Niedziela, 30 października 2016, godz. 15:00
0 : 0
AS RomaAS Roma
94'

Koniec meczu! Empoli dzięki świetnej postawie Łukasza Skorupskiego bezbramkowo remisuje z Romą!

94'

Piłka meczowa gości! Fantastycznie grający Łukasz Skorupski przenosi piłkę nad poprzeczką po atomowym uderzeniu Stephana El Shaarawy'ego!

93'

Żółta kartka dla Mohameda Salaha za faul w ofensywie.

93'

Stephan El Shaarawy już widział piłkę w siatce, po swoim strzale z 5 metrów! Na linii broni Łukasz Skorupski!

92'

Leandro Paredes huknął z dystansu wysoko nad bramką gospodarzy.

90'

Bez zagrożenia. Cztery minuty doliczone.

90'

Manuel Pasqual zagrał po linii do Massimo Maccarone. Ten będąc na spalonym odpuścił pościg za piłką, w przeciwieństwie do obrońcy Empoli! Ten huknął i Wojciech Szczęsny przenosi piłkę nad poprzeczką!

88'

Manuel Puciarelli blokuje Mohameda Salaha. Rzut rożny, po którym Łukasza SKorupskiego ratuje będący na linii bramkowej Manuel Pasqual!

87'

Edin Dżeko dostaje piłkę w polu karnym. Zgubił dwóch rywali i zdecydował się na centrostrzał z ostrego kąta. Empoli szczęśliwie wychodzi z opresji.

86'

Kolejny faul w ofensywie Bośniaka. Obaj polscy bramkarze bliscy czystych kont.

84'

Przycisnęli goście. Najpierw Manuel Pasqual wybija piłkę sprzed linii bramkowej, a po chwili Edin Dżeko uderza głową nad bramką.

83'

Diego Perotti za Daniele De Rossiego.

82'

Faul w ofensywie Edina Dżeko. Goście szybko odzyskali piłkę, ale Mohamed Salah był na spalonym.

81'

To była "setka" Empoli! Massimo Maccarone ma czego żałować - uderzył z lewego narożnika pola bramkowego tuż obok dalszego słupka rzymian!

79'

Wojciech Szczęsny broni bez wysiłku strzał Riccardo Saponary.

77'

Piłka po uderzeniu Leandro Paredesa prześlizgnęła się przez mur, ale Giuseppe Bellusci wybija ją jeszcze na rzut rożny. Bez zagrożenia ze strony gości.

76'

Andres Tello skosił Leandro Paredesa ok. 30 metrów od bramki Łukasza Skorupskiego. Tylko żółta kartka dla zawodnika Empoli.

75'

Marcel Buchel na murawie. Za Assane El Hadjiego.

73'

Przerwa w grze. Assane El Hadji złapały skurcze. Musi na moment opuścić plac gry, ale niebawem powinien wrócić.

16:31

70'

I pierwsza okazja Massimo Maccarone. Z jego anemicznym strzałem poradził sobie Wojciech Szczęsny.

68'

U rzymian zaś Juan Jesus wchodzi w miejsce Antonio Rüdigera.

68'

Zmiany w obu ekipach: Massimo Maccarone zmienia Alberto GIlardino...

67'

.. i dla Daniele De Rossiego za ostrą dyskusję.

67'

Nie ma rzutu karnego dla Empoli! Alberto Gilardino pada w "16" po starciu Kostasem Manolasem. Sędzia upomina go żółtą kartką za próbę wymuszenia "jedenastki"...

66'

Po chwili lepsze podanie "10" Empoli do Manuela Puciarelliego, ale przeciął je Federico Fazio. Gdyby nie on, to napastnik gospodarzy byłby w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym.

64'

Próba kontry gospodarzy. Próba, bo prostopadłe podanie Riccardo Saponary do Manuela Pasquala okazało się bardzo niedokładne.

63'

Niezłe dośrodkowanie w "szesnastkę" i piłka spada pod nogi Edina Dżeko. Jednak szybszy od niego był Łukasz Skorupski.

62'

Stephan El Shaarawy czekał na piłkę w polu karnym gospodarzy, ale nie doczekał się. Po chwili fauluje Assane El Hadji. Żółta kartka.

59'

Faul Daniele De Rossiego w środku pola. Po chwili przewinienie popełnił Riccardo Saponara.

57'

Groźnie zapowiadał się atak Romy. Mohamed Salah pogubił się, gdy zza jego pleców wybiegł Radja Nainggolan. Piłka po odbiciu się od Belga wychodzi na aut bramkowy.

55'

Rdae Krunić zastąpiony przez Andresa Tello.

54'

Wściekły Radja Nainggolan zwrócił uwagę sędziemu, który nie podyktował rzutu rożnego dla rzymian. Jego zdaniem ostatni piłki dotknął Giuseppe Bellusci. Łukasz Skorupski z "piątki".

53'

Bruno Peres zmienia dobrze grającego Emersona.

52'

Ależ dogodną okazję zmarnował Manuel Puciarelli. Za długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Federico Fazio, zabierając mu piłkę.

50'

Stephan El Shaarawy urwał się lewą stroną. Na jego nieszczęście boisko okazało się za krótkie. Łukasz Skorupski z "piątki".

48'

Mohamed Salah już myślał, jak zakończył tę akcję. Jednak wcześniej wpadł w pułapkę ofsajdową.

46'

Druga polowa rozpoczęta!Obie strony przystępują do niej bez zmian.

45'

Marco Di Bello kończy pierwszą połowę. Na Stadio Carlo Castellani, głównie dzięki świetnej postawie Łukasza Skorupskiego, Empoli bezbramkowo remisuje z Romą Wojciecha Szczęsnego. Obaj polscy bramkarze mają czyste konta.

44'

Leandro Paredes podaje w pole karne do Mohameda Salaha, którego uprzedził na wysokości prawego narożnika pola bramkowego. Futbolówka wyślizgnęła się z rękawic bramkarza, ale na jego szczęście Egipcjanin nie zorientował się w sytuacji.

42'

Prosta strata Radji Nainggolana na lewej stornie. Fiasko kontry gości.

40'

Wojciech Szczęsny krzyczał do Edina Dżeko, by ten stanął w murze. Ten "nie posłuchał" polskiego bramkarza. I o mały włos Manuel Pasqual uderzył z 28 metrów tuż obok prawego spojenia!

38'

Gospodarze skutecznie bronią się przed naporem Romy. Mężem opatrznościowym jest Łukasz Skorupski, który na początku meczu zanotował dwie fantastyczne interwencje.

36'

Za krótkie dośrodkowanie Leandro Paredesa. Piłka po główce Andrei Costy spada pod nogi Stephana El Shaarawy'ego, który uderzył bardzo daleko od bramki.

36'

Manuel Pasqual skosił Emersona przed linią 16. metra. Żółta kartka.

34'

Mohamed Salah na spalonym.

34'

Zagrana płasko piłka na 17. metr trafia do niepilnowanego Stephana El Shaarawy'ego. Strzał po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

33'

Daniele Croce zostawił nogę co wykorzystał Emerson w pobliżu prawego narożnika pola karnego Empoli. Rzut wolny dla gości.

31'

Censtrostrzał zostaje wybity przez defensywę Romy.

30'

O ułamek sekundy Kostas Manolas zahaczył szarżującego Manuele'a Pasquale. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

29'

Manuel Puciarelli strzela zza pola karnego wysoko nad bramką Wojciecha Szczęsnego.

28'

Podanie Antonio Rüdigera nie znajduje adresata. Łukasz Skorupski z "piątki".

27'

Pojedynek między tymi zawodnikami przed polem karnym gospodarzy. Górą zawodnik Empoli. Kontra została powstrzymana tuż za linią końcową.

26'

Wojciech Szczęsny pewnie chwyta piłkę po uderzeniu... Kostasa Manolasa. Grekowi pomyliły się kierunki.

25'

Emerson blokuje centrę Daniele Croce z lewej strony. Korner dla Empoli.

24'

Kostas Manolas ratuje skórę Federico Fazio przed własnym polem karnym. Już na bramkę rzymian pędził Alberto Gilardino. Został powstrzymany przez Argentyńczyka.

23'

Radja Nainggolan huknął z dystansu metr obok lewego słupka bramki gospodarzy. Łukasz Skorupski ciężko odetchnął po tym, jak wzrokiem odprowadził piłkę!

22'

Duże zamieszanie w "szesnastce" gospodarzy. Do bezpańskiej piłki dopada Edin Dżeko, którego strzał blokuje wślizgiem Giuseppe Bellusci.

21'

Emerson w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko przed bramkę gospodarzy. Łapie ją Łukasz Skorupski.

20'

Wojciech Szczęsny pewnie interweniuje, łapiąc piłkę na przedpolu po prostopadłym podaniu do Alberto Gilardino.

19'

Leandro Paredes strzela w mur po "wystawce" Emersona.

18'

Giuseppe Bellusci upomniany żółtą kartką przez sędziego za faul na Edinie Dżeko tuż przed linią 16. metra. Sędzia mógł nawet sięgnąć po czerwoną.

16'

Dwójkowa akcja Stephana El Shaarawy'ego z Danielem De Rossim. Zdaniem sędziego "Faraon" był na spalonym. Nic bardziej mylnego.

15'

Manuel Pasqual ruszył lewą flanką i chciał zagrać przed pole karne do Manuela Pucciarelliego. Bardzo dobrze "na wyprzedzenie" zagrał Kostas Manolas.

14'

Empoli coraz częściej przekracza linię środkową. Jednak druga linia rywala na więcej nie pozwala. Po chwili Leandro Paredes przerywa rajd Riccardo Saponary.

12'

Atak gospodarzy lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne, po którym Federico Fazio wybija piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia.

11'

Żółta kartka dla Frederika Veseliego za faul na Antonio Rüdigerze.

9'

Atak pozycyjny rzymian przed polem karnym gospodarzy. Mohamed Salah podaje w "szesnastkę" do Radji Nainggolana, który co prawda obrócił się w stylu Zidane'a, ale stracił piłkę na rzecz Andrei Costę. Jeszcze Belg go sfaulował.

7'

Kolejny atak gości, tym razem prawą stroną. Edin Dżeko zdołał uderzyć piłkę przed wychodzącym do piąstkowania Łukaszem Skorupskim, ale Bośniak uderzył obok bramki.

4'

U la la! Łukasz Skorupski przyciąga piłki jak magnes! Będący na lewej stronie "szesnastki" Edin Dżeko podaje górną do Stephana El Shaarawy'ego, ale po interwencji jednego z obrońców Empoli piłka spada na woleja Mohameda Salaha. Jego strzał z 12 metrów instynktownie broni Łukasz Skorupski!

3'

W odpowiedzi Alberto Gilardino strzela z pola karnego obok lewego bramki Wojciecha Szczęsnego.

2'

Co za interwencja Łukasza Skorupskiego! Zbliżona do parady Łukasza Fabiańskiego w meczu EURO 2016 przeciwko Szwajcarii! Bramkarz Empoli pofrunął jak ptak i przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale głową Edina Dżeko z kilku metrów!

1'

Na gwizdek Marco Di Bello ze środka zaczynają gospodarze!

14:55

Obie "jedenastki" już są na murawie! Tradycyjnie O Generosa przed rozpoczęciem meczu. Dla tych, którzy jeszcze nie znają:

14:52

3 500 kibiców przyjechało z Rzymu na ten mecz. Czy poniosą swoją drużynę do zwycięstwa?

14:49

Arbitrem głównym jest Marco Di Bello, który w sierpniu prowadził wygrany mecz Romy z Udinese (4:0). Nieco mniej mile wspominają go dzisiejsi gospodarze, którzy w maju przegrali w Mediolanie z Interem 1:2.

Na liniach będą mu pomagali Matteo Passeri oraz Alberto Tegoni. Sędzią technicznym jest za to Andrea Crispo.

14:45

Kapitanowie obu drużyn - Daniele Croce i Daniele De Rossi - przeczytają krótki tekst od fundacji Doppia Difesia, która zapewnia pomoc i ochronę dla kobiet będącymi ofiarami przemocy. Taki apel zostanie wyczytany na wszystkich włoskich boiskach Serie A w tej kolejce.

14:42

Rezerwowi Empoli: A. Pelagotti - F. Barba, M. Buchel, U. Costić, F. Dimarco, M. Maccarone, G. Marilungo, J. Mauri, L. Mchelidze, M. Pereira, A. Tello, M. Zambelli.

14:37

(Uboga) ławka rezerwowych Romy: Alisson, B. Lobont - J. Iturbe, J. Jesus, B. Peres, D. Perotti, Gerson, K. Strootman.

14:32

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z "polskiego" pojedynku w lidze włoskiej.

14:30

Piłkarski maraton w GOL24 zaczynamy na Stadio Carlo Castellani, gdzie dojdzie do pojedynku polskich bramkarzy - Łukasz Skorupski kontra Wojciech Szczęsny. Ich zespoły, Empoli i AS Roma, zmierzą się w 11. kolejce Serie A. Który z nich wyjdzie na tarczy? Kto będzie miał czyste konto?