lechiaLechia Gdańsk
90'

Koniec meczu! Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0!

90'

Vadis Odjidja-Ofoe w indywidualnej akcji, ale uderzenie Belga minęło bramkę Lechii!

90'

Grzegorz Kuświk zmienia Milosa Krasicia.

88'

Flavio zmienia Marco. Brat za brata.

90'

Do regulaminowego czasu gry zostały doliczone 3 minuty.

90'

Dusan Kuciak bardzo dobrze zaasekurował bliższy słupek i obronił uderzenie głową Guilherme!

88'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Kasper Hamalainen, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

86'

Do ofensywnej akcji podłączył się Artur Jędrzejczyk, ale dośrodkowanie reprezentanta Polski było bardzo nieudane i grę wznowi Kuciak.

84'

Dominik Nagy opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Kasper Hamalainen.

83'

Guilherme przegrał pojedynek sam na sam z Kuciakiem! Pomocnik Legii otrzymał dobre podanie od Nagy'ego, ale bramkarz Lechii świetnie skrócił kąt i obronił próbę Guilherme.

81'

Marco Paixao został sfaulowany przez Radovicia i sędzia odgwizdał przewinienie pomocnika Legii.

79'

Głowami zderzyli się Jakub Wawrzyniak i Artur Jędrzejczyk. Obrońca Lechii ma rozcięty łuk brwiowy.

77'

Nieudane zagranie Miroslava Radovicia. Pomocnik Legii chciał długim podaniem otworzyć drogę do bramki swojemu koledze, ale zagrał zbyt mocno.

75'

Joao Nunes zmienia Rafała Wolskiego.

73'

Ależ to była sytuacja dla Lechii! Marco Paixao wbiegł z piłką w pole karne i uderzył na bramkę Legii, ale świetną interwencją popisał się Malarz!

71'

Bardzo ciężka sytuacja przed Lechią Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka grają w osłabieniu i muszą się bronić przed rozpędzoną Legią.

69'

Czerwona kartka dla Sławomira Peszki! Pomocnik Lechii brutalnie sfaulował Vadisa Odjidje-Ofoe i sędzia Frankowski wyrzucił go z boiska!

66'

Legia coraz mocniej naciska na Lechię, która nie ma pomysłu jak zaatakować drużynę mistrza Polski.

64'

Fatalne zagranie Jakuba Wawrzyniaka, który w prostej sytuacji zbyt mocno zagrał do Peszki i piłka wyszła poza boisko.

62'

Lechia chciała szeroko pograć, ale Sławomir Peszko znalazł się na pozycji spalonej i sędzia Frankowski przerwał grę.

60'

W pole karne Lechii wbiegł Miroslav Radović, ale uderzenie kapitana Legii zostało zablokowane!

59'

Lewym skrzydłem szarżował Jakub Wawrzyniak, ale zbyt głęboko dośrodkował i bez problemów poradził sobie Malarz.

57'

Rafał Wolski próbował ''uruchomić'' Marco Paixao, ale piłkę po drodze strącił Moulin i Legia zażegnała niebezpieczeństwo.

55'

Dominik Nagy otrzymał piłkę na lewym skrzydle, ale Węgier źle zagrał i piłka minęła bramkę Lechii.

54'

Lechia próbowała kombinacyjnej akcji, ale otwierające podanie do Paixao okazało się zbyt mocne i piłka wylądowała w rękach Malarza.

52'

Vadis Odjidja-Ofoe minimalnie pomylił się i piłka nieznacznie minęła bramkę Lechii! Dobre uderzenie pomocnika Legii!

51'

Lukas Haraslin sfaulował Guilherme i zostaje ukarany żółtą kartką, a Legia ma rzut wolny.

50'

Lechia odzyskała piłkę ale nieporozumienie między Peszką i Wolskim zdecydowało o niepowodzeniu tej akcji.

48'

Bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu Legii, która długo rozgrywa piłkę i Lechia ma spore problemy ze skonstruowaniem akcji.

46'

Ależ to mogło być otwarcie Legii! Długa piłkę zagrał Maciej Dąbrowski, a niepilnowany w polu karym Vadis Odjidja-Ofoe przyjął piłkę i uderzył obok bramki!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0.

44'

Fatalne dośrodkowanie Rafała Wolskiego i piłka opuściła boiska. Grę od autu wznowi Artur Jędrzejczyk.

43'

Błąd defensywy Legii musiał naprawiać Adam Hlousek. Czech sfaulował Milosa Krasicia i otrzymuje żółtą kartkę.

42'

Kolejny faul Thibault Moulin i zasłużona żółta kartka dla pomocnika Legii.

40'

Thibault Moulin ostro potraktował Rafała Wolskiego i Lechia od rzutu wolnego na połowie boiska wznowiła grę.

39'

Miroslav Radović złapany na pozycji spalonej.

37'

Ostre dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z piłkarzy w polu karnym. Wciąż przy piłce Legia.

36'

Kibice Legii jak zwykle nie zawiedli i zrobili efektowną oprawę

36'

Rzut wolny dla Legii po faulu Jakuba Wawrzyniaka.

34'

Guilherme zszedł z lewego skrzydła do środka boiska, ale poślizgnął się i jego uderzenie minęło lewy słupek bramki Lechii.

32'

Simeon Sławczew ostro potraktował Guilherme i sędzia Frankowski ukarał Bułgara żółtą kartką.

30'

Dominik Nagy został popchnięty przez Jakuba Wawrzyniaka i piłka opuściła boisko. Grę od bramki wznowi Dusan Kuciak.

29'

Legia przejęła inicjatywę na murawie - teraz to podopieczni Jacka Magiery są bliżej trafienia do siatki.

28'

Kolejne wrzucenie piłki w pole karne gości i znów górą stoperzy Lechii. Legia nie ma pomysłu na rozmontowanie obrony z Gdańska.

27'

Faulowany na 40. metrze od bramki Legii był Rafał Wolski i sędzia Frankowski przerwał grę. Lechia ma rzut wolny.

25'

Adam Hlousek zdecydował się na dośrodkowanie, ale z zagraniem obrońcy Legii poradzili sobie stoperzy z Gdańska.

23'

Mario Maloca wykonał niebezpieczny wślizg i został ukarany żółtą kartką.

20'

Dobre podanie otwierające w wykonaniu Vadisa Odjidji-Ofoe trafiło do Miroslava Radovicia, ale piłka tylko odbiła się od Serba i opuściła plac gry.

18'

Dominik Nagy faulowany w okolicach linii środkowej. Legia cierpliwie konstruuje swoją akcję.

16'

Sam na sam z Dusanem Kuciakiem wychodził Miroslav Radović, sędzia zauważył, że po podaniu Thibault Moulina Serb był na spalonym.

14'

Póki co stroną przeważającą jest Lechia, która bazuje na odbiorze piłki na połowie Legii i szybkim dostarczeniu jej w pole karne.

12'

Lech Poznań prowadzi w Białymstoku!

11'

Na bramkę Legii z około 25 metrów uderzył Marco Paixao, strzał napastnika mija słupek w bezpiecznej odległości.

9'

Rzut rożny dla Lechii po wybiciu piłki poza linię końcową przez Adama Hlouska.

7'

Rafał Wolski nie opanował piłki przy linii bocznej po dalekim wybiciu przez Dusana Kuciaka.

5'

Kibice Lechii rozpoczęli racowisko!

3'

Wydawało się, że w walce o piłkę Marco Paixao faulował Vadisa Odjidję-Ofoe, ale sędzia puścił grę. Dośrodkowanie Portugalczyka w pole karne było niecelne.

2'

Złe przyjęcie piłki przez Milosa Krasicia przy linii bocznej, od autu grę wznowią gospodarze.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i mecz rozpoczęty, przy piłce Lechia Gdańsk!

17:57

Gospodarze w swoich tradycyjnych białych trykotach, natomiast goście zagrają w swoim wyjazdowym czerwonym komplecie.

17:56

Piłkarze pojawiają się na murawie stadionu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego!

17:52

Czas na Sen o Warszawie - jak zawsze robi wrażenie!

17:50

Kibice z Żylety przygotowali dziś oprawę zwieszaną z dachu stadionu.

17:47

Stadion przy Łazienkowskiej wypełniony do ostatniego miejsca, także na sektorze gości. Atmosfera w Warszawie z pewnością będzie dziś niesamowita.

17:43

Rozgrzewka obu zespołów dobiega już końca.

17:38

Będziemy oczywiście na bieżąco informować o wyniku spotkania w Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Lechem Poznań.

17:33

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Bartosz Frankowski z Torunia.

17:30

Co do ustawień taktycznych obu zespołów, to Legia zagra dziś w swoim tradycyjnym 4-2-3-1, natomiast Lechia zaprezentuje się w formacji 3-4-3.

17:26

Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenika, Rafał Janicki, Joao Nunes, Sebastian Mila, Piotr Wiśniewski, Flavio Paixao i Grzegorz Kuświk.

17:23

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański oraz Tomas Necid.

17:21

Na rozgrzewce pojawiła się już cała drużyna Legii, tymczasem na Żylecie... trwa flagowisko z użyciem świec dymnych.

17:20

Przed meczem ładna uroczystość - na murawę zaproszeni zostali zawodnicy i cały sztab koszykarskiej Legii, która wywalczyła w tym sezonie awans do koszykarskiej Ekstraklasy. Czy pierwsze miejsce zajmą dziś także ich koledzy z sekcji piłki nożnej? Tego dowiemy się za nieco ponad dwie godziny!

17:13

Na rozgrzewce pojawili się przed chwilą bramkarze Lechii Gdańsk. Kibice z Łazienkowskiej przywitali ich gwizdami, natomiast sektor gości skandował nazwisko Dusana Kuciaka.

17:11

W Warszawie cisza przed burzą - zanosi się na deszcz. Miejmy nadzieję że nie wpłynie to negatywnie na jakość widowiska. Chcemy obejrzeć mecz godny swojej rangi.

17:08

Dzień dobry Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu o mistrzostwo Lotto Ekstraklasy. Legia Warszawa zmierzy się z Lechią Gdańsk!