To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrego wieczoru!

20:05

Górna ósemka Ekstraklasy: Jagiellonia, Legia, Lech, Lechia, Wisła K, Pogoń, Bruk-Bet, Korona. Dolna ósemka: Zagłębie, Wisła P, Śląsk, Cracovia, Ruch, Arka, Piast, Górnik.

20:02

Komplet wyników. Piast - Jagiellonia 0:1, Cracovia - Legia 1:2, Lech - Ruch 3:0, Górnik - Wisła K 3:1, Korona - Bruk-Bet 0:1, Arka - Wisła P 1:1, Zagłębie - Śląsk 1:1.

20:00

Pogoń Szczecin bardzo ambitnie rozegrała drugą połowę tego spotkania, za co dostaje nagrodę w postaci trzech punktów i pewnej obecności w górnej ósemce.

95'

Koniec spotkania w Szczecinie! Pogoń po świetnym meczu wygrywa z Lechią 3:1!

93'

W końcówce kartką ukarany Lukas Haraslin.

93'

Mocne podanie do Adama Frączczaka w pole karne, napastnik Pogoni z ostrego kąta nie trafia w bramkę.

91'

Druga połowa potrwa o cztery minuty dłużej.

89'

Lekka wrzutka Lukasa Haraslina z lewej strony boiska ląduje w rękawicach Jakuba Słowika.

87'

Doskonałe dośrodkowanie Rafała Wolskiego z rzutu wolnego do Marco Paixao, Portugalczyk uderza obok słupka z dwóch metrów.

86'

Nadir Ciftci z kartką za dyskusje z arbitrem.

85'

Słabe, lekkie podanie Rafała Wolskiego w pole karne Pogoni nie trafia do żadnego z kolegów, wzrokiem odprowadza je Jakub Słowik.

83'

Lechia utrzymuje się przy piłce dłużej, ale jest już chyba pogodzona z losem, nie potrafi zamienić tego w konkrety.

81'

Jeszcze jedna dynamicznie rozegrana akcja Portowców. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, wydawało się już, że nikt do niego nie dotrze, sztuka ta udała się w ostatniej chwili Spasowi Delewowi, Bułgar w trudnej sytuacji uderza obok słupka.

79'

Dawid Kort żegnany przez kibiców oklaskami, pomocnik opuszcza boisko, wygląda na to, że nabawił się jakiejś (oby niegroźnej) kontuzji. Zmienia go Nadir Ciftci.

77'

Grzegorz Kuświk faulowany przy narożniku boiska. Rzut wolny dla Lechii, która w ostatnich minutach gra bardzo źle.

75'

6961 kibiców na stadionie w Szczecinie.

74'

Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Lukas Haraslin zmienia Flavio Paixao.

72'

Taką grę Pogoni aż chce się oglądać - ciężko uwierzyć, że to ta sama ekipa, która była uważana za mało ciekawą w meczach ligowych.

70'

Piotr Nowak wchodzi all-in. Grzegorz Kuświk melduje się na murawie w miejsce Ariela Borysiuka.

70'

Szybki kontratak Pogoni okazał się zabójczy. Kamil Drygas błyskawicznie dograł piłkę na lewe skrzydło do urywającego się obronie Adama Gyurcso, Węgier dośrodkowuje w pole karne bardzo dokładnie na głowę Dawida Korta, który zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu.

69'

Goooool! Dawid Kort! Piękna główka, 3:1 dla Pogoni!

67'

Naiwne podanie Jakuba Wawrzyniaka ze spokojem przejęte przez defensywę Pogoni. W grze gości widać ogromną frustrację, ale i nerwowość.

65'

Jak on tego nie strzelił? Szybka akcja gdańszczan na lewym skrzydle, Rafał Wolski dośrodkowuje pod samą bramkę do Marco Paixao, Portugalczyk nie trafia do siatki z kilku metrów, uderzając ponad poprzeczką! Co za pudło!

64'

Jakby tego było mało, Lech Poznań strzela Ruchowi trzeciego gola. Lechia jest coraz bliżej czwartego miejsca po rundzie zasadniczej.

63'

Trener Piotr Nowak reaguje błyskawicznie. Milos Krasić zmieniony przez Simeona Sławczewa.

63'

Znakomity przerzut Mateusza Matrasa na prawą stronę boiska do Spasa Delewa rozpoczął akcję bramkową gospodarzy. Bułgar odgrywa piłkę pod bramkę do Dawida Korta, pomocnik wykorzystuje bierną postawę obrońców i trafia do siatki!

62'

Pogoń ponownie wychodzi na prowadzenie! 2:1, na listę strzelców wpisuje się Dawid Kort!

60'

Dawid Kort przebiegł z piłką kilkanaście metrów na połowie Lechii i zdecydował się na mocny strzał zza szesnastki, ale była to bardzo niecelna próba.

58'

W Kielcach pada ważna bramka. Bruk-Bet Termalica prowadzi z Koroną 1:0, co wypycha kielczan poza górną ósemkę. Nie wpływa to jednak na miejsce w tabeli Pogoni, która pozostaje na siódmym miejscu.

57'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Marcin Listkowski zmieniony przez Kamila Drygasa.

55'

Ricardo Nunes faulowany przez Rafała Janickiego w okolicach lewego narożnika boiska, groźna okazja do dośrodkowania futbolówki w szesnastkę Lechii.

54'

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany ataków z obu stron - takie tempo chcemy oglądać do końca spotkania.

52'

Milos Krasić wrzucił piłkę niecelnie, Pogoń rusza z kontratakiem.

51'

Rafał Wolski wykonywał rzut rożny dla Lechii, obrona Pogoni poradziła sobie, ale tylko na chwilę, za moment kolejny korner dla gości.

49'

Głębokie dośrodkowanie Spasa Delewa nie dotarło do żadnego z zawodników, Dusan Kuciak miał sporo szczęścia po tym jak sam nie zdążył do tej piłki.

47'

Marco Paixao szukał nieszablonowego zagrania piłki przed polem karnym Pogoni, choć mógł i powinien uderzać na bramkę. W konsekwencji jego próba ostatecznie zostaje zablokowana.

46'

Mecz wznowiony, piłka dla Pogoni Szczecin!

19:04

Zawodnicy wracają już na murawę stadionu im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

18:59

18:51

Wobec remisu Korony Pogoń zajmuje siódme miejsce w tabeli i ma tyle punktów, ile ósma Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

18:51

18:51

Mamy już przerwę we wszystkich meczach tej kolejki. Wyniki: Piast - Jagiellonia 0:1, Cracovia - Legia 1:1, Lech - Ruch 2:0, Górnik - Wisła 1:0, Korona - Bruk-Bet 0:0, Zagłębie - Śląsk 1:1, Arka - Wisła 1:0.

18:49

Oglądamy niezły mecz, nieco lepiej grają goście, którzy prowadzili grę przez większość pierwszej części meczu, póki co jednak jest remis, który spycha Lechię na czwarte miejsce w tabeli.

45'

Koniec pierwszej połowy - do przerwy w derbach Pomorza remis 1:1!

44'

Bardzo dużo fauli oglądamy w końcówce pierwszej połowy, zawodnicy pozwalają sobie na zdecydowanie zbyt wiele.

42'

Zaostrzyło nam się to spotkanie w końcówce pierwszej połowy. Rafał Wolski atakuje wślizgiem Spasa Delewa i także dostaje kartkę.

41'

Upomniany również Sławomir Peszko za przerwanie akcji Pogoni - to już jego 10. kartka w tym sezonie.

39'

Dawid Kort kolejnym zawodnikiem ukarany kartką, został on upomniany za przewinienie na Rafale Wolskim.

37'

Wrzutka Rafała Wolskiego z rzutu rożnego łatwo wybita przed szesnastkę, tam dopada do niej Ariel Borysiuk, zawodnik wypożyczony z QPR popisuje się pięknym przerzutem, piłka ponownie trafia do Wolskiego, jego znacznie lepsze dośrodkowanie pod bramkę wybija z trudem obrona!

35'

David Niepsuj z pierwszą żółtą kartką za popchnięcie przedzierającego się lewym skrzydłem Sławomira Peszki.

33'

Szybkie podanie do niekrytego w polu karnym Flavio Paixao, Portugalczyk składał się do strzału zdecydowanie za długo, został w końcu zablokowany przez wracającego obrońcę.

31'

Po lepszym początku Pogoni do głosu doszła Lechia, a po straceniu gola Portowcy kompletnie stracili inicjatywę. Gra gospodarzy wygląda teraz bardzo słabo.

29'

Na spalonym także Milos Krasic, ale Lechia przeprowadziła kolejną bardzo efektowną, kombinacyjną akcję, która zakończyła się groźną główką byłego piłkarza Juventusu.

27'

Flavio Paixao złapany na spalonym po długim podaniu od Pawła Stolarskiego z połowy Lechii.

25'

Ależ podanie Spasa Delewa w pole karne, górna piłka do Dawida Korta, pomocnik przyjmuje futbolówkę i składa się do strzału z przewrotki, ale trafia wprost w bramkarza!

23'

Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzał Adam Gyurcso, na posterunku pozostał Dusan Kuciak, który zdołał złapać piłkę.

21'

Flavio Paixao efektownym zwodem minął Ricardo Nunesa na prawym skrzydle, zrobił sobie miejsce do dośrodkowania futbolówki, jednak wykonał je bardzo niedokładnie.

19'

Rafał Wolski otwierającym podaniem uruchomił na lewym skrzydle Jakuba Wawrzyniaka, lewy obrońca dośrodkowuje dokładnie do Milosa Krasicia w polu karnym, Serb przepięknym wolejem posyła piłkę do siatki!

18'

Ale odpowiedź gości! Milos Krasić pięknie wykończył dośrodkowanie, 1:1 w Szczecinie!

16'

David Niepsuj faulowany we własnym polu karnym przez Milosa Krasicia, Serb kopnął (na szczęście niezbyt mocno) swojego przeciwnika w głowę.

14'

Można się było jeszcze zastanawiać, czy strzelec gola nie był na spalonym, sytuacja wyglądała na kontrowersyjną, ale powtórki pokazały, że linię spalonego złamał Rafał Janicki.

13'

Tuż przed 12. bramką Adama Frączczaka w tym sezonie na trybunach pojawiła się oprawa z herbem Pogoni.

13'

Znakomite dośrodkowanie z lewej strony boiska trafia na głowę Spasa Delewa, jego główkę znakomicie broni Dusan Kuciak, Słowak był jednak bezradny przy dobitce snajpera kapitana Pogoni Szczecin!

11'

Gooool! Adam Frączczak! Pogoń na prowadzeniu!

10'

Świetne prostopadłe podanie od Mateusza Matrasa do urywającego się w polu karnym Spasa Delewa, reprezentanta Bułgarii wyjściem z bramki do błędu zmusił Dusan Kuciak, ważna interwencja bramkarza Lechii Gdańsk!

9'

Pierwsze minuty tego spotkania stoją pod znakiem licznych ataków gospodarzy, którzy są na ten moment stroną dominującą na boisku.

7'

W Poznaniu Lech wychodzi na prowadzenie w meczu z Ruchem, przez co Lechia spada na czwartą pozycję w tabeli.

6'

Efektowna interwencja w wykonaniu Jarosława Fojuta przerywa akcję Lechii przy linii bocznej.

5'

Efektowny "centrostrzał" w wykonaniu Ricardo Nunesa nad poprzeczką przenosi Dusan Kuciak - to była pierwsza groźna próba Portowców w tym meczu.

4'

Lechiści spróbowali krótkiego rozegrania stałego fragmentu gry, piłkę stracił szukający dryblingu przy linii bocznej Rafał Wolski.

3'

Pierwszy rzut rożny w meczu po zablokowanym dośrodkowaniu Sławomira Peszki z lewej strony pola karnego.

2'

Pogoń zaczyna swoje ataki od długiej piłki od Adama Frączczaka w kierunku Spasa Delewa, przytomnie jednak wyłapał je Dusan Kuciak.

1'

Po chwili oczekiwania pierwszy gwizdek sędziego i piłka w grze, mają ją gdańszczanie!

17:59

Losowanie za nami, mecz rozpocznie Lechia Gdańsk.

17:58

Zawodnicy pojawiają się właśnie na murawie!

17:56

W Szczecinie wszystko już gotowe, czekamy tylko na piłkarzy.

17:53

Faworytem spotkania są niewątpliwie goście z Gdańska, ale derby Pomorza w ostatnich latach oglądało się bardzo ciekawie, liczymy, że dziś będzie równie dobrze!

17:48

Zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu są dziś Ariel Borysiuk oraz Adam Gyurcso - obaj rozpoczynają mecz w wyjściowych składach.

17:45

17:40

Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

17:33

Rezerwowi Lechii: Oliver Zelenika, Simeon Sławczew, Sebastian Mila, Michał Mak, Grzegorz Kuświk, Lukas Haraslin i Joao Nunes.

17:30

Rezerwowi Pogoni: Dawid Kudła, Mate Tsintsadze, Kamil Drygas, Nadir Ciftci, Seiya Kitano, Hubert Matynia i Robert Obst.

17:27

W przerwie i po spotkaniu podamy wyniki wszystkich spotkań Lotto Ekstraklasy. Poinformujemy także o ostatecznym układzie tabeli i składzie obu grup.

17:25

Lechia przed tą kolejką zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Pogoń natomiast jest szósta i ma duże szanse, by znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w innych meczach.

17:20

Obie drużyny występują dziś w swoich najmocniejszych składach, liczymy więc na bardzo dobre widowisko.

17:17

Znamy składy obu zespołów - znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu!

17:15

Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk!