3 : 4
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1. połowa1 : 2
94'

Koniec spotkania. Po niesamowitym spotkaniu Jagiellonia wygrywa na wyjeździe 4-3 i umacnia swoją pozycję lidera.

94'

Jeszcze atakuje Zagłębie. Mazek pomknął skrzydłem i usiłował dograc piłkę pod bramkę. Wybita.

93'

GOL! Pierwsza bramka w Lotto Ekstraklasie Arvydasa Novikovasa.

92'

Efektowny strzał z dystansu Chomczenowskija. Obok bramki. Fajna akcja dwójki Cernych - Novikovas

91'

Rzut rożny Jagiellonii przyniósł ogromne zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Wszystko wyjaśnił Polacek

90'

Bardzo ładne uderzenie Chomczenowskiego i jeszcze lepsza interwencja Polacka. Wcześniej dobry rajd Cernycha

90'

Mazek wdarł się między defensorów Jagiellonii, ominął jednego, ominął drugiego i wbiegł w pole karne. Kelemen skutecznie złapał piłkę.

89'

Samą końcówkę spotkania na murawie spędzi jeszcze Adrian Rakowski. Zmienił Filipa Starzyńskiego

87'

Kolejne dośrodkowanie Mazka. Tym razem po podaniu Starzyńskiego. Piłkę wybili gospodarze. Po chwili próbował jeszcze Piątek. Wysoko nad poprzeczką.

86'

Mazek od razu popędził skrzydłem, wyminął Tomasika i zagrał do Starzyńskiego. Strzał obok bramki

85'

Na boisku pojawił się Kamil Mazek. Za Łukasza Janoszkę

85'

Sheridan zagrał z lewego skrzydła w pole karne, gdzie na piłkę czekał Chomczenowskij. Uprzedził go jednak Jończy

82'

Druga roszada w zespole Jagiellonii. Przemysław Frankowski zastąpiony przez Arvydasa Novikovasa

81'

Kolejne dośrodkowanie z rogu. Tym razem najlepiej w polu karnym Zagłebia odnalazł się Nespor, który wybił piłkę. Doszedł do niej jeszcze Chomczenowskij. Nic groźnego

81'

Rzut rożny Jagiellonii. Piłka wleciała w pole karne. W starciu powietrznym z Romanchukiem wygrał Guldan i wybił za linię końcową.

79'

Piłka wdarła się w pole karne. Polacek interweniując zderzył się z Gutim. Wykorzystał to Runje, który wpakował piłkę do siatki

77'

GOL! Ogromny chaos w polu karnym Zagłębia i z najbliższej odległości piłkę w siatce umieścił Ivan Runje

77'

Spore zamieszanie pod bramką Polacka. Trzech na trzech. Góra z tego pojedynku wyszli jednak gospodarze

76'

GOL! Fantastyczne dośrodkowanie Starzyńskiego wykorzystuje Łukasz Janoszka. Zbyt pochopnie z bramki wyszedł Kelemen

74'

Guti z żółtą kartką. Wyklucza go ona z meczu w przyszły weekend

73'

Cernych urwał sie na skrzydle i zagrał pod bramkę. Nic z tego - dobra postawa defensorów Zagłębia

72'

Guldan był w dobrym miejscu i w dobrym czasie. Pewnie wybił piłkę z własnego pola karnego.

69'

Dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego dotarło do Sheridana. Irlandczyk nienajlepiej trafił w piłkę. Strzał głową niecelny

68'

Przerwa w grze spowodowana urazem Tosika. Zawodnik Zagłębia potrzebował pomocy medyków.

66'

Strzał Woźniaka nie mógł zagrozić bramce Jagiellonii. Tomasik przypilnował, żeby piłka wyleciała za linię końcową.

65'

Dmytro Chomczenowsky zmienił Damiana Szymańskiego.

64'

Faul w ataku Janoszki. Arbiter przerwał kolejny atak Zagłębia. Gospodarze dobrze czują się w tym fragmencie gry

63'

Starzyński miał okazję wykonywac rzut wolny. Próbował dośrodkować do Nespora, ale piłce na drodze stanął Sheridan.

61'

GOL! Martin Nespor w pierwszym kontakcie z piłką wbiega pod linię końcową i oddaje strzał. Zablokowany i piłka wpadła prosto pod nogi Łukasza Piątka. Celna dobitka. W Lubinie 2-2

60'

Zmiana w zespole Zagłębia. Martin Nespor za Krzysztofa Janusa

59'

Zaskoczony Frankowski pozwolił Cotrze dojść do piłki po podaniu Woźniaka. Strzał przed siebie wybity przez Kelemena.

58'

Dośrodkowanie Cotry. Piłka przeleciała wzdłuż bramki Kelemena, ale żaden z lubinian nie zdołał dojść do piłki

56'

Starzyński dośrodkował ze stałego fragmentu gry. Strzał Woźniaka. Lekko i niecelnie

55'

Janus wyprzedził Cernycha i wywalczył rzut wolny dla swego zespołu

52'

Woźniak podał do wbiegającego pod bramkę Jagiellonii Janusa i ten... dał się złapać na pozycji spalonej

50'

Sheridan otrzymał długą piłkę z prawej strony. Wdarł się w pole karne i zagrał pod bramkę. Skutecznie Polacek

48'

Sheridan długo walczył z Todorovskim na skrzydle. Udało mu się w końcu zahamować atak Jagiellonii

47'

Dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu rożnego. Piłka łatwo wybita przez białostoczan

46'

Janoszka zagrał pod pole karne. Zza linii przewrotką uderzał Woźniak. Kelemen wybił piłkę na rzut rożny

46'

Zagłębie rozpoczęło drugą część gry. Czy zdoła odwrócić losy spotkania?

45'

Koniec pierwszej połowy. W Lubinie 2-1 dla Jagiellonii

45'

A Aleksandar Todorovski zobaczył żółta kartkę za dyskusje z sędzią

45'

Rzut rożny przyniósł szybki kontratak Zagłębia. W polu karnym po starciu z Kelemenem padł Janoszka. Arbiter nie wskazał jednak na wapno

45'

Sheridan zszedł na prawe skrzydło. Dośrodkował w pole karne. Wybicie Polacka i będzie rzut rożny dla Jagiellonii

44'

Strzał Woźniaka po dośrodkowaniu Todorovskiego. Kelemen poradził sobie w tej trudnej sytuacji

43'

Dośrodkowanie w pole karne Jagiellonii zbyt mocne. Piłka przeleciała nad Tosikiem i Janusem.

42'

Korner nie przyniósł strzału na bramkę Zagłębia. Piłką w polu karnym zaopiekował się Polacek.

40'

Guldan zahamował rajd Frankowskiego na prawym skrzydle, lecz akcja Jagiellonii nie zakończyła się na tym. Do piłki doszedł Romanchuk i razem z Sheridanem wywalczył korner

39'

Janoszka od razu po wznowieniu gry ruszył do przodu. Strzał po jego samotnej akcji wyłapał Kelemen,

37'

GOL! Cillian Sheridan pewnie wykorzystał jedenastkę.

36'

Martin Polacek ukarany za to żółtą kartką

36'

Frankowski staranowany w polu karnym Zagłębia. Najpierw białostoczana zahamować próbował Guldan, a później wpadł w niego Polacek. Bedzie rzut karny

35'

Starzyński wykonywał rzut wolny dla lubinian. Mocne uderzenie prosto w mur.

34'

Janoszka wymienił podania z Woźniakiem na polowie przeciwnika. Nie zdołali stworzyć groźniejszej sytuacji

32'

Lekka próba Tosika. Strzał bardziej do statystyk niż mający zagrozić Jagiellonii

32'

Piątek otrzymał piłkę pod polem karnym Jagiellonii. Mocny wysoki strzał na bramkę Kelemena. Skutecznie golkiper gości

30'

Romanchuk próbował urwać się obrońcom. Guldan pobiegł za nim i w polu karnym odebrał mu już piłkę.

28'

Filip Starzyński obejrzał zółtą kartkę za faul na Jacku Góralskim w środku boiska

26'

Strzał Gutiego zza linii pola karnego. Niecelnie.

24'

To spotkanie jest nadzwyczaj wyrównane. Sporo gry w środku pola, a właściwie jedyne dwie groźniejsze akcje zakończyły się bramkami.

21'

Prostopadłe zagranie Cernycha. Partnerzy nie zrozumieli jego intencji i piłkę przejął Polacek.

18'

Po stałym fragmencie gry piłka krążyła chwilę w polu karnym Zagłębia. Wybita do stojącego trochę dalej Irlandczyka. Sheridan uderzył na bramkę.

18'

GOL! Cillian Sheridan zdobywa drugie trafienie w drugim meczu z rzędu

17'

Cernych po podaniu Tomasika zawalczył na lewej stronie. Próbował podawac do Sheridana, lecz piłkę zablokowali rywale

16'

Wysoka wrzutka Janusa pod pole karne. Do piłki dobiegł Woźniak, zmylił rywal i uderzył na dłuższy słupek.

15'

GOL! Pierwszy strzał Zagłębia i jest bramka. Wynik w Lubinie otworzył Arkadiusz Woźniak.

14'

Romanchuk złapany na pozycji spalonej po zagraniu Tomasika z lewej strony.

13'

Na razie tempo spotkania w lubinie nie porywa. Piłka powoli przetacza się środkiem pola. Wciąz bez groźniejszych strzalów.

11'

Cernych przebił się skrzydłem po czym zagrał pod bramkę w stronę Sheridana. Irlandczyka uprzedził Guldan.

9'

Sporo gry w środku pola jak na razie przynosi nam to spotkanie. Mecz jest niezwykle wyrównany i żadna ze stron nie zdołała sobie stworzyć jeszcze groźniejszej sytuacji.

6'

Janus dostał mocną piłkę pod pole karne Jagiellonii. Nie zdołał sobie jej przyjąć

5'

Frankowski przeciął akcję Zagłębia i uderzył z dystansu. Daleko od bramki

2'

Guldan pomknął do przodu. W ofensywie zahamowany przez Runjego.

1'

Podanie z lewej strony w pole karne w stronę Romanchuka. Oddał strzał głową, lecz okazał się on niegroźny.

00'

I RUSZYLI! Od środka mecz rozpoczęli goście.

20:28

Za nami przywitanie kapitanów Rafała Grzyba oraz Lubomira Guldana a także losowanie stron.

20:26

Arbiter główny tego spotkania Paweł Raczkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Mimo deszczu na murawie pojawiło się sporo osób.

20:17

Od pierwszej minuty w kadrze Zagłębia po raz pierwszy wystąpi młody Dominik Jończy. To debiut 19-latka na boiskach Lotto Ekstraklasy. Czy podoła gorącej atmosferze piątkowego hitu?

20:10

Zagłębie Lubin w zeszła niedzielę stanęło natomiast do boju w dalekim Gdańsku. Po wyrównanym spotkaniu, przy tłumnie zapełnionych trybunach ulegli tam z Lechią 0-1.

20:08

Ubiegły weekend w dobrych humorach będą wspominać tylko dzisiejsi gospodarze. Jagiellonia skromnie bo skromnie, ale pokonała na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę. Zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Cillian Sheridan.

20:04

Już za nieco mniej niż pół godziny zabrzmi premierowy gwizdek w Lubinie. Lokalne Zagłębie podejmie tutaj aktualnego lidera Lotto Ekstraklasy Jagiellonię Białystok. Spotkanie zapowiada się wyśmienicie, bowiem oba zespoły mają o co walczyć. Gospodarze chcą pozostać w grupie mistrzowskiej, natomiast białostoczanie zrobia wszystko, aby pozostać w fotelu lidera jeszcze chociaż tydzień.