Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
17:23

To tyle, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak.

17:22

Jagiellonia długo męczyła się z ekipą gości, nie mogła przełamać jej defensywy, ostatecznie wygrywa po golu Cilliana Sheridana z rzutu karnego, dzięki czemu pozostanie liderem Lotto Ekstraklasy.

93'

Koniec! Jagiellonia Białystok wygrywa z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:0 i wraca na fotel lidera!

91'

Druga połowa potrwa trzy minuty dłużej.

89'

Żółta kartka także dla Ivana Runje za bardzo ostre zatrzymanie akcji Termaliki.

88'

Wołodymyr Kowal zmienia Sebastiana Ziajkę.

88'

Roman Gergel z żółtą kartką za faul w ataku.

87'

Kornel Osyra przytomnie przyblokował składającego się do strzału Cilliana Sheridana w polu karnym.

85'

83'

Patrik Misak mógł zdobyć bramkę już chwilę po wejściu na boisko - jego strzał z ostrego kąta łapie Marian Kelemen.

81'

Patrik Misak zmienił Samuela Stefanika. Bruk-Bet rusza do ataku.

80'

Napastnik uderzył dokładnie w środek, piłka odbiła się od nogi bramkarza i wpadła do siatki! Krzysztof Pilarz może mówić o ogromnym pechu.

79'

Cillian Sheridan strzałem z karnego zdobywa swoją pierwszą bramkę w Lotto Ekstraklasie! 1:0 prowadzi Jagiellonia Białystok!

78'

A jednak! Jaga przed szansą, w polu karnym faulowany Piotr Tomasik!

76'

Napór Jagiellonii rośnie, goście praktycznie nie wyprowadzają kontrataków, a jeśli już, to kończą się one równie szybko, co zaczynają.

74'

Cillian Sheridan w pojedynku główkowym z... Krzysztofem Pilarzem stratował bramkarza, piłka dośrodkowana w stronę rosłego napastnika mija bramkę o metr!

72'

Ziggy Gordon ostro naciskany przez Bartłomieja Babiarza na własnej połowie omal nie stracił równowagi i nie przewrócił się, futbolówka ostatecznie trafia pod nogi Mariana Kelemena.

70'

Przemysław Frankowski schodzi z piłką do środka, oddaje strzał z linii pola karnego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką. Żółto-czerwoni biją głową w mur.

68'

Patryk Fryc zmienia Davida Gubę.

66'

Stuprocentowa sytuacja dla gości! Świetne dośrodkowanie Romana Gergela z prawej strony boiska po prostopadłym podaniu od Samuela Stefanika, z pięciu metrów fatalnie pudłuje David Guba!

64'

W drugiej połowie nadal przeważa Jagiellonia, ale wciąż bardzo zauważalny jest brak jakości w wykończeniu.

62'

Kolejna zmiana w zespole Jagiellonii. Rafała Grzyba zmienia Dmytro Chomczenowskyj.

60'

David Guba decyduje się na uderzenie z linii szesnastu metrów, posyła jednak piłkę bardzo niecelnie, bramkarz nie musiał nawet reagować.

59'

Trzeci z pomocników Jagi ukarany kartką. Upomniany Taras Romanczuk.

58'

Ciekawa decyzja o strzale z narożnika pola karnego Piotra Tomasika zablokowana przez Sebastiana Ziajkę.

56'

Po przedłużeniu dośrodkowania przez Ziggy'ego Gordona piłka ląduje w rękawicach Krzysztofa Pilarza.

54'

Cillian Sheridan ofiarnie wywalczył stuprocentową okazję dla swojego zespołu, przypłacając to własnym upadkiem. Do piłki dopadł Fedor Cernych, Litwin zbliża się z piłką w kierunku bramki, ale na siódmym metrze zostaje zablokowany!

52'

Mecz nieco "siadł", piłka często wznosi się w powietrze, równie często zmienia właściciela.

50'

49'

Piłkę tuż spod nóg Przemysława Frankowskiego po doskonałym podaniu Fedora Cernycha wygarnia Krzysztof Pilarz!

47'

Wychodzący z kontratakiem Rafał Grzyb faulowany przez Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz uparcie pracuje na żółtą kartkę.

46'

Gramy, piłkę ma Bruk-Bet Termalica Nieciecza!

16:32

Piłkarze wracają już na murawę.

16:27

16:18

Jagiellonia była na dobrej drodze do zdobycia gola, ale jej gra po zejściu z boiska Konstantina Vassiljeva znacznie wyhamowała. Trener Michał Probierz musi na nowo ustawić drużynę w szatni, bo póki co nie wygląda to już tak dobrze. Wracamy za chwilę!

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę - do przerwy bez bramek.

45'

Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy meczu.

43'

Strzał Piotra Tomasika przyblokowany przez obrońcę na piątym metrze. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszła drużyna gospodarzy.

41'

Żółtą kartką ukarany Przemysław Frankowski, którzy wszedł nakładką w nogi Kornela Osyry.

40'

Goście przejęli piłkę przy linii środkowej, podeszli z nią niebezpiecznie blisko pola karnego Jagi, akcję bardzo niecelnym strzałem zakończył Vladislavs Gutkovskis.

38'

Z dystansu uderza także Bartłomiej Babiarz, tym razem Marian Kelemen nie miał już problemów ze złapaniem strzału.

36'

Żółtą kartką ukarany David Guba za odkopnięcie piłki po odgwizdaniu rzutu wolnego dla Jagiellonii.

36'

Piękny strzał Samuela Stefanika z 25 metrów, znakomitą interwencją popisuje się Marian Kelemen!

34'

Poza boiskiem wciąż przebywa Bartłomiej Babiarz, który ucierpiał w poprzedniej akcji.

33'

...ukarany zostaje także Rafał Grzyb za dyskusje z arbitrem.

33'

Żółta kartka dla Jacka Góralskiego za ostry faul na rywalu...

31'

Wydawało się, że Guti był blokowany przy oddawaniu strzału głową, sędzia jednak słusznie przyznał piłce Termalice. Od bramki grę wznawia Krzysztof Pilarz.

29'

Słabe dośrodkowanie w pole karne gości. Stałe fragmenty gry po zejściu ich etatowego wykonawcy z pewnością stracą na jakości.

27'

Blisko Bruk-Bet! Świetna akcja Guilherme, obrońca dośrodkował piłkę z lewej strony boiska na nogę Vladislavsa Gutkovskisa, Łotysz nie trafił czysto w piłkę, ta i tak przelatuje tuż obok słupka!

25'

Zmiana dochodzi do skutku. Taras Romanczuk w miejsce Konstantina Vassiljeva.

23'

Estończyka zastąpi za moment Taras Romanczuk.

22'

Potrzebę zmiany sygnalizuje Konstantin Vassiljev - wścieka się trener Michał Probierz.

21'

Sprytne dośrodkowanie Ziggy'ego Gordona ofiarnym wślizgiem przecina Artem Putiwcew. Przy piłce mimo to wciąż gospodarze.

19'

18'

Konstantin Vassiljev! "Cesarz Estonii" po świetnym rozegraniu akcji przez gospodarzy znalazł się z piłką w polu karnym, uderzył bez przyjęcia, trafiając wprost w Krzysztofa Pilarza!

16'

Cillian Sheridan po wrzutce z prawej strony boiska mógł i powinien posłać piłkę do siatki strzałem głową, dobrze jednak pokryli go obrońcy, przez co napastnik nie trafił czysto w piłkę!

14'

Piotr Tomasik uderza z ostrego kąta, niemal z narożnika pola karnego, piłka przelatuje centymetry obok słupka!

13'

Kontrowersyjna sytuacja 15 metrów od bramki gości. W kontakcie z Bartłomiejem Babiarzem pada Fedor Cernych, sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Wygląda to na słuszną decyzję sędziego, choć kontakt między zawodnikami był niepodważalny.

12'

Roman Gergel uderza mocno, ponad murem, ale i ponad poprzeczką.

11'

Gospodarze zdołali jedynie oddać niecelny strzał po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Tymczasem po drugiej stronie boiska rzut wolny 25 metrów od bramki mają Słoniki.

9'

Mateusz Kupczak przytomnie wybija poza linię końcową dośrodkowanie Estończyka. Korner dla Jagi.

8'

Vladislavs Gutkovskis wracając do obrony fauluje Piotra Tomasika przy linii bocznej. Do piłki podchodzi Konstantin Vassiljev.

6'

Zbyt lekkie zagranie Guilherme do kolegi, po interwencji obrońcy udało się natomiast wywalczyć rzut rożny, pierwszy dla gości w tym meczu.

4'

Płaski strzał z dystansu Rafała Grzyba trafia w rękawice Krzysztofa Pilarza.

3'

Artem Putiwcew ostro, jednak zgodnie z przepisami potraktował Konstantina Vassiljeva. Żółto-czerwoni nie uzyskali nawet rzutu rożnego, bowiem to Estończyk ostatni dotknął piłki.

2'

Przemysław Frankowski za mocno podał do Ziggy'ego Gordona na prawe skrzydło, ten nie zdołał opanować piłki przy linii końcowej.

1'

Jarosław Przybył daje sygnał, mecz rozpoczęty, przy piłce Jagiellonia Białystok!

15:28

Przywitanie zespołów za nami, czekamy już tylko na gwizdek sędziego.

15:27

Piłkarze pojawiają się na murawie w asyście sędziów!

15:23

Pogoda w Białymstoku idealna do piłkarskiego widowiska - liczymy na to, że piłkarze nie zawiodą i staną na wysokości zadania.

15:20

15:15

Faworytami spotkania są oczywiście gospodarze, którzy muszą wygrać, by odzyskać pozycję lidera Lotto Ekstraklasy.

15:10

Zarówno jedni jak i drudzy ustawieni będą dziś w formacji 4-2-3-1.

15:05

Po niespodziewanym zwolnieniu Czesława Michniewicza w dzisiejszym meczu gości poprowadzi Marcin Węglewski.

15:00

Rezerwowi Bruk-Bet Termaliki: Dariusz Trela, Patryk Fryc, Patrik Misak, Dalibor Pleva, Martin Miković, Wołodymyr Kowal, Przemysław Szarek.

14:55

Rezerwowi Jagiellonii: Damian Węglarz, Taras Romanczuk, Dmytro Chomczenowskyj, Marek Wasiluk, Damian Szymański, Dawid Szymonowicz, Dawid Polkowski.