Wtorek, 25 października 2016, godz. 20:45

Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Mateusz Zachara za Pawła Brożka.

88'

Jevtić i kolejny stały fragment gry, rzut rożny nie przyniósł jednak strzału.

85'

Dośrodkowanie w pole karne Jevticia głową odebrał Kędziora. Niecelny strzał, ale biorąc pod uwagę okoliczności trzeba mu to wybaczyć.

84'

Dawid Kownacki wywalczył rzut wolny w starciu z Mączyńskim. Do piłki podszedł Jevtić i posłał ją prosto do czających się w polu karnym zawodników. Strzal Robaka niecelny.

82'

Znowu zakotłowało się pod bramką Załuski. Strzał z dystansu Majewskiego. Robak próbował dobić ale tym razem golkiper Wisły zdołał się podnieść.

81'

Tomasz Cywka zmieni jeszcze Zdenka Ondraska.

78'

Lech nacierał i nacierał. Próbował wedrzeć się w pole karne ze wszystkich sił, ale Biała Gwiazda walczyła tam prawie całą jedenastką. W końcu strzal z dystansu oddał Marcin Robak. Łukasz Załuska wybił piłkę prosto pod nogi Dawida Kownackiego. Linię spalonego złamał Maciej Sadlok

78'

GOL! Dawid Kownacki dobija strzał Robaka i tym samym daje Lechowi wyrównanie.

77'

Lech wciąż napiera. Wisła cofnęła się we własne pole karne całym zespołem. Na razie jednak odpierają ataki.

76'

Darko Jevtić na ostatni kwadrans gry. Zastąpił Macieja Gajosa.

75'

Lech niby próbuje przeć. Wciąż starają się wykreować coś na połowie Wisły. Nie potrafią jednak zbyt daleko zajść.

70'

Kownacki uderzał głową. W światło bramki, ale nie sprawił problemów Załusce.

68'

Gorąco w polu karnym Wisły. Piłka krążyła między kolejnymi zawodnikami. Kownacki, Makuszewski, Majewski - zaden nie oddał jednak strzału.

65'

Strzał Popovicia z dystansu. Spokojnie Burić.

64'

Błąd Trałki i kolejny atak Wisły. Popović środkiem boiska. w końcu zagrał na lewo do Małeckiego. Ten próbował zagrac do nabiegającego Sadloka, ale na posterunku Bednarek..

62'

Zmiana również w Wiśle. Petar Brlek za Rafała Boguskiego.

61'

To była ostatnia akcja w wykonaniu Dariusza Formelli. Opuścił juz boisko. W jego miejsce Dawid Kownacki.

60'

Strzał Formelli zza linii pola karnego. Niecelny.

59'

Łukasz Trałka zasłużenie obejrzał żółtą kartkę za faul na Małeckim w środku boiska.

56'

Małecki podał do Brożka, ale strzał doświadczonego napastnika nie zdołał zagrozić Buriciowi.

55'

Wilusz ruszył do przodu i dośrodkował bez przyjęcia. Bardzo niecelne, piłka wyleciała za linię końcową.

52'

Rzut rożny dla Kolejorza po akcji Formelli. Majewski wrzucił piłke w pole karne, lecz sprytnie wybił ją stamtąd Głowacki.

50'

Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul na Makuszewskim.

49'

Sadlok zagrał ręką na własnej połowie. Rzut wolny dla Lecha. Do piłki podszedł Majewski, posłał ją w pole karne, gdzie jednak najlepiej zachował się Guzmics.

48'

Jović uciekł powracającemu Formelli i z prawej strony dośrodkował w pole karne. Tam w gąszczu zawodników najlepiej odnalazł się Brożek i umieścił piłkę w siatce.

47'

GOL! Paweł Brożek wykorzystał zamieszanie pod bramką Buricia i umieścił piłkę w siatce.

45'

I zaczynamy drugą część gry. Oba zespoły bez zmian.

45'

Koniec pierwszej połowy.

44'

Końcówka pierwszej połowy nie należy do najciekawszych. Nic nie wskazuje na to jakoby przed przerwą miał się zmienić rezultat.

42'

Formella podał do Robaka, a ten usiłował przebić się między dwoma zawodnikami. Plan dobry, ale nie wyszedł.

40'

Długie dośrodkowanie Majewskiego w pole karne wybite przez wiślaków. Biała Gwiazda nie poszła jednak z kontratakiem.

39'

Tempo tego spotkania nie porywa. Ostatnie minuty piłka spędziła głównie w środku pola krążąc między nogami zawodników obu drużyn. Nie dzieje się zbyt wiele zarówno na murawie jak i na pustych trybunach,

35'

Niedokładne przyjęcie Boguskiego zakończyło szybszą akcję Wisły. Piłkę przejął Wilusz i wybił z własnego pola karnego.

33'

Wysoki pressing Lecha. Wymiana podań między defensorami na połowie Wisły nie przyniósł jednak żadnego rezultatu. Wolniejsze tempo gry

30'

Trałka zagrał do wychodzącego do przodu Wilusza. Ten kryty przez dwóch defensorów Wisły nie zdołał nikomu już oddać piłki.

29'

Z rzutu wolnego uderzał Majewski. Prosto w kłębiacych się polu karnym zawodników. Trochę zamieszania, piłka krążyła pomiędzy kolejnymi piłkarzami. Nie padł jednak strzał.

27'

Wisła długo wymieniała podania na własnej połowie. Lech nie potrafił zabrać im piłki, a i ona nie umiała skonstruować porządnego ataku.

24'

Majewski z rzutu wolnego. Świetne zachowanie Ondraska we własnym polu karnym zniweczyło plany Kolejorza. Piłka wybita

23'

Richard Guzmics ukarany żółta kartką za faul na Makuszewskim. Będzie jeszcze rzut wolny.

22'

Sadlok próbował dośrodkowywać w pole karne, lecz na drodze piłce stanął Kędziora.

22'

Makuszewski z poświęceniem w środku pola. Podał do Gajosa, ten jednak źle przyjął sobie piłkę i szybko ją stracił.

20'

Niecelny strzał Guzmicsa po rzucie rożnym Białej Gwiazdy,

19'

Ondrasek pędząc prawą stroną potraktował łokciem Arajuuriego. Arbiter nie dostrzegł faulu, a Wisła wywalczyła korner.

19'

Arajuuri ruszył do przodu i daleko od bramki zahamował kolejną akcję Wisły.

18'

Gajos zszedł na lewą stronę po czym dośrodkował w pole karne. Dochodzącego do piłki Formellę uprzedzili rywale.

17'

Majewski otrzymał podanie od Trałki, trochę zawalczył na prawej stronie, lecz jego trud spełzł na niczym. Wisła szybko przejęła piłkę.

15'

Majewski z dystansu. Prosto w Załuskę. Golkiper Wisły nie miał więc najmniejszego problemu z interwencją

14'

Formella usiłował wedrzeć się w pole karne, lecz trochę odskoczyła mu piłka i akcję zahamowali wiślacy

13'

Lech długo wymieniał podania w środku pola, ale to Wisła ponownie podążyła do przodu. Spokojna interwencja Buricia po strzale z dystansu.

11'

Małecki po wymianie podań z Mączyńskim wrzucił piłkę w pole karne, lecz stamtąd wybił ją Burić. Prosto pod nogi Boguskiego. Strzał z dystansu wyłapał Burić.

9'

Małecki wywalczył w starciu z Kędziorą rzut wolny z jakichś 35 metrów. Do piłki podszedł Głowacki i posłał ją w światlo bramki. Spokojna interwencja Buricia.

7'

Po stałym fragmencie gry z kontrą chciał wybiec Boguski, ale sfaulowany przez Makuszewskiego nie zabiegł za daleko. Bez kartki

6'

Robak wybiegł z kontratakiem po czym posłał piłkę na prawo do Kędziory. Obrońca pomknął do przodu i wywalczył rzut rozny

6'

Biała Gwiazda nadal w natarciu. Lech praktycznie nie opuszcza swojej połowy, skupia się na defensywie. Nie owocuje jednak w strzały

4'

Wisła lepiej wygląda w tych pierwszych minutach. Dłużej utrzymują się przy piłce i prowadzą ją na połowie Lecha. Na razie jednak bez strzałów.

4'

3'

Głowacki wybił długą piłkę od Makuszewskiego. Lech nie zaszedł jeszcze pod pole karne Wisły

1'

Mączyński przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu. Pewna interwencja Arajuuriego.

00'

I ruszyli. Od środka gospodarze.

20:44

Za nami już przywitanie kapitanów - Łukasza Trałki oraz Arkadiusza Głowackiego. Rozlosowano także strony.

20:43

Początkowo to spotkanie miał prowadzić Bartosz Frankowski, ale wczoraj zgłosił kontuzję łydki i w jego zastępstwie pojawił się wlaśnie Tomasz Kwiatkowski.

20:42

Arbiter główny Tomasz Kwiatkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Coraz bliżej pierwszego gwizdka.

20:38

Inea Stadion stoi pusta, a do rozpoczęcia spotkania pozostało zaledwie siedem minut. Zamknięte trybuny wyglądają okrutnie przygnębiająco. Jak przy nich zaprezentują się obie drużyny?

20:16

Zarówno dla Lecha jak i Wisły Puchar Polski to najłatwiejsza ścieżka do europejskich pucharów. W lidze oba zespoły znajdują się dużo niżej niż wymagałyby tego ich ambicje przez co walka o najwyższe lokaty wydaje się być niezwykle ciężką, a jej efekty wątpliwymi.

20:13

Co ciekawe to jedyne starcie dwóch ekstraklasowych zespołów na tym etapie rozgrywek. Oprócz Lecha i Wisły tak daleko zaszły jedynie Arka i Pogoń. One jednak zmierzą się z pierwszoligowcami.

20:12

Już za nieco ponad pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek w Poznaniu. Lokalny Lech w ramach Pucharu Polski zmierzy się z Wisłą Kraków. To pierwsze starcie z dwóch w ramach tego etapu rozgrywek. Rewanż odbędzie się 30 października na stadionie Białej Gwiazdy.