0 : 1
22:24

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

22:24

Legioniści nie grali wielkiego spotkania, czasami dawali się zdominować Arce, ale ostatecznie zainkasowali trzy punkty na start wiosny.

93'

Koniec meczu w Gdyni. Legia wymęczyła trzy punkty w starciu z Arką w Gdyni.

92'

W ostatniej minucie meczu bardzo groźnie główkuje Adam Marciniak, ale co za interwencja Arkadiusza Malarza!

91'

Sędzia dolicza dwie minuty do drugiej połowy meczu.

90'

Guilherme z żółtą kartką w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry.

88'

Kasper Hamalainen zmienia Tomasa Necida.

87'

Arka stawia na atak całą drużyną - legioniści będą zapewne już tylko bronić własnej bramki.

85'

Rzut wolny Legii, dośrodkowuje Guilherme, ale na swoim miejscu był Konrad Jałocha.

83'

Zaskakujący strzał Vadisa Odjidji-Ofoe mija bramkę Arki w bardzo niewielkiej odległości!

81'

Bardzo przeciągnięte dośrodkowanie Yannicka Kakoko pod bramkę, bez problemu złapał je golkiper mistrzów Polski.

79'

Miroslav Radović próbuje swojego firmowego, "przekładanego" zwodu, ale piłka nie zmieściła się w polu gry.

77'

...a Guilherme zastąpił zmęczonego Waleriego Kazaiszwilego.

76'

Czas na zapowiadane zmiany, ale najpierw roszada w Arce. Mateusz Szwoch zmieniony przez Przemysława Trytko...

76'

Żółtą kartką ukarany Dominik Hofbauer - przez to przewinienie ominie go mecz z Zagłębiem.

75'

Rozpoczynamy ostatni kwadrans tego meczu - za moment pierwsze zmiany w drużynie gości.

72'

Jeszcze jedna wrzutka, tym razem z lewej strony boiska. Głową uderza Mateusz Szwoch, ale jego strzał broni bramkarz Legii.

70'

Najlepsza sytuacja Arki Gdynia w tym meczu. Mateusz Szwoch dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, po przedłużeniu wrzutki dopadł do niej Dariusz Formella, główkując pół metra obok słupka!

68'

Teraz to gospodarze chcą uspokoić swoją grę i wymienić kilka podań na własnej połowie, co im się udaje, bo legioniści nie kwapią się do ataku tak jak przed strzeleniem pierwszego gola.

66'

Od paru ładnych minut żółto-niebiescy nie mają pomysłu na rozegranie jakiejś akcji. Od dłuższego czasu Arkadiusz Malarz pozostaje bezrobotny.

64'

Waleri Kazaiszwili! Gruzin znalazł sobie miejsce przed polem karnym i uderzył tuż obok słupka!

62'

...a Dariusz Formella zastąpił Antoniego Łukasiewicza.

62'

Dwie zmiany w Arce. Yannick Sambea melduje się na murawie za Miroslava Bozoka...

60'

Tomasz Jodłowiec wybija dośrodkowanie w pole karne zaadresowane do Josipa Barisicia.

58'

Równie mocne, co niecelne zagranie piłki górą przez Macieja Dąbrowskiego.

56'

Legia Warszawa z wielkim spokojem rozgrywa swoją akcję na własnej połowie, płynnie przechodząc do ataku. Arka wciąż czeka na możliwość skontrowania rywala.

54'

Arka odpowiada wrzutką Marcusa Da Silvy z prawej strony boiska, która kończy się rzutem rożnym dla gospodarzy - z niego jednak nic nie wynikło.

52'

Tomas Necid miał okazję na celne dośrodkowanie piłki pod bramkę, ale został zablokowany. Warto zauważyć, że Czech równie często jest adresatem, co nadawcą takich dośrodkowań.

50'

Solowa akcja Waleriego Kazaiszwilego zakończona niecelnym dośrodkowaniem Gruzina - mimo to, wyglądało to bardzo efektownie.

48'

Dośrodkowanie zewnętrzną częścią stopy w wykonaniu Vadisa Odjidji-Ofoe przechwycił Konrad Jałocha.

46'

Mecz już wznowiony, przy piłce Arka Gdynia!

21:20

Czekamy na więcej emocji po przerwie!

21:19

Arka Gdynia również nie prezentuje się źle, gra całkiem niezły mecz, oddała kilka groźnych strzałów na bramkę, najgroźniejszą był chyba strzał Dominika Hofbauera.

21:19

Legia Warszawa gra z wielkim spokojem, stwarzając co jakiś czas większe lub mniejsze zagrożenie pod bramką gospodarzy. Jedna z takich akcji zakończyła się bramką strzeloną przez Tomasza Jodłowca.

45'

Bez większych zagrożeń w tym doliczonym czasie, sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

43'

Arka mogła szybko odpowiedzieć! Adam Marciniak z lewej flanki wycofuje piłkę spod linii końcowej do środka pola karnego, tam dopada do niej Dominik Hofbauer. Refleksem popisał się Arkadiusz Malarz.

41'

Czeski pomocnik dostał podanie do linii bocznej pola karnego, wykonał coś na wzór centrostrzału, piłka minęła bramkarza, a do siatki dobił ją reprezentant Polski.

39'

Pierwsza składna akcja Legii w tym meczu kończy się golem. Asysta Tomasa Necida i do siatki z najbliższej odległości trafia Tomasz Jodłowiec!

37'

Bardzo niecelne podanie Macieja Dąbrowskiego do... nikogo, bo żadnego z legionistów nie było przy narożniku boiska.

35'

Doskonała interwencja Michała Pazdana, który świetnie zatrzymał szukającego strzału w polu karnym Mateusza Szwocha.

33'

Legia potrafi utorować sobie drogę do pola karnego, ale potem kończą się jej pomysły, co można zrobić z piłką. Brakuje strzałów czy groźnych podań.

31'

Arka rusza z kontrą, zagranie Miroslava Bożoka przeciął Michał Pazdan, wybijając piłkę na rzut rożny.

29'

Jeszcze jeden stały fragment gry wykonywał belgijski pomocnik, ale tym razem wrzutka z narożnika boiska została szybko wybita.

27'

Dobre dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe z rzutu wolnego i Maciej Dąbrowski mimo asysty obrońcy uderza - tuż nad poprzeczką!

25'

Bardzo niecelne zagranie Antoniego Łukasiewicza pod polem karnym Legii, ciężko nawet stwierdzić, do kogo było ono zaadresowane.

23'

Póki co, zgodnie z przewidywaniami, to goście są stroną przeważającą. Piłkarze Arki wciąż czyhają na możliwość wyprowadzenia zabójczej kontry.

21'

Michał Marcjanik fauluje ruszającego z kontrą Vadisa Odjidję-Ofoe i dostaje pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.

20'

Błąd Michała Marcjanika w polu karnym, piłkę przejął Tomas Necid i... uderzył prosto w bramkarza.

18'

Miroslav Radović pomógł sobie ręką w przyjęciu piłki na prawej stronie boiska, co nie uszło uwadze arbitra.

16'

Bardzo niecelne dośrodkowanie Adama Hlouska spod linii bocznej. Grę wznowił Konrad Jałocha.

14'

Kontratak żółto-niebieskich mógł zakończyć się bramką, ale Dominik Hofbauer uderzył piłkę zbyt lekko, Arkadiusz Malarz tylko odprowadził ją wzrokiem.

12'

Legia zamknęła gospodarzy przed ich polem karnym, akcję Wojskowych przerwało dopiero niecelne podanie Adama Hlouska.

10'

Tomas Necid w walce o piłkę w polu karnym fauluje Krzysztofa Sobieraja. Obrońca Arki długo nie podnosił się z murawy, ale chyba nic mu się nie stało.

8'

Cudowna akcja Vadisa Odjidji-Ofoe, Belg dryblingiem oszukał kilku zawodników Arki, ale podanie do Miroslava Radovicia było trochę zbyt mocne.

6'

Wracamy do gry - Mateusz Szwoch faulowany przy linii bocznej boiska.

5'

Trwa krótka przerwa w grze, boisko jest zadymione przez race odpalone na trybunach.

4'

Niezłe dośrodkowanie, do piłki dopadł Josip Barisić, napastnik uderza tuż ponad poprzeczką!

3'

Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym dośrodkowaniu Adama Marciniaka.

2'

Arka przejęła piłkę po błędzie Michała Kopczyńskiego na własnej połowie, ale zagranie kolegi naprawił Adam Hlousek.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, mecz rozpoczęła Legia Warszawa!

20:28

Losowanie za nami, mecz rozpoczną goście.

20:28

Zawodnicy wychodzą już na murawę!

20:25

Sędzią dzisiejszego starcia będzie Tomasz Musiał.

20:14

Rezerwowi Legii Warszawa: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Guilherme, Kasper Hamalainen, Dominik Nagy, Sebastian Szymański i Michał Kucharczyk.

20:12

Rezerwowi Arki Gdynia: Pavels Steinbors, Przemysław Stolc, Damian Zbozień, Dariusz Formella, Adrian Błąd, Yannick Sambea i Przemysław Trytko.

20:11

Do meczu pozostało mało czasu, zapoznajmy się więc z rezerwowymi obu zespołów.

20:02

Trzecia Legia będzie miała dziś okazję do odrobienia strat do kogoś z dwójki Lechia - Jagiellonia, bo te dwie drużyny zmierzą się ze sobą jutro w Gdańsku.

19:48

Do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią przedmeczową mojego autorstwa, do znalezienia w zakładce "opis".

19:44

Znamy już składy, jakie do boju posyłają Grzegorz Niciński i Jacek Magiera. Obyło się bez większych niespodzianek.

19:41

Wita Państwa Piotr Bernaciak, już za mniej niż godzinę rozpocznie się jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki. Na Stadionie Miejskim w Gdyni miejscowa Arka podejmie Legię Warszawa.