Niedziela, 30 października 2016, godz. 20:45
Sampdoria Genuasampdoria
1 : 0
Inter MediolanInter Mediolan
93'

JUż nic nie zagrozi Sampdorii, bowiem Mario Mazzoleni kończy mecz! Gospodarze dzięki bramce Fabio Quagliarelli po asyście Karola Linetty'ego) pokonują Inter Mediolan!

93'

Cristian Ansaldi powstrzymany na prawej stronie przez Vasco Reginiego. Ostatni korner w tym meczu i Samir Handanović jest już w polu karnym.

92'

Główkowy bilard w "szesnastce" gospodarzy. Sampdoria wychodzi z opresji, ale traci piłkę przed linią środkową.

91'

Co tu się dzieje! Ivan Perisić w parterze strzelał raz i drugi, ale najpierw broni Christian Puggioni, a po chwili Chorwat trafia w poprzeczkę!

90'

Trzy minuty doliczone. Inter w natarciu!

90'

Tak strzelił Fabio Quagliarella po podaniu Karola Linetty'ego

88'

Ricardo Alvarez zastępuje zmęczonego Luiosa Muriela.

86'

Karol Linetty bliski drugiej asysty! Sytuację sam na sam z bramkarzem Interu spartolił Ante Budimir, strzelając prosto w niego!

85'

Nic z tego rzutu wolnego nie będzie. Mauro Icardi fauluje w walce o pozycję. Po chwili Samir Handanović pewnie interweniuje poza pole karnym, uprzedzając Luisa Muriela.

84'

Jacopo Sala przerywa kontrę Rodrigo Palacio, wytrącając go z równowagi. Żółta kartka również na jego koncie.

83'

"Żółtko" dla Joao Mario za skoszenie Karola Linetty'ego. Polski zawodnik rozgrywa fantastyczny mecz.

82'

Ever Banega jak Eder - posyła piłkę wysoko nad bramką gospodarzy.

81'

Milan Skrinar fauluje w walce po pozycję po rzucie rożnym.

80'

Jeison Murillo strąca piłkę sprzed nosa Luisa Muriela w stylu kung-fu! Do Kolumbijczyka było daleko, więc nie ma mowy o niebezpiecznym zagraniu

78'

Zmiana również w ekipie gospodarzy. Ante Budimir zmienia Fabio Quagliarellę.

77'

... a Ivan Perisić wchodzi w miejsce Antonio Candrevy.

76'

Rodrigo Palacio zmienia Edera.

76'

Starcie Joao Mirandy z Karolem Linettym. Żółta kartka dla Brazylijczyka.

74'

Żółta kartka dla Cristiana Ansaldiego.

74'

Kontra Sampdorii prawą flanką. Fabio Quagliarella zagrał za głęboko w pole karne - piłkę łapie Samir Handanović.

72'

Starcie Luisa Muriela z Jeisonem Murillo. Górą obrońca gości, który umiejętnie nabił rywala. Inter od brami.

71'

Z takim kopytem Eder powinien próbować szczęścia w futbolu amerykańskim...

70'

Nie wyszło prawą stroną, to Inter zaatakował lewą. Wywalczył rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Christiana Puggioniego

69'

Cristian Ansaldi przytomnie podłączył się do akcji ofensywnej Interu. Jednak jego dośrodkowanie okazało się być anemiczne. Milan Skriniar przecina podanie.

68'

Nie do wiary! Co za pudło Mauco Icardiego, który z pięciu metrów strzela głową nad pustą bramką!

66'

Milan Skriniar wybija piłkę po miękkiej wrzutce Antonio Candrevy. Po chwili Marcelo Brozović był na spalonym.

64'

Mauro Icardi posyła piłkę wysoko nad poprzeczkę po uderzeniu głową. Coraz większa przewaga gości.

62'

Antonio Candrevie nie wyszło zupełnie dośrodkowania z prawej strony. Gospodarze z "piątki".

60'

W odpowiedzi atak mediolańczyków spalił jednak na panewce po niedokładnym podaniu na wolne pole do Mauro Icardiego.

59'

Kontra gospodarzy. Pojedynek Luisa Muriela z Joao Mirandą wygrał Brazylijczyk.

57'

Kontra Sampdorii przerwana przez Davide Santona ok. 30 metrów od własnej bramki. Co ważne, uczynił to zgodnie z przepisami.

54'

W odpowiedzi Marcelo Brozović centruje za głęboko w "szesnastkę" Sampdorii. Christian Puggioni z "piątki".

53'

Luis Muriel przedarł się prawą stroną i chciał zagrać płasko w pole karne do Fabio Quagliarelli. Na linii podania stanął jednak Samir Handanović.

51'

Niezła centra, ale najwyżej do piłki wyskakuje Jeison Murillo. Ten strąca piłkę do własnego bramkarza.

50'

Zdaniem sędziego Joao Mario fauluje ok. 30 metrów od własnej bramki. Poturbowany został Luis Muriel.

48'

Atak pozycyjny gości na połowie rywala. Każdemu celnemu podaniu towarzyszą przeraźliwe gwizdy.

46'

Eder urwał się lewą stroną Jacopo Sali. Wparował z piłką w pole karne, po czym huknął wysoko nad bramką

46'

Sampdoria zaczyna drugą część rywalizacji!

21:42

Powracamy do Genui na drugie trzy kwadranse meczu Sampdoria - Inter. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Fabio Quagliarelliego. Asystę zanotował Karol Linetty!

21:35

Najczęściej meczom Serie A towarzyszy kalkulacja, asekuracyjna gra. Jednak ten mecz pokazuje, że jest inaczej. Obie "jedenastki" grają, jakby na znacznie szybszych obrotach. To może się podobać, tak jak gra Karola Linetty'ego.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

45'

Koniec pierwszej połowy. Sampdoria po golu do szatni prowadzi z Interem 1:0!

44'

Wydawało się, że atak Bruno Fernandesa środkiem jest skazany na porażkę. Niespodziewanie zagrał na lewą stronę do Karola Linetty'ego, któremu co prawda odskoczyła piłka w momencie przyjęcia, ale trafiła do Fabio Quagliarelli. Ten uderzył płasko, po dalszym rogu, nie do obrony!

21:31

44'

GOL! FABIO QUAGLIARELLA!!!
ASYSTA KAROLA LINETTY'EGO!!!

42'

Jacopo Sala wjechał "sankami" w Evera Banegę. Przy arbitrze momentalnie pojawiło się kilku piłkarzy obu drużyn. O dziwo nie sięgnął do kieszonki!

41'

Po chwili znowu zrobiło się groźnie pod bramką Christiana Puggioniego! Po ostrym wstrzeleniu Edera z lewego skrzydła z kilku metrów spudłował Mauro Icardi... klatką piersiową!

39'

To była najlepsza okazja gości, by wyjść na prowadzenie! Marcelo Brozović zdecydował się na akcję indywidualną, którą zakończył atomowym uderzeniem w poprzeczkę!

38'

Luis Muriel strzela zza pola karnego obok bramki gości. Brakowało ok. 1,5 metra.

37'

Prostopadłe podanie Davide Santona nie znajduje adresata w polu karnym Sampdorii. Piłkę łapie bramkarz.

37'

W odpowiedzi uderzenie Bruno Fernandesa nie zasiało popłochu u Samira Handanovicia.

35'

Atomowe uderzenie Antonio Candrevy z dystansu. Bramkarz Sampy z problemami paruje na rzut rożny!

33'

Wzięty w kleszcze przez trzech rywali Marcelo Brozović pada na murawę ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Spokojne rozegranie nie przyniosło skutku. Christian Puggioni z "piątki".

31'

Inter ruszył prawą stroną, co przyniosło rzut rożny. Przechwyt Luisa Muriela, lecz ten pospieszył się z prostopadłym podaniem do Bruno Fernandesa. Ten był na spalonym.

29'

Piłka po strzale Edgara Barreto z narożnika pola bramkowego trafia w słupek!

29'

Bruno Fernandes zagrywa górną piłkę do Fabio Quagliarelliego w pole karne Interu. Po interwencji Davide Santona jest korner dla gospodarzy.

26'

Pusty przelot Christiana Puggioniego po centrze Antonio Candrevy. Piłka przechodzi przez całą "szesnastkę".

25'

Jacopo Sala przecina wślizgiem podanie adresowane do Edera, Gdyby nie ta interwencja, to napastnik Interu popędziłby na bramkę gospodarzy. A on wie, jak takie sytuacje wykorzystywać.

24'

Christian Puggioni łapie pewnie piłkę po centrze Antonio Candrevy z prawej strony boiska.

22'

To mogło się podobać. Ever Banega nie dość, że wrócił pod obrońców, by pomóc w rozegraniu, to przepuścił piłkę między nogami dwóch zawodników Sampy.

20'

Nikt nie zamykał dośrodkowania Antonio Candrevy w centralnej części pola karnego Sampdorii. Piłkę przechwycił Davide Santon i jego centrę łapie Christian Puggioni.

18'

Mauro Icardi wywalczył rzut rożny na lewej stronie. Po krótkiej wymianie dośrodkowanie nie sprawiło szybszego bicia serca gospodarzom.

16'

Dwójkowa akcja Fabio Quagliarelliego z Luisem Murielem. Włoch został wypuszczony prostopadłym podaniem w pole karne, skąd anemiczne uderzenie nie sprawiło problemu Samirowi Handanoviciowi.

15'

Solowa akcja Edera wzdłuż linii 16. metra została przerwana przez obronę Sampdorii. Z kontrą chciał wyjść Karol Linetty, ale za mocno wypuścił sobie piłkę.

13'

To powinien być gol dla gospodarzy! Bruno Fernandes podaje na lewą stronę pola karnego do Luisa Muriela, który fatalnie pudłuje! Uderzył po ziemi metr obok dalszego słupka!

11'

Matias Silvestre fauluje w środku pola Mauro Icardiego. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

10'

Seria fauli piłkarzy Sampdorii w walce o pozycję. Rzut wolny dla Interu. Szybko wyprowadzona kontra, w której na dyskusyjnym spalonym był Antonio Candreva.

9'

Joao Miranda uprzedza Fabio Quagliarellę we własnym polu karnym, ale gospodarze mają rzut rożny.

9'

Kontra gości przerwana gwizdkiem sędziego. Eder na spalonym.

7'

Jacopo Sala podaje po ziemi do Egdara Barretto, który przytomnie przepuszcza piłkę do Fabio Quagliarelli. Ten strzela z ostrego kąta tuż obok bramki Interu!

5'

Przechwyt Karola Linetty'ego ok. 20 metrów od bramki Interu. Zagrał "klepkę" z Luisem Murielem, ale podanie zwrotne Kolumbijczyka w "szesnastkę" było bardzo niedokładne.

4'

Prostopadłe podanie Karola Linetty'ego do Fabio Quagliarelli okazało się ciut za słabe, ale jego kolega zdołał wywalczyć rzut rożny. Inter wychodzi z opresji.

3'

Kontra Interu, w której ostatnie podanie do Mauro Icardiego zostało muśnięte przez defensora Sampy. Rzut rożny nie przynosi jednak zagrożenia pod bramką Christiana Puggioniego

2'

Atak Sampdorii prawą stroną przerwany przez Jeisona Murillo, który wyjaśnia sytuację wybiciem na aut.

1'

Mario Mazzoleni daje znać gwizdkiem i ze środka zaczynają goście!

20:43

Obie "jedenastki" są już na murawie! Kapitanami są Vasco Regini oraz Mauro Icardi.

20:40

Goście ostatni raz wywieźli komplet punktów ze Stadio Luigi Feraris 13 kwietnia 2014 r. Wówczas wygrali aż 4:0 (gole: ). Dwa ostatnie mecze kończyły się zwycięstwem Sampdorii 1:0 i remisem 1:1. Jak będzie dzisiaj?

20:31

Rezerwowi Sampdorii: Titas Krapikas, Andrea Torzo - Stanley Amuzie, Mirko Eramo, Ricardo Alvarez, Pedro Pereira, Filip Djurcić, Patrik Schick, Dennis Praet, Luca Cigarini, Ante Budimir.

20:28

20:25

Rezerwowi Interu: Juan Pablo Carrizzo - Marco Andreolli, Rodrigo Palacio, Jonathan Babiany, Andrea Ranocchia, Assane Gnoukouri, Danilo D'Ambrosio, Ivan Perisić, Yuto Nagatomo, Senna Miangue.

20:22

Na to spotkanie zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:20

Niedzielny maraton z piłką nożną kończymy w Genui, gdzie za 25 minut Sampdoria (z Karolem Linettym w wyjściowym składzie) zmierzy się z Interem Mediolan. Stawką jest zbliżenie się do górnej połówki. Obie strony grają poniżej oczekiwać - gospodarze są na dopiero 16. miejscu z jedenastoma punktami na koncie. Inter, który zgromadził zaledwie trzy "oczka" więcej, jest jedenasty. Tak więc komplet punktów jest potrzebny jak rybie woda. Ale tylko jedna drużyna może po niego sięgnąć. Kto nim będzie?.