0 : 3
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa0 : 2
94'

Koniec meczu. Kolejorz ponownie zwycięża 3:0. Czy w przyszlym tygodniu zdoła przedłużyć serię?

93'

Lechici nadal nacierają. Dłuższa chwila pod polem karnym, wymiana podań i strzał Robaka. Tym razem nie udało się umieścić piłki w siatce.

92'

Listkowski pomknął skrzydłem po czym przerzucił piłkę na lewą stronę. Strzał Gyurcso z dystansu niecelny.

90'

Arbiter doliczył cztery minuty.

89'

Boisko opuścił Spas Delev . Zamiast niego Marcin Listkowski .

86'

Rzut rożny nie przyniósł strzału na bramkę Słowika.

85'

Kostevych zawalczył na skrzydle. Oszukał trzech rywali i wywalczył korner.

83'

Fantastyczna asysta Putnockiego. Długie zagranie prosto do Robaka. Napastnik po prostu zrobił swoje.

82'

GOL! Marcin Robak podwyższa wynik na 3:0. Tradycji stało się zadość.

80'

Ostatania roszada w szeregach Kolejorza. Łukasz Trałka pojawił się na boisku za Radosława Majewskiego.

79'

Spas Delev ukarany żółta kartką za faul na wpuszczonym chwilę wcześniej Raducie.

78'

Druga zmiana w szeregach Lecha. Schodzi Darko Jevtić, w jego miejsce Mihai Radut.

76'

Dośrodkowanie z prawej strony pod bramke Lecha. Do piłki mógł dojśc i Drygas i Gyurcso, lecz żaden z nich nie oddał strzału.

75'

Drygas świetnie podał do Deleva, ten długo myślał, po czym podał do Murawskiego. Strata kapitana Pogoni.

74'

Makuszewski długo walczył na prawej stronie, po czym próbował dośrodkowac pod bramkę. Tam jednak nikogo za bardzo nie było.

72'

Kamil Drygas zastąpił Mate Tsintsadze.

71'

Kolejny nieuznany gol Portowców. Delev ponownie dał się złapać na pozycji spalonej. Tym razem po świetnym podaniu Rapy.

69'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Marcin Robak zastąpi strzelca dwóch goli Dawida Kownackiego.

67'

Po rzucie rożnym z dystansu próbował jeszcze Majewski. Piłka zatrzymała się na nogach defensora Pogoni.

66'

Kownacki wyszedł z kontratakiem. Pod polem karnym odegrał do Jevticia. Strzał zablokowany.

66'

Nunes dośrodkowywał z rzutu wolnego. Odważne wyjście Putnockiego okazało się kluczowe. Powstrzymał Portowców przed oddaniem strzału

64'

Kolejny strzał Pogoni, tym razem autorstwa Nunesa, po rzucie rożnym. Ponownie góra Putnocky

64'

Kolejny strzał Frączczaka wybity przez Putnockiego. Portowcy przejęli inicjatywę i teraz to oni nacierają na bramkę rywala.

63'

Prostopadłe podanie Deleva do wbiegającego partnera zostało odebrane przez Nielsena. Obrońca rozgrywa całkiem niezłe zawody.

62'

Doskonałe podanie Gyurcso w kierunku Murawskiego. Ten popędził skrzydłem, by dośrodkować pod bramkę. Tam na piłkę czekał już Nielsen.

60'

Strzał z dystansu Gyurcso okazał się niecelny. Wcześniej pomocnik uciekł Kędziorze.

59'

Kostevych ma problemy z podniesieniem się z murawy. Potrzebna pomoc medyków - przerwa w grze.

56'

Świetna interwencja Putnockiego. Idealnie wyjął mocne uderzenie Deleva.

55'

Rapa pokazał się z prawej strony pola karnego. Wrzutka i piłkę przejął Gyurcso. Błyskawicznie się obrócił, ograł Kędziorę, by podac do Deleva. Pomocnik Pogoni na spalonym. Bramka nieuznana.

52'

Blokowany przez rywali Murawski uderzył z dystansu. Piłka nieznacznie przeleciała obok słupka.

51'

Kownacki przewrócony po wysokiej wrzutce Tetteha. Napastnik dostał jeszcze piłką i potrzebował pomocy medyków.

49'

Strzał Majewskiego z dystansu. Tym razem niecelnie.

48'

Frączczak pomknął do przodu, wpadł w pole karne i tam padł po kontakcie z Nielsenem. Arbiter nie dopatrzył się faulu

47'

Pogoń po raz pierwszy w tej części gry wyszła z własnej połowy. Nie udało sie jednak skonstruować nic nie wskazuje na zmianę wyniku.

47'

Lech mocno wszedł w tę częśc gry. Od razu ruszyli do ofensywy. Na razie dobrze sprawuje się jednak defensywa gospodarzy.

45'

Druga część gry rozpoczęta. Od środka Portowcy.

45'

Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi 2:0 po dwóch golach Kownackiego.

44'

Długa piłka Wilusza na połowę przeciwnika. Defensorzy Pogoni uprzedzili biegnącego w jej kierunku Kownacki.

43'

Ciftci długo krążył na lewym skrzydle. Długo zwlekał z oddaniem piłki, aż w końcu zabrał mu ją Gajos.

41'

Długie dośrodkowanie Nunesa z rzutu wolnego. Piłka wyszła za linię boczną.

40'

Volodymyr Kostevych otrzymał żółtą kartkę za faul na wychodzącym z kontrą Delevie.

39'

Gyurcso zakończył naprawdę fajną akcję bardzo niecelnym strzałem. Nieprzygotowanie uderzenie daleko od bramki.

37'

Jevtić pomknął lewym skrzydłem, wyminął rywali i posłał piłkę do Majewskiego. Ten sprytnie odegrał do Kownackiego. Młody napastnik świetnie przyjął sobie piłkę, oszukał Matrasa, by oddać strzał. Drugi strzał, drugi gol.

36'

GOL! Dawid Kownacki podwyższa wynik na 2:0. Szybka akcja Lecha lewym skrzydłem.

35'

Wilusz i Nielsen skutecznie odcięli Ciftci'ego od piłki. Kolejne podanie w pole karne Putnockiego bez adresata

32'

Dośrodkowanie z lewej strony w kierunku czającego się w polu karnym Ciftciego głową wybił Nielsen.

31'

Portowcy krótkimi podaniami znaleźli się na połowie Lecha. Sporo wymiany piłki, ale defensywa Kolejorza nie pozwoliła rywalom nawet przedostac się w pole karne.

30'

Portowcy wybili piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego prosto pod nogi Gajosa. Ten huknął z dystansu. Fantastyczna interwencja Słowika.

29'

Makuszewski wypuścił Kędziorę prawą stroną. Faul spóźnionego Nunesa i będzie rzut wolny dla Lecha

28'

Strzał Deleva po dynamicznej akcji Portowców. Tym razem niecelnie.

27'

Jevtić wbiegł w pole karne i podał do wbiegającego Kostevycha. Portowcy uprzedili jednak Ukraińca i przejęli piłkę.

25'

Gyurcso popędził lewą stroną boiska po czym wrzucił wysoką piłkę w pole karne. Bez strzału na bramkę Putnockiego.

23'

Świetny powrót Rapy. Czystym wślizgiem zahamował rajd Makuszewskiego.

23'

Burić skutecznie interweniował po strzale z dystansu. Dwa rzuty rożne dla Pogoni z rzędu nie przyniosły już zagrożenia.

19'

Dośrodkowani Murawskiego z prawej strony pod pole karne. Nadbiegającego Ciftci'ego w ostatniej chwili uprzedził Nielsen.

18'

Ostatnie minuty przyniosły więcej gry w środku pola. Pogoń nie daje się już tak łątwo zaskakiwać jak na początku.

14'

Jevtić, który przebił się środkiem boiska podał na prawo do nadbiegającego Kędziory. Obrońca posłał piłkę równolegle do bramki, lecz tam przejęli ją gospodarze

13'

Po stracie Kostevycha Rapa wybiegł z szybszym kontratakiem. Na połowie Lecha podał do Deleva. Strzał Portowca obronił Burić.

11'

Makuszewski dobiegł pod pole karne, by w końcu wycofać piłkę. Nie była to jego najlepsza decyzja - futbolówkę przejęli rywale.

10'

Pierwsze uderzenie na bramkę Lecha. Spas Delev miał okazję wykonywać z daleka rzut wolny. Futbolówka poleciała nad bramką.

8'

Pogoń jak na razie w ogóle nie istnieje na boisku. Ma problem z wyjściem z własnej połowy i praktycznie nie zmusza Putnockiego do dotykania futbolówki.

8'

Rzut rożny przyniósł kolejną akcję pod bramką Pogoni. Słowik skutecznie interweniował po strzale z lewej strony.

6'

I znowu do interwencji zmuszony był Słowik. Wybił piłkę na korner po nieśmiałym uderzeniu Kownackiego. Nunes nie upilnował napastnika Lecha

6'

Prostopadłe podanie Jevticia w kierunku Kownackiego zostało odebrane przez stoperów gospodarzy.

5'

Po podaniu Jevticia z prawej strony, Kownacki zmylił Matrasa i umieścił piłkę w siatce. To już trzeci gol napastnika w trzecim kolejnym meczu.

4'

GOL! Dawid Kownacki pierwszym strzałem otwiera wynik spotkania w Szczecinie!

3'

Jak na razie gra koncentruje się w środku pola. Sporo wymian podań między lechitami.

2'

Gajos pędził środkiem boiska, lecz został sfaulowany przez jednego z rywali. Akcja lechitów zakończona.

00'

I ruszyli. Od środka rozpoczęli goście.

20:30

Kędziora jest również kapitanem reprezentacji Polski do lat 21.

20:28

Za nami przywitanie kapitanów - Rafała Murawskiego oraz Tomasza Kędziory, a także losowanie stron. Dla wychowanka Lacha to spory zaszczyt nosic kapitańską opaskę

20:27

Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Z głośników wydobywa się hymn Pogoni.

20:19

To spotkanie jest pierwszym z dwóch między tymi zespołami w ciagu tygodnia. Za kilka dni Pogoń z Lechem spotkają się przy Bułgarskiej w ramach Pucharu Polski.

20:16

W Pogoni również kilka roszad. Kontuzjowanego Jarosława Fojuta zastąpi Sebastian Rudol, natomiast słabo spisujący się Seiya Kitano rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajmie Spas Delev. Ostatnią zmianą jest brak Kamila Drygasa. Zamiast niego debiutujący w pierwszym składzie Nadir Ciftci.

20:12

Względem starcia z Piastem kilka zmian w wyjściowym składzie. Do wyjściowej jedenastki powracają Matus Putnocky oraz Darko Jevtić. Zastąpią Jasmina Buricia, a także Szymona Pawłowskiego.

20:07

Poznaniacy w tym roku nie stracili jeszcze nawet gola. I to mimo braku błyszczącego jesienią Jana Bednarka oraz walczących już za granicą Paulusa Arajuuriego oraz Tamasa Kadara. Para Lasse Nielsen - Maciej Wilusz radziła sobie zaskakująco dobrze. Dzięki temu to oni, a nie powracający do zdrowia reprezentant Polski do lat 21 rozpoczną piątkowy mecz od pierwszej minuty.

20:02

Pogoni początek roku również nie ułożył się źle. Mimo, że spotkania nie należały do najbardziej efektywnych czy nawet najciekawszych, udało im się zebrać aż cztery punkty. Najpierw pokonali u siebie 2:1 Piasta Gliwice, a przed tygodniem w Krakowie uratowali oczko. W obu tych spotkaniach musieli gonić rezultat i za każdym razem poniekąd im się udawało. Jak będzie dzisiaj?

20:00

Faworytem tego spotkania jest poznański Lech. Podopieczni Nenada Bjelicy bardzo dobrze weszli w 2017 rok. Najpierw 3:0 pokonali u siebie Bruk-Bet Termalicę Niecieczę, by tydzień później powtórzyć ten rezultat w Gliwicach. W obu spotkaniach na listę strzelców wpisywał się Dawid Kownacki, a swoje trafienia dopisywali jeszcze Radosław Majewski, Darko Jevtić oraz Marcin Robak. Dzisiaj pierwsza trójka znalazła się w wyjściowym składzie. Czy dołożą kolejne gole?