Wtorek, 18 października 2016, godz. 20:45
1. połowa0 : 2
22:43

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne! Dobranoc!

22:43

Dobry mecz w Lizbonie. Dużo sytuacji i emocje do końca spotkania. Druga połowa była dużo lepsza w wykonaniu gospodarzy, ale wystarczyło to tylko na strzelenie jednej bramki. Trzy punkty w tabeli dopisuje Borussia Dortmund.

97'

Koniec meczu! Szanse miał Joel Campbell, ale pogubił się w dryblingu i sędzia odgwizdał koniec spotkania.

95'

Pewny chwyt Romana Burkiego, który spokojnie złapał dośrodkowanie.

95'

Rzut wolny dla Sportingu! Ostatnia szansa dla gospodarzy.

94'

Goetze wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

90'

Sędzia doliczył 5 minut.

91'

Z boiska schodzi Passlack, a w jego miejsce Burnic.

88'

Żółta kartka dla.. Romana Burkiego za niesportowe zachowanie.

86'

Gorąco na murawie. Żółtą kartką ukarany Bruno Cesar.

85'

Andre uderzył głową po dośrodkowaniu Schelotto, ale Burki spokojnie złapał piłkę.

83'

Fatalna strata Papastathopulosa, ale Martins minimalnie się pomylił i jego uderzenie minęło słupek bramki gości.

79'

Ostatnia zmiana u gospodarzy. Andre za Ruiza.

78'

Kolejna żółta kartka, tym razem dla gracza Borussi za próbę przerwania kontrataku.

78'

Brzydki faul Campbella i zasłużona żółta kartka.

76'

Zakotłowało się pod bramką Borussi! Płaskie dośrodkowanie Schelotto czubkami palców wybił Burki.

73'

Bartra i Ginter zeszli z boiska z kontuzjami.. Szpital w Dortmundzie się powiększa.

71'

Kolejna zmiana w Dortmundzie.

69'

Dost fatalnie przestrzelił! To była 100% sytuacja dla Sportingu, ale Dost nie wykorzystał dobrego dośrodkowania Zeegelaara..

68'

Łukasz Piszczek na boisku! Polak zastąpił kontuzjowanego Bartre.

68'

Żółta kartka dla Schelotto.

67'

Ależ wejście smoka Bruno Cesara. Świetnie wykonany rzut wolny pośredni - mocne uderzenie Cesara, któremu dopisało szczęście. Do końca meczu będą wielkie emocje!

65'

Campbell za Markovicia.

65'

Rzut wolny pośredni dla Sportingu. Bartra podał do Burkiego, który złapał piłkę.

63'

To mógł być dobry kontratak gospodarzy, ale Bruno Cesar niecelnie podał i piłkę przejęła Borussia.

62'

Semedo wybija piłkę na rzut rożny i kolejny stały fragment gry dla gości.

61'

Pierwsza zmiana w meczu. Cesar za Eliasa.

59'

Z rzutu rożnego nic groźnego nie wynikło. Dalej 2:0 dla Borussi Dortmund i coraz mniej czasu na strzelenie kontaktowej bramki dla Sportingu.

58'

Semedo zablokował dośrodkowanie Kagawy i mamy rzut rożny dla Borussi Dortmund.

55'

Ostre dośrodkowanie Schelotto, ale Burki wypiąstkował je poza pole karne.

54'

Świetne wyprowadzenie piłki przez Weigla, którego sfaulował Elias i dostał żółtą kartkę.

53'

Sporting gra dużo odważniej i agresywniej w drugiej połowie. Jeżeli chcą włączyć się do walki o punkty to muszą zagrać dużo lepszą druga połowę.

48'

Niebezpieczny faul Passlacka na Martinsie. Rzut wolny dla Sportingu.

47'

Świetny strzał Martinsa z dystansu, ale Burki sparował piłkę na bok. Mocny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy.

46'

Obie drużyny na drugą połowę wyszły bez zmian w składach.

46'

Borussia Dortmund rozpoczęła drugą połowę.

45'

W pełni zasłużone prowadzenie Borussi Dortmund. Dużo lepsza piłkarska jakość po stronie gości. Sporting powinien przegrywać więcej, ale dzięki nieskuteczności rywali jest tylko 2:0. Widzimy się po krótkiej przerwie!

45'

Koniec I połowy.

44'

Druga bramka dla Borussi wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. Zasłużone prowadzenie gości z Dortmundu.

43'

Julian Weigl! Kapitalny drybling młodego piłkarza Borussi, który zza 16 metra świetnym uderzeniem podwyższa prowadzenie swojej drużyny! 2:0!

40'

Aubameyang! Świetny balans w polu karnym, ale uderza minimalnie niecelnie. W świetnej dyspozycji jest dziś Gabończyk.

38'

Faulowany Burki w polu karnym. Dość kontrowersyjna decyzja sędziego, który nie uznał bramki Sportingu.

38'

Rzut rożny dla Sportingu.

35'

Znow Borussia i znów było groźnie! Błąd Patricio, który nie złapał dośrodkowania Gintera, ale udało mu się zrehabilitować broniąc uderzenie Goetze z bliskiej odległości!

34'

Ależ to mogła być odpowiedź Borussi! Świetne dośrodkowanie Dembele do Aubameyanga, ale najlepszy strzelec Borussi minimalnie się pomylił strzelając głową.

32'

Co tam się działo w obronie Borussi?! Strata piłki przez Papastathopulosa, którą mógł wykorzystac Elias, ale świetną interwencją popisał się Burki!

30'

Fantastyczne przerwanie kontrataku Sportingu przez Bartre. Kluczowa interwencja stopera gości!

29'

Bas Dost uderzył głową obok bramki.

27'

Było niebezpiecznie pod bramką Borussi, ale dośrodkowanie Martinsa wybił Bartra. Dalej mamy 1:0 dla Dortmundu.

23'

Samotny rajd Pulisicia, którego uderzenie poszybowało nad bramką.

20'

Borussia Dortmund przejęła inicjatywę, rozgrywa piłkę, a gospodarze liczą na przejęcie piłki i kontratak. Póki co lepiej wychodzi to gościom.

17'

Bramka wyraźnie przystopowała Sporting, który dzisiejszy mecz zaczął ofensywnie i wydawało się, że kontrolował grę.

14'

Znowu Borussia w ataku. Dobre wejście w pole karne Goetze zakończyło się jego dośrodkowaniem, ale Aubameyanga uprzedził Rui Patricio.

12'

Pierwszy szybki atak Borussi przyniósł jej bramkę.

10'

To już trzecia bramka reprezentanta Gabonu w tej edycji Ligi Mistrzów.

9'

Bramka dla Borussi Dortmund! Świetne dogranie Goetze do Aubameyanga, który nie dał się przepchnąć Semedo i pokonał Rui Patricio. Wymarzony początek dla gości z Niemiec!

9'

Gelson Martins wrzuca w pole karne, w którym przewraca się Dost, ale sędzia nie reaguje.

6'

Ależ podanie Wiliama Carvalho do Bryana Ruiza, który źle przyjął piłkę i piłkę złapał Roman Burki. To mogła być świetna okazja dla gospodarzy.

3'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego złapał Rui Patricio. Na boisku leży Bartra, który ucierpiał w starciu z bramkarzem Sportingu.

3'

Pierwszy rzut rożny w meczu dla Borussi Dortmund.

2'

Pierwsza groźna akcja Sportingu. Świetny rajd Schelotto, ale strzał Martinsa poszybował nad bramką.

1'

Mecz rozpoczynają gospodarze. Zaczynamy!

20:42

Zawodnicy są już na murawie. Po przerwie reprezentacyjnej znów słyszymy hymn Ligi Mistrzów!

20:37

Już za chwilę zawodnicy obydwóch drużyn wyjdą na boisko. Liczymy na wielkie emocje i grad bramek!

20:34

Borussia jest zdziesiątkowana kontuzjami. Z problemami zdrowotnymi borykają się: kapitan Marcel Schmelzer, Neven Subotić, Andre Schurrle, Łukasz Piszczek, Raphael Guerreiro, Erik Durm, Sven Bender, Adrian Ramos, Marco Reus i Gonzalo Castro. Jak zmiennicy poradzą sobie w starciu z silną drużyną z Portugalii?

20:29

O szacunku do rywala mówił też Jorge Jesus, trener Sportingu. - Musimy wiele włożyć w ten mecz. Gramy z jedną z najsilniejszych drużyn w Europie. Dortmund ma świetnych ofensywnych piłkarzy jak Ousmane Dembele, Mario Goetze i Pierre-Emerick Aubameyang. Są bardzo silnym zespołem w ataku - powiedział Jesus.

20:26

- Sporting to kompletna drużyna. Są silni pod względem technicznym, dobrzy w defensywie i z Basem Dostem z przodu niebezpieczni w ataku. Mają bardzo doświadczonego trenera oraz zespół, a także zawodników dobrze grających piłką jak Gelson Martins – mówił przed spotkaniem Thomas Tuchel.

20:25

Borussia Dortmund w Bundeslidze zajmuję 5 lokatę. W ostatniej kolejce zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Hertą Berlin.

20:19

Sporting Lizbona w Primiera Liga zajmuję 3 miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do prowadzącej Benfiki Lizbona. W ostatniej kolejce zremisował z Victorią Guimaraes 3:3.

20:16

W dzisiejszym meczu trzeci w tabeli Sporting podejmuję lidera grupy F Borussię Dortmund, która w poprzednim meczu wyjazdowym w tej edycji Ligi Mistrzów wygrała w Warszawie 6:0. W drugiej kolejce LM Sporting Lizbona pokonał 2:0 Legię Warszawa, a Borussia Dortmund zremisowała u siebie 2:2 z Realem Madryt.

20:14

Witamy wszystkich kibiców, którzy śledzić będą naszą relacje live z meczu Sporting Lizbona – Borussia Dortmund!