4 : 0
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1. połowa4 : 0
93'

Po rzucie rożnym gości sędzia Dominik Sulikowski kończy mecz w Krakowie! Wisła, po czterech strzelonych golach w pierwszej odsłonie, pokonuje Pogoń Szczecin!

93'

Żółta kartka dla Tomasza Cywki za faul taktyczny. To oznacza, że nie zagra z Poznaniu z Lechem.

92'

Wiślacy zyskali jeszcze rzut rożny z prawej strony. Dośrodkowanie Krzysztofa Mączyńskiego zostało wybite z pola karnego.

90'

Jak długo na Wawelu, Zygmunta bije dzwon i Que Sera, Sera. Wisełka trzy punkty ma śpiewają kibice Wisły. A sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

22:13

86'

Sebastian Rudol zastępuje Rafała Murawskiego. Opaskę kapitana przejmuje Mateusz Matras.

85'

Rafał Murawski próbuje zagrażać strzałami z dystansu. Sporo brakowało do bramki strzeżonej przez Łukasza Załuskę.

22:09

Futbol na "si"

83'

"Żółtko" dla Matiji Spicisia za nakładkę.

82'

Matija Spicić urwał się lewą stroną. Pognał w stronę pola karnego, po czym uderzył z ostrego kąta w boczną siatkę!

81'

Krzysztof Mączyński trafia w mur.

81'

Żółta kartka dla Mateusza Matrasa za faul ma Polu Llonchu. Do bramki gości ok. 25 metrów.

80'

Seiya Kitano strzela z pola karnego obok bramki Łukasza Załuski. Brakowało ca metra, by wpisał się na listę strzelców!

78'

Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Kazimierza Moskala na lewej stronie. Do momentu dośrodkowania Rafała Murawskiego z ok. lewego narożnika pola karnego. Przeciągnięta wrzutka wychodzi poza linię końcową.

76'

Seria spalonych. Najpierw złapani w pułapkę ofsajdową Marcin Listkowski, a chwilę później Rafał Boguski.

75'

11 588 widzów na trybunach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

75'

Kolejny debiutant w "Białej Gwieździe". Kacper Laskoś, bo o nim mowa, zastępuje żegnanego brawami Patryka Małeckiego.

73'

Kolejny strzał Rafała Murawskiego. Został zablokowany przez Ivana Gonzaleza.

73'

Od początku drugiej połowy Cornal Rapa występuje na prawej stronie i to właśnie tą flanką idzie najwięcej ataków Pogoni. Jego podanie w "szesnastkę" do Dawida Korta przeciął Arkadiusz Głowacki. A warto zaznaczyć, że to była sytuacja dwóch na jednego...

69'

Patryk Małecki na spalonym. Groźnie zapowiadająca się kontra Wisły spaliła na panewce.

68'

Seiya Kitano zastępuje bezbarwnego Spasa Deleva.

67'

Ależ okazja przyjezdnych! Sebastian Kowalczyk podaje na prawą stronę pola karnego do Rafała Murawskiego, który zdecydował się na lob z 16. metra. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

21:50

Przez dłuższy czas sektor gości był pusty

64'

Gospodarze w komplecie.

63'

Przerwa w grze. Urazu w starciu z Mate Tsintsadze nabawił się Tomasz Cywka. Konieczna jest pomoc medyczna.

61'

Paweł Brożek kończy występ w dzisiejszym meczu. Na boisku jest już debiutant, Wojciech Slomka.

59'

Składnie zapowiadała się akcja gości. Z prawej flanki w pole karne wrzucał Dawid Kort. Marcina Listkowskiego uprzedził Łukasz Załuska.

59'

Szansę na drugiego gola nie wykorzystał Patryk Małecki. Jego strzał broni nogami Adrian Henger.

57'

Arkadiusz Głowacki zgrywa piłkę na 5. metr od nikogo. Szczecinianie wznawiają grę z "piątki".

57'

Robert Obst przecina wślizgiem ostre wstrzelenie piłki przez Matiję Spicicia. "Biała Gwiazda" ma jednak rzut rożny. Po chwili jeszcze jeden.

55'

Paweł Brożek wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z lewej strony. Jego strzał głową nie sprawił problemu Adrianowi Hengerowi.

52'

Jakub Bartosz zmienia Semira Stilicia.

51'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Davida Niepsuja z prawej flanki pewnie łapie Łukasz Załuska.

21:36

Seria zostanie podtrzymana?

48'

W walce o górną piłkę Arkadiusz Głowacki faulował rywala. Rzut wolny dla Pogoni.

48'

I jeszcze jeden korner, tym razem z lewego narożnika.

47'

Adrian Henger łapie piłkę po podbitym dośrodkowaniu Tomasza Cywki. Zdaniem sędziego było to za linią końcową.

46'

Wisła zaczyna ze środka! Kiko Ramirez nie zdecydował się na zmianę.

46'

Wracamy do Krakowa na drugą połowę meczu Wisła - Pogoń Szczecin. Do przerwy prowadza gospodarze aż 4:0.

W ekipie gości jest jedna zmiana - Robert Obst zastępuje Huberta Matynię.

21:21

21:20

Bez cienia wątpliwości, że "Biała Gwiazda" jak dotąd skutecznie rewanżuje się za lanie w Szczecinie w rundzie wiosennej (2:6).Jednak sporo zastrzeżeń można mieć do bloku defensywnego Portowców, który wydaje się spóźniony o kilka sekund, stąd tak łatwo tracone gole. Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy! Wisła Kraków gromi Pogoń Szczecin aż 4:0!

44'

Adrian Henger znowu górą! Tym razem radzi sobie ze Semirem Stiliciem! Gdyby nie on, to do przerwy byłaby manita!

42'

A "Białej Gwieździe" ciągle mało, jak jej kibicom. Dośrodkowanie Tomasza Cywki w "szesnastkę" przecina Mateusz Matras. A za jego plechami na piłkę czyhał Paweł Brożek.

40'

Cornel Rapa skosił Pawła Brożka przy lewej linii jak trawę na wiosnę. Sędzia Dominik Sulikowski bez wahania sięga po żółtą kartkę. Rumun nie zagra w następnej kolejce z Lechią Gdańsk.

37'

Mogło być 4:1! Niewiele brakowało, by gola dla Pogoni zdobył Marcin Listkowki! Piłka po rykoszecie o centymetry minęła lewy słupek!

35'

Semir Stlić był faulowany w kole środkowym i sędzia dyktuje rzut wolny. Bośniak szybko zagrywa do Krzysztofa Mączyńskiego, który niemal od razu posyła płaskie prostopadłe podanie na blisko 25 metrów do Pawła Brożka. Ten wykłada ją na tacy Rafałowi Boguskiego- pozostało mu skierować piłkę do pustej siatki!

35'

TO JEST POGROM! RAFAŁ BOGUSKI!!!

34'

Raz? Dwa? Trzy? Mało!!!

- niesie się po trybunach na Reymonta.

33'

Hiszpan notuje premierowe trafienie w Ekstraklasie! Ruszył pazernie do piłki wrzuconej przez Krzysztofa Mączyńskiego z narożnika i główką z 6 metrów podwyższa prowadzenie Wisły!

32'

IVAN GONZALEZ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

31'

Spas Delev w roli lewoskrzydłowego zagrywa w pole kare do Rafała Murawskiego. Aut gości zapoczątkował groźną kontrę Wisły - w finalnej części Adrian Henger wygrywa sytuację sam na sam z Rafałem Boguskim!

27'

Jeszcze jedna ich akcja! Paweł Brożek zdołał dopaść do piłki, ale zgrywa ją głową przed bramkę do nikogo...

27'

Gospodarze idą za ciosem. Tym razem Cornel Rapa przecina podanie Rafała Boguskiego kierowane do Pawła Brożka.

25'

Pol Llonch zagrał po prawym skrzydle do Rafała Boguskiego, który niemal z linii końcowej zagrywa na bliższy słupek. Tam piłkę próbował łapać Adrian Henger, ale wyślizgnęła się z rękawic, co bezlitośnie wykorzystał Paweł Brożek!

25'

GOL! PAWEŁ BROŻEK!!!

23'

W odpowiedzi Łukasz Załuska bez wysiłku broni uderzenie Rafała Murawskiego.

23'

Atak Wisły prawą flanką przynosi rzut rożny. Płaskie rozegranie w "szesnastkę" i piłka trafia do Patryka Małeckiego. Ten strzela z woleja na wiwat.

21'

Portowcy dążą do szybkiego odrobienia straty. Uderzenie Mate Tsintsadze z dystansu przelatuje kilka metrów nad poprzeczką Wisły.

18'

Tomasz Cywka ograł na prawej stronie Huberta Matynię i dośrodkował w pole karne na dalszy słupek. Tam Patryk Małecki uderza głową "tam, skąd przyszła" nie dając szans Adrianowi Hengerowi!

18'

GOL DLA WISŁY! PATRYK MAŁECKI!!!

15'

Prostopadłe podanie Semira Stilicia do Pawła Brożka było zbyt mocne. Po chwili Bośniak zagrywa do Bośniaka, ale futbolówkę spod nóg wygarnął David Niepsuj.

11'

Nie powiódł się atak gospodarzy. Adrian Henger ostatecznie wznawia grę z "piątki".

9'

Sebastian Kowalczyk miał sporo miejsca i czasu, by uderzyć z ok. 25 metrów. Płaski strzał minął w bezpiecznej odległości bramkę Łukasza Załuski.

8'

Rzut wolny dla Pogoni. Dośrodkowanie na dalszy słupek było kierowane do Spasa Deleva. Bułgarskiego skrzydłowego wyprzedził IIvan Gonzalez.

6'

Łukasz Załuska paruje do boku piłkę po uderzeniu z dystansu Dawida Korta!

5'

Składny atak gości prawą stroną. Błyskawiczne przyspieszenie w postaci podania z klepki do Rafała Murawskiego, który został zahaczony przez Pola Lloncha.

4'

Atak Pogoni lewą stroną został przerwany przez Arkadiusza Głowackiego. Dodatkowo był faulowany przez rywala.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:25

Może mała ankieta?

20:23

Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Miśkiewicz - Jakub Bartkowski, Alan Uryga, Jakub Bartosz, Wojciech Słomka, Hugo Videmont, Kacper Laskoś.

20:21

W rundzie jesiennej, na tym stadionie, Wisła ograła Portowców 2:1. Gola dla Białej Gwiazdy zdobyli Paweł Brożek i Rafał Pietrzak. Pogoń stać było ja trafienie Jarosława Fojuta. Z kolei na wiosnę szczecinianie wygrali aż 6:2! Dzień konia miał Adam Gyurcso, strzelec 4 goli. Do tego dołożyli się Mateusz Matras i Ricardo Nunes. Dla Wisły zaś gole zdobyli Jakub Bartosz oraz Adam Mójta.

Jak będzie dzisiaj?

20:19

Komentarz Pogoni Szczecin: Jakub Słowik - Sebastian Kowalczyk, Dawid Zieliński, Mateusz Bochniak, Sebastian Rudol, Seiya Kitano, Robert Obst.

20:15

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Dominika Sulkowskiego (a nie Pawła Pskita ;)) warto przeczytać zapowiedź przygotowaną przez Marcina Chyckiego:

20:12

Wcześniej zakończyły się 2 spotkania w grupie spadkowej. Wisła Płock przegrała u siebie 1:2 z Zagłębiem Lubin, a Piast - takim samym stosunkiem - poradził sobie przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna.

A na relację NA ŻYWO z meczu Wisła Kraków - Pogoń Szczecin zaprasza Tomasz Górski.

20:10

Sobotni wieczór z LOTTO Ekstraklasą jest zarezerwowany dla grupy mistrzowskiej. Za 20 minut szósta Wisła Kraków zmierzy się z będącą piętro niżej Pogonią Szczecin!