Poniedziałek, 18 września 2017, godz. 18:00

Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

96'

Koniec niesamowitego spotkania w Gdańsku! Lechia remisuje z Jagiellonią 3:3!

94'

Wrzutka z lewej strony boiska trafiła prosto na głowę Portugalczyka, który doprowadził do remisu!

93'

Niemożliwe! Marco Paixao, jest 3:3!

91'

Rzut rożny dla Lechii, dośrodkowuje Rafał Wolski a tuż obok bramki uderza Marco Paixao!

91'

Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowego czasu gry

89'

Ostania zmiana w dzisiejszym meczu. Na placu gry melduje się Karol Świderski, zmieniając Przemysława Frankowskiego.

87'

Lechia bije głową w mur. Nieudana akcja kończy się autem dla Jagi na jej połowie.

85'

Niegroźne uderzenie głową Marco Paixao mija bramkę gości. Lechia ma coraz mniej czasu.

83'

Tymczasem na trybunach kibice Lechii prezentują efektowną oprawę!

81'

Dośrodkowanie Patryka Lipskiego z narożnika boiska ląduje poza boiskiem.

79'

Żółta kartka dla Arvydasa Novikovasa, który przeszkadzał piłkarzom Lechii w wykonaniu rzutu wolnego.

78'

Marco Paixao fauluje Tarasa Romanczuka w szesnastce Jagiellonii.

76'

Rzut rożny dla Lechii po zablokowanej wrzutce Romario Balde.

74'

Znakomite uderzenie Łukasza Sekulskiego, przepiękną paradą popisuje się Dusan Kuciak!

73'

Piotr Wlazło ukarany za dyskusje z arbitrem. Trzeba przyznać, że były one uzasadnione.

72'

Dusan Kuciak ratuje Lechię po serii nieporadnych interwencji defensywnych swoich kolegów przy kontrataku Lechii, po chwili piłka trafia do siatki gdańszczan po strzale z dystansu, ale gol nie zostaje uznany - sędzia cofnął akcję do momentu faulu!

70'

Ostatnia roszada w zespole Lechii. Milos Krasić zmieniony przez Patryka Lipskiego.

70'

Druga zmiana w Jadze. Martin Pospisil zmieniony przez Arvydasa Novikovasa.

69'

Płaskie dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego pod bramkę Lechii ze spokojem przejmuje Dusan Kuciak.

67'

Zmiana w Jagiellonii. Cillian Sheridan zmieniony przez Łukasza Sekulskiego.

65'

Teraz to gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, szukając kolejnych okazji.

63'

Lechia zdobywa bramkę kontaktową, choć jej gra wskazywała raczej na to, że bliżej zdobycia kolejnego gola jest Jagiellonia!

63'

Przemysław Frankowski oddał futbolówkę do Fedora Cernycha, a ten zdecydował się na strzał. Piłka poszybowała obok bramki Kuciaka.

61'

Co za akcja Romario Balde! Portugalczyk efektownie wjechał w pole karne, ośmieszył obronę, po czym wystawił piłkę Marco Paixao. Napastnik nie miał problemów ze zdobyciem bramki kontaktowej!

59'

Marco Paixao! Jest już 2:3!

57'

Proste podanie Grzegorza Wojtkowiaka do Milosa Krasicia kończy się niewymuszoną stratą. Kibice zaczynają gwizdać na swoich piłkarzy.

55'

Bramka, która padła po dośrodkowaniu Przemysława Frankowskiego niestety mogła zabić ten mecz. Zawodnicy Lechii nie pokazują woli walki.

53'

...a Joao Nunes zostaje zmieniony przez swojego imiennika, Joao Oliveirę.

52'

Flavio Paixao zmieniony przez Romario Balde...

51'

Litwin kieruje piłkę do siatki po dobrym podaniu w pole karne z prawej strony boiska. Sytuacja wygląda dla Lechii coraz gorzej!

49'

GOOOOOL! FEDOR CERNYCH!

46'

Druga część spotkanie już się rozpoczęła!

18:55

18:48

Świetnie ogląda się ten mecz. Gospodarze ruszyli do ofensywy, by potem kompletnie stracić kontrolę nad spotkaniem. Piękne bramki, szybkie kontrataki, groźne stałe fragmenty gry - tego po przerwie chcemy jeszcze więcej!

45'

Koniec pierwszej, całkiem niezłej połowy w Gdańsku.

43'

Simeon Sławczew ostro ściera się z Piotrem Wlazło, sędzia uznał, że były piłkarz Wisły Płock nie faulował - to była kontrowersyjna decyzja arbitra.

41'

Przewaga Lechii skończyła się po strzelonej bramce. Od tego czasu atakuje i wciąż bliska podwyższenia prowadzenia jest Jagiellonia. Ofensywa gospodarzy gra zbyt nerwowo.

39'

Z kornera dla gości nie wynikło nic groźnego, groźniejsza była za to akcja Lechii, ale głupią stratę w polu karnym zaliczył Marco Paixao.

37'

Rzut rożny dla Jagi po zablokowanej wrzutce Martina Pospisila.

35'

Rafał Wolski uderza prosto w mur. Słabe uderzenie byłego piłkarza Legii i Wisły.

33'

Taras Romanczuk fauluje tuż przed własnym polem karnym!

31'

Martin Pospisil posyła niesamowite, przecudowne podanie wprost w pole karne do Przemysława Frankowskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki efektownie przelobował bramkarza!

29'

Co za akcja, ależ to zrobiła Jagiellonia! Jest już 1:2, bramkę zdobywa Przemysław Frankowski, ale co tutaj zrobił Martin Pospisil?!

28'

Jak padła bramka? Wyśmienicie z lewej flanki dośrodkował Fedor Cernych, a Błażej Augustyn chcąc wybić piłkę sprzed nóg Cilliana Sheridana skierował piłkę do własnej bramki!

26'

Joao Nunes z kartką za bardzo ostry faul na Tarasie Romanczuku.

24'

Bramka dla Jagiellonii, a gola zdobywa... Błażej Augustyn - on nie będzie zadowolony ze swojego drugiego gola w tym meczu!

23'

Niezłe uderzenie Rafała Wolskiego z woleja ze spokojem łapie Damian Węglarz.

21'

Bardzo ważna interwencja Dusana Kuciaka. Bramkarz gdańszczan przechwycił mocne dośrodkowanie tuż pod bramką.

19'

Za mocne podanie od Piotra Tomasika do Fedora Cernycha, piłka opuściła boisko przez linię końcową.

17'

Piłka w bramce Lechii po dobrym dośrodkowaniu Martina Pospisila i trafieniu Tarasa Romanczuka, sędzia słusznie zauważył jednak, że zawodnik Jagiellonii był na pozycji spalonej.

15'

Goście chcieli odpowiedzieć groźnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, ale sędzia odgwizdał spalonego.

14'

Błażej Augustyn wykorzystał dośrodkowanie Rafała Wolskiego z narożnika boiska. Co ciekawe, przeskoczył przy tym nie tylko Piotra Wlazło, ale i Cilliana Sheridana!

11'

Gol, Lechia wychodzi na prowadzenie! Błażej Augustyn!

11'

Rafał Wolski wykorzystał fatalny błąd Nemanji Mitrovicia, piłka raz jeszcze trafia do portugalskiego napastnika, który wywalczył rzut rożny!

9'

Jeszcze jedno świetne dogranie pod bramkę Jagi, tym razem ze znacznie większej odległości dogrywał Mato Milos, raz jeszcze pudłuje Marco Paixao!

7'

Niedokładnie rozgrywana akcja Lechii kończy się stratą Simeona Sławczewa 20 metrów od bramki gości.

5'

Znakomita akcja braci Paixao! Piłka trafia na prawą stronę pola karnego do niepilnowanego Flavio, ten błyskawicznie zagrywa pod bramkę, gdzie z bliskiej odległości pudłuje Marco!

4'

Nic z tego, piłkę z łatwością wybija obrona zespołu z Białegostoku.

3'

Flavio Paixao przenosi swoje dośrodkowanie ponad poprzeczką, jednak Lechia ma rzut rożny.

2'

Milos Krasić faulowany przy linii bocznej na wysokości linii środkowej boiska.

1'

...pierwszy gwizdek sędziego i zaczynami, piłkę ma Lechia Gdańsk!

17:59

Jeszcze tylko losowanie stron...

17:57

Zawodnicy meldują się na murawie stadionu w Gdańsku!

17:55

W Gdańsku deszczowo i chłodno, pogoda nie sprzyja, jednak mamy nadzieję, że mimo wszystko obejrzymy dobre spotkanie.

17:50

Początek meczu już za kilka minut!

17:45

Oto ustawienie taktyczne zespołu gości.

17:40

Faworytem wydają się być goście z Białegostoku, którzy w tabeli obecnego sezonu znajdują się znacznie wyżej, choć spuścili nieco z tonu po znakomitym początku ligowych rozgrywek.

17:35

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Karpieszuk, Ziggy Gordon, Guilherme, Arvydas Novikovas, Karol Świderski, Łukasz Sekulski i Bartosz Kwiecień.

17:30

Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Steven Vitoria, Romario Balde, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Paweł Stolarski i Joao Oliveira.

17:25

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Łukasz Szczech z Warszawy.

17:20

Nienajlepiej spisująca się w tym sezonie Lechia podejmie dziś na własnym stadionie wicemistrza Polski z Białegostoku. Spotkanie drużyn z topowej czwórki tabeli poprzedniego sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie.

17:15

Dzień dobry, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok!