Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
116'

Ja się z Państwem na dzisiaj żegnam. Dziękuję za uwagę i życzę dobrej nocy!

115'

Lechia zasłużenie pokonuje na własnym stadionie Jagiellonie i dzięki temu będzie samodzielnym liderem Lotto Ekstraklasy po 21 kolejce spotkań. Lechia zagrała dzisiaj bardzo dobre spotkanie potwierdzając swoje mistrzowskie aspiracje i utrzymując przewagę nad 3 w tabeli Legią. Z swojego występu na pewno może być zadowolony Kuciak, całkiem nieźle zaprezentował się Novikovas, natomiast nie najlepiej swój debiut będzie wspominać Ziggy Gordon.

19:53

Koniec meczu.

93'

Jeszcze trochę nerwowości w polu karnym Lechii i sędzie kończy spotkanie.

92'

Guti strzela po dośrodkowaniu Novikovasa, ale piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Kuciaka.

89'

Żółtym kartonikiem ukarany został również Mario Maloca.

89'

Zakotłowało się pod bramką Lechii ale sędzia już uspokaja sytuacje. Świderski zostaje ukarany żółtą kartką za atak na Kuciaka.

86'

Flavio Paixao delikatną podcinką w środek bramki pokonuje Kelemen, który wyjmuje piłkę ze swoje bramki po raz 3 dzisiaj.

86'

Szybka kontra drużyny Lechii, Krasić ruszył do ataku piłkę ślizgiem wybił jeden z powracających obrońców Jagielloni, piłka trafiła jeszcze pod nogi Haraslina, po którego strzale piłkę ręką dotknął Ziggy Gordon, a sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktować "11".

82'

Borysiuk był ewidentnie spóźniony i zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

81'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu boisko opuszcza Marco Paixao, w jego miejsce do gry został delegowany Grzegorz Kuświk.

74'

Wcześniej była zmiana. Boisko opuścił Dmytro Chomczenowskyj, w jego miejsce pojawił się Arvydas Novikovas.

76'

Co raz pewnie w ofensywie zachowują się piłkarze Lechii. Flavio Paixao ładnie pograł w polu karny z Haraslinem, ale strzał tego pierwszego minął bramkę Jagielloni.

75'

Michał Chrapek chwilę po wejściu na boisko zostaje ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

70'

Fenomenalnie w ofensywie zachował się Paweł Stolarski. Najpierw w punkt przyjął piłkę, a następnie idealnie podał do Marco Paixao, który z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki.

70'

Piotr Nowak zdecydował się na zdjęcie Rafała Wolskiego, na placu boju pojawia się Michał Chrapek.

70'

Boisko opuścił również Przemysław Frankowski, a w jego miejsce na boisku pojawia się Karol Świderski.

69'

Pierwsza zmiana w drużynie gości. Boiska opuszcza Jonatan Straus a w jego miejsce pojawia się nowy nabytek drużyny z Białegostoku Ziggy Gordon

66'

Na prawej stronie Konstantin Vassiljev minął obrońców ale partnerzy z zespołu nie zrozumieli zamiarów Estończyka i od bramki zacznie Lechia.

63'

Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Marco Paixao.

61'

Ładnie pograł Wolski z Haraslinem i rzut rożny będzie wykonywać Lechia.

60'

Vassiljev fantastycznym podaniem uruchamia Cernycha, który w idealnej sytuacji nie potrafi pokonać Kuciaka.

58'

58'

Z sektorów Jagiellonii sypią się petardy i gra zostaje na chwilę przerwana.

56'

Peszko nabawił się kontuzji stawu skokowego ale nie wiadomo jeszcze ile będzie trwała jego przerwa od gry.

55'

Burliga fauluje Marco Paixao, za co zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

53'

53 minuty na boisku spędził Sławomir Peszko, który utykając opuścił boisko. Miejmy nadzieję, że nie nabawił się jakiegoś poważnego urazu.

49'

Lechia wyszła z szybkim kontratakiem ale Marco Paixao zagrał piłkę wprost pod nogi rywala.

47'

Janicki został ukarany żółtą kartką. Jest to 8 kartka w sezonie, który dyskwalifikuje go z następnego meczu.

47'

Ofensywne wejście Jakuba Wawrzyniaka, dośrodkowuje w pole karne piłka odbija się od jednego z obrońców Jagielloni i o krok od zdobycia bramki był Peszko.

45'

Druga połowa rozpoczęta.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania. Lechia zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie ale jeżeli Jagiellonia poprawi skuteczność jest szansa na dużo emocji w drugiej połowie. Na ciąg dalszy relacji zapraszam po -przerwie.

45'

Flavio Paixao tym razem na lewym skrzydle podaje do Wawrzyniaka, któremu jednak nie udaje się dośrodkować.

44'

Peszko podaje do Wolskiego, ale ten drugi niedokładnie przyjmuje piłkę.

42'

Powoli rozgrywa piłkę Lechia.

39'

Chomczenowskyj podaje do Góralskiego, który z za pola karne strzela obok bramki Lechii.

38'

Vassiljev ponownie niedokładnie.

38'

Faulowany Jacek Góralski i z narożnika pola karnego rozpocznie Jagiellonia.

34'

Faul Krasića na Chomczenowskim, i będzie groźnie pod bramką Kuciaka. Do piłki podchodzi Vassiljev ale jego dośrodkowanie nie dochodzi do celu.

33'

Rzut wolny dla Lechii, do piłki dopada Krasić ale jego strzał był bardzo niedokładny.

28'

Na własnej połowie długo podania wymienia Lechia czekając, aż piłkarze Jagielloni zaatakują. Frankowski rusza za piłką i dzięki pressingowi goście zdobywają piłkę.

26'

Frankowski dośrodkowuje w pole karne i w bardzo dobrej okazji pudłuje Cernych.

23'

Lechia ustawia atak pozycyjny ale Borysiuk podaje wprost pod nogi rywala.

20'

Ależ fragment gry. Trzy razy swoje umiejętności zademonstrował Rafał Wolski ale w każdej akcji zabrakło wykończenia.

19'

Na prawej stronie boiska szarżuje Flavio Paixao ale piłkę na aut wybija Jonatan Straus.

17'

Fragment gry w środku boiska. Marco Paixao faulowany i od stałego fragmentu gry rozpocznie Lechia.

11'

Peszko idealnie dośrodkowuje z rzutu rożnego wprost na głowę Marco Paixao, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w bramce Jagielloni.

10'

Janicki opisał się fantastycznym podaniem na skrzydło do Flavio Paixao, który pięknie wrzucił piłkę w pole karne ale na posterunku Kelemen.

10'

Zamieszanie pod bramką Kuciaka ale dalekim wybiciem uspokajają obrońcy Lechii.

7'

Ładna piłka od Wolskigo na wolne pole do Peszki, który pognał lewą stroną boiska. Dośrodkowuje ale prosto w twarz jednego z obrońców Jagielloni.

5'

Daleki wyrzut z autu w pole karne Lechii, dużo niedokładności w zagraniach piłkarzy Michała Probierza i będzie szansa na kontr atak gospodarzy.

3'

Pierwsza groźna akcja Jagielloni. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zrobiło się zamieszanie pod bramką gospodarzy ale obrońcy zażegnują niebezpieczeństwo.

18:00

Jagiellonia rozpoczyna I połowę meczu.

17:48

Na relację zapraszam wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego już za 10 minut.

17:48

Żaden z zespołów nie stracił żadnego z swoich kluczowych zawodników dzięki czemu miejmy nadzieję, że czeka nas emocjonujące widowisko.

17:46

W drużynie Lechii miejsce w bramce po krótkiej i nie udanej przygodzie w Anglii zajął Dusan Kuciak w miejsce wytransferowanego Milinković-Savić - który pozostanie w drużynie Lechii do końca sezonu.

17:41

Już w pierwszej wiosennej kolejce spotkań Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk podejmować będzie na własnym stadionie drużynę Jagielloni Białystok. Oba zespoły w dotychczasowych meczach zgromadziły 39 punktów. Więcej strzelonych bramek na swoim koncie ma Jagiellonia, która również rzadziej traciła bramki.

17:36

Ławka rezerwowych Jagielloni: Węglarz, Gordon, Świderski, Grzyb, Wasiluk, Szymański i Novikovas.

17:36

Pozostało niespełna 25 minut do pierwszego gwizdka w meczu pomiędzy mistrzem i wicemistrzem jesieni.

17:35

Ławka rezerwowych Lechii: Milinković-Savić, Mila, Kuświk, Chrapek, Wojtkowiak, Haraslin i Nunes.

17:35

17:35

Dzisiejsze starcie to hit Lotto Ekstraklasy! Wicelider z Gdańska podejmuje lidera tabeli z Białegostoku!

17:33

Witamy wszystkich kibiców, którzy będą śledzić naszą relacje LIVE z meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok!