Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
22:29

Z mojej strony to wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

22:28

Kielczanie mogą być z siebie zadowoleni, dziś znów udowodnili, że w pełni zasługują na grę w grupie mistrzowskiej. Podobnie jak w Poznaniu niczym nie ustępowali walczącemu o najwyższe cele rywalowi i z podniesionymi głowami mogą schodzić z murawy. Jagiellonia z kolei na pewno nie będzie zadowolona ze swojej postawy i teraz z obawą będzie oczekiwać meczów swoich rywali

22:26

Po słabiutkiej pierwszej połowie, w drugiej w końcu doczekaliśmy się sporych emocji. Dwa gole i walka do samego końca nieco zrekompensowały nam kiepskie pierwsze trzy kwadranse

90'

I koniec! Podział punktów w Kielcach

90'

Dobra wrzutka Rymianiaka z prawej strony boiska, ale żaden z zawodników z pola karnego nie sięgnął futbolówki

90'

I odpowiedź Korony! Po dośrodkowaniu Palanci i złym piąstkowaniu Kelemena przed doskonałą szansą stanął Kwiecień, ale defensor kielczan przestrzelił!

90'

Było blisko gola! Guti oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i pomylił się minimalnie!

90'

Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

Vassiljev dośrodkował z lewej strony boiska, a po małej przebitce gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki

88'

Maciej Górski zmienia Nabila Aankoura

87'

Z Aankourem już wszystko w porządku, Rymaniak też powoli podnosi się z murawy. Za chwilę pewnie obaj wrócą do gry, tymczasem przy piłce są ich koledzy z drużyny

85'

Rymaniak i Aankour zderzyli się w polu karnym Jagiellonii i obaj leżą na murawie. Przerwa w grze

83'

Żółta kartka dla Kwietnia

83'

Rymaniak dośrodkował z prawej strony boiska, a gospodarze domagają się podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z obrońców gości. Gwizdek arbitra jednak milczy

83'

Rozkręcili się gości! Frankowski otrzymał piłkę w polu karnym, ale oddał za lekki strzał i bramkarz Korony interweniował bez żadnego problemu

82'

Ostatnia zmiana u gości, za Cernycha wchodzi Grzyb

80'

I znowu blisko gola dla Jagiellonii! Po wrzutce Vassiljeva strzał głową oddał Guti, a futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Borjana!

79'

I odpowiadają goście! Po małym zamieszaniu pod polem karnym Korony groźny strzał oddał Cernych, ale przestrzelił!

77'

Aj, to już powinna być bramka! Palanca znalazł się oko w oko z bramkarzem, ale minimalnie przestrzelił!

76'

To mogła być bramka dla kielczan! Pyłypczuk dostał piłkę w polu karnym, ale zamiast oddać strzał z dogodnej pozycji, to próbował podawać i stracił piłkę

75'

Z zawodnikiem Korony jest już chyba wszystko w porządku i wracamy do gry

74'

Rymaniak doznał jakiegoś urazu i mamy przerwę w grze

73'

Rymaniak próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany

72'

Palanca dośrodkował z prawej strony boiska, Kelemen spokojnie złapał piłkę

70'

Frankowski próbował zaatakować lewą stroną boiska, ale został powstrzymany przez Markovicia

68'

Vassiljev! Estończyk starał się sprytnie zaskoczyć Borjana z rzutu wolnego, ale ten zdołał interweniować skutecznie!

67'

Zmiana u gości. Novikovas schodzi, wchodzi Frankowski

66'

Aankour spróbował uderzenia sprzed szesnastki, ale futbolówka poleciała prosto w spokojnie interweniującego goalkeepera Jagi

66'

Sheridan wpadł z piłką w pole karne rywali po podaniu Vassiljeva, ale faulował przy tym Grzelaka

65'

Marković zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale posłał piłkę za wysoko i grę wznowią zaraz goście

64'

Żółta kartka dla Góralskiego za taktyczny faul na Grzelaku

63'

Zamieszanie pod bramką Kelemena! Najpierw Palanca dośrodkował z prawej strony boiska, a następnie uderzać starali się kolejno Abalo i Żubrowski, ale obaj byli blokowani

62'

Tomasik dośrodkował z rzut u rożnego, jeden z obrońców Korony wybił piłkę

61'

Druga zmiana w zespole trenera Bartoszka, za Mrozika wchodzi Marković

59'

Palanca otrzymał piłkę w polu karnym gości, starał się zagrać do środka, ale został zablokowany przez jednego z obrońców

57'

8956 widzów ogląda to spotkanie na Kolporter Arenie

56'

Novikovas próbował wyprowadzić kontrę swojego zespołu, ale został powstrzymany na wysokości pola karnego Korony

55'

Kielczanie znów utrzymują się z piłką na połowie rywali, Jagiellonia nie może dojść do głosu

53'

Palanca tym razem dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale w tym przypadku gospodarze nie zagrozili bramce Jagiellonii

52'

Słupek! Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, a piłka po strzale głową Kwietnia odbiła się od słupka! Ależ nam się zrobił mecz w tej drugiej połowie!

50'

Oj odpowiedział lider i to jak! Kapitalny strzał z dystansu Novikovasa i znów mamy remis!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Novikovas, remis!

48'

Nabil Aankour dośrodował z lewej strony boiska, piłka w polu karnym spadła pod nogi Pyłypczuka, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza! Jak i czy odpowie lider?

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pyłypczuk, 1:0 dla Korony!

46'

I teraz goście wznawiają grę

46'

Jedna zmiana na początek drugiej połowy - wchodzi Vassiljev, schodzi Chomczenowskyj

21:20

Kielczanie na pewno mogą być bardziej zadowoleni po pierwszej połowie. To oni prowadzili przez większość czasu grę, prezentowali dojrzały futbol i trzymali rywali stosunkowo daleko od własnego pola karnego. Goście po za jedną sytuacją nie wyróżnili się niczym szczególnym i na pewno muszą coś zmienić w swojej grze, jeśli chcą myśleć o komplecie punktów

45'

I teraz pan Tomasz Kwiatkowski zaprosił wszystkich na przerwę

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

43'

Grzelak! Obrońca Korony otrzymał piłkę w polu karnym rywali, poradził sobie z jednym z nich jednym zwodem i oddał groźny strzał, po którym piłka nieznacznie minęła bramkę!

42'

Rymaniak zaatakował prawą stroną boiska, próbował dośrodkować, ale został zablokowany

41'

W miejsce byłego zawodnika Śląska Wrocław melduje się Dani Abalo

40'

A jednak, Jacek Kiełb nie jest w stanie kontynuować gry i zaraz będzie zmieniony

39'

Chomczenowskyj pada w polu karnym rywali, ale arbiter pokazuje, że nie będzie rzutu karnego

38'

To mogła, a nawet powinna być bramka dla Jagiellonii! Fiodor Cernych wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przestrzelił!

37'

To Jacek Kiełb miał małe problemy, ale już chyba wszystko w porządku i wracamy do gry

36'

Tymczasem na murawie leży jeden z zawodników kieleckiej ekipy i mamy przerwę w grze

35'

Cernych dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Korony wybijają piłkę

34'

Kolejna długa piłka pod pole karne Jagiellonii, kolejna niedokładna. Piłka wyszła na aut bramkowy

32'

Kiełb zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur

30'

Długie zagranie w kierunku Palanci, ale... za długie. Piłkę łapie Kelemen

28'

Tomasik dośrodkował z rzutu wolnego, ale gospodarze spokojnie poradzili sobie we własnej szesnastce

27'

Gospodarze starali się sprytnie rozegrać rzut wolny, ale Grzelak niedokładnie zagrywał piłkę w polu karnym i skończyło się na stracie

26'

Ziggy Gordon ukarany żółtą kartką za faul na Mroziku

24'

Koroniarze od początku tego spotkania wyglądają bardzo dobrze. Spokojnie prowadzą grę, nie dopuszczają rywali pod własną bramkę i wcale na boisku nie widać tej różnicy, która dzieli obie ekipy w ligowej tabeli. Goście muszą się obudzić, jeśli chcą powalczyć o komplet punktów

22'

A teraz z lewej strony boiska dośrodkował Pyłypczuk, ale zrobił to za mocno i piłka minęła wszystkich piłkarzy znajdujących się w polu karnym

20'

Pierwszy raz od dawna goście zawitali w strefie obronnej swoich przeciwników. Po serii dośrodkowań z obu skrzydeł kielczanie opanowali jednak sytuację, a futbolówkę w swoje ręce złapał bramkarz

18'

Kallaste dośrodkował z lewej strony boiska, Kelemen bez problemów chwycił futbolówkę

16'

A teraz Mrozik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak i on został zablokowany

14'

Palanca starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany

12'

Palanca dośrodkował z rzutu wolnego, ale tym razem białostocczanie poradzili sobie bez problemów

11'

Aankour faulowany na połowie rywali, za chwilę Korona będzie miała kolejny stały fragment gry.

9'

Borjan zagrał długą piłkę na połowę Jagiellonii, Kiełb przepuścił ją w stronę Palanci, ale ten nie zdołał do niej dobiec. Grę wznowi od wykopu Kelemen

7'

Naciska Korona! Przed chwilą oglądaliśmy strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a teraz indywidualnie zaatakował Palanca! Uderzenie Hiszpana zostało jednak zablokowane

5'

I było groźnie! Ze stojącej piłki dośrodkował Palanca, a Mrozik zdołał oddać strzał w bramkarza. Sędzia dopatrzył się jednak jakiegoś przewinienia i goście wznowią grę z własnego pola karnego

4'

Mamy okres małej przewagi kielczan, którzy mądrze rozgrywają piłkę na połowie rywala. Teraz w okolicach środkowej strefy faulowany był Żubrowski

2'

Pierwsza akcja gości. Tomasik dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale Borjan bez problemów złapał piłkę

1'

I zaczynamy! Od środka gospodarze

20:28

Mecz poprzedziła jeszcze minuta ciszy ku czci zmarłego niedawno byłego trenera Korony, Bogumiła Gozdura

20:27

Piłkarze obu ekip już powoli wychodzą na murawę, początek za kilka chwil!

20:19

Jagiellonia wygrała cztery ostatnie mecze z Koroną, więc zebrani na Kolporter Arenie liczą na przełamanie fatalnej passy. Generalnie bilans wszystkich starć jest po stronie białostocczan - wgrywali oni 18 razy, remisowali dziewięciokrotnie, a w dwunastu przypadkach schodzili z murawy jako pokonani. Bilans bramkowy, 57:44, również jest na ich korzyść

20:16

Najbardziej dramatyczny przebieg miał mecz z końcówki sezonu 2012/2013, rozgrywany w Białymstoku. Gospodarze prowadzili do przerwy 3:0, a końcowym rezultatem był... remis 4:4. Nie mamy nic przeciwko, aby i dzisiaj padło aż osiem goli!

20:12

Jeśli spojrzymy na bezpośrednie mecze obu zespołów, to łatwo będzie nam zauważyć, że w ostatnich latach generowały one naprawdę spore emocje. Korona potrafiła wygrywać przed własną publicznością po 5:0 i 4:1, by potem przegrywać 0:3. Na początku ubiegłego sezonu te drużyny grały mecz inauguracyjny i wtedy nikt o zdrowych zmysłach nie stawiał na kielczan, którzy mieli ogromne kłopoty kadrowe, a ci wygrali 3:2 (choć Jaga po europejskich wojażach wystawiła rezerwowy skład).

20:07

Trwa rozgrzewka piłkarzy obu ekip

Rozgrzewka na meczu Korona - JagielloniaRozgrzewka na meczu Korona - Jagiellonia

20:04

Choć obie ekipy znajdują się w grupie mistrzowskiej, to ich cele na końcówkę tego sezonu są zupełnie inne. Korona tak naprawdę nie gra już o nic - zapewniła sobie utrzymanie i teraz może na luzie podchodzić do każdego kolejnego meczu z nadzieją na napsucie krwi wyżej notowanym przeciwnikom. Jagiellonia z kolei to lider tabeli z aspiracjami na to, by pozostać nim również po 37. kolejce. Czy tak będzie? Jeśli goście chcą to osiągnąć, to na pewno nie powinni gubić punktów w takich meczach, jak ten dzisiejszy