Kolejna zmiana, już ostatnia w zespole z Gdyni. Nalepa zastępuje Kakoko.

22:23

Serdecznie dziękuję za uwagę. Życzę miłego weekendu i zapraszam na następne relacje, prowadzone przez nasz serwis.

22:23

Lech Poznań utwierdził nas dziś w przekonaniu że jest to poważny kandydat do tyłu mistrzowskiego oraz zdobycia Pucharu Polski. Mimo to że Arka w pewnym momencie przejęła inicjatywę, to właśnie Lech lepiej wyglądał z perspektywy całego meczu. Wynik jest idealnym odzwierciedleniem tego co dziś zobaczyliśmy.

94'

KONIEC MECZU!

91'

Pawłowski! Dobre uderzenie tego zawodnika z 15 metra, piłkę jednak przenosi nad bramką Jałocha.

90'

SĘDZIA DOLICZA NIE MNIEJ NIŻ TRZY MINUTY GRY.

87'

Świetne dogranie Hofbauera w stronę wychodzącego Siemaszki, ten jednak okazał się o włos wolniejszy od Putnockyiego.

85'

Blisko teraz zdobycia bramki był Trytko, dobrze interweniuje jednak bramkarz gości.

84'

Lech w natarciu! Arka rozpaczliwie odpiera ataki rywala, ostatnie pięć minut okazać się zabójcze dla podopiecznych trenera Nicińskiego.

82'

Ostatnia zmiana w całym spotkaniu. Pawłowski w miejsce Makuszewskiego.

79'

Jak padł gol? Centra Raduta z bocznej części boiska. W polu karnym świetnie odnalazł się Robak, który z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Wejście smoka, tak nazwać można meldunek tego napastnika na placu gry.

79'

GOL!Strzelcem nie kto inny jak Marcin Robak.

76'

Roszada także w zespole gości. Robak za Kownackiego.

73'

Zmiana w zespole Arki. Bożok zmienia Da Silvę.

72'

Mecz nam się uspokoił. Obie drużyny ewidentnie są już zmęczone, na boisku toczy się walka o piłkę w środku pola.

69'

Pierwsza zmiana w szeregach Lecha. Radut za Majewskiego.

66'

Marciniak zagrał prostopadła piłkę wzdłuż linii bramkowej w kierunku Formelli. Jednak ten drugi przegrywa pojedynek z dobrze dysponowanym dziś, Wasielewskim.

64'

Akcja oskrzydlająca zespołu Arki. Całą sytuację kończy Hofbauer, jednak uderzenie pomocnika Gdynian przelatuje wysoko ponad bramką.

62'

Niciński podejmuje ryzyko. Na boisku pojawia się popularny "Tryto", zmienia Szwocha. W drużynie Arki zaobserwować możemy duet nominalnych napastników.

60'

Ależ bomba Hofbauera! Piłkę jednak broni, dobrze ustawiony Putnocky.

57'

Zagranie ręką w środku pola przez Kostewycz'a. Od stałego fragmentu Żółto-niebiescy.

55'

Dobrze zapowiadająca się akcja gości przerwana przez defensora zespołu Arki. Gospodarze przy piłce.

53'

Jak padł gol? Szwoch z lewej strony boiska zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Siemaszki. Ten drugi wyprzedził parę stoperów Lecha i wpakował piłkę do siatki.

53'

GOL!Strzelcem Rafał Siemaszko.

51'

Atak pozycyjny Arki zakończony strzał przez Austriaka, jednak uderzenie zostało zablokowane. Defensywa drużyny z Poznania prezentuje się dziś bardzo solidnie.

49'

Żółta kartka, ukarany został Wasielewski.

46'

Lech zaczął tę część gry z przytupem. Kilka dobrych akcji "Kolejorza:.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

45'

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY!

44'

Jak padł gol? Genialny przerzut Wilusza przez całe boisko do Kownackiego. Ten drugi przyjął futbolówkę równie dobrze i ograł dwóch obrońców Arki. Dopełnieniem akcji okazał się strzał napastnika. Lekkie, ale perfekcyjne uderzenie "Kownasia".

44'

GOL!Strzelcem Dawid Kownacki.

42'

Piłkarze Arki cały czas szukają swojej okazji na zdobycie bramki, jednak bezskutecznie. Przebudowana defensywa Lecha gra dziś jak z nut. Gospodarze walą głową w ścianę.

40'

Teraz to piłkarze Arki domagają się rzutu karnego. Sędzia nie reaguje, gramy dalej.

38'

aaa

36'

Kolejny kontratak drużyny Nicińskiego, po raz kolejny defensorzy gości zachowują się bezbłędnie.

33'

Dobre zgranie Hofbauera do Marciniaka za wysokości pola karnego Lecha. Pomocnik Gdynian jednak nie zdołał opanować piłki. Rzut z autu dla gości.

31'

Pierwsze żółtko w dzisiejszym meczu. Ukarany Sobieraj za faul na rywalu.

29'

Makuszewski domaga się rzutu karnego po tym jak upadł w polu karnym. Arbiter jednak nakazuje grac dalej.

29'

Atak pozycyjny gospodarzy nieudany, bezbłędnie dziś zachowuje się defensywa Lecha.

27'

Dobry przechwyt w środku pola ze strony Siemaszki, lecz chyba zapomniał gdzie są jego koledzy. Piłka oddana "za darmo" rywalom.

25'

Bardzo złe dośrodkowanie Hofbauera z rzutu wolnego. Piłkę pewnie chwyta Putnocky i to właśnie Lech przy piłce.

22'

Kownacki! Napastnik Lecha przedryblował około 20 metrów z piłką i oddał strzał. Uderzenie okazało się niecelne. Od bramki Jałocha.

20'

Faul z prawej strony boiska, na wysokości 30 metra. Marcjanik wyskoczył do centry Hofabuera, lecz strzał stopera Arki został zablokowany.

17'

Jak padł gol? Po rzucie rożnym dla Lecha piłką wypadła przed pole karne. Tam do piłki dopadł zawodnik "Kolejorza" i w tym momencie zaczęła się magia. Jevtić omijał piłkarzy Arki jak tyczki, oddał strzał z 16 metra i zdobył przepiękną bramkę.

17'

GOL!Strzelcem bramki Darko Jevtić.

16'

Genialny przerzut krzyżowy ze strony Hofbauera w kierunku Formelli. Młody Wasielewski świetnie obliczył jednak lot piłki i wygrał starcie.

15'

Dobrze zapowiadająca się akcja Arki przerwana złym przyjęciem Formelli. Od autu zawodnicy Poznańskiego Lecha.

13'

Ostatnie minuty gry to walka o piłkę w środkowej części boiska. Tempo meczu powoli się uspokaja.

10'

Faul w środku pola, przy piłce gospodarze.

7'

Szybka odpowiedź Arki. Hofbauer dobrze zacentrował z rzutu rożnego w stroną Da Silvy. Brazylijczyk oddał strzał głową, lecz defensorzy gości dobrze interweniują.

5'

Jak padł gol? Majewski otrzymał świetne podanie w pole karne, dobrze dograł z lewej strony do Gajosa. Ten ostatni bez problemu umieszcza piłkę w siatce bramki Jałochy. Ależ błąd defensywy z Gdyni.

5'

GOL!Strzelcem bramki Maciej Gajos.

4'

Próba rozegrania piłki przez gospodarzy zażegana. Piłkarze Lecha wybijają futbolówkę na aut.

1'

Pierwsza akcja, a już bardzo groźnie! Kownacki do Jevticia, ten drugi z nieczysto uderzył z piątego metra. Jałocha jednak odbija piłkę i oddala zagrożenie.

1'

ZACZYNAMY:

20:28

Zawodnicy wybiegają na plac gry, jeszcze tylko przywitanie obu ekip i zaczynamy! Kto dziś okażę się lepszym? Przekonajmy się!

20:25

Oba zespoły przemierzają w kierunku szatni w celu zapoznania się z ostatnimi wskazówkami szkoleniowców.

20:23

Zawodnicy aktualnie przebywają na rozruchu przedmeczowym. Pozostało tylko 10 minut do pierwszego gwizdku sędzie Przybyła. Na trybunach przyjaźń, zaś piłkarze zapowiadają walkę.

20:19

ZESPÓŁ GOŚCI:

20:19

ZESPÓŁ GOSPODARZY:

20:17

Już niespełna 15 minut pozostało do "meczu przyjaźni". Gdyńska Arka podejmie popularnego "Kolejorza". Potyczka ta określana jest przedwczesnym finałem Pucharu Polski, gdyż obie te drużyny pewnie pokonały swoich rywali w meczach półfinałowych.