Piątek, 3 marca 2017, godz. 20:30
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1 : 3
22:24

To tyle na dziś - co za mecz z Lotto Ekstraklasą! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

22:22

Po meczu trzymającym w napięciu Legia wywozi z Lubina trzy punkty, choć w drugiej połowie wcale nie grała dobrze. Przed mistrzami Polski wciąż sporo pracy. Zagłębie przegrywa drugi mecz z rzędu.

94'

Koniec spotkania w Lubinie! Legia Warszawa wygrywa z Zagłębiem Lubin 3:1!

92'

Wygląda na to, że 17-latek prawdopodobnie był na spalonym przy trzeciej bramce dla Legii - tak wykazały telewizyjne powtórki.

91'

Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

89'

Żółtą kartką ukarany jeszcze Aleksandar Todorovski za ostry faul na połowie Legii. Zagłębie stara się jeszcze o gola.

89'

17-letni piłkarz Legii Warszawa trafia do siatki po fantastycznym wejściu Belga w pole karne Zagłębia, Sebastian Szymański uderzył mocno, bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Wszystko zaczęło się od prostej straty gospodarzy na własnej połowie.

88'

Gol, Sebastian Szymański dobija Zagłębie w końcówce! Piękny gol i piękna asysta Vadisa Odjidji-Ofoe!

87'

Artur Jędrzejczyk skutecznie powstrzymał skaczącego do górnej piłki Martina Nespora pod samą bramką. Ważna interwencja obrońcy Legii.

85'

...a Filip Jagiełło zastępuje Łukasza Piątka.

85'

...Jan Vlasko zastępuje Łukasza Janoszkę...

85'

Trzy zmiany. Kasper Hamalainen schodzi z boiska, wchodzi na nie Tomasz Jodłowiec...

84'

Żółta kartka dla Martina Nespora - napastnik nie zagra we wtorek z Górnikiem Łęczna.

84'

Były stoper Zagłębia Lubin dobił uderzenie w poprzeczkę Kaspera Hamalainena, piłka odbiła się jeszcze od nóg obrońców i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza. Legia nie gra w drugiej połowie dobrze, ale obejmuje prowadzenie.

82'

Gol, co za zamieszanie pod bramką Zagłębia, bramkę strzela nie kto inny, tylko Maciej Dąbrowski! Legia prowadzi w Lubinie 2:1!

80'

Sebastian Szymański zmienia Guilherme.

79'

Do wejścia na boisko przygotowany już Sebastian Szymański.

77'

Vadis Odjidja-Ofoe przebiegł z piłką przez niemal całą połowę Zagłębia, podał piłkę do Miroslava Radovicia, ale Serb uderzył po prostu mizernie, lekko i niecelnie.

75'

Ostre starcie Jarosława Kubickiego z Michałem Kopczyńskim, ucierpiał ten pierwszy, na szczęście obyło się bez większej kontuzji.

73'

Łukasz Janoszka także z żółtą kartką, zatrzymywał nieprzepisowo Vadisa Odjidję-Ofoe.

72'

Ponownie sędzia nie uznaje gola dla Zagłębia! Jeszcze jedno świetne dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego, tym razem na spalonym Aleksandar Todorovski! Pomocnik Zagłębia jest dziś w wielkiej formie!

71'

Żółtą kartką ukarany Adam Hlousek, faulował on Arkadiusza Woźniaka przy linii bocznej. Zasłużona kara dla obrońcy.

70'

Aleksandar Todorovski próbuje czegoś na wzór centrostrzału z dalekiej odległości, piłkę tylko odprowadził wzrokiem bramkarz Legii.

68'

We własnym polu karnym faulowany Miroslav Radović. Ofensywa Zagłębia trwa w najlepsze.

66'

Michał Pazdan podręcznikowo zatrzymuje przy linii bocznej Filipa Starzyńskiego, a przynajmniej tak zadecydował sędzia. Piłka dla Wojskowych.

64'

Po strzeleniu bramki wyrównującej wyraźnie lepszą drużyną są lubinianie. Legia próbuje wymienić kilka podań na własnej połowie, ale Zagłębie wciąż atakuje bardzo agresywnie, przy tym często skutecznie.

62'

Ależ tempo ma to spotkanie! Tym razem w dobrej sytuacji Wojskowi, Guilherme nieznacznie chybił po błędzie obrony i biernym zachowaniu w polu karnym defensorów Zagłębia.

60'

Piłka ponownie w bramce Legii, ale Lubomir Guldan był na ewidentnym spalonym po jeszcze jednym znakomitym dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego.

59'

Żółtą kartką ukarany Guilherme za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika przed polem karnym. Zagłębie łapie wiatr w żagle.

58'

Defensywa Legii nie upilnowała Arkadiusza Woźniaka w polu karnym, ten z najbliższej odległości trafił do siatki po doskonałym dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego ze stałego fragmentu gry.

56'

Gol, rzeczywiście doczekaliśmy się kolejnej bramki! Do siatki po rzucie rożnym trafia Arkadiusz Woźniak!

55'

Prosta strata Artura Jędrzejczyka w ataku kończy się groźną okazją dla Zagłębia, w ostatniej chwili piłkę spod nóg Łukasza Janoszki wybija Maciej Dąbrowski!

53'

Legioniści ponownie dominują, prowadzą grę na połówce rywala. Wygląda na to, że wciąż czekają nas gole.

51'

Bardzo ostry faul w ataku Miroslava Radovicia na obrońcy, choć chyba było to także przypadkowe przewinienie. Serb zdeptał rywalowi... krocze. To chyba powinna być kartka.

49'

Groźnym stałym fragmentem gry odpowiadają goście - piłka wrzucona z narożnika trafia na głowę Macieja Dąbrowskiego, były piłkarz Zagłębia uderza niecelnie.

48'

Dobre wykonanie stałego fragmentu gry, do strzału głową doszedł Lubomir Guldan, był jednak dobrze pilnowany i zdołał jedynie przenieść piłkę nad poprzeczką.

47'

Rzut rożny dla Zagłębia po zablokowanym strzale Jarosława Kubickiego.

46'

Druga połowa rozpoczęta, przy piłce Legia Warszawa!

21:30

Obie drużyny ponownie na boisku.

21:29

Już za moment wracamy na stadion w Lubinie!

21:26

Posiadanie piłki - 42% do 58% na korzyść gości.

21:24

Co ciekawe, w statystyce oddanych strzałów remis - 7 do 7. W strzałach celnych 3 do 2 na korzyść Zagłębia.

21:19

Mecz ogląda się znakomicie, przewagę osiągnęli goście, mogli nawet strzelić więcej niż jedną bramkę. Miedziowi mogli odpowiedzieć, także mieli swoje sytuacje, póki co dobrze dysponowany pozostaje Arkadiusz Malarz. Po przerwie z pewnością będzie ciekawie!

45'

Koniec pierwszej połowy w Lubinie. Do przerwy Zagłębie przegrywa z Legią 0:1 po bramce Thibaulta Moulina.

45'

Przepiękne zagranie Guilherme przy linii końcowej, zwód rodem z brazylijskich boisk, filigranowy pomocnik bardzo bliski ośmieszenia Dorde Cotry, w ostatniej chwili ratuje się obrońca.

43'

Tak prezentowała się oprawa kibiców Zagłębia!

42'

Zagłębie stosuje bardzo wysoki i agresywny pressing, czego efektem są częste faule na ekipie gości. Tym razem poszkodowany Artur Jędrzejczyk.

40'

Imponujący pojedynek fizyczny pomiędzy Arkadiuszem Janoszką a Michałem Kopczyńskim zakończony wybiciem piłki poza linię boczną przez tego drugiego, co za walka!

38'

Thibault Moulin znakomitym podaniem prostopadłym obsłużył Vadisa Odjidję-Ofoe, Belg mija bramkarza, kiwa rywali i oddaje piłkę koledze, francuski pomocnik z bliska trafia do pustej bramki. Wojskowi prowadzą w Lubinie 1:0.

36'

Gol, premierowe trafienie Thibaulta Moulina w Lotto Ekstraklasie! Legia prowadzi 1:0!

36'

Tymczasem kibice Zagłębia prezentują efektowną oprawę!

35'

Naiwne zagranie Thibaulta Moulina w kierunku Michała Kopczyńskiego tuż przy linii bocznej z łatwością przejmuje Aleksandar Todorovski.

35'

a

33'

Jedno jest pewne - póki co ten mecz ogląda się niezwykle przyjemnie. Brakuje tylko bramek.

32'

Vadis Odjidja-Ofoe podchodzi do stojącej piłki i przenosi ją ponad poprzeczką.

31'

Thibault Moulin faulowany tuż przed polem karnym - bardzo groźna okazja dla Legii Warszawa!

29'

Adam Hlousek myli się we własnym polu karnym, przez co piłka trafia pod nogi Łukasza Piątka. Były zawodnik Polonii Warszawa uderza bez zastanowienia, fantastycznie broni Arkadiusz Malarz!

27'

Ależ blisko gola Legia Warszawa! Miroslav Radović doskonale opanował mocną piłkę, skierował ją od razu w pole karne, minimalnie spóźniony do niej był Vadis Odjidja-Ofoe. Pachnie bramką dla gości.

25'

Niezwykle efektowna akcja Wojskowych, zagranie piętką Kaspera Hamalainena trafia do Vadisa Odjidji-Ofoe, do zagrania Belga dopada Michał Kopczyński, pomocnik uderza bokiem buta, trafia tylko w gąszcz nóg w polu karnym!

23'

Strzału zza pola karnego spróbował także Vadis Odjidja-Ofoe, pomocnik uderza zdecydowanie za wysoko.

21'

Piłka odbita od... sędziego Jarosława Przybyła trafia do Łukasza Janoszki, ten bez zastanowienia strzela z dystansu - zabrakło bardzo niewiele!

19'

W pierwszych dwudziestu minutach spotkania lepszą drużyną byli goście. Miedziowi póki co wciąż schowani za podwójną gardą.

17'

Artur Jędrzejczyk wygrywa pojedynek na własnej połowie z kolegą z reprezentacji Polski, Filipem Starzyńskim.

15'

Cudownie obrócił się z piłką mijając obrońców przed polem karnym Miroslav Radović, kapitan Legii uderza w kierunku okienka bramki, doskonale broni Martin Polacek!

15'

13'

Jeszcze jedna przyzwoita piłka belgijskiego pomocnika w pole karne Zagłębia, tym razem wybija je lubińska defensywa.

11'

To powinien być gol! Goście wychodzą z kontrą, Vadis Odjidja-Ofoe podaje piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Guilherme, Brazylijczyk decyduje się na szybki strzał, ale uderza tuż obok słupka!

9'

Miroslav Radović faulowany przez Lubomira Guldana przy linii bocznej, legioniści jednak szybko tracą piłkę.

7'

Błąd obrońcy wykorzystał Vadis Odjidja-Ofoe, podając piłkę do Miroslava Radovicia przed pole karne. Serb błyskawicznie podaje do Kaspra Hamalainena, fiński pomocnik został wyprzedzony przez rywala, przez co stracił piłkę.

5'

Głębokie dośrodkowanie Arkadiusza Woźniaka pada łupem bramkarza Legii Warszawa.

3'

Efektywny odbiór Jarosława Kubickiego, młody pomocnik na własnej połowie zatrzymał rozpędzającego się Guilherme.

2'

Thibault Moulin szukał długiego podania do Kaspra Hamalainena, Fin nie miał szans zdążyć do piłki, przejął ją Aleksandar Todorovski.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

20:28

a

20:27

Losowanie już za nami, mecz rozpoczną gospodarze.

20:26

Oto oni - zawodnicy obu drużyn na murawie Stadionu Miejskiego w Lubinie!

20:26

Piłkarze już ustawieni w tunelu!

20:22

Dzisiejsze spotkanie będzie szczególne dla Macieja Dąbrowskiego - to właśnie z Zagłębia stoper przeniósł się do Legii.

20:20

Bardzo ciężko jest dziś wytypować faworyta - obie drużyny nie prezentują się ostatnio najlepiej.

20:17

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Jarosław Przybył z Kluczborka.

20:13

Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Tomasz Jodłowiec, Sebastian Szymański, Tomas Necid, Waleri Kazaiszwili i Jakub Czerwiński.

20:12

Rezerwowi Zagłębia: Zbigniew Małkowski, Daniel Dziwniel, Jakub Tosik, Jan Vlasko, Krzysztof Janus, Adrian Rakowski i Filip Jagiełło.

20:11

Legia w swoim ostatnim meczu zremisowała z Bruk-Betem Termaliką 1:1, Zagłębie przegrało w Płocku z Wisłą 1:2.

20:09

a

20:06

W pierwszym dzisiejszym meczu Lotto Ekstraklasy po szalonej końcówce Korona Kielce pokonała u siebie Górnika Łęczna 2:1. Dwoma bramkami popisał się Jacek Kiełb, dla gości trafił Bartosz Śpiączka.

20:01

Znamy składy na to spotkanie!

19:57

Dobry wieczór Państwu, już za nieco ponad pół godziny rozpoczynamy drugi akt piątkowego spotkania z Lotto Ekstraklasą. W Lubinie miejscowe Zagłębie podejmie Legię Warszawa, a na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak!