby "dopieścił" piłkę, to Aleksandyr Kolew spożytkowałby tę okazję.

26'

Patrik Mraz chciał przyjęciem piłki zgubić na lewej flance Maticia Finka. Ten nie dał się nabrać Słowakowi.

25'

Aleksandyr Kolew "szczupakiem" strzela metr-półtora obok bramki. Akcja mogła się podobać.

23'

Krzysztof Piątek dopada do dalekiego zagrania z głębi pola. Z ostrego kąta uderza w boczną siatkę!

22'

W odpowiedzi stały fragment gry "Pasów". Przeciągnięta centra pada łupem bramkarza Sandecji.

20'

Piotr Malarczyk w ostatniej chwili blokuje strzał Wojciecha Trochima z ok. 20 metrów. Po chwili Aleksandyr Kolew został złapany w pułapkę ofsajdową.

20'

Wojciech Trochim fauluje Adama Deję w środku pola. Sytuację szybko wyjaśnia Yusuke Araki. Zawodnicy podali sobie ręce i gra wznowiona. Laga pada łupem Michała Gliwy.

18'

Nie szło lewą, to piłkarze Radosława Mroczkowskiego zaatakowali prawą flanką. Akcja przyniosła rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Adama Wilka. Dodatkowo Krzysztof Piątek ucierpiał w starci o dośrodkowanie.

16'

Filip Piszczek tym razem w roli prawoskrzydłowego. Zagrywa do nikogo, ale piłka trafia jakimś cudem pod nogi Aleksandyra Kolewa. Uderza jednak niecelnie.

15'

Rzut wolny dla Sandecji niemal z połowy boiska. Oczywiście wrzucającym jest Tomasz Brzyski, a z kilku metrów Filip Piszczek główkuje obok bramki.

13'

Wojciech Trochim pada powalony przez Piotra Malarczyka. Oczekiwał podyktowania rzutu wolnego, ale sędzia puścił grę. Kontra "Pasów" została jednak przerwana przed linią środkową.

12'

Bartłomiej Kasprzak zagrywa w "szesnastkę" do Aleksandyra Kolewa. Brakowało niewiele, by to było udane zagranie.

11'

Goście dążą do szybkiego podwyższenia prowadzanie. Atak został zastopowany przez Grzegorza Barana przed linią 16. metra.

9'

Bardzo dobre dośrodkowanie Szymona Drewniaka z rzutu wolnego na dalszy słupek. Do wrzutki na 8. metrze wyskakuje najwyżej Michał Helk, którym uderzeniem głową otwiera wynik spotkania!

9'

GOL DLA CRACOVII! MICHAŁ HELIK!!!

8'

Starcie Krzysztofa Piątka z Bartłomiejem Kasprzakiem. Rzut wolny z ok. 35 metrów od bramki gospodarzy.

6'

Nie powiodła się akcja "Pasów". Chcieli to rozegrać we dwóch Lennard Sowah i Mateusz Wdowiak. Podanie zwrotne do drugiego z wymienionych było niedokładne. Michał Gliwa wznawia grę z "piątki".

5'

Prosty techniczny błąd Patrika Mraza na lewej stronie. Piłka uciekła mu pod stopą poza linię boczną.

4'

Początek z lekkim wskazaniem na piłkarzy Radosława Mroczkowskiego. Atak lewą stroną został jednak przerwany.

2'

Monentalne przyspieszenie, po którym na lewej stronie Tomasz Brzyski centruje w pole karne do nikogo. Ciut wcześniej przewinienie Maricia Finka. Został słownie upomniany przez japońskiego sędziego.

1'

Nowosądeczanie spokojnie rozgrywają piłkę przed własnym pole karnym. "Pressing Iwańskiego" nie powoduje szybszego bicia serca.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza polowa rozpoczęta!

15:26

I przenosimy się do Niecieczy, gdzie za chwilę rozpocznie się spotkanie!

Obie powoli "jedenastki" wychodzą na murawę!

15:21

Oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie, z czego dwa razy w I lidze. Miało to miejsce w sezonie 2012/13 i Cracovia schodziła z boiska z tarczą (1:0 i2:1).Z kolei prawie półtora roku temu rozegrali mecz towarzyski, w którym już górowała Sandecja.

Jak zatem wypadnie premierowe starcie na najwyższym w Polsce stopniu rozgrywek?

15:19

Po 12 kolejkach LOTTO Ekstraklasy obie drużyny plasują się w dolnej ósemce, która walczyłaby o utrzymanie. A dokładniej gospodarze, którzy zgromadzili 16 "oczek", są na 10. pozycji. Z kolei Cracovia, tracąca 6 punktów, jest 13. Taki sam dorobek ma piętro niżej Pias, a stawkę zamykają Bruk-Bet Termalica i Pogoń (po 9 punktów).

15:17

Rezerwowi Sandecji: Łukasz Radliński- Jonatan Straus, Lukas Kuban, Filip Piszczek, Hubert Maślanka, Kacper Smoleń, Bartosz Gęsior.

15:15

Ustawienie taktyczne obu ekip

15:13

Rezerwowi Cracovii: Michal Pesković - Michal Siplak, Sergei Zenjov, Mateusz Szczepaniak, Sebastian Steblecki, Deleu, Jaroslav Mihalik.

15:09

Tradycyjnie przed pierwszym gwizdkiem sędziego, a jest nim Japończyk Yusuke Araki, odsyłam do przedmeczowej zapowiedzi przygotowanej przez Jacka Żukowskiego:

15:07

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ZYWO z meczu Sandecja - Cracovia!

15:05

Nie zwalniamy nawet na chwilę - po bardzo dobrym widowisku w Częstochowie idziemy poziom wyżej: do Ekstraklasy. Już za 25 minut w Niecieczy mecz przyjaźni między Sandecją Nowy Sącz a Cracovią. Jednak wzajemne sentymenty zostaną jedynie na trybunach, bo obu stronom zależy dzisiaj na komplecie punktów. Kto do swojego konta dopisze 3 punkty?