1. połowa2 : 0
22:38

To tyle na dziś. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych.

22:37

Legia nie grała tak źle, jak przeciwko Borussii. Zadecydowała pierwsza połowa, kiedy gospodarze bezlitośnie wypunktowali mistrza Polski.

94'

Koniec meczu w Lizbonie. Legia przegrywa ze Sportingiem i po dwóch meczach wciąż nie ma na koncie ani punktów, ani goli.

92'

Na murawie nie dzieje się już nic godnego uwagi, wynik prawdopodobnie nie ulegnie już zmianie.

90'

Gracze Sportingu wciąż wymieniają podania, czekając na zakończenie spotkania. To potrwa o trzy minuty dłużej.

88'

Na ostatnie minuty Bryana Ruiza zmienia Radosav Petrović.

87'

Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka.

87'

Borussia znowu doprowadza do remisu, 2:2 w Dortmundzie!

86'

Ostatnia zmiana w drużynie Legii. Michał Kopczyński zmienia Thibaulta Moulina.

85'

Przy linii bocznej faulowany Guilherme.

83'

Piłkarze gospodarzy wymieniają spokojnie podania na własnej połowie, Legia już bez wiary choćby w gola.

81'

Sam poszkodowany trafia w mur.

80'

Vadis Odjidja-Ofoe wywalczył rzut wolny tuż przed linią pola karnego.

78'

Na spalonym złapany aktywny od swoich pierwszych minut na murawie Joel Campbell.

76'

Joel Campbell pojawia się na murawie, zmieniając Gelsona Martinsa.

74'

Wchodzimy już w ostatni kwadrans meczu w Lizbonie. Legia stara się wyprowadzać ataki, ale robi to dość nieudolnie. Wciąż czekamy na pierwszą bramkę Legii po powrocie do Champions League.

72'

Michaił Aleksandrow złapany przez arbitra na spalonym. Gra Legii minimalnie poprawiła się.

70'

Najlepsza szansa Legii w dzisiejszym meczu! Miroslav Radović niepilnowany na około trzynaście metrów od bramki powinien zdobyć gola, Serb fatalnie pudłuje!

68'

Real ponownie prowadzi w Dortmundzie!

66'

Lazar Marković zmienia Bruno Cesara w drużynie Sportingu.

64'

Wejście belgijskiego pomocnika nieco ożywiło grę drużyny z Łazienkowskiej. Oglądamy teraz częste próby wyprowadzenia kontrataku prawym skrzydłem, ale nowy nabytek Legii wciąż nie jest w stanie wygrać pojedynku z obrońcą.

62'

Również z dystansu uderza Bruno Cesar, również niecelnie.

60'

Druga zmiana w Legii. Nemanję Nikolicia zmienia Vadis Odjidja-Ofoe.

59'

Strzału z dystansu spróbował Tomasz Jodłowiec, ale Rui Patricio nie został nawet zmuszony do interwencji.

57'

Świetna indywidualna akcja Gelsona Martinsa na prawym skrzydle, na szczęście dla Legii dośrodkowanie zawodnika Sportingu wyłapał Arkadiusz Malarz.

55'

Jeszcze jedna cudowna interwencja Arkadiusza Malarza, bramkarz Legii popisał się paradą po uderzeniu Basa Dosta z szesnastu metrów.

53'

Jakub Rzeźniczak trafiony piłką w łokieć, sędzia mimo protestów gospodarzy także teraz nie podejmuje decyzji o rzucie karnym.

51'

W polu karnym naciskany przez rywala pada Nemanja Nikolić, sędzia nie używa gwizdka.

50'

Legia ponownie stosuje bardzo wysoki pressing, ale póki co nie przynosi to pożądanych skutków.

48'

Za mocne podanie na prawe skrzydło do Gelsona Martinsa, piłka dla mistrzów Polski.

46'

Beznadziejnego w pierwszej połowie Steevena Langila zmienił Michaił Aleksandrow.

46'

Mecz wznowiony, przy piłce Sporting Lizbona! W przerwie w Legii jedna zmiana...

21:45

Już za moment wracamy na Estadio Jose Alvalade!

21:43

21:34

Legia rozegrała dobry kwadrans, po czym dała się całkowicie zdominować gospodarzom. Prowadzenie Sportingu 2:0 do przerwy jest zasłużone. Mamy nadzieję przynajmniej na nieco lepszy występ mistrza Polski w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy w Lizbonie, do przerwy Legia przegrywa ze Sportingiem 0:2.

45'

Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

43'

Borussia Dortmund doprowadza do remisu, 1:1 w Dortmundzie.

42'

Wreszcie Legia próbuje przejąć inicjatywę, pierwszy raz od dawna jesteśmy na połowie gospodarzy.

40'

Świetna główka Sebastiana Coatesa po rzucie rożnym, ale jeszcze lepiej interweniuje Arkadiusz Malarz!

39'

Z pierwszą żółtą kartką w tym meczu Guilherme za faul przy narożniku boiska.

38'

Kolejny już w tym sezonie błąd Jakuba Rzeźniczaka. Kapitan Legii wyraźnie odpuścił krycie holenderskiego napastnika, który ze stoickim spokojem wykończył akcję Sportingu.

37'

2:0. Bas Dost.

35'

Mecz od dłuższego czasu wygląda tak samo. Sporting pewnie wymienia podania na połowie Legii, starając się przyspieszyć grę. Legii zdecydowanie nie wychodzi teraz nawet wymienienie kilku podań.

33'

Zdecydowanie za mocne dośrodkowania Gelsona Martinsa, piłka trafia do gości.

31'

Thibault Moulin fauluje przy linii środkowej aktywnego od pierwszych minut Williama Carvalho.

29'

Piłkę dośrodkowaną na bliższy słupek pechowo musnął Miroslav Radović, futbolówkę strąconą przez Serba z łatwością do siatki pakuje Kostarykanin.

28'

GOL, niestety Bryan Ruiz trafia do siatki po rzucie rożnym.

27'

Rzut rożny dla Lwów z Lizbony po interwencji Jakuba Rzeźniczaka.

25'

Wreszcie chwila oddechy dla Legii, przy linii środkowej faulowany Guilherme.

23'

Legia od dobrych dziesięciu minut nie wyprowadziła nawet jednego ataku. W tym momencie zdecydowanie przeważają gospodarze.

21'

Trwa szturm na bramkę gości, Adrien Silva uderza z woleja, ale zostaje zablokowany.

19'

Poprzeczka! Po rzucie rożnym do strzału z pięciu metrów dochodzi Gelson Martins, piłkarz Sportingu na szczęście dla Legii nie trafił do siatki!

17'

Real prowadzi w Dortmundzie!

15'

Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Joao Pereiry.

13'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska bez większych problemów wybija Jakub Czerwiński.

11'

Sprzed szesnastki na bramkę Legii uderza Adrien Silva, strzał z pierwszej piłki był jednak bardzo niecelny.

10'

Gra Legii w pierwszych minutach naprawdę może się podobać. Piłkarze z Warszawy starają się zmusić Sporting do defensywy.

8'

Świetne dośrodkowanie Thibaulta Moulina na głowę Nemanji Nikolicia, Węgier był bardzo bliski oddania strzału, ale w ostatniej chwili futbolówkę musnął Sebastian Coates.

7'

Dobre prostopadłe zagranie do Steevena Langila, ale na przedpolu świetnie zachował się Rui Patricio, wybijając piłkę głową.

5'

Można zaobserwować niezwykle agresywny pressing Legii. Wygląda to inaczej niż w poprzednich meczach.

4'

Thibault Moulin wyraźnie odczul tę interwencję, Francuz chwilowo przebywa poza boiskiem.

3'

Pierwsza kontrowersja w dzisiejszym meczu. Bryan Ruiz nadział się na Thibaulta Moulina na linii pola karnego, gospodarze domagają się rzutu karnego, sędzia pozostaje nieugięty.

2'

Początek spotkania to dużo chaosu w środku pola, mnóstwo przechwytów w środkowej strefie boiska.

1'

Losowanie wygrali legioniści i to oni rozpoczęli mecz!

20:42

Kibice Sportingu prezentują oprawę, czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:42

Piłkarze już na murawie Estadio Jose Alvalade!

20:41

Sporting zagra w swoich domowych, biało zielonych strojach, Legia dziś wyjątkowo na czerwono.

20:41

Piłkarze już ustawieniu w tunelu!

20:34

Początek spotkania już za mniej niż kwadrans! Kto dziś wygra?

20:22

Wojskowi z pewnością nie są faworytem dzisiejszego starcia, ale kibice liczą raczej na poprawę gry mistrza Polski. Zdobyte punkty będą miłym dodatkiem.

20:15

W drugim meczu grupy F w Dortmundzie Borussia podejmie Real Madryt. W składzie gospodarzy naturalnie Łukasz Piszczek. Będziemy na bieżąco informować o bramkach z tego spotkania.

20:12

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Vadis Odjidja-Ofoe, Michaił Aleksandrow, Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen i Aleksandar Prijović.

20:11

Rezerwowi Sportingu: Beto, Paulo Oliveira, Ezequiel Schelotto, Joe Campbell, Radosav Petrović, Andre Martins i Lazar Marković.

20:11

Do meczu coraz mniej czasu, zapoznajmy się więc z ławkami rezerwowych.

20:06

Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Jacka Magiery. Nowy trener Legii po raz pierwszy poprowadzi drużynę w oficjalnym spotkaniu.

20:01

Kibice Legii pojawili się już na Estadio Jose Alvalade.

19:55

Dzisiejsze spotkanie sędziować będzie Michael Oliver, arbiter znany z boisk Premier League. Do tej pory sędziował on Legii jedno spotkanie, było to domowe zwycięstwo z Lokeren dwa lata temu.

19:53

Z drużyną do Lizbony polecieli także Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan i Waleri Kazaiszwili, ale usiądą dziś oni jedynie na trybunach.

19:52

Taktyczne ustawienie drużyny z Lizbony.

19:51

Taktyczne ustawienie mistrzów Polski.

19:51

Co ciekawe, na ławce Legii jedynym zawodnikiem defensywnym pozostaje Łukasz Broź.

19:50

W składzie Legii, zgodnie z przedmeczowymi prognozami, zabrakło jednak Michała Pazdana. Zastąpi go Jakub Rzeźniczak.

19:49

Znamy już jedenastki obu zespołów! Znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

19:45

Witamy serdecznie, za godzinę zaczyna się mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Sportingiem a Legią Warszawa! Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak, oby to był dobry wieczór!