Lechia Gdańsklechia
1 : 0
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
17:23'

Pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem. Po nie najgorszym spotkaniu Lechia Gdańsk dopisuje sobie cenne trzy punkty, a bohaterem Gdańska okazał się Flavio Paixao, który kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko strzelił zwycięską bramkę!

90'

90+4. Koniec meczu! Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:0!

90'

90+3. Bardzo głupia strata Rafała Wolskiego, który zamiast utrzymać się przy piłce wdał się w niepotrzebny drybling.

90'

90+2. Łukasz Janoszka minimalnie się pomylił! Pomocnik Zagłębia otrzymał podanie w polu karnym Lechii i uderzył tuż obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Kuciaka!

90'

Do regulaminowego czasu zostały doliczone 3 minuty.

90'

Lechia ruszyła z kontratakiem, ale uderzenie Rafała Wolskiego było zbyt słabe i Polacek nie miał najmniejszych problemów ze skuteczną interwencją.

88'

Przewrotka Jarosława Jacha! Stoper Zagłębia ładnie złożył się, uderzył na bramkę, ale na jego nieszczęście jeszcze lepszą interwencją popisał się Kuciak!

88'

Bardzo dobra interwencja Stolarskiego, który uprzedził napastnika gości i wybił piłkę na rzut rożny.

86'

Fatalnie zachował się Kopacz, który w bardzo prostej sytuacji nie opanował piłki, zbyt daleko ją sobie wypuścił a ta w efekcie wyszła poza boisko.

84'

Jarosław Jach nie dał się ograć Flavio i sprytnie uprzedził strzelca jedynej bramki w meczu.

82'

Lechia wyraźnie się cofnęła i czeka na wyprowadzenie kontrataku. Zagłębie długo utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

80'

Ostatnia zmiana w meczu. Adam Buksa zmienił Patryka Tuszyńskiego.

77'

Bardzo poddenerwowany jest Piotr Stokowiec. Trener Zagłębia z pewnością nie tak wyobrażał sobie występ swoich podopiecznych, którzy grają poniżej swoich możliwości.

76'

9 399 - tyle widzów ogląda mecz z trybun stadionu w Gdańsku.

74'

Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Kontuzjowanego Mateusza Lewandowskiego zmienia Paweł Stolarski.

71'

Dobra interwencja Jakuba Wawrzyniaka, który w porę przerwał kombinacyjną akcję gości. Z rzutu rożnego nic groźnego nie wynikło i piłka zatrzymała się w rękach Kuciaka.

69'

Gościom brakuje dokładności. Podopieczni Piotra Stokowca bardzo nerwowo konstruują kolejne akcje i często kończą się one stratą piłki.

67'

To była ostatnia akcja w tym meczu Alana Czerwińskiego. W jego miejsce na murawie pojawia się Arkadiusz Woźniak.

67'

To powinna być bramka wyrównująca! Jakub Świerczok prostopadłym podaniem uruchomił Alana Czerwińskiego, który w sytuacji sam na sam z Kuciakiem uderzył obok bramki!

65'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Filip Jagiełło zmienia Bartłomieja Pawłowskiego.

63'

Zagłębie przejęło inicjatywę, stara się konstruować akcję, ale póki co gospodarze dobrze odpierają ataki gości.

61'

Fatalnie zachowali się stoperzy Zagłębia, którzy pozostawili zupełnie bez opieki wchodzącego z ławki Flavio.

60'

GOOOLLL! Ależ wejście smoka! Flavio Paixao z zimną krwią wykorzystał bardzo dobre podanie swojego brata i otworzył wynik spotkania! Świetne wyczucie nowego trenera Lechii!

59'

Mamy drugą zmianę w Lechii. Milosa Krasicia zmienia Flavio Paixao.

59'

Ależ Zagłębie było blisko! W pole karne dobrze dośrodkował Łukasz Janoszka, ale Michał Nalepa świetnie uprzedził Tuszyńskiego i wybił piłkę spod nóg napastnika Zagłębia!

57'

Fatalne przyjęcie piłki przez Marco Paixao i Lechia w prostej sytuacji straciła piłkę. Trybuny w Gdańsku chyba tracą cierpliwość i słychać coraz głośniejsze gwizdy.

55'

Na boisku mamy dużo niedokładności, żadna z drużyn nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce i jesteśmy świadkami dużej ilości strat.

53'

Na boisku pojawia się Rafał Wolski, który zmienił Joao Oliveire.

51'

Dobre zachowanie Wawrzyniaka, który umiejętnie zastawił piłkę i Tuszyński zmuszony był do sfaulowania obrońcy Lechii.

49'

Dobra interwencja Guldana, który przerwał atak gospodarzy. Dynamiczny początek drugiej części gry.

47'

Skiksował Jakub Wawrzyniak, który wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł korzyści gościom i Kuciak wybił piłkę.

46'

Rozpoczynamy II połowę spotkania!

45'

Koniec I połowy! Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 0:0. Widzimy się za kilka minut!

45'

Spore zamieszanie w polu karnym gości, ale każda z prób gospodarzy została zablokowana i Zagłębie oddaliło zagrożenie.

44'

W walce o górną piłkę Guldan sfaulował Paixao i gospodarze będą mieli rzut wolny nieopodal pola karnego.

42'

Indywidualna akcja Mato Milosa, który dynamicznie zbiegł do środka boiska i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Niestety dla gospodarzy piłka minęła bramkę.

39'

Lechia szybko rozegrała rzut rożny, ale obrońcy gości w porę się zorientowali, wybili piłkę przed pole karne prosto pod nogi Wawrzyniaka, ale uderzenie byłego reprezentanta Polski poszybowało nad bramką.

37'

Lechia nie wykorzystała kolejnego kontrataku! Paixao uciekł jednemu z obrońców, błąd popełnił Jach, ale Portugalczyk zbyt słabo dograł w pole karne i Janoszka zdołał wybić piłkę!

35'

Lubomir Guldan zagrał długą piłkę w kierunku Pawłowskiego, ale osamotniony zawodnik Zagłębia nie poradził sobie z obrońcami Lechii i piłka ostatecznie wylądowała w rękach Kuciaka.

33'

W indywidualnej akcji Jakub Świerczok, ale napastnik Zagłębia z 18 metrów uderzył niecelnie.

23'

Umknęła nam żółta kartka dla Patryka Tuszyńskiego, który za faul z 22 minuty został ukarany kartką.

30'

Dobra interwencja Michała Nalepy, który powstrzymał szarżującego Jakuba Świerczoka.

28'

Posiadanie piłki: 54% - 46% dla Lechii, w sytuacjach bramkowych mamy remis 1-1. Zagłębie powoli odzyskuje właściwy rytm, ale widowisko na tym na razie nie korzysta.

26'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Łukasz Janoszka, ale strzał pomocnika Zagłębia okazał się zbyt słaby i Kuciak z małymi problemami, ale złapał to uderzenie.

25'

Zagłębie wykonywało rzut rożny i chwilę później zostało skontrowane. Krasić dograł do Paixao, ale napastnik Lechii zachował się egoistycznie i uderzył prosto w obrońcę gości!

22'

Jednego z obrońców Lechii faulował Patryk Tuszyński i gospodarze ze swojej połowy wznowią grę.

20'

20 minut gry za nami i nie jest to najgorsze spotkanie. Gospodarze starają się atakować, widać duże zaangażowanie, ale..do tej pory też nie jest to spotkanie o którym będziemy rozmawiać tygodniami.

18'

Z rzutu wolnego uderzył Jarosław Jach, ale ta próba okazała się bardzo niecelna. Grę od bramki wznowi Dusan Kuciak.

17'

Michał Nalepa nieprzepisowo potraktował Jakuba Świerczoka i sędzia Frankowski odgwizdał przewinienie. Rzut wolny dla Zagłębia.

16'

Kolejna groźna akcja Lechii! Wawrzyniak bardzo dobrym dośrodkowaniem uruchomił Krasicia, ale Serb zbyt mocno zgrał piłkę do Paixao. Gdyby doświadczony pomocnik byłby dokładniejszy to gospodarze z pewnością prowadziliby w tym spotkaniu!

14'

Kapitalna interwencja Martina Polacka, który obronił uderzenie oddane z pola karnego przez Marco Paixao! Bramkarz Zagłębia sparował piłkę na rzut rożny!

13'

W polu karnym Lechii upadł Bartłomiej Pawłowski, ale sędzia Frankowski nie dał się nabrać i nie przerwał gry.

11'

Zagłębie za sprawą Patryka Tuszyńskiego próbowało się ''odgryźć'' Lechii, ale akcje gości faulem przerwał Jakub Wawrzyniak.

10'

Dobry fragment gry w wykonaniu gospodarzy. Lechia dłużej utrzymuje się przy piłce i stara się konstruować ataki oparte na dośrodkowaniach w pole karne gości.

8'

Było groźnie pod bramką Zagłębia! Łukasik zagrał w kierunku Paixao, ale Portugalczyk nie opanował piłki a Krasić zbyt mocno dośrodkował w pole karne i obrońcy z Lubina poradzili sobie z tym zagrożeniem!

7'

Na razie dominuje gra w środku boiska. Żadna z drużyn nie chce się zbytnio otworzyć i narazić na kontratak. Trwa typowe ''badanie'' rywala.

6'

W taki sposób ''przywitał się'' Adam Owen.

5'

Marco Paixao został złapany na pozycji spalonej i sędzia słusznie przerwał grę.

4'

Pierwszy atak Lechii za nami. Łukasik zagrał piłkę nad głowami obrońców Zagłębia, a uderzenie Marco Paixao zostało zablokowane na rzut rożny.

2'

Zagłębie wychodziło z kontratakiem, ale dobry powrót zaliczył Daniel Łukasik, który wybił piłkę spod nóg zawodnika Zagłębia.

15:30

Rozpoczynamy spotkanie w Gdańsku!

15:26

Trybuny w Gdańsku... No cóż, Zabrze to nie jest.

15:23

Debiutant czy trener z obecnie najdłuższym stażem w jednym klubie? Rozpoczynające się za kilka minut spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco!

15:20

Lechia fatalnie spisuje się w meczach u siebie. W tym sezonie nie potrafiła zainkasować trzech punktów przed własną publicznością, ponosząc dwie porażki i dwukrotnie remisując. Dzisiaj przed podopiecznymi Adama Owena ciężkie zadanie, bowiem do Gdańska przyjechał wicelider z Lubina.

15:15

Dzisiejsze spotkanie jest bardzo ciekawe ze względu na osobę nowego trenera Lechii. Adam Owen objął drużynę po Piotrze Nowaku, który teraz jest dyrektorem sportowym drużyny z Gdańska.

15:12

Jak obydwa zespoły spisały się w poprzedniej kolejce? Lechia przegrała z Bruk-Bet Termalicą 1:2, a Zagłębie pokonało Sandecję Nowy Sącz 1:0.

15:05

Początek meczu już za 25 minut.

14:47

14:46

Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc, Sasa Balić, Aleksandar Todorovski, Arkadiusz Woźniak, Filip Jagiełło, Adam Buksa, Jakub Tosik

14:46

Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenika, Steven Vitoria, Rafał Wolski, Flavio Paixao, Joao Nunes, Florian Schikowski, Paweł Stolarski

14:39

Witamy w relacji LIVE z meczu 11. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin.