Strzał Vlasko zza pola karnego. Dobra interwencja Kuciaka

Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy

Efektowny strzał Borysiuka z dystansu. Poprzeczka!

87'

Wolski dośrodkował piłkę w pole karne. Piłka wybita za linię boczną przez jednego z lubinian.

86'

Ładna akcja Lechii prawą stroną przerwana przez arbitra. Dopatrzyl się faulu Dziwniela na Flavio

84'

Niezły drybling Malocy, nieco gorsze dośrodkowanie. Borysiuk zdołał jednak oddać strzał. Świetna parada Polacka.

82'

Kuświk otrzymał piłkę w polu karnym, lecz szybko mu ją odebrano. Napastnik nie zdążył oddac strzału

80'

A Paweł Żyra zastąpił Jarosława Kubickiego

80'

Marco Paixao opuścił boisko, a w jego miejsce do boju ruszył Grzegorz Kuświk.

78'

Najpierw próbował Krasić, chwilę później również Borysiuk. Pierwszy strzał zablokowany, drugi minimalnie niecelny. Lechii nie można jednak odmówić zaangażowania.

77'

Jarosław Kubicki ukarany żółtą kartkę za faul na Wolskim w środku pola. Pomocnika Zagłębia czeka pauza w przyszłym tygodniu

75'

świetny powrót Tosika. Udało mu się zahamować idącego do przodu Nunesa.

73'

Długie podanie Krasicia w kierunku Wolskiego. Ten próbował wyminąc rywali, po czym oddał strzał. Zablokowany.

72'

Teraz korner po drugiej stronie boiska. Wolski zagral pod bramkę. Niepewne wybicie i do piłki dochodził Flavio. Portugalczyk uprzedzony w ostatniej chwili

70'

Dośrodkowanie Vlasko z rzutu rożnego zostało łatwo odebrane przez rywali.

70'

Janoszka trochę się wahał, ale w końcu zdecydował na uderzenie. Niecelny strzał odbił się od jednego z rywali.

69'

Jan Vlasko pojawił się na murawie w miejsce Krzysztofa Janusa

66'

Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne. Do piłki pędził Todorovski. Nie udało mu się jednak zdążyć do niej dobiec

65'

Wolski dośrodkował z rzutu rożnego. Trochę chaosu, piłka odbiła się od Malocy, lecz zdołał złapac ją Polacek.

63'

Stolarski zabrał piłkę Dziwnielowi i rozpędził się na skrzydle. W ostatniej chwili zawodnik Zagłębia naprawił swój błąd.

61'

W ostatnich minutach znacznie spadło tempo gry. Sporo było wymian w środku pola. W końcu na wrzutkę zdecydował się Stolarski. Niecelnie

58'

Zmiana w zespole Lechii. Lukas Haraslin opuścił już boisko. W jego miejsce obrońca Joao Nunes

56'

Świetne podanie Janusa w pole karne. Idealnie obsłużył Janoszkę, który jednak nie zdołał zmylić Kuciaka. Dobra interwencja golkipera Lechii

53'

Dwa dośrodkowania Wolskiego z rzędu w pole karne Zagłębia łatwo zostały wybite. Piłkę przejął Wawrzyniak. Dogranie do Marco, podanie do Haraslina i niecelny strzał

51'

Wypychany Kubicki skierował piłkę pod bramkę. Tam czekali na nią wyłącznie rywale

49'

Haraslin wpadł z piłką w pole karne, lecz za mocno ją sobie wypuścił co wykorzystał Guldan. Wcześniej fajna akcja Wolskiego

48'

Rzut rożny dla Zagłębia po interwencji Haraslina. Dośrodkowanie Janusa wybite przez Janickiego

47'

Maloca czystym wślizgiem przerwał rajd Woźniaka lewą stroną

46'

Lechia rozpoczęła drugą część gry!

46'

Z szatni nie wyszedł już Filip Jagiełło . Zamiast niego do boju ruszy Łukasz Janoszka .

45'

Koniec pierwszej połowy. W Gdańsku 1-0 po bramce Marco Paixao.

43'

Bramka Polacka ostrzeliwana. Najpierw uderzał Wolski - skutecznie Słowak. Dobijający Flavio na pozycji spalonej.

41'

Długa piłka w kierunku Flacio przejęta przez lubinian. Lechia próbuje toczyć kolejne natarcia, lecz defensywa Zagłębia wygląda naprawdę dobrze

38'

Piątek złapany na pozycji spalonej po podaniu z prawej strony.

37'

Tosik przejął piłkę w środku pola i zagrał na lewo do Piątka. Piłkę przejął Dziwniel po czym centrował do Kubickiego. Niecelny strzał z dystansu

35'

[b] Lubomir Guldan [/] ukarany żółtą kartką za faul na Marco w środku pola.

34'

Janus dosrodkowywał z korneru. Do piłki próbował dojśc Woźniak. Powstrzymany przez Maloce.

33'

Prostopadłe podanie Flavio w kierunku Marco. Ten drugi nie nadążył do piłki. Przejął ja Polacek.

31'

Wolski otrzymał piłkę pod polem karnym i usiłował podać ją do Stolarskiego. Obrońca wypychany z boiska przez rywali. Od bramki wznowi Polacek

30'

Flavio ograł na prawym skrzydle Dziwniela i centrował pod bramkę Zagłębia. Spokojnie Polacek.

29'

Po strzale Starzyńskiego, Kuciak wybił piłkę na korner. Stały fragment gry łatwo wybity przez defensorów Lechii

28'

Wolski zza linii pola karnego posłał piłkę do nadbiegającego Haraslina. Ten posłał piłkę równoległą do linii bramkowej. Paixao wpakował ją do siatki.

27'

GOL! Marco Paixao z najbliższej odległości pokonał Polacka po dośrodkowaniu z lewej strony.

25'

Długie podanie w kierunku Flavio. Portugalczyk przewrócony przez Tosika. Arbiter nie dopatrzył się faulu

23'

Lubinianie przejęli inicjatywę. Dziwniel dośrodkował z pierwszej piłki, ale prosto pod nogi Janickiego. Zagłębie nadal przebywa na połowie Lechii

22'

Rajd Zagłebia lewym skrzydłem i dosrodkowanie spod samej linii końcowej. Spokojnie Kuciak

20'

Rzut rożny dla Miedziowych. Strzał Woźniaka wybroniony przez Kuciaka

20'

Strzał z dystansu Starzyńskiego po fantastycznej akcji wykreowanej przez Janusa. Piłka leciała w światlo bramki, lecz na posterunku Kuciak

18'

Po wymianie podań Krasicia z Wolskim w pole karne dośrodkował Haraslin. Piłka łatwo wybita przez defensorów

17'

Odważne wyjście Polacka. Golkiper uprzedził dochodzącego do piłki Haraslina

16'

Lechia zamknęła lubinian na ich połowie. Długo wymienia podania pod polem karnym. Dobrze radzi sobie defensywa Zagłebia

15'

Rzut rozny dla Lechii. Dośrodkowanie pod samą linię bramkową. Z piłką minął się Flavio. Chwilę później kolejny korner - ponownie bez strzału

14'

Dośrodkowanie z prawej strony pod bramkę Zagłębia. Polacek wybił za linię końcową.

12'

Piłka usilnie krąży w środku pola między nogami piłkarzy obu zespołów. Nadal bez sytuacji po którejkolwiek ze stron.

10'

Tempo gry w ostatnich minutach nieco spadlo. Dłuższa wymiana podań w środku pola.

8'

Szybki atak prawą stroną Lechii w wykonaniu Stolarskiego. Dobrze rozegrał piłkę z Krasiciem. Podanie tego drugiego w stronę Marco okazało się jednak niecelne.

7'

Janus sfaulowany pod polem karnym. Sędzia podyktował rzut wolny dla lubinian. Nie przyniósł on jednak zagrożenia pod bramką Kuciaka.

5'

Akcja Haraslina lewą stroną. Słowak popisał się świetnym dryblingiem po czym podał do Krasicia. Kapitan stracił piłkę w polu karnym Zagłebia.

4'

Woźniak sfaulowany przez Krasicia w środkowej strefie. Akcja Lechii przerwana

3'

Stolarski nagrodzony brawami za dobrą interwencję. Odebrał piłke Woźniakowi.

2'

Po rzucie rożnym Zagłębie próbowało wyjść z kontratakiem. Zupełnie nieskutecznie. Zahamowani w środku pola.

1'

Lechia od razu ruszyła do ofensywy. Paixao wycofał piłkę poza pole karne i zza linii uderzał Wolski. Polacek wybił na korner.

00'

I ruszyli! Mecz w Gdańsku rozpoczęty!

17:58

Za nami przywitanie kapitanów - Milosa Krasicia oraz Lubomira Guldana oraz losowanie stron.

17:55

Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Za moment zaczynamy!