Piast GliwicePiast Gliwice
0 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
90'

Sędzia Tomasz Musiał kończy spotkanie przy Okrzei! Jagiellonia Białystok wygrywa z Piastem Gliwice 1:0 po golu Cilliana Sheridana. Tym samym Jaga kończy rundę zasadniczą LOTTO Ekstraklasy na pozycji lidera.

90'

Kolejna okazja Sedlara. Tym razem jego strzał został zablokowany przez jednego z defensorów Jagi.

89'

Kolejna okazja dla Piasta. Tym razem po główce Sedlara futbolówka wylądowała w rękach Kelemena.

87'

Hebert dośrodkował futbolówkę w pole karne rywali, ale ta znów zatrzymała się na głowie jednego z obrońców.

87'

85'

Gliwiczanie próbują jeszcze zaatakować, bowiem nie mają nic do stracenia. Wszystkie ataki kończą się jednak na linii defensywnej Jagiellonii.

82'

Kolejna zmiana w zespole Jagiellonii. Marka Wasiluka na murawie zmienił Łukasz Burliga.

81'

Wasiluk opuszcza plac gry na noszach, ale wcześniej został ukarany żółtym kartonikiem.

78'

Papadopulos dograł do wbiegającego w pole karne Masłowskiego. Piłka znów zatrzymała się na interweniującym bramkarzu Jagiellonii!

77'

Pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym spotkaniu ukarany Adam Mójta.

76'

Pietrowski dograł z prawej strony w pole karne, a tam do piłki dopadł Papadopulos. Napastnik Piasta nie wykorzystał doskonałej sytuacji i trafił prosto w interweniującego Kelemena.

74'

Khomchenovskyy minął jednego z rywali, ale zatrzymał się na Pietrowskim. Gliwiczanie przy piłce.

71'

Piłka została odegrana do Pietrowskiego na prawą stronę, a ten dośrodkował ją na piąty metr i zmusił do piąstkowania Kelemena.

69'

Gliwiczanie nie stworzyli żadnego zagrożenia po rzucie rożnym i w posiadaniu futbolówki są teraz goście.

67'

Ostatnia zmiana w Piaście. Maciej Jankowski za Łukasza Sekulskiego.

67'

Nieco ponad 20 metrów od bramki rywali sfaulowany został jeden z białostoczan i goście mieli rzut wolny z dobrej odległości. Wasiluk posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

64'

Sheridan popędził lewą stroną razem z Góralskim, do którego odegrał piłkę. Ten drugi nie miał jednak żadnego konkretnego pomysłu i od bramki rozpocznie teraz Szmatuła.

62'

Kapitan Piasta, Radosław Murawski leży na murawie. Niezbędnej pomocy udzielają mu fizjoterapeuci.

60'

Roszada w zespole Jagiellonii. Arvydas Novikovas zastąpił kapitana Jagi, Rafała Grzyba.

60'

Futbolówka została dośrodkowana na piąty metr, ale pojedynek główkowy wygrał Murawski, który oddalił zagrożenie od własnej bramki.

58'

Sheridan przebiegł z futbolówką dobre kilkadziesiąt metrów i ostatecznie wpadł na Szmatułę. Goście będą mieli rzut rożny.

57'

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Michal Papadopulos zmienił na placu gry Patrika Mraza.

55'

Sheridan minął jednego z rywali i dograł futbolówkę do Cernycha, ten jednak nie wykorzystał szansy i niecelnym zagraniem oddał piłkę rywalom.

53'

Badia wypuścił Sekulskiego w pole karne, ale ten znajdował się na pozycji spalonej i sędzia w porę użył gwizdka.

50'

Rzut rożny mieli teraz gliwiczanie, ale piłka nie doleciała nawet na piąty metr i przejęli ją rywale.

48'

Badia faulowany na połowie rywali i gospodarze będą mieli rzut wolny.

46'

Gwizdek arbitra i od środka tym razem rozpoczęli goście!

45'

Tomasz Musiał gwizdkiem zaprosił oba zespoły do szatni. Jagiellonia Białystok po golu Cilliana Sheridana prowadzi z Piastem Gliwice 1:0.

45'

Sędzia przedłużył pierwszą część spotkania o minutę.

45'

Gordon faulowany w okolicach linii środkowej boiska i gospodarze wznowią grę na własnej połowie.

42'

Dobrą szansę na szybki kontratak swoim niecelnym zagraniem zaprzepaścił teraz Sedlar.

40'

Wymuszona zmiana w zespole Piasta. Kontuzjowanego Bartosza Szeligę zmienił Marcin Pietrowski.

39'

Szeliga popędził teraz prawą stronę, niecelnie dograł w pole karne, a następnie upadł. Fizjoterapeuci od razu skierowali się w stronę leżącego piłkarza Piasta.

38'

Mraz stracił futbolówkę i goście ruszyli z kontrą. Dopiero faulem powstrzymał ich kapitan Piasta, Radosław Murawski.

37'

Romanchuk chciał teraz dograć piłkę do wbiegających kolegów, ale mocno przesadził i ta opuściła plac gry.

36'

Badia zagrał w pole karne, gdzie z piłką próbował obrócić się Sekulski. Ostatecznie futbolówka trafiła do Masłowskiego, który uderzył nad poprzeczką.

33'

Nieudany atak w wykonaniu gliwiczan. Futbolówka opuściła plac gry i od bramki wznowi Kelemen.

33'

Masłowski próbował zrobić miejsce dobiegającemu do piłki Mrazowi. Rywale byli jednak dobrze ustawieni i to oni są teraz w posiadaniu piłki.

30'

Gospodarze znów rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska rozważając atak pozycyjny.

26'

Ivan Runje wbiegł w pole karne i zacentrował futbolówkę wprost na głowę Cilliana Sheridana, który umieścił ją pod poprzeczką bramki Jakuba Szmatuły.

25'

GOOOOOL!!! SHERIDAN WYPROWADZA JAGIELLONIĘ NA PROWADZENIE!

25'

Groźny strzał w wykonaniu Masłowskiego! Pomocnik Piasta huknął sprzed pola karnego, a piłka przeleciała nad poprzeczką.

22'

Masłowski rozpoczął atak swojego zespołu, a następnie zagrał do Badii. Hiszpanowi udało się wywalczyć jedynie rzut rożny, który zresztą został przez Piasta rozegrany fatalnie.

21'

Khomchenovskyy wykonał rzut rożny, a najbliżej futbolówki był Sheridan. Nic jednak z tego nie wyszło i futbolówkę przejęli gospodarze.

19'

Khomchenovskyy zagrał prostopadle do wbiegającego w szesnastkę Sheridana. Defensorzy Piasta byli jednak dobrze ustawieni i od razu przejęli futbolówkę.

15'

Odpowiedź Jagiellonii, z dystansu bardzo niecelnie uderzył Wasiluk.

14'

Pierwszy celny strzał w meczu oddał właśnie Gerard Badia. Hiszpan przymierzył z dystansu i trafił prosto w dobrze ustawionego Kelemena.

13'

Na razie bez fajerwerków w Gliwicach. Żadna z drużyn nie chce za bardzo ryzykować.

11'

Sheridan dośrodkował piłkę w pole karne, prosto pod nogi defensorów Piasta.

10'

Mraz znów próbował wypuścić Sekulskiego w pole karne rywali, ale ci byli dobrze ustawieni i przejęli futbolówkę.

8'

Gliwiczanie cofnęli teraz piłkę do swojego bramkarza, a ten będąc naciskanym wybił ją poza linię boczną boiska. Rzut z autu dla gości.

7'

Goście zapuścili się pod bramkę Szmatuły, ale ostatecznie piłka bez żadnego zagrożenia opuściła plac gry. Od bramki zacznie golkiper Piasta.

6'

Góralski faulowany na własnej połowie boiska i rzut wolny będzie miała Jaga.

5'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie boiska, żadna z drużyn póki co nie porywa się na odważne ataki.

4'

Gliwiczanie spróbowali teraz zaatakować po raz kolejny. Dobrze ustawiona linia defensywna gości z Białegostoku, którzy są teraz w posiadaniu futbolówki.

2'

Masłowski dograł w pole karne do Sekulskiego, jednak ten znajdował się na pozycji spalonej i grę wznowi bramkarz Jagiellonii.

1'

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gospodarze!

17:57

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach.

17:53

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Musiał. Na liniach pomagać będą mu Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski, z kolei sędzią technicznym na to spotkanie jest Robert Marciniak.

17:50

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Węglarz, Straus, Burliga. Novikovas, Mystkowski, Szymonowicz, Szymański

17:49

Rezerwowi Piasta Gliwice: Rusov, Korun, Zivec, Vranjes, Jankowski, Pietrowski, Papadopulos

17:48

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, czas na rezerwowych.

17:45

Jagiellonia Białystok przyjechała do Gliwic w roli faworyta. Jeśli białostoczanie zdobędą dziś komplet punktów, to bez względu na wyniki pozostałych siedmiu rozgrywanych dzisiaj spotkań zakończą rundę zasadniczą na pozycji lidera. Gliwiczanie z kolei zakończą tę część rozgrywek w grupie spadkowej, jednak trzy punkty mogą okazać się bardzo ważne w perspektywie walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

17:42

Zachęcamy również do śledzenia naszej MULTIRELACJI LIVE ze wszystkich ośmiu spotkań -> Przejdź do MULTIRELACJI

17:40

Witamy serdecznie prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie już za 20 minut Piast Gliwice podejmie Jagiellonię Białystok w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!