Czwartek, 7 lipca 2016, godz. 17:30
1 : 4
Lech PoznańLech Poznań
94'

Koniec meczu. Lech wygrywa 4:1 a tym samym zdobywa Superpuchar Polski. Fantatyczny powrót zanotował Dariusz Formella strzelając dwie bramki.

93'

GOL! Kolejny strzał Formelli i kolejny gol.

90'

Fajna akcja w wykonaniu ofensywnych graczy Lecha. Jóźwiak podał piłkę pod pole karne do Robaka, a ten zaimast uderzać, wypatrzył lepiej ustawionego Formellę. Młody zawodnik nie mógł zmarnować takiej okazji.

90'

GOL! Dariusz Formella na 3:0

89'

Na boisko przy Łazienkowskiej powraca Jakub Kosecki. Zastąpił Rafała Makowskiego

89'

Majewski wdarł się z lewej strony od bramkę Malarza, ale jego uderzenie nawet nie zmierzało w światło bramki

87'

Lucharczyk odebrał piłkę Gumnemu, lecz w pole karne posłał ja prosto do Wilusza

85'

Robak z dystansu. Obok bramki

85'

Guilherme wywalczył rzut wolny dla swego zespołu. Do piłki podszedł Brzyski. Uderzył prosto na bramkę, lecz jego intencje wyczuł Burić

83'

Dośrodkowanie Prijovicia z lewej strony wybite przez Lasse Nielsena

81'

Tetteh posłał piłkę do Robaka, ale ten nawet z pomocą Jóźwiaka nie zdołał nic zdziałać

79'

Malarz skutecznie wybił piłke po kornerze w wykonaniu Majewskiego

78'

Sebastian Szymański debiutuje w pierwszej drużynie Legii. Zmienił Adama Hlouska

77'

Kamil Jóźwiak zastąpił kontuzjowanego Macieja Makuszewskiego

74'

Fajne dośrodkowanie Kucharczyka w pole karne nie zostało odebrane przez Prijovicia.

71'

Lasse Nielsen z dystansu. Równie mocno jak niecelnie

70'

Ostatnia roszada tego meczu. Boisko opuścił Łukasz Broź a za niego zagra Bartosz Bereszyński

68'

Michail Aleksandrov zastąpiony przez Tomasza Brzyskiego

68'

Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Po pół roku na boisko w barwach Kolejorza, z nowym numerem wraca Dariusz Formella. Za Szymona Pawłowskiego.

66'

Po podaniu Robaka, do ataku popędził Pawłowski. Tym razem musiał uznać wyższość Brozia.

65'

GOL! Lasse Nielsen z bliskiej odległości na 2:1

64'

Debiut Radosława Majewskiego w barwach Lecha. Zmienił Macieja Gajosa

63'

Vranjes przejął piłkę na połowie rywali i posłał ją w pole karne. Prijović chciał do niej dobiec, lecz uprzedził go Wilusz

63'

Trochę zamieszania pod polem karnym Lecha stworzył Guilherme. Pokręcił się mmmiędzy defensorami, ale nic z tego nie wyszło

61'

Mecz przy Łazienkowskiej nie nalezy do najbardziej porywających. Gra głównie toczy się w środku boiska, a zamiast kolejnych akcji, piłkarze obu zespołów popełniają kolejne faule

59'

Ostatnio posypały się kartki. Tym razem zółta dla Rafała Makowskiego za starcie z Łukaszem Trałką

57'

Maciej Gajos sfaulował Guilherme. Żółta kartka

56'

Michał Masłowski zmuszony był opuścić boisko. W jego miejsce Stojan Vranjes

54'

Masłowski nie będzie chyba jednak w stanie kontynuowac gry. Potrzebna kolejna interwencja medyków.

51'

Michał Masłowski został zniesiony z murawy. Szybko zdołał jednak na nią powrócić.

50'

Łukasz Trałka obejrzał żółty kartonik za faul na Masłowskim. Pomocnik Legii nie może podnieść się z murawy. Potrzebne nosze

48'

Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramka Malarza

47'

Pierwszą ciekawsza sytuacją drugiej połowy wydaje się byc rzut wolny w wykonaniu Gajosa. Mocnym kopnięciem posłał piłkę w słupek. Będzie korner

46'

Druga połowa rozpoczęta! Kto za 45 minut będzie się cieszył z Superpucharu?

46'

W przerwie dokonano premierowej zmiany w zespole Lecha. Nicki Bille Nielsen zamieniony przez Marcina Robaka

45'

Koniec pierwszej połowy

42'

Tetteh posłał piłkę z prawej strony prosto pod bramkę Malarza. Będzie korner, gdyż nikt nie zdolał jej odebrać

41'

Bilel Nielsen pędził z akcją, lecz czystym wślizgiem zahamował go Hlousek

38'

To była praktycznie styprocentowa sytuacja Kucharczyka. Stał przed pusta bramką, a w jego strone nadlatywała piłka. Minął sie z nią

37'

Po rzucie wolnym w wykonaniu Makuszewskiego, ruszyła natychmiastowa kontra Legii. Gospodarze popędzili w pole karne, gdzie z piłką znalazł się Guilherme, który zmylił Lasse Nielsena oraz Jasmina Buricia, by umieścić futbolówkę w siatce

36'

GOL! Guilherme zdobywa bramkę na 1:1

35'

Po chwili mizerii z obu stron i braku jakichkolwiek akcji, Lech miał rzut wolny. Tym razem piłka nie dostała się jednak nawet w pole karne

29'

Interwencja Gumnego sprawiła, że akcja Aleksandrova zakończyła się niepowodzeniem

28'

Guilherme ukarany pierwszą żółtą kartką w tym spotkaniu

27'

Ostatnie minuty do gra w środku boiska. Piłka nieśmiało krąży między nogami zawodników. Nie zapuszcza się jednak pod żadną z bramek,.

24'

Stału fragment gry równiez dla Legii. Z rzutu wolnego Kucharczyk posłał piłkę prosto do rywali.

22'

Pierwszy rzut wolny w tym meczu należał do Lecha. Makuszewski z lewej strony posłał piłkę prosto do siatki i GOL

21'

Piłka nadlatująca z rzutu rożnego została spokojnie przejeta przez Buricia

20'

Guilherme na prawym skrzydle wyminął Wilusza oraz Gumnego dzięki czemu udało mu się wywalczyć korner dla swego zespołu

19'

Do przody popędził Aleksandrov. Nie sprokurowało to jednak sytuacji pod bramką Buricia

18'

I wreszcie golkiper Legii mógł się rozgrzać. Strzałem obdarował go Makuszewski

19'

Kibice rozpieszczeni starciami Mistrzostw Europy, ogladając superpucharowe starcie mogli się nieco nudzić. Szczerze mówiąc jak dotąd przy Łazienkowskiej nie dzieje się wiele, a Arkadiusz Malarz nie miał jeszcze okazji na interwencję

15'

Do dośrodkowania Kucharczyka wyskoczył Hlousek, lecz nie zdołał skierowac futbolówki w stronę bramki

14'

Lech dłuższą chwilę utrzymywał się przy piłce, ale to Legia stworzyła sobie świetną bramkową sytuację. Kucharczyk nie pokonał jednak Buricia z najbliższej odległości. Będzie korner

11'

Nieudana próba dośrodkowania w wykonaniu Prijovicia. Mocno, acz niecelnie

9'

Gajos próbował wedrzeć się w pole karne, ale na drodze stanął mu Kucharczyk

8'

Makuszewski z rogu. Dosrodkowanie nie zostało zamienione na strzał.

7'

Nielsen odebrał futbolówkę Hlouskowi na połowie Legii, a później w starciu z czeskim obrońcą wywalcyzł jeszcze korner

6'

Dośrodkowanie Aleksandrowa w pole karne zostało łatwo wyłapane przez Buricia

5'

Kucharczyk odwazniej popędził do przodu, lecz został złapany na pozycji spalonej

4'

Zawodnicy obu drużyn dzielnie walcza w okolicach linii środkowej, lecz nie przekłada się to na jakkąkolwiek akcję

1'

Spotkanie rozpoczęło się niepozornie. Od wymiany podań w środku boiska w wykonaniu legionistów.

00'

Zaczynamy. Od środka Aleksandar Prijović.

17:29

Na trybunach pojawiło się wiele waznych person polskiej piłki, takich jak Zbigniew Boniek, Adam Nawałka czy Tomasz Iwan. Czy w ciągu następnych 90 minut dojrzą jakiś talent na miarę polskiej reprezentacji?

17:27

Arbiter dzisiejszego spotkania, Krzysztof Jakubik, wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

17:26

Coraz więcej osób pojawia się na tybunach. Rozbrzmiał już hymn warszawskiej Legii, a to jasny znak, że premierowy gwizdek coraz bliżej

17:24

Dzisiejsze starcie niejako rozpoczyna dla obu zespołów nowy sezon. Nic więc dziwnego, że pojawiło się kilka zmian w meczowych osiemnastkach. Do zespołu z Poznania po wypożyczeniach powrócili Mateusz Lis oraz Dariusz Formella. Obaj rozpoczną spotkanie na ławce rezerwowych.