Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 1
CracoviaCracovia
94'

Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk Wrocław, po karnym podyktowanym po konsultacji z VAR-em, pokonuje Cracovię!

93'

Arkadiusz Piech mądrze oddala grę od własnej połowy. Dał się sfaulować kilkanaście metrów za linią środkową.

92'

Michał Mak na lewej stronie. Nie zdołał jednak opanować górnej piłki po zagraniu z głębi pola.

91'

Jeszcze żółta kartka dla Miroslava Covilo.

90'

Goście rzucili się do odrobienia strat. Jaroslav Mihalik wyrzuca piłkę z autu w stylu złotoustego Tomasza Hajty. Bez zagrożenia.

Cztery minuty doliczone.

89'

Uderzył płasko tuż przy lewym słupku. Zmylony Grzegorz Sandomierski rzucił się w stronę prawego!

89'

ROBERT PICH NIE MYLI SIĘ!!!

87'

Żółta kartka dla Michala Siplaka za protesty.

86'

Szymon Marciniak wskazuje na "wapno"!

86'

Szymon Marciniak zbiega do budki z VAR-em.

22:12

Grzegorz Sandomierski jak Sławomir Szmal

85'

Ostry faul Sylwestra Lusiusza za faul na granicy linii 16. metra! Rzut wolny i żółta kartka.

84'

Michał Mak zgrywa na piłkę na wolne pole do Djordje Cotry. Szybszy od niego jest Grzegorz Sandomierski.

84'

Obrońca "Pasów" jest zdolny do gry.

83'

Oleksiej Dytyatev nie podnosi się z murawy. Przerwa w grze.

83'

Ajj Boban Jović dostaje świetne podanie na prawej stronie pola karnego gości. Jego zagranie przed "szesnastkę" w stylu Łukasza Piszczka przecina Miroslav Covilo.

81'

Sylwester Lusiusz debiutuje w Ekstraklasie. W stronę ławki udaje się Mateusz Wdowiak.

81'

Michał Chrapek! Najpierw jego uderzenie zblokowali obrońcy, a dobitka spod kolana okazała się anemiczna. Grzegorz Sandomierski po złapaniu piłki rzucił się jak lew na ranną antylopę.

79'

Rzut rożny wrocławian nie przynosi zagrożenia.

78'

Grzegorz Sandomierski ratuje swój zespół przed utrata gola! Wyciągnął się jak struna do strzału głową Igorsa Tarasovsa z kilku metrów po wrzutce Łukasza Madeja z prawej strony! Niektórzy widzieli piłkę w siatce!

78'

"Żółtko" na koncie Michała Helika za przewinienie na Arkadiuszu Piechu.

75'

8 967 widzów ogląda z trybun mecz Śląska z Cracovią. Szału nie ma.

75'

Żółta kartka dla Bobana Jovicia za przerwanie faulem taktycznym kontry Mateusza Wdowiaka.

74'

Robert Pich zmienia Drgoljuba Srnicia.

72'

Solowa akcja Javiego Hernandeza. "Szukał" miejsca do oddania strzału lewą nogą. Kiedy wreszcie mu się udało, jego uderzenie podbija na korner Piotr Celeban.

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

70'

Arkadiusz Piech rozprowadził kontrę gospodarzy podaniem na lewą stronę do Michała Maka. Ten przebiegł z piłką blisko 30 metrów i uderzył sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

69'

Z bramkarzem Cracovii wszystko w porządku. Gra wznowiona.

68'

Po chwili bramkarz Cracovii został trafiony piłką w twarz. Ofiarnie obronił uderzenie głową Michała Chrapka z ostrego kąta! Przerwa w grze - konieczna pomoc medyczna.

66'

Grzegorz Sandomierski zdołał wrócić na linię bramkową, by sparować strzał z dystansu Djordje Cotry. Ułamek sekundy zawahania i byłby piękny gol dla Śląska!

65'

Strzał głową Oleksieja Dytyateva nie sprawił problemu Jakubowi Wrąblowi.

65'

Michal Siplak zmienia Jakuba Wójcickiego.

63'

Jakub Wrąbel pewnie chwyta piłkę po centrze Javiego Hernandeza z rzutu wolnego.

62'

Djordje Cotra pognał co sił lewą flanką i dośrodkował w pole karne. Osamotniony w polu karnym Arkadiusz Piech nie zdołał wyskoczyć do górnej piłki jak to zrobił w pierwszej połowie.

61'

Spokojnie wybija futbolówkę Igors Tarasovs.

60'

Mariusz Pawelec wybija piłkę na rzut rożny po centrze Jarolava Mihalika.

59'

Lennard Sowah skutecznie blokuje Bobana Jovicia na prawej stronie. Nie było zagrożenia w okolicach pola karnego Cracovii.

58'

Odpowiedź Śląska. Stojący w centralnej części pola karnego rywala Arkadiusz Piech zagrywa na lewą stronę do Michała Maka. Jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

56'

Jakub Wrąbel w siatkarskim stylu podbija, i potem chwyta, piłkę po strzale Jaroslava Mihalika zza pola karnego.

55'

Mariusz Pawelec "wyszedł" za Krzysztofem Piątkiem w okolice linii środkowej. Spowodował upadek napastnika "Pasów"; bez konsekwencji kartkowej.

54'

Piotr Celeben ucierpiał w momencie wybijania piłki z własnego pola karnego.

54'

Boban Jović powstrzymany przez Oleksieja Dytyateva.

Ciężar gry szybko przenosi się pod drugie pole karne. gdzie po interwencji jednego z obrońców Cracovia ma rzut rożny.

51'

Nie wyszło prawą, to Śląsk ruszył lewą stroną. Akcję Djodje Cotry umiejętnie przerwał Jakub Wójcicki w taki sposób, że Cracovia wznawia grę od autu bramkowego.

50'

Igors Tarasovs znalazł na prawym skrzydle Bobana Jovicia. Ten bez przyjęcia chce zagrać w pole karne. Zablokował go jednak Lennard Sowah. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

49'

I teraz stały fragment gry "Pasów". "Świeca" w "szesnastce" pada łupem Jakuba Wrąbla.

48'

Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Mariusz Pawelec zgrywa piłkę głową na dalszy słupek, ale nie zdołał do niej dobiec Arkadiusz Piech.

46'

Wrocławianie zaczynają ze środka. Bez zmian w obu "jedenastkach"

21:27

Wracamy do Wrocławia na drugie trzy kwadranse meczu Śląsk - Cracovia. Po pierwszej połowie obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej polowy. Śląsk Wrocław remisuje (1:1) z Cracovią.

45'

Jaroslav Mihalik zakręcił Djordje Cotrą na prawej stornie, po czym centruje na 5. metr. Tam Mateusz Wdowiak strzela głową do siatki obok bezradnego Jakuba Wrąbla.

45'

GOL DO SZATNI MATEUSZA WDOWIAKA!!!

45'

Javi Hernandez zmienia kontuzjowanego Szymona Drewaniaka.

44'

Cracovia w "dziesiątkę". Atak gości prawą stroną przerywa Piotr Celeban.

43'

Pomocnik Cracovii opuszcza murawę w asyście lekarzy. Wydaje się, że będzie konieczna zmiana.

42'

Szymon Marciniak przerywa spotkanie. Szymon Drewniak ucierpiał w starciu z Piotrem Celebane.

21:12

50% planu wykonano

40'

Ciekawie zapowiadała się kontra Śląska. Zepsuł ją anemicznym strzałem Łukasz Madej. Grzegorz Sandomierski musiał czekać, aż piłka wpadnie do jego rękawic.

36'

Łukasz Madej poradził sobie na prawej stronie z Miroslavem Covilo i Lennardem Sowahem. Centruje w pole karne, gdzie przy biernej Michała Helika Arkadiusz Piech strzela... głową do siatki!

36'

GOL DLA ŚLĄSKA! ARKADIUSZ PIECH!!!

34'

Próba Igorsa Tarasovsa została zablokowana. Sygnalizowany strzał nie sprawił problemu w "antizipieren" Miroslavovi Covilo.

32'

Ofiarnym wślizgiem niemal na linii 16. metra Michał Helik blokuje strzał Arkadiusza Piecha.

32'

Mateusz Wdowiak na lewej stronie. Jego dośrodkowanie nikt nie zdołał zamknąć.

32'

32'

30'

30'

29'

20:59

27'

Udany przechwyt Djordje Cotry. Ten niewiele myśląc ruszył do przodu. W ostatniej chwili - w polu karnym - powstrzymał go Sergei Zenjov.

25'

Próba dwójkowej akcji Jakuba Wójcickiego z Krzysztofem Piątkiem na 30. metrze od bramki Jakuba Wrąbla. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych było niedokładne.

24'

Żółta kartka dla Mateusza Wdowiaka za faul na Michale Chrapku.

22'

Krzysztof Piątek cofnął się do koła środkowego, by pomóc w rozegraniu. Zagrywa na prawą stronę do Sergeia Zenjova, lecz ten nie poradził sobie z Mariuszem Pawelcem.

21'

Przebojowa akcja Arkadiusza Piecha. Zdołał uderzyć "spod kolana" w stronę prawego słupka! Grzegorz Sandomierski paruje piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką "Pasów".

21'

W odpowiedzi Sergei Zenjov huknął tuż nad poprzeczką! Było blisko!

18'

Kolejna akcja Djordje Cotry, który przedarł się się lewą stroną. Podaje na 14. metr do Igorsa Tarasovsa, który strzela bez przyjęcia nad poprzeczką.

18'

18'

18'

18'

18'

18'

16'

Festiwal główkowego bilarda w "szesnastce" gospodarzy. Michał Helik trącił ją głową do "koszyczka" Jakuba Wrąbla.

15'

W odpowiedzi Krzysztof Piątek strzela z prawej strony pola karnego Śląska wzdłuż linii 5. metra. Mateusz Wdowiak nie zdołał "zamknąć"akcji.

14'

Zupełnie nieudany cross Oleksieja Dytyateva na prawą stroną. Wrocławianie szybko wznowili grę z autu, przenosząc ciężar gry na prawą stronę. Dośrodkowanie Bobana Jovicia przecina Michał Helik tuż przed linią 16. metra.

11'

Zakotłowało się w polu karnym Cracovii za sprawą Michała Maka. Uderza z ok. narożnika pola karnego daleko od bramki rywala.

10'

Djordje Cotra podłączył się do akcji ofensywnej. Michał Chrapek nie zdołał opanować piłki po zagraniu kolegi z zespołu. Ostatecznie Grzegorz Sandomierski wznawia grę z "piątki".

8'

Sergei Zenjov traci piłkę ok. 30 metrów od własnej bramki. Przejmuje ją Krzysztof Piątek, który strzela płasko kilka metrów obok lewego słupka.

20:37

Czas na przełamanie

7'

Na chwilę radzą sobie piłkarze Jana Urbana - piłka szybko wraca pod nogi Szymona Drewniaka. Ten włożył za dużo siły w dośrodkowanie z prawej strony pola karnego.

6'

Akcja "Pasów" prawą stroną przynosi rzut rożny.

4'

W odpowiedzi Krzysztof Piątek znalazł się w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa w pole karne za głęboko do Jaroslava Mihalika, co wykorzystał Jakub Wrąbel.

3'

Niezbyt dobrze "wszedł" w mecz Drgoljub Srmić. Najpierw jego podanie do Michała Chrapka było niedokładne, a po chwili centre pewnie chwyta Grzegorz Sandomierski.

1'

Na gwizdek sędziego Szymona Marciniaka ze środka zaczynają goście!

20:26

Obie drużyny wychodzą na boisko! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:23

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Wrocławia! Kto w starciu Śląska z Cracovią zgarnie komplet punktów?

20:21

Znamy podstawowe "jedenastki" i ławki rezerwowych obu ekip. Na kogo Jan Urban i Michał Probierz nie mogą dzisiaj liczyć?

Lista nieobecnych w Śląsku pozostaje długa. Oprócz Sito Riery, Kamila Dankowskiego czy Adama Kokoszki (kontuzje) widnieją na niej również Jakub Kosecki (uraz) i Marcin Robak (pauza za żółte kartki). Znak zapytania stoi przy nazwisku Michała Chrapka.
Co z "Pasami"?
U nich również stare problemy; zabraknie Adama Wilka, Diego Ferraresso, Sebastiana Stebleckiego czy Damiana Dąbrowskiego (urazy).

20:18

Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Słowik - Augusto, Konrad Poprawa, Adrian Łyszczarz, Daniel Łuczak, Maciej Pałaszewski, Robert Pich.

20:14

Rezerwowi Cracovii: Michal Pesković - Michal Siplak, Sylwester Lusiusz, Mateusz Szczepaniak, Javi Hernandez, Milan Dimun, Karol Pestka.

20:12

20:10

Do rozpoczęcia jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Macieja Jakubskiego:

20:07

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO!

20:05

Po zabrzańskim laniu, jakie Górnik - za sprawą Rafała Kurzawy i Igora - sprawił Wiśle Płock wygrywając aż 4:0, przenosimy się do Wrocławia, gdzie za 25 minut Śląsk zmierzy się z Cracovią!