lechiaLechia Gdańsk
90'

Koniec meczu! Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1!

90'

90+2. Fatalny błąd Szmatuły, który nie opanował prostej piłki i tuż przed linią bramkową dogonił futbolówkę!

90'

90+1. Zakotłowało się pod bramką Lechii, ale Jankowski niedokładnie dograł i Stolarski zażegnał niebezpieczeństwo.

90'

Do regulaminowego czasu gry doliczone zostały trzy minuty.

90'

Indywidualna akcja Rafała Wolskiego, ale żaden z jego partnerów z drużyny nie zamknął jego dośrodkowania.

89'

Patrik Mraz powstrzymał kontratak Lechii za co został ukarany żółtą kartką.

87'

Ładna akcja Lechii, ale Grzegorz Kuświk źle uderzył i piłka poszybowała nad bramką.

85'

Mario Maloca ostro potraktował Łukasza Sekulskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.

83'

Prosty błąd Łukasza Sekulskiego, który dał się złapać na pozycji spalonej. Grę wznowią obrońcy Lechii.

81'

Grzegorz Kuświk zmienia Marco Paixao.

80'

Dobre wejście Stolarskiego, który odegrał do Rafała Wolskiego, ale uderzenie pomocnika Lechii minęło bramkę.

79'

Bardzo brzydki faul Aleksandara Sedlara i zasłużona żółta kartka.

77'

Kolejny bardzo dobry strzał Sławczewa, ale ponownie górą Szmatuła!

75'

Dobry kontratak w wykonaniu gospodarzy, ale uderzenie Jankowskiego zostało zablokowane przez Janickiego.

73'

Błąd popełnił Sekulski, ale Lechia z tego nie skorzystała, bowiem Krasić uderzył z 17 metrów wysoko nad bramką.

70'

Ze stałych fragmentów nic groźnego nie wynikło.

69'

Świetne uderzenie z dystansu Sławczewa i jeszcze lepsza interwencja Szmatuły! Rzut rożny dla Lechii!

67'

Mamy defensywną zmianę w Lechii. Lukasa Haraslina zmienia Simeon Sławczew.

65'

Bardzo dobrze w drugiej połowie wygląda Lechia Gdańsk. Goście prowadzą grę, nie boją się nieszablonowych ataków i cały czas dążą do zdobycia kolejnej bramki.

63'

Złe odegranie Krasicia do Haraslina w prostej sytuacji i grę od bramki wznowi Szmatuła.

61'

Mamy pierwszą zmianę w Lechii. Kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka zmienił Joao Nunes.

59'

Niepewna interwencja Szmatuły, ale Haraslin został zaskoczony i uderzył wysoko nad bramką Piasta.

58'

Mamy ostatnią zmianę w Piaście. Marcin Pietrowski schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Maciej Jankowski.

56'

Patrik Mraz został trafiony piłką przez Flavio, a ta opuściła boisko! To powinna być bramka dla Lechii i tylko dzięki interwencji Słowaka mamy remis!

55'

Fatalne zagranie Koruna i jeszcze gorsze Flavio. Obrońca Piasta trafił w Murawskiego, a Flavio będąc w dobrej sytuacji zgubił piłkę pod swoimi nogami.

52'

Poprzeczka! Ładna akcja Lechii - Wolski do Haraslina, boczny pomocnik zagrał do Flavio, ale Portugalczyk uderzył z bliskiej odległości w poprzeczkę!

51'

Mieliśmy serię rzutów rożnych dla Lechii, ale Janicki uderzył wysoko nad bramką.

49'

Dobrą piłkę na skrzydło zagrał Michał Masłowski, ale dośrodkowanie Szeligi wybił Janicki. Dobry początek drugiej połowy.

47'

Bartosz Szeliga brzydko potraktował Rafała Wolskiego i sędzia Przybył odgwizdał przewinienie.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Sasa Zivec zmienia Marcina Flisa.

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1

46'

Do regulaminowego czasu gry mamy doliczoną jedną minutę.

43'

Kontuzja mięśnia sprawiła, że Michal Papadopulos musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawia się Łukasz Sekulski.

41'

Okres błędów popełnianych z obydwóch stron został zakończony przez Marco Paixao. Uderzenie napastnika Lechii poszybowało wysoko nad bramką.

38'

Kolejna ofensywna akcja Piasta, ale Patrik Mraz zbyt mocno dośrodkował w pole karne i piłka opuściła boisko.

36'

Gerard Badia uderzył prosto w mur. Rzut z autu dla Piasta.

35'

Znowu w roli głównej Marco Paixao, ale tym razem Portugalczyk faulował Michała Masłowskiego.

34'

Fantastyczna akcja Lechii! Marco Paixao świetnie przyjął piłkę w polu karnym i przewrotką uderzył na bramkę Piasta, ale Jakub Szmatuła wybił piłkę na rzut rożny!

32'

Dobra interwencja Urosa Koruna, który wybił dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka.

30'

Bardzo ładna akcja Piasta, ale kończący ją Gerard Badia uderzył obok bramki!

29'

Prosty, techniczny błąd Jakuba Wawrzyniaka, który źle przyjął piłkę i musiał faulować Gerarda Badie.

26'

Niezłe dośrodkowanie Pawła Stolarskiego, ale najwyżej wyskoczył Jakub Szmatuła i pewnie złapał piłkę.

23'

Na boisku leży Bartosz Flis, który ucierpiał w starciu z Marco Paixao.

22'

Michał Masłowski fatalnie uderzył z rzutu wolnego i piłka trafiła prosto w mur.

21'

Ariel Borysiuk został ukarany żółtą kartką za faul w środkowej części boiska. Sędzia zastosował przywilej korzyści i Papadopulos został popchnięty przed polem karnym Lechii.

21'

Z rzutu wolnego uderzał Rafał Wolski, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Pomocnik Lechii wyrasta na lidera drużyny z Gdańska.

20'

Lukas Haraslin efektownie dryblował w polu karnym Piasta, ale Korun zablokował jego uderzenie.

19'

Błąd Michała Masłowskiego, który nie zrozumiał się z Mrazem i zagrał bezpańską piłkę. Grę od bramki rozpocznie Kuciak.

16'

Rafał Janicki nieprzepisowo powstrzymał Michala Papadopulosa i sędzia Przybył odgwizdał przewinienie w środkowej strefie boiska.

15'

Piast miał szansę na przeprowadzenie kontrataku, ale Wawrzyniak uprzedził hiszpańskiego pomocnika Piasta i głową odegrał piłkę do Kuciaka.

13'

GOOOOLLLL! Ależ odpowiedź Lechii! Tym razem Rafał Wolski idealnie dośrodkował na głowę Mario Malocy i mamy wyrównanie! Piast - Lechia 1:1!

11'

Kolejny faul. Gerard Badia fauluje Jakuba Wawrzyniaka i tym razem Lechia ma dobrą okazję do wyrównania stanu meczu.

10'

GOOOOLLLL!! Aleksandar Sedlar dobrze wykończył dośrodkowanie Gerarda Badii i Piast obejmuje prowadzenie!

9'

Kolejny faul w meczu. Tym razem przewinił Stolarski i Piast ma rzut wolny i dobrą okazję do objęcia prowadzenia.

9'

Milos Krasić uderzył bardzo niecelnie i grę od bramki wznowi Jakub Szmatuła.

8'

Paweł Stolarski odebrał piłkę Patrikowi Mrazowi i zawodnik Piasta musiał sfaulować defensora Lechii. Kolejny stały fragment gry.

6'

Po zagraniu piłki w pole karne mieliśmy spore zamieszanie, ale Marco Paixao zagrał ręką i sędzia Przybył odgwizdał przewinienie.

5'

Efektowny drybling Rafała Wolskiego, ale pomocnik Lechii został sfaulowany przez Radosława Murawskiego. Rzut wolny dla gości.

3'

Lechia stara się dokładnie rozgrywać piłkę, a Piast jest nastawiony na kontrataki i spokojnie przesuwa ''za'' piłką. Spokojny początek spotkania.

1'

Pierwszy groźny atak Piasta, ale Szeliga nie opanował piłki i grę od bramki wznowi Kuciak.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

15:27

Zawodnicy wychodzą na murawę! Za chwile rozpoczynamy piłkarskie emocje!

15:17

W poprzedniej kolejce Lechia wygrała z Zagłębiem Lubin 1:0, a Piast bezbramkowo zremisował z Ruchem Chorzów.

15:14

Dzisiejsze spotkanie sędziować będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

15:11

15 października ubiegłego roku Lechia wygrała w Lubinie z Zagłębiem 2:1 po golach Rafała Janickiego i Grzegorza Kuświka. I to jest ostatnie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Piotra Nowaka. Lechiści na zdobycie trzech punktów na wyjeździe czekają już blisko pół roku.

15:10

15:09

15:08

Rezerwowi Lechii: Zelenika, Nunes, Pawłowski, Sławczew, Wiśniewski, Kuświk, Mila.

15:07

Prezentujemy ławki rezerwowych obu zespołów. Rezerwowi Piasta: Rusov, Bukata, Jankowski, Sekulski, Mójta, Mokwa, Żivec

15:02

Czas na pierwszy niedzielny mecz 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Gliwicach biało-zieloni z Gdańska zmierzą się z Piastem.