0 : 3
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa0 : 2
92'

Tomasz Kwiatkowski kończy mecz! Piast Gliwice ponosi czwartą porażkę z rzędu w lidze. Tym razem musi uznać wyższość Lecha Poznań, który strzelił trzy gole

90'

Dwie minuty doliczone.

89'

Marcin Robak też był bliski wpisania się na listę strzelców! Po ograniu Aleksandara Sedlara uderzył tylko w boczną siatkę!

86'

Obie strony już czekają na ostatni gwizdek sędziego. Z różnych powodów...

84'

I jeszcze kartka dla Erdvinasa Girdvanisa.

81'

A w Piaście Adam Mójta jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Gerard Badia.

80'

Na ostatnie minuty pojawia się Darko Jevtić w miejsce Macieja Makuszewskiego.

22:07

78'

Gerard Badia próbuje coś wskórać w ofensywie. Został jednak zablokowany.

75'

3 875 widzów na meczu Piast - Lech.

74'

Nieudany atak gospodarzy. Bezpańską piłę we własnym polu karnym łapie Jasmin Burić.

73'

Strzał Mihaia Raduta został zablokowany przez gliwicką obronę.

71'

Piast był bliski bramko honorowej! Łukasz Sekulski wywalczył sobie pozycję po centrze z rzutu rożnego, ale uderzył głową tuż obok prawego słupka!

69'

Kolejnej okazji nie będzie. Za Dawida Kownackiego wchodzi Marcin Robak.

68'

Dawid Kownacki był bardzo bliski drugiego gola w tym spotkaniu! Na centrostrzał zdecydował się Maciej Makuszewski, po którym Jakub Szmatuła "wypluwa" piłkę przed siebie. Dopada do niej Kownacki, ale strzela w słupek. Intuicyjna dobitka głową okazała się niecelna!

67'

Pewna interwencja Jasmina Buricia poza polem karnym. Uprzedził biegnącego do bezpańskiej piłki Łukasza Sekulskiego.

66'

Radosław Murawski ucierpiał w starciu z Maciejem Wiluszem. Była konieczna pomoc medyczna, ale wydaje się, że zmiana nie będzie konieczna.

21:52

Najważniejsza jest powtarzalność

64'

11/4 Strzały/strzały celne 18/11

63'

Mihai Radut debiutuje w Ekstraklasie. Zmienia Szymona Pawłowskiego.

62'

Młody napastnik "Kolejorza" dopadł do "wyplutej" piłki przez Jakuba Szmatuły (po uderzeniu Szymona Pawłowskiego z dystansu) i z kilku metrów dopełnił formalność

62'

GOL! DAWID KOWNACKI!!!

61'

Za "żółtego" Stojana Vranjesa pojawia się Michał Masłowski.

60'

Ależ okazja Piasta! Stojan Vranjes strzela głową tuż obok lewego słupka po centrze Gerarda Badii! Sędzia wcześniej dopatrzył się spalonego.

59'

Po rzucie rożnym przed Jakubem Szmatułą pojawił się znienacka Dawid Kownacki, który główkuje tuż nad spojeniem!

58'

Żółta kartka dla Stojana Vranjesa za faul.

58'

Radosław Majewski poluje na trzeciego gola! Uderzył zza pola karnego płasko w stronę bramki, wyciągnięty jak struna bramkarz Piasta posyła piłkę na rzut rożny!

57'

Jakub Szmatuła z trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Wołodymyra Kostewycza!

55'

Szymon Pawłowski marnuje wyborną okazję do podwyższenia prowadzenia! Za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym i padł w starciu z Erdvinasem Girdvanisem. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

21:41

51'

Składny atak gliwiczan. Sasa Zivec podaje do Stojana Vranjesa, który po ograniu rywala na "zamach" uderzył w stronę bramki. Został zablokowany, podobnie jak dobitka Łukasza Sekulskiego.

50'

Dośrodkowanie Tomasza Kędziory niemal z linii końcowej nie znajduje adresata w "szesnastce" gospodarzy.

48'

Piast tracąc piłkę na połowie Lecha "nadział" się na kontrę. Solową akcję przeprowadził Szymon Pawłowski, który podał nie w tempo do Radosława Majewskiego. Aleksandar Sedlar przechwycił zagranie.

46'

Adresatem dalekiego zagrania z głębi pola był Szymon Pawłowski. Uderzył z pola karnego z tzw. "dużego palca" w sam środek bramki, czym ułatwił Jakubie Szmatule interwencję.

46'

Poznaniacy zaczęli drugą połowę!

46'

W ekipie gospodarzy jest jedna zmiana - Sasa Zivec będzie grać za Macieja Jankowskiego.

21:25

Wracamy do Gliwic na drugą połowę meczu Piast - Lech. Dublet Radosława Majewskiego daje "Kolejorzowi" zasłużone prowadzeni. Jak po zmianie stron zaprezentują gospodarze?

45'

Bez doliczania nawet sekundy, Paweł Kwiatkowski kończy pierwszą połowę. W Gliwicach Lech prowadzi po dwóch golach Radosława Majewskiego

44'

Martinowi Bukacie udało się urwać na lewej stornie. Uderzył jednak obok bramki "Kolejorza" w bezpiecznej odległości.

43'

Bartosz Szeliga huknął z dystansu - Jasmin Burić piąstkował tak, że piłka poleciała na rzut rożny!

42'

Radosław Majewski pada w polu karnym Piasta po starciu z Aleksandarem Sedlarem. Sędzia nakazuje grać dalej.

40'

Radosławowi Majewskiemu ciągle mało. Zagrał na prawe skrzydło do Tomasza Kędziory, ale jego centra na dalszy słupek do Macieja Gajosa przeciął Aleksandar Sedlar.

40'

21:08

35'

8 minut "mediapunta" Lecha strzela drugiego i trzeciego gola w lidze. Nabiegł idealnie na świetne dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza. Mocnym uderzeniem głową pokonuje Jakuba Szmatułę!

35'

GOL! RADOSŁAW MAJEWSKI PO RAZ DRUGI!!!

34'

Nie ma wyrównania?! Łukasz Sekulski, stojąc ok. metra od bramki Lecha, nie trafia w piłkę! Pewnie byłoby inaczej, gdyby nie pressing i ofiarna interwencja Tomasza Kędziory

31'

Chaotyczna kontra Lecha mogła dać podwyższenie prowadzenie! Radosław Majewski zagrał ciut za mocno do Szymona Pawłowskiego. Wespół jednak zdołali zabrać piłkę Aleksandarowi Sedlarowi, by drugi z wymienionych uderzył na wślizgu obok dalszego słupka!

29'

Piłkarze Radoslava Latala dążą do wyrównania. Jednak zabrakło udanego zakończenia akcji w wykonaniu Łukasza Sekulskiego.

27'

Goście wywalczyli rzut wolny w pobliżu lewego narożnika pola karnego Piasta. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Radosław Majewski, a piłka po nieudanej główce Łukasza Sekulskiego wpada do siatki!

27'

GOL DLA LECHA! RADOSŁAW MAJEWSKI!!!

25'

Dawid Kownacki świetnie złożył się do strzału głową po wrzutce Tomasza Kędziory. Jakub Szmatuła pewnie interweniuje na linii bramkowej!

24'

Atak Piasta spalił na panewce. Łukasz Seiulski podaje w pole karne... do nikogo.

22'

Udany "Neuer" w wykonaniu bramkarza gospodarzy - poza polem karnym wybił piłkę wślizgiem na aut przed Maciejem Makuszewskim.

21'

Po chwili Jakub Szmatuła broni atomowe uderzenie Macieja Makuszewskiego! Rzut rożny... nie przynosi zagrożenia.

21'

Nie ma gola dla "Kolejorza"! Świetne dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza na głowę Macieja Gajosa, który uderzył "tam, skąd przyszła". Sprzed linii bramkowej wybił ją Radosław Murawski!

19'

Martin Bukata mocno potraktował Macieja Gajosa w kole środkowym. Sędzia nie decyduje się sięgać do kieszonki.

16'

Po zgraniu "na ścianę" Macieja Jankowskiego na linii 16. metra, Łukasz Sekulski posyła piłkę pół metra obok prawego słupka bramki Jasmina Buricia!

15'

Całe życie, Piast Gliwice!

- niesie się po stadionie.

13'

To mogło wpaść! Patrik Mraz dostaje piłkę i uderza technicznie w stronę prawego, dalszego okienka. Jasmin Burić zbija piłkę na korner!

12'

Coraz ciekawiej pod obiema "szesnastkami". Po składnej akcji lewą nogą do piłki w polu karnym dopada Maciej Makuszewski. Uderzył z woleja w stronę wyższych rzędów nad bramką Jakuba Szmatuły.

11'

Piłka po zablokowanym strzale Bartosza Szeligi spadła pod nogi Macieja Jankowskiego. Ten niewiele się zastanawiając huknął z woleja metr obok bramki gości!

10'

Bardzo dobre dośrodkowanie Tomasza Kędziory, po którym Jakub Szmatuła piąstkuje tuż sprzed nosa Dawida Kownackiego. W kontrze Piasta podanie Macieja Jankowskiego do aktywnego od początku spotkania Gerarda Badii było znowu niedokładne.

8'

Radosław Majewski strzela zza linii 16. metra wprost do "koszyczka" Jakuba Szmatuły.

8'

Ostre dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza zostało zablokowane. Po chwili miał okazję do poprawki. Dawid Kownacki nie sięgnął piłki miękko wrzuconej z lewej flanki.

6'

Atak Piasta. Środkiem pognał Martin Bukata i chciał prostopadłym podaniem uruchomić Gerarda Badię. Nie dość, że zagrał zbyt anemicznie pod nogi Lasse Nielsena, to jeszcze nie tam, gdzie był Hiszpan.

20:34

Mała ciekawostka

4'

W odpowiedzi kontra Lecha lewą flanką. Uderzenie Macieja Gajosa było zablokowane. Po chwili miał okazję do poprawki, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

3'

Gerard Badia w roli prawoskrzydłowego zakręcił Maciejem Wiluszem. Z pomocą przyszedł Wołodymyr Kostewycz, który poradził sobie z Hiszpanem.

1'

Płaskie uderzenie Bartosza Szeligi z ok. 25 metrów nie mogło zaskoczyć Jasmina Buricia.

1'

Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

20:28

Łukasz Trałka wybrał "połówkę". Obie "jedenastki' zamieniły się więc miejscami.

20:26

Ruszyli na boisko! Za moment losowanie stron.

20:24

Przenosimy się na Stadion Miejski w Gliwicach, gdzie za kilka chwil rozpocznie się mecz! Obie drużyny za moment wyjdą na murawę. Kapitanami są Radosław Murawski i Łukasz Trałka.

20:20

Spotkanie z rundy jesiennej, rozegrany 20 sierpnia 2016 r., zakończył się zwycięstwem Lecha po golach Dariusza Formelli i Macieja Gajosa.

A kiedy gliwiczanie wygrali przed własną publicznością? Miało to miejsce 20 grudnia 2015 r. Na listę strzelców wpisali się wówczas Bartosz Szeliga i Josip Barisić.

Jak będzie dzisiaj?

20:17

Gospodarze dzisiejszego meczu są na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 22 punktów. A niewiele brakowało, by w pierwszym tegorocznym spotkaniu w Ekstraklasie wygrali w Szczecinie z Pogonią. Jednak nie udało się dowieźć korzystnego wyniku, tracąc w gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry (skończyło się wówczas 1:2).

Lech zaś po trzech golach... z rzutów karnych uporał się ze "Słonikami". 35 "oczek" gwarantuje obecnie czwartą lokatę, ze stratą trzech punktów do Legii i siedmiu do Jagiellonii. Liderem jest Lechia (43 punkty).

20:15

I rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Lukas Cmelik, Michał Masłowski, Sasa Zivec, Tomasz Mokwa, Adam Mójta, Marcin Flis.

20:12

Między słupkami "Kolejorza" zagra Jasmun Burić, który świętuje dzisiaj 30. urodziny

20:10

Rezerwowi Lecha Poznań: Miłosz Mleczko - Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Marcin RObak, Marcin Wasilewski, Abdul Aziz Tetteh, Mihai Radut.

20:08

Garść ciekawostek przed meczem przy Okrzei

20:05

Zanim poznamy rezerwowych i inne wiadomości związane z tym spotkaniem, warto przeczytać zapowiedź Macieja Brzezińskiego:

20:03

Na to spotkanie zaprasza dzisiaj po raz trzeci Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:00

Na ostatnie sobotnie starcie w Ekstraklasie przeniesiemy się do Gliwic, gdzie mający na koncie trzy porażki z rzędu Piast zmierzy się depczącym czołówce po piętach Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Kwiatkowskiego już za pół godziny!