Piątek, 3 lutego 2017, godz. 18:00
1 : 1
NordsjaellandFC Nordsjaelland
92'

Koniec spotkania. Legia remisuje w ostatnim sparingu w La Mandze. Debiutujący (nieoficjalnie) Necid nie zachwycił.

85'

Legia atakuje, ale nic z tego nie wynika. Za moment koniec sparingu. Jutro rano mistrzowie Polski spodziewani są już w Warszawie.

80'

Małachowski zmienił Kopczyńskiego.

80'

Guilherme kopnął nad bramką. Akcję zapoczątkował Szymański.

78'

Marcondes za Frese.

76'

Jodłowiec obejrzał żółtą kartkę.

73'

Mamy wreszcie wyrównanie. Szymański dogrywa w pole karne, tam najlepiej odnajduje się Hlousek i jest gol.

71'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Teraz jest już 1:1!

71'

Piłka w siatce, lecz sędzia nie uznaje gola dla Legii. Uważa, że Jodłowiec faulował.

68'

Powinno być 1:1 po... błędzie bramkarza. Wprowadzony po przerwie Duńczyk przyjął tak nieczysto, że piłka odjechała mu w kierunku bramki. Zdążył ją dogonić przed linią.

66'

Hlousek został ukarany żółtą kartką.

62'

Zszedł Asante. A za niego Dhaflaoui.

62'

Bartolec w miejsce Johanssona.

61'

Wchodzi Guilherme, schodzi Odijdja-Ofoe.

62'

Kartka dla Pazdana. Wcześniej Odjidja-Ofoe domagał się karnego.

58'

Znów uderzył Rasmussen. Tym razem w boczną siatkę od zewnętrznej strony.

56'

Nieoczekiwanie to Duńczycy wychodzą na prowadzenie. Rasmussen zdecydował się na strzał zza pola karnego i była to dobra decyzja. Majecki nie obronił próby z lewej nogi.

54'

GOOOOOOOOOOOL! Nordsjaelland na 1:0!

49'

Ale pudło Necida! Odjidja-Ofoe wypuścił go, lecz ten w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

46'

Majecki wszedł za Malarza.

46'

Nastąpiła zmiana w bramce gości.

46'

Nagy zmienił Radovicia. Opaskę kapitana założył Jędrzejczyk.

46'

Druga część właśnie się rozpoczęła.

45'

Przerwa. Wracamy za kwadrans.

44'

Kompletnie nieudany strzał Nordsjaelland. Za chwilę koniec pierwszej odsłony. Legia jest lepsza, lecz nie umie tego udokumentować.

40'

Radović czaruje w polu karnym, w końcu kopie piłką w obrońcę, domaga się karnego, ale... gwizdek sędziego milczy. Arbiter widział akcję z paru metrów.

37'

Odjidja-Ofoe również strzela niecelnie.

34'

Drugie uderzenie Szymańskiego. To akurat było gorsze - obok bramki.

33'

Radović czysto odbiera piłkę w polu karnym, lecz piłka nie dociera do Necida.

31'

SZYMAŃSKI! Bardzo ładna próba lewą nogą. Runarsson przenosi piłkę jedną ręką nad poprzeczką. Było blisko!

28'

Widać, ile jakości jest w Odjidji-Ofoe. Znów łatwo wjechał w okolice pola karnego. Odegrał do Szymańskiego, który jednak nieskutecznie szukał Necida.

26'

Akcja Legii prawą flanką. Broź wrzuca, Odidja-Ofoe główkuje i jest rzut rożny.

23'

21'

Hlousek traci piłkę, ale ma w asekuracji Pazdana.

18'

Odjidja-Ofoe prostopadle do Necida i... strata. Czech źle przyjął piłkę. Była szansa na bramkę.

18'

Szymański przebiegł z 50 metrów, lecz najpierw Odjidja-Ofoe niecelnie odegrał mu piętką, a zaraz potem sam junior sfaulował przeciwnika.

17'

Niecelne dośrodkowanie Odjidji-Ofoe z prawej strony boiska. Akcję rozpoczął Radović.

14'

Necid stracił piłkę przed szesnastką. Sugerował sędziemu, że był faulowany. Ten jednak nakazał grać dalej.

10'

Chwyt Malarza po dośrodkowaniu w pole karne.

9'

Szymański wyprzedzony przez Gregora. Zapowiadało się na groźny kontratak Legii.

5'

Złe zachowanie Malarza. Próbował przyjąć piłkę i chyba kiwnąć przeciwnika, co nieomal skończyło się utratą gola. Nordsjaelland ma już trzeciego kornera.

3'

Duńczycy mieli rzut rożny. Chcieli go rozegrać krótki i była to nietrafiona decyzja. Legioniści przejęli piłkę.

1'

Gramy. Rozpoczęła Legia i jej nowy napastnik Necid. Kapitanem jest Radović.

17:59

Legia na biało, rywal na czerwono.

17:52

Drużyny zakończyły rozgrzewkę, za moment początek meczu. Będzie on prawdopodobnie pożegnalnym w Legii dla Aleksandrowa. Bułgar ma odejść do ligi rosyjskiej (legionisci.com).

17:34

Kim jest dzisiejszy przeciwnik Legii? FC Nordsjaelland to duński klub, który liczy sobie ledwie 18 lat. Raz sięgnął po mistrzostwo i raz zagrał w Lidze Mistrzów (sezon 2012/13). W tej chwili zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Niedawno za 9,75 mln euro sprzedał Borussii Dortmund Emre Mora.

17:28

Legia zagra dziś zbliżonym składem do tego, który będzie przewidziany na Arkę. W jedenastce jest dziewięciu pewniaków.

17:01

Ławka rezerwowych Legii: Majecki, Aleksandrow, Nagy, Guilherme, Kulenović.

16:55

Może na sam koniec ujrzymy Legię skuteczną? Po raz pierwszy szansę dostanie Tomas Necid, który został wypożyczony z Bursasporu. Jest w pierwszym składzie.

16:51

Bilans Legii w sparingach przedstawia się następująco: 1 wygrana, 2 remisy, 2 porażki. Bramki: 2-4.

Nie ukrywajmy, wyniki nie powalają na kolana. O ile porażkę z Zenitem Sankt Petersburg można było wkalkulować, o tyle już wyniki z Arminią Bielefeld, Grasshopper Zurych czy Ulsan Hyundai dają trochę do myślenia. Przede wszystkim drużyna bez Nikolicia i Prijovicia a z Chima Chukwą nie strzela.

16:49

FC Nordsjaelland będzie ostatnim sparingpartnerem Legii. Drużyna Jacka Magiery kończy nim zgrupowanie w hiszpańskiej La Mandze. W następną sobotę (11 lutego) zagra już ligowy mecz z Arką w Gdynia. A zaraz potem Ajax Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy (16 lutego).

16:46

Tak do siatki trafił Kucharczyk:

16:46

Legia zaplanowała na piątek dwa sparingi. Jeden ma już za sobą - wygrała z koreańskim Daejeon po bramce Kucharczyka o czym możecie przeczytać tutaj.