Koniec spotkania! Bruk-Bet Termalica rzutem na taśmę wyrywa punkt Lechii po wykorzystanym rzucie karnym w doliczonym czasie gry!

96'

VLADISLAVS GUTKOVSKIS TRAFIA DO SIATKI!!! Uderzył mocno po ziemi, Dusanowi Kuciakowi brakowało niewiele, by sięgnąć piłkę! Jest kołyska dla Kornela Osyry

94'

Ogromne protesty gospodarzy, którzy domagają się rzutu karnego za zagranie ręką Mario Malocy. Po naradzie z liniowym Paweł Raczkowski wskazuje na "wapno"!

93'

Tym razem Mario Maloca wybija piłkę po wrzutce Romana Gergela.

92'

Dawid Nowak główkuje wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

91'

Czwarty zawodnik Lechii z żółtą kartką. Tym razem jest nim Michał Mak.

90'

Paweł Raczkowski dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej odsłony.

88'

Dawid Nowak nie sięgnął piłki po zagraniu Kornela Osyry. Dusan Kuciak z "piątki".

84'

Sławomir Peszko kończy występ w dzisiejszym meczu. Na ostatnie minuty melduje się Grzegorz Kuświk.

83'

Hej! Hej! Nieciecza!

- niesie się po kameralnym obiekcie. Poniesie "Słoniki" do remisu?

82'

Niewidoczny do tej pory Vladislavs Gutkovskis popędził co sił prawą stroną. Nie dość, że stracił piłkę, to jeszcze został nabity. Dusan Kuciak od bramki.

74'

... a w Bruk-Becie Termalice za Davida Gubę pojawia się Dawid Nowak.

74'

Michał Mak zmienia Pawła Stolarskiego...

74'

Trzeci gol Sławomira Peszki w tym sezonie. Ostatnio trafił do siatki 23 października 2016 r. (z Piastem Gliwice; 3:2).

73'

Skrzydłowy Lechii dobiega do dalekiego podania. Na lewej stronie "szesnastki" ogrywa na zamach Przemysława Szarka i strzela w stronę dalszego rogu! Krzysztof Pilarz był bez szans!

73'

GOL DLA LECHII! SŁAWOMIR PESZKO!!!

22:00

71'

Crossowe podanie Romana Gergela do Davida Guby przecina Jakub Wawrzyniak.

68'

Tym samym zagraniem "popisał" się Sebastian Ziajka. Jęk zawodu na trybunach.

66'

Pierwsza akcja rezerwowego. Pograł z kolegą na "klepkę", ale jego dośrodkowanie w pole karne pozostawiło wiele do życzenia.

65'

Roman Gergel pojawia się na placu gry za Patrika Misaka.

64'

Grzegorz Wojtkowiak z żółtą kartką na koncie.

63'

9/4 Strzały/strzały celne 8/4

61'

Za Lukasa Haraslina pojawia się Steven Vitoria. Zatem Lechia będzie grać trzema obrońcami.

61'

Lukas Haraslin popędził na bramkę "Słoników" po zagraniu Sławomira Peszki.. Po profesorsku powstrzymał go Patryk Fryc.

60'

"Żółtko" dla Mario Malocy za faul blisko swojego pola karnego.

60'

Dusan Kuciak kolejny raz ratuje Lechię przed utratą bramki! Z trudem odbija piłkę po uderzeniu Kornela Osyry. Po chwili bliski gola był Flavio Paixao! Zupełnie niepilnowany na 7. metrze posyła piłkę wprost w Krzysztofa Pilarza!

58'

Niskie dośrodkowanie Rafała Wolskiego zostało wybite przez obrońcę Bruk-Betu. Szybką kontrę musiał ratować "neuerem" Dusan Kuciak, uprzedzając Patrika Misaka.

57'

Przemysław Szarek faulem taktycznym powalił Marco Paixao na lewej stronie. Żółta kartka.

54'

Ależ interwencja Dusana Kuciaka po strzale Davida Guby! Wydawało się, że tak akcja gospodarzy będzie jedną z wielu bez kropki nad "i", a tu plasowane uderzenie mogło zaskoczyć!

53'

Nieporozumienie Dusana Kuciaka z Mario Malocą mogło sporo kosztować. Koniec końców gospodarze mają aut na wysokości pola karnego rywala.

52'

W ekipie "Słoników" wymuszona zmiana. Sebastian Ziajka będzie grać za kontuznowajego Guilherme.

48'

Piłkarze Lechii chcieli wykorzystać moment nieuwagi rywala i zaatakowali lewą flanką. Censtrostrzał Sławomira Peszki trafia w boczną siatkę! Po chwili Dusan Kuciak z trudem paruje atomowe uderzenie Davida Guby!

47'

Niezłe uderzenie Guilherme z rzutu wolnego z ok 25 metrów. Bramkarz Lechii miał ułatwione zadanie, bowiem piłka leciała w sam środek bramki.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian. Od razu atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Po wrzutce z prawego narożnika Dusan Kuciak pewnie piąstkuje poza "szesnastkę".

21:26

Powracamy do Niecieczy na drugie trzy kwadranse meczu Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk. Do przerwy był klasyk polskiego filmu, w którym - pisząc eufemistycznie - niewiele się działo. Gospodarzenie oddali ani jednego celnego strzału. Lider Ekstraklasy trzykrotnie, ale bez większego rezultatu. Jak będzie po zmianie stron?

45'

+2' Sędzia Paweł Raczkowski. pognał sprintem do Marco Paixao, który oberwał dłonią od Vlastimira Jovanovicia. Jednak zamiast sięgania do kieszonki zakończył pierwszą połowę. Termalica bezbramkowo remisuje z Lechią.

45'

Futbolówka po lekkim rykoszecie w "szesnastce" Termaliki spada w prawy narożnika pola bramkowego, skąd na strzał wślizgiem zdecydował się Lukas Haraslin. Posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

44'

Rafał Wolski o własnych siłach, wyraźnie kulejąc, schodzi poza linię boczną.

44'

Więcej ostrych fauli niż składnych akcji. Rafał Wolski został ostro potraktowany przez Vlastimira Jovanovicia. Konieczna jest pomoc medyczna.

41'

Próba ataku Lechii lewą stroną. Seria wrzutek zostaje wybijana przez obronę Termaliki.

39'

Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem. Tym razem Przemysław Szarek przez pewien czas nie podnosił się z murawy.

39'

37'

2-3 podania wystarczyły, by kontra gdańszczan miałaby miejsce już w polu karnym rywala. Marco Paixao nie zdołał jednak opanować futbolówki w decydującym momencie.

35'

Zdaniem sędziego Rafał Wolski faulowany w kole środkowym. I atak pozycyjny Lechii na obu połowach.

34'

"Świeca" z prawej strony pada łupem Dusana Kuciaka. Niewiele dzieje się ciekawego na murawie w ostatnich minutach.

27'

Jeszcze żółtka kartka dla Joao Nunesa. Nie wiemy dokładnie za co.

27'

David Guba pada w polu karnym Lechii po zahaczeniu przez Jakuba Wawrzyniaka! Nie ma rzutu karnego!

26'

Anemiczne uderzenie głową Marco Paixao nie mogło zagrozić bramkarzowi Termaliki. Liniowy nie zauważył, że w momencie dośrodkowania Sławomira Peszki był na spalonym.

24'

Krzysztof Pilarz łapie bezpańską piłkę w własnym polu karnym. W miarę upływu czasu inicjatywa jest po stronie przyjezdnych.

22'

Kolejny korner Lechii zakończony oddaniem piłki bramkarzowi przez Lukasa Haraslina.

22'

Górne podanie do Sławomira Peszki było skazane na porażkę. Tym bardziej, że skrzydłowy był na spalonym.

20'

Flavio Paixao "szukał" brata podaniem w polu karnym gospodarzy. "Nie znalazł" go, gdyż na linii podania byli obrońćy.

15'

Przerwa w grze. Marco Paixao ucierpiał w starciu z Kornelem Osyrą. Portugalczyk może jednak grać dalej.

13'

Pewna interwencja Krzysztofa Pilarza po płaskim uderzeniu Rafała Wolskiego zza linii. 16. metra.

12'

Nie wyszło lewą, to Lechia zaatakowała prawą stroną. Dośrodkowanie Flavio Paixao zablokował Guilherme w taki sposób, że piłka wyszła poza linię końcową. Korner nie przyniósł zagrożenia.

10'

W odpowiedzi Marco Paixao nabiega na bliższy słupek do centry Sławomira Peszki. Portugalczyk wyprzedził Krzysztofa Pilarza, ale uderzył niecelnie.

9'

Podwójna interwencja Mario Malocy we własnej "szesnastce". Wybija piłkę, ale "Słonikom" udało się przedrzeć lewą stroną. Bartłomiej Babiarz podaje do Patrika Misaka, który strzela tuż obok lewego słupka!

7'

Piłka została wybita przed pole karne, gdzie był Jakub Wawrzyniak. Ten posyła crossowe podanie na prawą stronę... za mocno do Pawła Stolarskiego.

6'

Rajd Sławomira Peszki przerywa David Guba. Goście zyskali rzut rożny.

5'

Składny atak Lechii lewą stroną zakończony miękką wrzutką w pole karne. Do odbitej piłki nabiega Paweł Stolarskiego, którego strzał głową broni Krzysztof Pilarz tuż przed linią bramkową!

4'

Kolejny atak spalił na panewce. Dusan Kuciak z "piątki".

3'

Vladislavs Gutkovskis powstrzymany na lewej stronie przez wracającego Mario Malocę. Na początku spotkania to gospodarze są częściej przy piłce.

1'

"Słoniki" zaczynają ze środka!

20:28

Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:24

Ostatnie bezpośredni mecz w lidze, rozegrany w rundzie jesiennej, zakończył się zwycięstwem Bruk-Bet Termaliki 2:1 (gole: Vladislavs Gutkovskis x2 - Flavio Paixao).

20:22

Gospodarze, którzy w ostatnich pięciu meczach zanotowali aż trzy porażki (przy dwóch zwycięstwach) plasują się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. "Słoniki" tracą dwa "oczka" do Lecha Poznań, trzy do Legii i dziewięć do Jagiellonii.

Liderem są piłkarze Lechii Gdańsk, którzy w 21 kolejkach zainkasowali 42 punkty. Zawodnicy Piotra Nowaka zdobyli zaledwie "oczko" w trzech ostatnich delegacjach. Jak będzie dzisiaj?

20:20

Rezerwowi Bruk-Bet Termaliki: Dariusz Trela - Sebastian Ziajka, Samuel Stefani, Roman Gergel, Dawid Nowak, Wojciech Kędziora, Wołodymyr Kowal.

20:18

Z kadry gości w ostatniej chwili wypadł Milos Krasić

20:16

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Vanja Milinković-Savić - Steven Vitoria, Michał Mak, Sebastian Mila, Grzegorz Kuświk, Ariel Borysiuk, Karol Fila.

20:14

Są różne sposoby "wyciszenia się" przed meczem :)

20:12

Na relację NA ŻYWO z tego starcia zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

20:10

W drugim piątkowym meczu 22. kolejki Ekstraklasy czeka nas starcie w czołówce tabeli - piąta Bruk-Bet Termalica zmierzy się z liderem, Lechią Gdańsk! Początek spotkania już za 20 minut!