Lech PoznańLech Poznań
1 : 0
Korona KielceKorona Kielce
98'

Daniel Stefański patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Lech Poznań pokonuje skromnie przed własną publicznością Koronę Kielce po golu Łukasza Trałki. Po zmianie stron Jacek Kiełb nie wykorzystał rzutu karnego (Matus Putnocky obrnoił)

98'

Żółta kartka dla Elhadjiego Pape Diawa za skoszenie Łukasza Trałki.

97'

Strzał rozpaczy Eladjiego Pape Diawa z dystansu. Bliżej było bocznej chorągiewki niż bramki Matusa Putnocky'ego.

96'

Kolejny raz w doliczonym czasie gry spisuje się Zlatan Almerović daleko od własnego pola karnego. Potrafi "czytać" grę i znowu okazał się szybszy od Nicki Bille Nielsena.

94'

Łukasz Trałka w roli prawoskrzydłowego został powalony przez Kena Kallaste. Może być groźnie. I w sumie było - ciekawe zagranie w narożnik pola bramkowego do Roberta Gumnego, ale on był na spalonym.

92'

Zlatan Almerović na 30. metrze (!) przecina podanie kierowane na wolne pole do rozpędzonego Nicki Bille Nielsena. Po chwili Michael Gardawski nie zdołał opanować jej w "szesnastce" "Kolejorza".

90'

Laga Elhadjiego Pape Diawa w okolice pola karnego Lecha. Bez zagrożenia.

Daniel Stefański dolicza 8 minut do drugiej połowy.

89'

Fabian Burdenski zmienia Mateusza Możdżenia.

87'

Nicki Bille NIelsen nie miał za bardzo "z czego" uderzyć nad bramkę Zlatana Almerovicia. A mógł "zabić" mecz...

86'

Gra wznowiona. Daniel Stefański na pewno doda kilka minut.

82'

Szansa Nicki Bille Nielsena. Próba zupełnie nieudana.

Sędzia przerywa spotkanie - znowu nad murawą unosi się gęsty dym.

81'

10/2 Strzały/strzały celne 13/6

80'

Za Macieja Makuszewskiego na placu gry melduje się Nicklas Barkroth.

80'

Darko Jevtić huknął z dalszej odległości tuż nad poprzeczką! Niewiele brakowało!

79'

Łukasz Kosakiewicz zmienia Ivana Jukicia.

79'

Robert Gumny powalony przez Michaela Gardawskiego. Bez konsekwencji kartkowej.

77'

Tańczący z lechitami Jacek Kiełb w polu karnym zdołał znaleźć sobie miejsce do oddania strzału. Anemiczną próbą lecącą w środek bramki spokojne chwyta Matus Putnocky.

22:06

Tu są te detale

76'

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- niesie się po stadionie. A po chwili opinia o bydgoskim rozjemcy, którą nie wypada cytować.

75'

"Żółtko" dla Adnana Kovacevicia za nakładę na Mario Situmie.

73'

Jacek Kiełb ma rzut wolny z lewej strony, ok. 35 metrów od bramki Matusa Putnocky'ego. Widział bramkarza Lecha czyhającego na dośrodkowanie i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Piłka po koźle wpada do "koszyczka" golkipera.

72'

Christiana Gytkjaera na niespełna 20 minut zastępuje Nicki Bille Nielsen.

70'

... kielczanie spokojnie wyjaśniają sytuację.

70'

Krystian Miś zastopował rajd Darko Jevticia. Rzut rożny.

69'

Maciej Makuszewski na prawej flance. Grał w stronę bramki, ale skutecznie powstrzymał go Ken Kallaste.

67'

Darko Jevtić wchodzi na plac gry! W stronę ławki udaje się Radosław Majewski.

66'

Krystian Miś zastępuje Gorana Cvijanovicia.

65'

Żółta kartka dla Macieja Makuszewskiego.

64'

Mateusz Możdżeń próbuje szczęścia zza "szesnastki". Matus Putnocky pewnie chwyta piłkę.

21:52

Ciekawie jest też w Kotle

61'

Abdul Aziz Tetteh miał dobry pomysł na crossowe zagranie na lewą flankę do Mario Situma. Chorwat nie zdążył dobiec do zagrania.

60'

Ciekawostka: Matus Putnocky obronił 6. rzut karny przy 9 próbach.

59'

Coraz śmielej atakują kielczanie! Tym razem jednak Michael Gardawski uderza technicznie obok bramki.

57'

Jakub Żubrowski uderza bezpośredniego z rzutu wolnego metr-półtora nad poprzeczką.

57'

Jeszcze kielczanie mają rzut rożny. Elhadji Pape Diaw faulował Lasse Nielsena przy wyskoku o górną piłkę. I po chwili Ivan Jukić był faulowany przez Roberta Gumnego przed linią pola karnego. Żółta kartka dla obrońcy Lecha.

55'

MATUS PUTNOCKY BRONI STRZAŁ JACKA KIEŁBA Z 11 METRÓW!!!

54'

Vernon De Marco skosił Michaela Gardawskiego we własnym polu karnym! "Jedenastka" dla Korony!

53'

Strzał Ivana Jukicia nie sprawił problemu Matusowi Putnocky'emu.

52'

Jacek Kielb urwał się Emirowi Dilaverowi i wrzuca w pole karne... do nikogo. Na wszelki wypadek interweniował Lasse Nielsen.

Piłkę przejmuje Mateusz Możdżeń, lecz strzela z dystansu wysoko nad bramką.

50'

Goran Cvijanović w roli prawoskrzydłowego. Zdołał umiejętnie nabić rywala, co daje rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Matusa Putnocky'ego.

21:38

Świetne ujęcia oprawy fanów "Kolejorza"

48'

Maciej Makuszewski ucierpiał w starciu z Kenem Kallaste. Obrona Korony nadepnął przypadkowo na rękę reprezentanta Polski.

47'

Z wysokiego "C" zaczęli gospodarze. Od razu wywalczyli rzut rożny. Przerzut na dalszy słupek do Mario Situma, który chciał przewrotką (!) uderzyć na bramkę rywala. Jedynie trącił piłkę.

46'

Druga odsłona rozpoczęta!

21:25

Wracamy do Poznania na drugie trzy kwadranse meczu Lech - Korona w ramach 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy prowadzą gospodarze po trafieniu Łukasza Trałki.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+4' Christianowi Gytkjaerowi brakowało centymetrów, by trącić piłkę po strzale Macieja Makuszewskiego. Duńczyk chciał zmienić tor lotu futbolówki, ale bezskutecznie.
Po chwili Daniel Stefańczyk kończy pierwszą połowę. Lech prowadzi z Koroną po golu Łukasza Trałki
.

45'

+3 Adnan Kovacević bez wahania wybija piłkę na uwolnienie. Powalczył o nią Jacek Kiełb, który ostro potraktował z łokcia Lasse Nielsena. Żółta kartka.

45'

Cztery minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

44'

Adnan Kovacević wywalczył sobie miejsce w polu karnym i uderza głową minimalnie nad poprzeczką!

43'

Jacek Kiełb składał się do uderzenia z woleja. W ostatniej chwili uprzedził go Vernon De Marco. Korner.

42'

Kontra Lecha przebiegała podręcznikowo, ale chyba Maciej Makuszewski, który otrzymał jako ostatni piłkę, nie wgłębił się w lekturę. Przeciągnął dośrodkowane poza "szesnastkę".

21:11

Matus Putnocky jak czarny charakter filmu;)

40'

Żółta kartka dla Ivana Jukicia za faul na Abdulu Azizie Tettehu

39'

Goście dążą do szybkiego odrobienia straty. Jednak dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka była za głęboka - Matus Putnocky chwyta piłkę.

36'

Zlatan Almerović nie zdołał wypiąstkować piłki po centrze z rzutu rożnego. Podbitą futbolówką sprytnie uderzył głową Łukasz Trałka, który sprytnie przelobował Elhadjiego Pape Diawa stojącego na linii bramkowej!

35'

GOL DLA LECHA! ŁUKASZ TRAŁKA!!!

34'

Bartosz Rymaniak wyrzuca piłkę z autu wprost do rękawic Matusa Putnocky'ego.

31'

30'

Przerwa w grze. Gęsty dym unosi się nad murawą.

28'

Błąd Gorana Cvijanovicia ok. 25 metrów od własnej bramki. Rzut wolny dla poznaniaków... Łukasz Trałka nie sięgnął piłki po (tym razem dobrej) wrzutce Radosława Majewskiego.

26'

Bardzo dobrze prezentuje się Elhadji Pape Diaw, który co chwila "lasuje" ataki Lechitów. Tak było i tym razem, w pojedynku z Łukaszem Trałką. Radosławowi Majewskiemu brakuje siły w dokładne centry z narożnika boiska.

24'

Atak kielczan lewą stroną przynosi rzut rożny. Wysoką wrzutkę niepewnie piąstkuje Matus Putnocky, lecz gospodarze radzą sobie w tej sytuacji.

22'

Bez zagrożenia pod bramką Zlatana Almerovicia. Ostatecznie on osobiście wznawia grę z "piątki".

21'

Elhadji Pape Diaw przecina podanie kierowane przed bramkę do Christiana Gytkjaera. "Tylko" rzut rożny dla Lecha.

19'

Przerwa w grze. Z murawy nie podnosił się Maciej Makuszewski po z jednym z rywali. Okazuje się, że może grać.

17'

Mateusz Możdżeń decyduje się na strzał z blisko 30 metrów. Piłka leciała w sam środek, więc bramkarz "Kolejorza" miał ułatwione zadanie.

15'

Radosław Majewski przedarł się prawą stroną, ogrywając z "siatką" Jakuba Żubrowskiego. Huknął z ostrego kąta wprost w Zlatana Almerovicia!

14'

Lasse Nielsen efektownym "szczupakiem" podaje piłkę do Matusa Putnocky'ego. Gdyby nie było tej interwencji. to Jacek Kiełb zabrałby się z nią w stronę bramki gospodarzy.

12'

Michael Gardawski znowu w roli głównej. Zagrywa na 9. metr do wbiegającego Jacka Kiełba. Podanie przecina dobrze ustawiony Emir Dilaver.

10'

Dzieje się w okolicach obu bramek. Wrzutka Michaela Gardawskiego sprawiła problemy bramkarzowi Lecha. Po kornerze Bartosz Rymaniak strzela bardzo niedokładnie. Przynajmniej nie będzie kontry.

9'

W odpowiedzi solowa akcja Mario Situma. "Łamie" akcję z lewej flanki do środka, po czym uderza z ok. 20 metrów... nad poprzeczką.

7'

Nie szło lewą, to Korona atakuje drugą stroną. Ivanowi Jukiciowi nie udało się przedrzeć w okolice pola karnego.

Po chwili Jukić uderza z dalszej odległości obok bramki Matusa Putnocky'ego.

5'

Niezła wrzutka na bliższy słupek, ale gospodarze wychodzą z kontrą. Uderzenie z dystansu Macieja Makuszewskiego zostało zablokowane.

4'

Po chwili strata Radosława Majewskiego ok. 25 metrów od bramki Zlatana Almerovicia. Atak złocisto-krwistych lewą stroną przynosi rzut rożny.

3'

Elhadji Pape Diaw pognał z piłkę środkiem. Stracił ją poza liną środkową.

2'

Szybki przechwyt lechitów, ale atak został powstrzymany przed polem karnym. Kontra kielczan w postaci lagi na wolne pole do Jacka Kiełba, lecz ten faulował w ofensywie Lasse Nielsena.

1'

Gwizdek sędziego i pierwszą połowę zaczynają przyjezdni!

20:27

Obie strony są już na murawie. Pora na przywitanie kapitanów i losowanie stron.

20:25

Coraz mniej czasu do pierwszego gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego, więc przenosimy się na INEA Stadion!

20:22

W poprzednim sezonie dwa mecze w Poznaniu kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami Lecha 11 grudnia jedynego gola zdobył Dawid Kownacki, a 28 kwietnia dla "Kolejorza" trafiali Darko Jevtić i dwukrotnie Marcin Robak z rzutów karnych. Gole dla Korony zdobywali wówczas Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb z jedenastu metrów.

Jak będzie dzisiaj?

20:20

Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić - Kamil Bednarek, Rafał Janicki, Nicklas Barkroth, Mihai Radut, Darko Jevtić, Nicki Bille Nielsen.

20:14

Gino Lettieri zabrał do stolicy Wielkopolski sześciu rezerwowych. Oto oni: Matthias Hamrol - Radek Dejmek, Shawn Barry, Krystian Miś, Fabian Burdenski, Łukasz Kosakiewicz.

20:10

Zanim przejdziemy do wydarzeń wokół meczu, odsyłam do zapowiedzi "pióra" Karola Maćkowiaka:

* mała aktualizacja: Zagłębie Lubin grało swój mecz o 18, i dzięki bezbramkowemu remisowi zepchnęła "Kolejorza" na drugą lokatę

20:07

Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:05

SuperPiątek trwa w najlepsze! Jedni co prawda zaczynają weekend, a inni - chcąc nie chcąc - muszą pracować. My, jako pierwsza grupa, będziemy śledzić poczynania w Poznaniu, gdzie za 25 minut Lech zmierzy się z Koroną w ramach 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy!