Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 1
lechiaLechia Gdańsk
96'

KONIEC MECZU. Lechia przełamuje niechlubną passę i wygrywa pierwszy od października mecz na wyjeździe. Wisła tym samym zakończyła passę bez porażki u siebie po 12 spotkaniach.

94'

Llonch próbował dośrodkować, ale Jakub Wawrzyniak wybija piłkę na aut.

93'

Zachara wychodził na czystą pozycję, próbował odebrać długie podanie, ale obrońca Lechii był szybszy.

91'

Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

91'

91'

Emocje sięgają zenitu na ławce Wisły, trener Kiko Ramirez zostaje wyrzucony przez sędziego.

89'

Bardzo ostra i wyrównana końcówka, Wisła prze na bramkę Lechii, ale Gdańszczanie robią wszystko, żeby nie stracić 3 punktów ostatnich minutach!

88'

Gonzalez fauluje Stolarskiego w środku pola, ale obyło się tym razem bez kartki.

86'

Wolski uderza płasko obok muru, ale też obok bramki.

86'

Tym razem przed polem karnym faulował jakub Bartosz i będzie niezła okazja dla Lechii z rzutu wolnego z około 25 metra.

84'

Coraz ostrzej grają zawodnicy obu drużyn. Żółta kartka dla Głowackiego.

82'

Mączyński dośrodkowuje na pole karne, ale oddalają zagrożenie zawodnicy Lechii, wybijając piłkę.

81'

Żółtą kartkę sędzia pokazuje Malocy, który nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika.

80'

Janicki również ogląda żółty kartonik.

80'

Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul na F. Paixao.

75'

Murawę opuszcza strzelec gola dla Lechii Lukas Haraslin, w jego miejsce pojawia się Paweł Stolarski.

72'

Wydaje się - sądząc po powtórkach - że Gonzalez był nieprzepisowo przewrócony w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

70'

Ale groźnie było teraz pod bramką Lechii. Po zamieszaniu i lekkiej szamotaninie w polu karnym, piłkę z bliskiej odległości uderzał Bartosz, jednak broni Kuciak.

69'

Zmiana również w Lechii. Schodzi M. Paixao, w jego miejsce Nunes.

69'

Zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Małecki, a w jego miejsce wejdzie Bartosz.

66'

Zmiana w drużynie Wisły. Schodzi Paweł Brożek, wchodzi Mateusz Zachara.

62'

Zmiana w ekipie Lechii. Kuświk wejdzie za Sławczewa.

60'

Od dłuższego czasu statystyka posiadania piłki przedstawia się w następujący sposób:

44 % Wisła - 56% Lechia.

59'

Haraslin wbiegł ze skrzydła w pole karne i z ostrego kąta strzelił pomiędzy nogami bramkarza Wisły.

58'

GOOOL!!! 1:0 prowadzą goście! Strzelcem gola Lukas Haraslin!

56'

Na pole karne zagrywa Wawrzyniak, ale wybija piłkę Głowacki.

55'

Żółta kartka dla Simeona Sławczewa za nieprzepisowe wejście w nogi rywala.

54'

Zmiana w drużynie Wisły. Rafał Boguski schodzi, a za niego wchodzi Jakub Bartkowski.

52'

Gubią się teraz obie drużyny zaliczając straty w środku pola. Najpierw Wisła, a później Lechia wyprowadzając kontrę nie poradziła sobie z obroną rywali.

50'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Cywki. Zawodnik Wisły musi opuścić murawę i od teraz Wisła gra w 10.

49'

Kontratak Wisły. Llonch podaje do Boguskiego, ale ten jest na spalonym.

48'

Żółta kartka dla Tomasza Cywki za faul na rywalu.

47'

GOL? Nie, jednak po trafieniu Flavio Paixao z główki, sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. Ofsajd.

46'

DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA. Zaczęli tym razem piłkarze Lechii Gdańsk.

21:27

Garść statystyk w przerwie. Lechia Gdańsk oddała w pierwszej połowie 9 strzałów, z czego 4 były celne. Wisła w trakcie 45. minut oddała z kolei 0 uderzeń na bramkę Dusana Kuciaka.

45'

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Lechia miała więcej szans na otwarcie wyniku. Jak będzie w drugiej połowie, tego dowiemy się już za około 15 minut.

45'

Wolski dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłkę przejmuje Flavio i oddaje strzał. Broni jednak Załuska!

42'

Brlek podaje do Brożka górą, ale piłka ostatecznie w rękach bramkarza Lechii.

40'

Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Wisły.

39'

Flavio próbuje przedrzeć się z prawej flanki do środka, ale interweniuje jeden z piłkarzy Wisły wchodząc wślizgiem i piłka wyleciała na rzut rożny dla gości.

35'

Haraslin idzie prawym skrzydłem, ale Gonzalez interweniuje i odbiera mu piłkę.

33'

Cywka na prawej stronie czekał na piłkę, ale ubiega go Peszko, który wybija piłkę.

30'

Nieźle zapowiadająca się kontra Wisły zostaje przerwana. Wybiegający na czystą pozycję Brożek został zatrzymany przez obrońców przyjezdnych.

25'

Najpierw mocne uderzenia na bramkę Załuski posłał Flavio Paixao, a później po podaniu ze skrzydła Wolskiego próbował skierować piłkę do bramki drugi z braci Paixao, ale przeleciała ona tuż obok słupka! Jak na razie najgroźniejsza sytuacja w meczu.

25'

23'

Strzela Wolski, ale piłka trafia prosto w mur!

22'

Faulowany Peszko przed polem karnym i będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla Lechii.

20'

Pogoda dzisiaj nie rozpieszcza piłkarzy, deszcz leje się strumieniami, ale nie można odmówić walki obu stronom!

15'

Wiślacy szli z kontrą, a w głównej roli Mączyński, ale Borysiuk zneutralizował ten atak.

13'

Sadlok nieźle dośrodkował w pole karne gości, ale spokojnie wybijają oni piłkę i oddalają zagrożenie od własnej bramki.

11'

Jak na razie rysuje się lekka przewaga na korzyść przyjezdnych, ale Wisła nie odpuszcza.

9'

Kolejny strzał Lechii zza pola karnego, tym razem Borysiuk. Ten trafia jednak w nogi kolegi z drużyny i piłka przelatuje obok słupka!

5'

Wolski oddaje strzał zza pola karnego, ale świetnie broni Załuska!

3'

Znowu Flavio Paixão, tym razem dośrodkowuje w pole karne Wisły, ale bardzo niecelnie i piłka przelatuje daleko od bramki.

2'

F. Paixao oddaje strzał zza pola karnego... ale zbyt lekko i Załuska bez problemu łapie piłkę.

1'

MECZ ROZPOCZĘTY. Od środka zaczęli piłkarze Wisły!

20:24

Sektor gości prawie pełny, z kolei niektórzy kibice Wisły Kraków jeszcze zmierzają na swoje miejsca. Obie strony już zaczęły doping, oby piłkarze pokazali wysoki poziom poziom tak jak ich sympatycy! Niespełna 5 minut do pierwszego gwizdka sędziego Pawła Gila!

20:15

Przed meczem do ostatnich chwil nie wiadomo było, czy zagrają Krasić i Wolski, którzy nabawili się lekkich urazów podczas meczu z Termalicą. Teraz już wiadomo, że tylko Krasić nie wydobrzał na 100% i przyjezdni będą osłabieni. Statystyki statystykami, i braki w składzie brakami, a jak będzie w rzeczywistości na boisku, tego dowiemy się już w trakcie spotkania, które rozpocznie się za kwadrans!

20:07

Statystyki przed dzisiejszym meczem zdecydowanie za Wisłą. Podopieczni Kiko Ramireza są niepokonani od 12 spotkań na własnym boisku - z czego 10 razy zdobywali 3 punkty, a 2 razy remisowali. Statystyka Lechii w meczach na wyjeździe nie wygląda obiecująco. Ostatni zwycięski mecz zanotowała w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu drużyna Piotra Nowaka zagrała 8 meczów, po których zapisała na swoim koncie tylko 3 punkty.

Po więcej informacji na temat dzisiejszego meczu przy Reymonta, odsyłamy do zapowiedzi dostępnej w zakładce OPIS.

20:05

Ławki rezerwowych obu drużyn

Wisła Kraków: Bartkowski, Bartosz, Buchalik, Ondrasek, Stilić, Uryga, Zachara.

Lechia Gdańsk: Kuświk, Mak, Mila, Nunes, Stolarski, Wiśniewski, Zelenika.

20:00

Witamy prosto z deszczowego Krakowa i zapraszamy na relację LIVE ze stadionu przy ulicy Reymonta, gdzie Wisła Kraków podejmować będzie Lechię Gdańsk. Początek spotkania już za 30 minut!