Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 2
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
94'

Koniec, podział punktów po dwóch kompletnie różniących się od siebie połowach! Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:2! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

92'

Aleksandar Kovacević uderza z 30 metrów ponad poprzeczką.

90'

Sędzia dolicza aż cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Zmiana dochodzi do skutku właśnie teraz.

87'

Za chwilkę ostatnia zmiana w tym meczu. Augusto zmieni Ostoję Stjepanovicia.

85'

Co się dzieje ze Śląskiem Wrocław? Piłkarze grający w ciemnozielonych koszulkach kompletnie opadli z sił, ich ataki są szybko rozbijane przez obronę łęcznian.

83'

Żółta kartka dla Kamila Dankowskiego za staranowanie Piotra Grzelczaka przy linii bocznej.

82'

Mario Engels zmienia Łukasza Madeja.

81'

Próba dośrodkowania Javiera Hernandeza z prawej strony boiska z mniej więcej siedmiu metrów kończy się bramką, piłka wpada w okienko!

81'

Gol, ależ bramka, Javier Hernandez! 2:2 we Wrocławiu, wszystko zaczyna się od nowa!

80'

Do wejścia gotowy Mario Engels.

78'

Aleksander Komor jednak wraca do gry.

77'

Jakiejś kontuzji nabawił się chyba Aleksander Komor, ciężko powiedzieć, czy będzie mógł on kontynuować grę. Franciszek Smuda wykorzystał już wszystkie zmiany, więc Górnik być może będzie zmuszony do gry w dziesiątkę.

75'

Ostoja Stjepanović długo zastanawiał się nad sposobem rozegrania rzutu wolnego, ostatecznie akcja kończy się niecelnym strzałem Mateusza Lewandowskiego.

73'

Javier Hernandez fauluje wślizgiem od tyłu Łukasza Madeja i nie zagra w następnym meczu ligowym.

71'

Z dobrze ponad 30 metrów uderza Kamil Dankowski, ale Sergiusz Prusak tylko odprowadził piłkę wzrokiem - nawet przez sekundę nie zagrażała ona bramce.

69'

Ostatnia zmiana w drużynie Górnika. Vojo Ubiparip melduje się na murawie w miejsce Pawła Sasina.

67'

Starcie Sito Riery z Gabrielem Matei, sędzia uznał, że faulował ten pierwszy i ukarał go żółtą kartką.

65'

No cóż...

63'

Kamil Biliński zmieniony przez Łukasza Zwolińskiego.

61'

Kolejna zmiana w ekipie przyjezdnych. Piotr Grzelczak zastępuje Grzegorza Piesio, szykuje się również zmiana w zespole gospodarzy.

59'

Niepilnowany skrzydłowy miał sporo miejsca i znakomicie dośrodkował w pole karne, dokładnie na głowę wchodzącego w pole karne rezerwowego Górnika, który dopełnił dzieła zniszczenia. We Wrocławiu wciąż będzie ciekawie!

57'

No proszę, co za asysta Grzegorza Bonina! Szymon Drewniak na 2:1!

55'

Jeszcze raz strzału próbuje Łukasz Madej, tym razem jednak uderza dużo gorzej, po ziemi, w zasięgu Sergiusza Prusaka, który łapie piłkę.

53'

Goście gubią się nawet po przejęciu piłki. Ta sztuka udała się w końcu Przemysławowi Pitremu, były napastnik nieatakowany posłał od razu piłkę w aut.

51'

Nie widać żadnej zmiany w grze Górnika Łęczna - Śląsk wciąż prezentuje się lepiej na początku drugiej połowy.

49'

Łukasz Madej huknął ile sił w nogach, skrzydłowy pomylił się nieznacznie, piłka przelatuje tuż obok słupka!

47'

Grzegorz Piesio dośrodkowuje z lewej strony boiska, przenosi jednak piłkę ponad głową Bartosza Śpiączki.

46'

Mecz wznowiony, piłkę ma Śląsk Wrocław!

46'

W przerwie zmiana w Górniku. Szymon Drewniak zmienia Łukasza Tymińskiego.

46'

Piłkarze już wrócili na murawę.

16:29

16:24

W drugim, rozgrywanym równolegle meczu Ruch Chorzów remisuje z Pogonią Szczecin do przerwy 1:1 po pierwszej bramce w Ekstraklasie Bartosza Nowaka oraz trafieniu Dawida Korta.

16:20

Śląsk gra naprawdę dobry mecz. Stwarza sobie sytuacje strzeleckie, przy czym pozostaje skuteczny i do przerwy zasłużenie prowadzi. Pod koniec pierwszej połowy Górnik rozpoczął nieco śmielsze ataki, ale każdy z nich przytomnym wyjściem z bramki wyjaśniał Mariusz Pawełek.

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę bez doliczenia choćby minuty. Do przerwy Śląsk - Górnik 2:0.

44'

Kamil Biliński bez przyjęcia zmienia tor lotu podania od Łukasza Madeja, kierując je od razu do swojego słowackiego kolegi, który w sytuacji sam na sam nie myli się! Ależ efektowna asysta strzelca pierwszej bramki!

42'

Śląsk dopina swego - 2:0, Robert Pich!

40'

Petarda Kamila Dankowskiego przelatuje obok słupka, młodzieżowy reprezentant Polski był bardzo bliski pokonania bramkarza, zabrakło mniej więcej pół metra.

38'

Pierwsza połowa powoli dobiega końca, tymczasem coraz lepiej wygląda gra Górnika. Goście stwarzają sobie coraz więcej okazji strzeleckich.

36'

Celny, ale niezbyt mocny strzał Grzegorza Bonina na bramkę Śląska - bez problemu radzi sobie Mariusz Pawełek.

34'

Gabriel Matei doskonale minął kilku rywali po prawej stronie boiska przy linii bocznej, chciał rozpocząć tym samym kontratak, ale podał w miejsce, gdzie nie było nikogo.

32'

Na spalonym złapany Bartosz Śpiączka, piłka trafiła do niego po przejęciu piłki w okolicach linii środkowej. Gdyby nie gwizdek sędziego, napastnik stanąłby oko w oko z bramkarzem.

30'

Łukasz Tymiński z pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu za wejście w nogi Łukasza Madeja.

28'

Przemysław Pitry faulowany przez Kamila Bilińskiego we własnym polu karnym - tak przynajmniej twierdzi sędzia, powtórki pokazują, że o faulu nie mogło być mowy, Śląsk był bliski kolejnej stuprocentowej sytuacji!

26'

Rzut rożny dla Śląska po interwencji Aleksandra Komora.

24'

Mocne dośrodkowanie Kamila Bilińskiego przeniesione nad poprzeczką przez Sergiusza Prusaka - to był podręcznikowy centrostrzał.

22'

Co za akcja Górnika Łęczna! Piłka krążyła między nogami piłkarzy, którzy grali na jeden kontakt na połowie rywala, aż w końcu sam na sam z bramkarzem wyszedł Jevi Hernandez. Sytuację w ostatniej chwili przytomnym wyjściem z bramki ratuje Mariusz Pawełek!

20'

Paweł Sasin myli się na własnej połowie i podaje piłkę pod nogi Sito Riery, ten w dobrej sytuacji zamiast strzelać bardzo niecelnie podaje. Kolejna dobra szansa dla wrocławian.

18'

Znakomita asysta piętką Sito Riery, po której w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Śląska. Kopnął on piłkę mocno, bramkarz zaskoczony nie zdążył zainterweniować.

16'

Gol! Kamil Biliński w końcu przełamuje się! 1:0 dla Śląska!

14'

Obie drużyny póki co "badają się", nieco częściej na połowie rywala przebywa Śląsk Wrocław.

12'

Sito Riera przedarł się w pole karne prawą stroną przy linii końcowej, ale po dobrej interwencji obrońcy nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

10'

Robert Pich miał szansę rozpocząć szybki kontratak, ale podaje równie mocno, co niedokładnie - w aut.

8'

Grzegorz Bonin podaje z lewej flanki do Bartosza Śpiączki, napastnik trafia w desperacko blokującego uderzenie Adama Kokoszkę - gdyby snajper wyprzedził obrońcę, zapewne oddałby celny strzał na bramkę z siedmiu metrów!

6'

Aleksandar Kovacević podbija sobie piłkę i szykuje się do strzału z woleja, uderza mocno, ale wysoko nad poprzeczką.

4'

Długie podanie z własnej połowy w wykonaniu Mateusza Lewandowskiego trafia prosto pod nogi Sergiusza Prusaka.

2'

Sito Riera dobrym podaniem na prawe skrzydło uruchomił Łukasza Madeja, skrzydłowy od razu dośrodkowuje w pole karne, piłka mija głowę Kamila Bilińskiego o metr.

1'

Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego i piłka w grze, ma ją Górnik Łęczna!

15:29

Losowanie za nami, mecz rozpoczną goście.

15:28

Oto oni! Bohaterowie dzisiejszego widowiska już na murawie stadionu we Wrocławiu!

15:27

Piłkarze już ustawieni w tunelu...

15:25

Pomimo miejsca rywala w tabeli na trybunach pojawi się dziś około 10 000 kibiców Śląska - to dobry wynik, jak na frekwencję na meczach Śląska w tym sezonie.

15:20

Ewentualna porażka Śląska będzie jego 400. przegraną w Ekstraklasie. Porażka Łęcznej - 100. porażka tego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

15:15

Obie drużyny w ostatnich spotkaniach w końcu zaczęły punktować, wobec czego ciężko jest dziś wyłonić faworyta. Z pewnością jednak czeka nas ciekawy mecz - w ostatnich meczach Górnika padało sporo bramek.

15:10

Rezerwowi Górnika: Wojciech Małecki, Josimar Atoche, Szymon Drewniak, Stefan Askovski, Adam Dźwigała, Piotr Grzelczak i Vojo Ubiparip.

15:05

Rezerwowi Śląska: Dominik Budzyński, Adrian Łyszczarz, Mario Engels, Augusto, Mariusz Pawelec, Peter Grajciar i Łukasz Zwoliński.

15:00

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

14:55

Znamy składy obu zespołów!

14:50

W Wielką Sobotę wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, dzień z Lotto Ekstraklasą zaczynamy od relacji live z meczu Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna!