Lech PoznańLech Poznań
1 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
96'

Koniec meczu! Lech Poznań remisuje z Zagłębiem 1:1. Gole po przerwie zdobywali Mario Situm i Alan Czerwiński.

95'

Żółta kartka dla Łukasza Trałki za faul na Adamie Buksie.

94'

Filip Starzyński wywalczył korner. Po powtórnym dośrodkowaniu Sasa Balić główkuje ponad poprzeczką.

93'

Jeszcze jeden atak Lecha nie przynosi choćby cienia zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

91'

Piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu chwyta Martin Polacek.

91'

Bartosz Kopacz wybija piłkę wślizgiem na rzut rożny po płaskim wstrzeleniu Wołodymyra Kostewycza.

90'

Szymon Marciniak dokłada 6 minut do drugiej połowy.

89'

Nicklas Barkrotch wchodzi w miejsce Radosława Majewskiego.

89'

Maciej Makuszewski przejmuje piłkę ok. 25 metrów od bramki gości. Jego strzał zostaje zblokowany. Przed kornerem zmiana:

87'

Ależ opanował piłkę w "szesnastce" gospodarzy Bartłomiej Pawłowski. Zabrakło jednak miejsca do oddania strzału.

86'

W odpowiedzi kąśliwe uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego. Matus Putbocky w siatkarskim stylu odbija piłkę na rzut rożny.

85'

To była piłka meczowa dla "Kolejorza". Christian Gytkjaer główkuje z kilku metrów nad poprzeczką!

82'

Mihai Radut zmienia Macieja Gajosa.

81'

Nikola Vujadinović zawahał się o ułamek sekundy, czy wyjść do wrzutki Arkadiusza Woźniaka. Ten moment wykorzystał Alan Czerwiński, który przejął piłkę i uderzył po dalszym rogu nie do obrony!

81'

"MIEDZIOWI" WYRÓWNUJĄ! ALAN CZERWIŃSKI!!!

80'

Kopanina przed polem karnym Zagłębia. Goście zdołali wyjść z opresji i przejść do ataku. "Szczupak" Alana Czerwińskiego, po centrze Bartłomieja Pawłowskiego, minął się z celem. A dokładniej piłką.

78'

Sasa Balić zmienia Daniela Dziwniela.

77'

Strata Lecha i trójką z kontrą ruszali "Miedziowi". Bartłomiej Pawłowski nie zdołał "skleić" piłki po centrze Alana Czerwińskiego.

77'

Maciej Makuszewski wywalczył aut blisko narożnika boiska.

76'

Wstrzelenie piłki w pole karne przez Alana Czerwińskiego na pewno miało jakiś cel. Ale futbolówkę chwyta Matus Putnocky.

74'

Druga zmiana w Zagłębiu. Schodzi Jakub Świerczok, na boisku melduje się Adam Buksa

72'

"Żółtko" na koncie Daniela Dziwniela za powalenie Kamila Jóźwiaka w zapaśniczym stylu.

72'

71'

Martin Polacek pewnie chwyta piłkę po centrze Radosława Majewskiego.

70'

Zmiana również w ekipie "Kolejorza". Za Mario Situma, strzelca jedynej jak dotąd bramki, pojawia się Kamil Jóźwiak.

68'

Bartłomiej Pawłowski zastępuje Filipa Jagiełłę.

67'

Alan Czerwiński przemknął prawym skrzydłem przez prawie całe boisko. Zagrywa na 18. metr do Jakuba Świerczoka, który nie trafia w piłkę. Z kolei strzał Filipa Jagiełły został zablokowany.

66'

Crossowe zagranie Jarosława Jacha było poza zasięgiem Filipa Jagiełły.

64'

Lubomir Guldan śmiało wprowadza piłkę środkiem. Będąc już ok. 30 metrów od bramki Matusa Putnocky'ego podaje nie w tempo do Arkadiusza Woźniaka.

19:22

63'

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek bramki Zagłębia. Nadbiegający Mario Situm zgrywa za plecy Radosława Majewskiego. Po chwili w starciu z... Maciejem Gajosem ucierpiał Nikola Vujadinović.

61'

10/3 Strzały/strzały celne 4/1

61'

Przerzut Filipa Starzyńskiego na lewą stroną nie znajduje adresata. Jakub Świerczok za głęboko wbiegł w pole karne.

60'

Gra wznowiona. Z bramkarzem Lecha jest już wszystko w porządku.

58'

Przerwa w grze. Z pomocy medycznej musi skorzystać Matus Putnocky.

57'

Zdaniem sędziego Jakub Świerczok był na spalonym. Jeżeli miał on miejsce, to minimalny.

56'

Kontra Zagłębia - Alan Czerwiński podłączył się do akcji ofensywnej, lecz traci piłkę w polu karnym gospodazy.

55'

Przeciągnięte dośrodkowanie z narożnika. Zagłębie wychodzi z opresji.

55'

"Dzieje się"! Maciej Makuszewski "łamie" akcję na lewą nogę i strzela przy prawym słupku. Martin Polacek paruje na korner!

54'

"Miedziowi" rzucili się do ataku. Dwukrotnie pewnie główkuje Nikola Vujadinović. przerywając atak gości.

53'

Świetna dwójkowa akcja Radosława Majewskiego z Mario Situmem na lewej stronie. Po podaniu zwrotnym skrzydłowy Lecha uderza zza linii 16. metra po dalszym rogu nie do obrony! To jego premierowe trafienie w polskiej lidze!

53'

GOL DLA "KOLEJORZA"! MARIO SITUM!!!

50'

Złe podanie Jarosława Jacha przez środek boiska. Piłkę przechwycił Mario Situm, ale szybko ją stracił.

47'

Napastnik "Miedziowych" znowu w roli głównej. Tym razem w starcie do prostopadłej piłki poślizgnął się...

47'

Siła złego na jednego. Jakub Świerczok traci piłkę na rzecz dwóch obrońców Lecha przed linią 16. metra.

46'

"Kolejorz" zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

18:56

Wracamy do stolicy Wielkopolski na drugie trzy kwadranse meczu Lecha z Zagłębiem w 5. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy 0:0. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Lech bezbramkowo remisuje z Zagłębiem.

44'

Bartosz Kopacz skutecznie odcina Christiana Gytkjaera od piłki. Po chwili w "szesnastce" pada Maciej Makuszewski. Sędzia puszcza grę, ale wraca do tej sytuacji po kilku sekundach.

43'

Filip Starzyński uderza nad murem, aczkolwiek niecelnie - metr obok prawego słupka.

41'

Rzut wolny dla Zagłębia z ok. 25 metrów. Może być groźnie.

40'

Tym samym zagraniem "popisał" się Radosław Majewski. Nie jesteśmy zatem zdziwieni, że nie był zadowolony.

39'

W ripoście Arkadiusz Woźniak huknął z woleja, z 16. metra, wysoko nad bramką gospodarzy.

39'

Maciej Gajos zagrywa nie w tempo do Macieja Makuszewskiego. Nawet przy "depnięciu" Usaina Bolta nie zdążyłby do piłki.

37'

Mario Situm łamie akcję do środka z efektowną ruletą. Po wstrzymał go Jarosław Jach. Po chwili Christian Gytkjaer strzela wzdłuż linii bramkowej. Nikt nie zamknął akcji.

36'

4/0 Strzały/strzały celne 2/1

34'

Żółta kartka dla Macieja Gajosa za skoszenie Daniela Dziwniela.

33'

Optymistyczne uderzenie Emira Dilavera z blisko 25 metrów. Sporo brakowało do bramki Martina Polacka.

32'

W pojedynku Jakuba Świerczoka z Nikolą Vujadinovicia górą obrońca Lecha. Matus Putnocky z "piątki".

30'

Radosław Majewski "szukał" prostopadłym podaniem Macieja Gajosa przed bramką rywala. Nie znalazł go. A właściwie Jarosław Kubicki stanął na linii podania.

28'

Błąd Rafała Janickiego mógł kosztować gospodarzy utratę bramki! Ograł go Jakub Świerczok, którego atomowe uderzenie trafia w poprzeczkę!

27'

Nikola Vujadinović główkuje obok bramki gości.

26'

I jeszcze jeden.

25'

Kolejny pojedynek Daniela Dziwniela z Maciejem Makuszewskim. Piłka przypadkowo odbija się od ręki obrońcy Zagłębia - Szymon Marciniak wskazuje na prawy narożnik, a nie na "wapno".

24'

Maciej Makuszewski strzela technicznie zza linii 16. metra dość wysoko nad bramką Martina Polacka.

23'

Wołodymyr Kostewycz zdołał zgrać piłkę w pole karne do Mario Situma. Temu zabrakło centymetrów, by ją przejąć. Po chwili tak samo było w przypadku Christiana Gytkjaera.

22'

Złe przyjęcie futbolówki Macieja Makuszewskiego wykorzystał Daniel Dziwniel. Chcąc odzyskać piłkę, skrzydłowy Lecha przekroczył przepisy.

20'

FIlip Jagiełło urwał się skrzydłem. Miał teraz, wydawało się, proste zadanie w postaci płaskiego zagrania na 10. metr. Posłał piłkę zbyt głęboko, przez co Matus Putnocky pewnie ją chwyta.

17'

"Miedziowi" dość szczęśliwie bronią się. Po dwójkowej akcji Mario Situma z Wołodymyrem Kostewyczem drugi z wymienionych zagrywa płasko w "szesnastkę" do Christiana Gytkjaera. Ten został uprzedzony przez Lubomira Guldana.

16'

Bez zagrożenia pod bramką Matusa Putnocky'ego. Ostatecznie wznawia on wykopem z "piątki".

16'

Wołodymyr Kostewycz przecina płaskie zagranie Alana Czerwińskiego w pole karne. W stronę prawego narożnika boiska zmierza już Filip Starzyński.

13'

Piłkarze Zagłębia spokojnie rozgrywają piłkę mimo wysokiego pressingu gospodarzy.

11'

Strata Mario Situma na 25. metrze od bramki Martina Polacka przynosi kontrę "Miedziowych". Podanie na dobieg do Filipa Jagiełły było bardzo niedokładne.

9'

Filip Starzyński ogrywa z "siatką" Łukassza Trałkę. Po chwili wykonał rzut rożny, po którym obrona Lecha wybija piłkę znowu poza linię końcową. Kolejna wrzutka znowu pada łupek "Kolejorza".

7'

Zbyt nisko posłaną piłkę pewnie wybija ustawiony na wysokości bliższego słupka Arkadiusz Woźniak.

7'

Emir Dilaver urwał się prawą stroną. Został zahaczony przez Jarosława Jacha w pobliżu linii końcowej. Rzut wolny - piłkę ustawia Radosław Majewski...

18:07

Miroslav Radović w nowym stroju "Wojskowych" ;)

5'

Zdaniem sędziego Mario Situm przesadził z wejściem barkiem w Lubomira Guldana. Rzut wolny dla "Miedziowych" z okolicy własnego pola karnego.

3'

Atak Zagłębia prawą stroną nie przynosi zagrożenia. Dodatkowo jeden z zawodników był na spalonym.

2'

W odpowiedzi rajd Macieja Makuszewskiego przynosi korner. Po centrze niecelnie strzela Mario Situm. Martin Polacek z "piątki".

1'

Od razu pierwszy strzał ze strony gości. Szczęścia zza pola karnego próbował Alan Czerwiński, ale jego uderzenie nie sprawiło problemów Matusowi Putnocky;emu

1'

Na gwizdek Szymona Marciniaka ze środka zaczyna Filip Jagiełło!

17:57

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę z biało-czerwonymi szalikami. Za moment losowanie stron, ale najpierw Mazurek Dąbrowskiego.

17:53

Prosty przekaz dla trenera "Kolejorza"

17:51

Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Nicki BIlle Nielsen, Mihai Radut, Nicklas Barkroth, Kamil Jóźwiak.

17:47

Frekwencja ponoć nie powala. Ale to przede wszystkim z powodu długiego weekendu

17:45

Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Sasa Balić, Adam Buksa, Łukasz Janoszka, Bartłomiej Pawłowski, Aleksandar Todorovski, Jakub Tosik.

17:42

Rozruch przed meczem

17:40

Do pierwszego gwizdka sędziego Szymona Marciniaka jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Macieja Brzezińskiego:

17:38

Obie ekipy ze zmiennym szczęściem rywalizowały w Pucharze Polski.Jak wiemy, Lech przegrał aż 0:3 w Szczecinie z Pogonią, natomiast "Miedziowi" uporali się z Jagiellonią (2:1). Jak zatem zmierzą w lidze? Początek spotkania już za 25 minut!