1. połowa4 : 2
22:40

Z mojej strony to tyle, dziękuje Państwu Piotr Bernaciak. Tego wieczoru prędko nie zapomnimy.

22:39

Zakończył się także mecz w Lizbonie. Real Madryt wygrał ze Sportingiem 2:1, co oznacza, że 7 grudnia na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej odbędzie się mecz o awans do 1/16 LE między Legią a Sportingiem!

94'

Koniec meczu. Legia przegrywa w Dortmundzie 4:8.

93'

Z ostrego kąta Marco Reus pokonuje Radosława Cierzniaka, zdobywając swoją trzecią bramkę, dwunastą w tym meczu.

93'

REKORD POBITY! MARCO REUS!

91'

Dwie minuty doliczone do tej jazdy rollercoasterem.

90'

Niesamowicie z piłką w polu karnym obrócił się Christian Pulisic, momentalnie znalazł sobie miejsce, huknął z całych sił, ale broni Radosław Cierzniak.

88'

Żółtą kartką ukarany Matthias Ginter.

87'

Końcówka meczu to dalsze ataki Borussii, która nie skupia się już w najmniejszym stopniu na defensywie. Kto wie, być może rekord zostanie pobity. Tymczasem Real ponownie prowadzi w Lizbonie!

85'

Rekord goli w meczu Ligi Mistrzów wyrównany. Coś niesamowitego.

83'

Jedenasty gol w dzisiejszym meczu. Nemanja Nikolić z ostrego kąta na 7:4.

83'

Co więcej - Sporting doprowadza do remisu w Lizbonie. Coraz gorzej to wygląda dla legionistów...

82'

Zabójcza kontra Borussii zakończona trafieniem. 7:3, autorem gola Felix Passlack.

80'

Jakub Rzeźniczak faulowany w okolicach narożnika boiska. Legia będzie miała szansę na czwartego gola.

77'

Kibice Legii są bardzo dobrze słyszalni: Kibice Legii w Dortmundzie

78'

Pierre-Emerick Aubameyang! Słupek ratuje gości!

77'

Mocno piłkę w pole karne wstrzelił Andre Schuerrle, ale jego podanie trafiło do Jakuba Rzeźniczaka.

75'

Nemanja Nikolić zmienia Vadisa Odjidję-Ofoe.

74'

Za chwilę ostatniej zmiany w tym meczu dokona Jacek Magiera. Do wejścia gotowy Nemanja Nikolić.

72'

Ostatnia zmiana w Borussii. Ousmane Dembele zmieniony przez Andre Schuerrle.

72'

Gabończyk bardzo szybko mógł zaliczyć asystę, na szczęście dla Legii dobrą interwencją popisał się Radosław Cierzniak.

70'

Nuriego Sahina zastępuje Pierre-Emerick Aubameyang.

69'

Mateusz Wieteska pojawia się na boisku w miejsce Aleksandara Prijovicia.

67'

Za moment na boisku pojawi się Mateusz Wieteska.

67'

Z piłką przed polem karnym utrzymał się Miroslav Radović, ale jego uderzenie z łatwością złapał Roman Weidenfeller.

65'

Sebastian Rode faulowany przez wykonującego ostry pressing Aleksandara Prijovicia.

63'

Michał Pazdan ukarany żółtą kartką, zasłużona kara dla stopera Legii.

62'

Pierwsza zmiana w Borussii. Marc Bartra zmieniony przez Erika Durma.

61'

Żółtą kartką ukarany Vadis Odjidja-Ofoe.

60'

Do rzutu wolnego z około 25 metrów podszedł Marco Reus, ale uderzył kilka metrów ponad poprzeczką.

59'

Znakomita kontra Legii, mocne podanie od Miroslava Radovicia do osamotnionego Michała Kucharczyka w polu karnym, popularny Kuchy z łatwością doprowadza do zmniejszenia strat!

57'

Brawo Legia, 6:3! Michał Kucharczyk!

55'

Pierwsza zmiana w Legii. Tomasz Jodłowiec zmienia Guilherme.

53'

Świetne, przytomne zagranie Ousmane Dembele w okolice 11 metra, gdzie odnalazł się Marco Reus. Kapitan BVB trafia w stuprocentowej sytuacji.

52'

Marco Reus strzela gola na 6:2. Legia na kolanach.

50'

Bardzo ważna interwencja Michała Pazdana we własnym polu karnym. Świetnie odebrał piłkę szykującemu się do strzału Shinjiemu Kagawie.

48'

Mocne dośrodkowanie Christiana Pulisicia pada łupem Radosława Cierzniaka.

47'

Póki co bez zmian w obu zespołach.

46'

Mecz wznowiony, przy piłce Borussia Dortmund!

21:45

Wracamy już powoli na boisko w Dortmundzie.

21:44

W Dortmundzie wydzielony został specjalny sektor, w którym mecz oglądają kibice Legii, jest on otoczony przez ochronę. Ciekawa sytuacja.

21:36

W ramach ciekawostki - w pozostałych meczach padło 5 goli, w tym 7. Co za rollercoaster.

21:34

Podsumowując - ten mecz jest niesamowity. Po prostu niesamowity.

21:32

Gol Aleksandara Prijovicia na 3:2 nie zdał się na wiele. Gospodarze robią z piłką co chcą, prowadzą do przerwy 5:2. W grze Legii (szczególnie w obronie) jest naprawdę sporo do poprawy.

21:31

Niesamowite sceny dzieją się na Signal Iduna Park. Przez jakiś czas wyglądało to dla Legii dobrze, udało się wyjść na prowadzenie 1:0, które w kilka chwil przerodziło się w 3:1 dla Borussii.

45'

Pierwsza połowa nie została przedłużona nawet o minutę. Czas na przerwę.

43'

Mocne podanie w pole karne mija Guilherme o niecały metr - Legia mogła zmniejszyć straty!

42'

Jeszcze raz spalony, choć teraz do siatki trafił Christian Pulisic!

41'

Przy linii bocznej faulowany Vadis Odjidja-Ofoe.

40'

Radosław Cierzniak wygrywa pojedynek sam na sam z Marco Reusem, sędzia ponownie jednak dopatrzył się spalonego.

38'

Bardzo szybkie zagranie piłki do wychodzącego Gonzalo Castro, ten złapany na spalonym, choć powtórki pokazują, że o przewinieniu nie ma mowy.

36'

Odbiór piłki w wykonaniu legionistów w środku pola, piłka trafia do Guilherme, ten od razu wykonuje mocne podanie, które przejmuje jednak Roman Weidenfeller.

34'

W Dortmundzie dzieje się dziś coś po prostu niewyobrażalnego. Kapitan Borussii Dortmund trafia do siatki po efektownej, kombinacyjnej akcji swojego zespołu. Coś nam mówi, że to nie koniec.

32'

Halo, czy to hokej? 5:2, Marco Reus. Katastrofalna postawa warszawskiej defensywy.

30'

Strata Vadisa Odjidji-Ofoe w środku pola, piłka trafia na środek pola karnego do Francuza, który podwyższa prowadzenie BVB.

29'

Cóż... 4:2. Ousmane Dembele, niewykorzystane sytuacje się mszczą.

29'

TO POWINNO BYĆ 3:3!!! PRIJOVIĆ TRAFIA W POPRZECZKĘ W STUPROCENTOWEJ SYTUACJI!

27'

Nieudane, przeciągnięte dośrodkowanie Felixa Passlacka, grę wznowi Radosław Cierzniak.

27'

Kolejne świetnie podanie Vadisja Odjidji-Ofoe do Bartosza Bereszyńskiego, obrońca wystawia piłkę Prijoviciowi, który z łatwością pakuje piłkę do siatki pewnym strzałem! Co za tempo meczu!

24'

GOOOOL!!! CO SIĘ DZIEJE?! PRIJOVIĆ NA 3:2!!!

22'

Tragiczna interwencja bramkarza, który piąstkując dośrodkowanie z rzutu wolnego nabił Nuriego Sahina, dzięki czemu piłkarz Borussii zdobył najłatwiejszą bramkę w swojej karierze.

20'

Katastrofa... błąd Radosława Cierzniaka, do siatki trafia Nuri Sahin.

20'

W pierwszej akcji legioniści nie pokryli Japończyka, który strzałem głową doprowadził do remisu. Przy bramce numer 2 kolejny raz nie popisała się obrona - trzech defensorów nie zdołało powstrzymać piłkarza Borussii, który błyskawicznie wyprowadził BVB na prowadzenie.

18'

Co się stało?! Shinji Kagawa trafia na 2:1...

17'

GOOOOL! Wyrównującą bramkę zdobył Kagawa! 1:1 w Dortmundzie!

14'

Niespodziewany wynik zmusza Borussię do odważniejszego zaatakowania bramki Radosława Cierzniaka, wciąż jednak nie oglądamy mocniejszych ataków gospodarzy.

12'

Asystę zalicza Vadis Odjidja-Ofoe. Belg odgrywa piłkę do napastnika w pole karne, ten uderza przedziwnie, z czuba, trafiając do siatki! Sensacja w Dortmundzie!

10'

GOOOOOOL!!! LEGIA PROWADZI!!! ALEKSANDAR PRIJOVIĆ!!!

9'

Marco Reus stanął oko w oko z Jakubem Czerwińskim na boku pola karnego, ale zdecydował się wycofać piłkę, przez co Borussia traci posiadanie.

7'

Niesamowicie agresywny pressing stosują piłkarze w żółtych koszulkach. Legia z trudem stara się wyjść z własnej połowy.

7'

Pierwszy rzut rożny dla Legii po akcji Miroslava Radovicia. Do strzału doszedł Jakub Czerwiński, obrońca uderzył jednak zbyt lekko i nad poprzeczką.

5'

Kolejną kontrę gości chciał rozpocząć tym razem Guilherme, Brazylijczyk był faulowany.

4'

Jeszcze raz w pole karne piłkę dostarczyć chciał Sebastian Rode, tym razem skuteczną interwencją akcję przerwał Jakub Czerwiński.

3'

Legia mogła wyprowadzić zabójczą kontrę, dobre prostopadłe podanie wykonał Vadis Odjidja-Ofoe, sędzia jednak uznał, że Miroslav Radović był na spalonym.

2'

Podanie Sebastiana Rode w kierunku Shinjiego Kagawy nieco za mocne. Borussia rozpoczyna ofensywnie.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i mecz rozpoczyna się, przy piłce Legia Warszawa!

20:44

Trwa przywitanie obu zespołów, za chwilę losowanie.

20:42

Na Westfalenstadion rozlega się hymn Ligi Mistrzów.

20:41

Piłkarze wychodzą na murawę w asyście ekipy sędziowskiej!

20:41

Liczymy przede wszystkim na potwierdzenie dobrej dyspozycji Wojskowych - jeśli nie w postaci korzystnego wyniku, to przynajmniej przez dobrą grę!

20:38

Pojawiło się zamieszanie z Markiem Bartrą i Sokratisem Papasthathopoulosem. Trener chciał w składzie Greka, ale ostatecznie gra... Hiszpan. Przedziwna sytuacja.

20:33

Rozgrzewka dobiegła końca, w Dortmundzie już wszystko gotowe - czekamy na pierwszy gwizdek sędziego!

20:26

Do meczu pozostało już tylko 20 minut! Liczymy na emocje i dobry występ mistrzów Polski!

20:20

Sytuacja w grupie F jest już niemal jasna. Walka toczy się już tylko o pierwsze i trzecie miejsce w grupie.

20:12

W składzie Borussii brakuje dziś wielu gwiazd, między innymi Łukasza Piszczka, Mario Goetze, Pierre-Emericka Aubameyanga czy Romana Burkiego.

20:06

Co ciekawe, na trybunach słychać doping dla... Legii, choć sektor gości miał być zamknięty... ;-)

20:03

W drugim meczu grupy F Sporting zmierzy się z Realem Madryt. Zdecydowanym faworytem są Królewscy.

20:00

Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Łukasz Broź, Mateusz Wieteska, Tomasz Jodłowiec, Waleri Kazaiszwili, Michaił Aleksandrow i Nemanja Nikolić.

19:59

Rezerwowi Borussii: Henrik Bonmann, Emre Mor, Mario Gotze, Pierre-Emerick Aubameyang, Andre Schuerrle i Erik Durm.

19:58

Podajmy także ławki rezerwowych obu ekip, zaczynając od gospodarzy.

19:55

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie Martin Stroembergsson ze Szwecji.

19:54

Do pierwszego składu wraca kontuzjowany od dłuższego czasu Marco Reus.

19:52

Szybka poprawka w składzie gospodarzy - Marca Bartrę zastąpi Sokratis Papasthathopoulos.

19:48

Znamy już jedenastkę trenera Thomasa Tuchela!

19:41

Już niedługo powinniśmy poznać jedenastkę Borussii Dortmund.

19:34

W składzie Legii nie obyło się bez niespodzianek. Adam Hlousek poza kadrą meczową, czyżby kontuzja Czecha? Dziś zastąpi go Jakub Rzeźniczak.

19:32

Wita Państwa Piotr Bernaciak, będę miał przyjemność poprowadzić dla Was dzisiejszą relację. Na początek proste pytanie - kto dziś wygra?

19:31

Na ławce Legii m.in. Mateusz Wieteska, Waleri Kazaiszwili czy Nemanja Nikolić.

19:25

W bramce Radosław Cierzniak, na lewej obronie Jakub Rzeźniczak a w ataku Aleksandar Prijović. Trener Jacek Magiera umie zaskoczyć!

19:14

Za moment poznamy wyjściowe składy.

19:14

Na trybunach Signal Iduna Park słychać śpiewy: "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra!". A więc jest grupa fanów z Warszawy.

18:58

W składzie Legii zabraknie Thibaulta Moulina. Francuz został w Warszawie z powodu kontuzji.

18:31

Przegląd niemieckiej prasy: "Powrót Reusa przeciwko Legii" - zapowiada "Bild". "Po półrocznej przerwie reprezentant Niemiec Marco Reus szykuje się do powrotu na boisko w meczu Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. W sobotę nie zagrał z Bayernem, bo narzekał na ból w stopie. Od niedzieli jest jednak w pełnym treningu" - informuje poczytny tabloid. - Marco znajdzie się w kadrze na ten mecz - cytuje trenera Thomasa Tuchela.

18:24

- Remis będzie dla nas świetnym wynikiem - powiedział na przedmeczowej konferencji trener Legii, Jacek Magiera. Cała wypowiedź tutaj.

18:23

Przykład jak grać z Borussią dali dzisiaj juniorzy Legii. W Młodzieżowej Lidze Mistrzów zremisowali 3:3. Więcej o meczu w tym miejscu.

18:20

O 20:45 początek spotkania w Dortmundzie, gdzie Borussia podejmie w ramach 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Legię Warszawa. W pierwszym bezpośrednim pojedynku wicemistrz Niemiec wygrał 6:0. Od tamtego czasu wiele jednak się zmieniło - zwłaszcza u mistrza Polski. Nowy trener, lepsza gra, zdrowsza atmosfera... Czy to dzisiaj zaprocentuje? Z Realem Madryt Legia potrafiła zremisować 3:3. Przez chwilę nawet prowadziła!