Koniec meczu w Gdyni! Arka pokonuje Wisłę 3:1!

Rzut rożny dla Wisły w ostatnich sekundach meczu.

91'

Michał Nalepa zmieniony przez Mateusza Szwocha.

89'

Arkadiusz Głowacki ukarany przez arbitra kartką za wejście w nogi Rubena Jurado. Kapitan Wisły nie może pogodzić się z decyzją sędziego.

87'

Piłkarze Arki po mistrzowsku rozgrywają końcowe minuty. Wygląda to tak, jakby decydowali o przebiegu każdej akcji - Wisła nie ma za wiele do powiedzenia.

85'

Niezła wrzutka, blisko czystego uderzenia głową był Martin Kostal, ostatecznie piłka opuszcza boisko przez linię boczną jedynie muśnięta przez Wiślaka.

83'

Michał Nalepa ukarany kartką za wejście wślizgiem tuż przy linii bocznej.

83'

Michał Buchalik wypuścił z rąk dośrodkowanie z narożnika pola karnego, przez co stojący tuż przed nim Ruben Jurado zdobył prawdopodobnie najprostszego gola w karierze, kierując piłkę głową do siatki z około dwóch metrów!

81'

Ogromny błąd Michała Buchalika i jest 3:1, zdobywcą gola Ruben Jurado!

80'

Rzut wolny dla Arki tuż obok narożnika boiska. Przy piłce Michał Nalepa.

78'

Arka już praktycznie nie atakuje, jednak goście nadal nie pokazują niczego specjalnie groźnego w ataku - brakuje tu strzałów!

76'

Sprytne podanie Patryka Małeckiego do Carlitosa do środka pola, Hiszpan nie potrafił jednak odwdzięczyć się w celny sposób.

74'

Ostatnia zmiana w Wiśle. Ivan Gonzalez zmieniony przez Tibora Halilovicia.

71'

Ruben Jurado zmienia Rafała Siemaszko. Napastnik Arki żegnany przez kibiców brawami.

69'

Znakomite rozegranie rzutu wolnego przez Wisłę, pod samą bramkę piłkę dograł Arkadiusz Głowacki, w niesamowity sposób z kilku metrów nabić dał się Ivan Gonzalez! Wisła nie ma nawet rzutu rożnego, choć w tej sytuacji po prostu musiała zdobyć gola!

67'

Teraz to goście dłużej utrzymują się przy piłce, co zrozumiała. Póki co jednak w ich ofensywie brakuje konkretów.

65'

Do dośrodkowania dopadł Jesus Imaz, uderzenie głową padło jednak łupem Pavelsa Steinborsa.

64'

Grzegorz Piesio fauluje Zorana Arsenicia, za co otrzymuje żółtą kartkę. Zasłużona kara dla zawodnika gospodarzy.

62'

Cieszymy się, że druga połowa pod względem poziomu piłkarskiego nie ustępuje pierwszej - czekamy jednak na kolejne bramki.

60'

Po chwili na murawie pojawia się także Martin Kostal, który zmienia Ze Manuela.

60'

Debiut w Wiśle. Jesus Imaz zmienia Rafałą Boguskiego.

58'

Co za pressing gospodarzy - rzut rożny im nie wyszedł, ale piłkę odzyskali już na linii pola karnego przeciwnika!

56'

Korner dla Arki Gdynia.

54'

Zablokowane dośrodkowanie Patryka Małeckiego bliskie ponownego zaskoczenia Pavelsa Steinborsa, piłka minimalnie mija poprzeczkę!

52'

Ostre starcie Dawida Sołdeckiego z Ze Manuelem przy linii bocznej, tym razem jednak bez kartki.

52'

Przecudowne uderzenie Michała Nalepy z półprzewrotki, fantastycznie na rzut rożny ten strzał paruje Michał Buchalik!

50'

...oraz Rafał Siemaszko za popchnięcie rywala.

49'

Brzydka kłótnia na boisku, kartkami ukarani Marcus da Silva...

48'

Niemałe zamieszanie w polu karnym gości, jednak grę wznowi Michał Buchalik.

47'

Rafał Siemaszko już na samym początku faulowany przed polem karnym Wisły.

46'

Mecz wznowiony, piłka przy nogach arkowców!

21:16

Oglądamy fantastyczny mecz, trwa walka cios za cios - taką Ekstraklasę chcielibyśmy oglądać. Piękna bramka Patryka Małeckiego nie wystarczyła na doskonale dysponowanych gospodarzy. Czekamy na równie ciekawą drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy w Gdyni. Do przerwy gospodarze prowadzą 2:1.

45'

Po rzucie rożnym dla Białej Gwiazdy piłkę nad poprzeczką przenosi Zoran Arsenić - to była niezła okazja!

43'

Hiszpan uderza, znakomicie jednak piłkę do boku paruje Pavels Steinbors! Cudowna parada Łotysza!

42'

Po chwili Rafał Boguski potraktowany nieprzepisowo tuż przed polem karnym Arki - pojawia się szansa dla Carlitosa.

40'

Ivan Gonzalez z żółtą kartką za ostre potraktowanie w powietrzu Marcusa da Silvy.

40'

Znakomite prostopadłe podanie Grzegorza Piesio w pole karne do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Yannicka Kakoko, pomocnik Arki nie myli się w sytuacji sam na sam!

38'

I Arka już na prowadzeniu! Yannick Kakoko! 2:1 w Gdyni!

36'

Tak, to zdecydowanie jest świetny ekstraklasowy piątek!

35'

Świetne dośrodkowanie Adama Marciniaka z lewej strony boiska, Rafał Siemaszko przeskakuje dwóch znacznie wyższych od siebie obrońców i głową posyła piłkę do siatki, Arkowcy mogą teraz zaprezentować kołyskę! :-)

33'

On znowu to zrobił! Rafał Siemaszko, znowu jest remis!

31'

Wrzut z autu wykonany w typowy dla Arki sposób - bezpośrednie dośrodkowanie w szesnastkę, do piłki dopada jeden z gospodarzy, jego strzał głową mija słupek o metr.

29'

Ponownie czaruje Carlitos. Hiszpan minął kilku rywali przed polem karnym, ale uderzył wprost w Pavelsa Steinborsa.

27'

Wrzutka została przedłużona i dotarła do Rafała Siemaszko, napastnik gdynian zdołał jednak jedynie musnąć futbolówkę!

26'

Rzut wolny dla Arki około 40 metrów od bramki Wisły, zanosi się na bezpośrednie dośrodkowanie w pole karne.

24'

Wygląda na to, że w drugim piątkowym meczu również nie zabraknie emocji. Oglądamy otwartą wymianę ciosów, brakuje tylko kolejnych bramek.

22'

Rzut rożny dla Białej Gwiazdy nie był już tak niebezpieczny - piłkę szybko złapał Pavels Steinbors.

20'

Carlitos! Znakomite wycofanie piłki w pole karne przez Tomasza Cywkę pod nogi Hiszpana, ten uderza centymetry obok słupka!

18'

Kolejna próba Arki, Dawid Sołdecki także nie zmusił Michała Buchalika do interwencji.

16'

Jeszcze jeden strzał Grzegorza Piesio z dystansu, tym razem strzał z mniej więcej 20 metrów szybuje ponad poprzeczką.

15'

Doskonałe podanie prostopadłe Patryka Małeckiego pod nogi Tomasza Cywki wbiegającego w pole karne, strzał obrońcy trafia prosto w Pavelsa Steinborsa!

13'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły kompletnie nieudane, piłkę wymieniają już goście.

11'

Marcus da Silva faulowany przez Macieja Sadloka tuż przy linii bocznej.

9'

Podobnego gola chciał zdobyć Grzegorz Piesio, ale po rykoszecie udało mu się wywalczyć jedynie rzut rożny.

7'

6'

Patryk Małecki uderzył przepięknie. Po rajdzie z piłką zdecydował się na uderzenie z ponad 20 metrów, piłka wpadła do siatki po odbiciu się od słupka, bramkarz nie miał najmniejszych szans! To będzie kandydat do gola sezonu!

5'

Nieprawdopodobna bramka! Patryk Małecki z dopiero pierwszym golem w tym sezonie, ale za to jakim! 1:0 dla Wisły!

3'

Yannick Kakoko przejął piłkę przy linii końcowej, ale swoim dośrodkowaniem trafił jedynie w obrońcę.

2'

Mocne podanie Macieja Sadloka w kierunku Patryka Małeckiego pada łupem Pavelsa Steinborsa.

1'

...pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy, piłkę ma Wisła Kraków!

20:29

Jeszcze tylko losowanie stron...

20:28

Piłkarze wychodzą już na murawę!

20:20

Faworytem spotkania są goście, którzy na początku tego sezonu prezentują się przyzwoicie, ale zdobywca Pucharu Polski z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Mecz zapowiada się niezwykle ciekawie.

20:15

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Bartosz Frankowski.

20:10

Rezerwowi Wisły: Julian Cuesta, Rafał Pietrzak, Tibor Halilović, Jakub Bartosz, Kamil Wojtkowski, Martin Kostal i Jesus Imaz.

20:05

Rezerwowi Arki: Krzysztof Pilarz, Krzysztof Sobieraj, Adam Danch, Ruben Jurado, Filip Jazvić, Alvaro Rey i Mateusz Szwoch.

20:00

Znamy składy obu drużyn - obyło się bez większych niespodzianek.

19:55

Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Arka Gdynia - Wisła Kraków!