Lech PoznańLech Poznań
3 : 0
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
96'

Koniec meczu! Lech Poznań pewnie wykorzystał trzy rzut karne, dzięki którym pokonuje u siebie Bruk-Bet Termalikę.

wpis przed trzecią "jedenastką"

95'

DARKO JEVTIĆ RÓWNIEŻ WYKORZYSTUJE "JEDENASTKĘ"!!! Rozbieg na dwa tempa i mierzone uderzenie przy prawym słupku. Krzysztof Pilarz nie sięgnął piłki.

95'

Bezapelacyjne słuszna czerwona kartka dla Ukraińca!

94'

CO SIĘ DZIEJE?! Marcin Robak popędził w "szesnastkę" "Słoników", gdzie powalił go Artem Putiwcew! Trzeci rzut karny!

93'

Marcin Robak marnuje wyborne podanie Radosława Majewskiego i "setkę"! Przejmuje kapitalne podanie, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela obok bramki!

91'

Ostatnia zmiana u gospodarzy. Na murawie melduje się debiutant, Marcin Wasilewski, w miejsce Macieja Makuszewskiego.

90'

Paweł Gil dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

89'

MARCIN ROBAK PEWNIE STRZELA!
Posłał piłkę w stronę lewego słupka, zmylony Krzysztof Pilarz rzucił się w stronę drugiego

88'

... piłka trafia rękę Wojciecha Kędziorę w "szesnastce"! Sędzia wskazuje na "wapno"!

88'

Dziewiąty rzut rożny dla Lecha (przy czterech Bruk-Bet Termaliki). Radzą sobie goście, chociaż...

86'

Kornel Osyra faulował, ale to on bardziej ucierpiał. W złapaniu oddechu dzięki wykonaniu tzw. "mostka" pomógł Maciej Wilusz.

84'

Marcin Robak zmienia strzelca jedynego gola w tym meczu, Dawida Kownackiego.

83'

Wrzutka Macieja Makuszewskiego nie znajduje adresata w polu karnym rywala. Po chwili Dawid Kownacki został powstrzymany przez dwóch obrońców.

82'

Kontra Bruk-Bet Termaliki. Uderzenie Vladislavsa Gutkovskisa zostaje zablokowane, Piłka trafia pośrednio do Dalibora Plevy i korner dla gości. Ten stały fragment gry nie przynosi zagrożenia.

Maciej Wilusz wybija z "piątki".

80'

Jęk zawodu kibiców "Kolejorza" po nieudanym strzale Macieja Makuszewskiego z prawego narożnika pola karnego.

78'

Nie dość, że nie udało się zagrozić gospodarzom, to jeszcze z kontrą chciał ruszyć Maciej Makuszewski. Został powalony przez Vlastimira Jovanovicia, który zostaje upomniany żółtą kartką.

78'

I jeszcze jeden po interwencji Macieja Wilusza. Tym razem z lewego narożnika.

77'

Nie ma gola dla "Słoników"! W ostatniej chwili strzał Dawida Nowaka zablokował Maciej Wilusz. Korner dla przyjezdnych.

75'

Uderzenie Vladislavsa Gutkovskisa z ok. lewego narożnika pola karnego nie sprawił problemu Matusowi Putnocky'emu.

22:08

10 453 widzów na INEA Stadionie w Poznaniu.

73'

Znowu przerwa w grze wynikająca z urazu bramkarza Lecha. Po piąstkowaniu zderzył się z Wojciechem Kędziorą. Z grymasem na twarzy wybił rzut wolny.

72'

Mateusz Kupczak kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce pojawia się Dawid Nowak.

71'

Siła złego na jednego. Maciej Makuszewski traci piłkę na rzecz dwóch rywali przed ich polem karnym.

68'

Jednak Matus Putnocky dogra to spotkanie. Gra wznowiona.

67'

Urazu mięśniowego nabawił się Matus Putnocky. Ten sygnalizuje, że będzie konieczna zmiana.

65'

Wojciech Kędziora zastępuje Samuela Stefanika.

64'

Próba dwójkowej akcji Radosława Majewskiego z Dawidem Kownackim przed linią 16. metra spaliła na panewce po niedokładnym podaniu zwrotnym drugiego z wymienionych.

62'

Ależ bilard w polu karnym gości! Po chaosie do bezpańskiej piłki dopada Tomasz Kędziora, który huknął od razu w stronę lewego słupka. Krzysztof Pilarz tak sparował piłkę, że odbiła się od Vladislavsa Gutkovskia i trafiła w słupek!

61'

Dawid Kownacki przytomnie rozrzuca akcję do lewej strony. Stamtąd dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza zostaje wybite na rzut rożny.

61'

14/2 Strzały/strzały celne 2/2

60'

Dośrodkowanie na dalszy słupek do Darko Jevticia, który podaje do Macieja Gajosa. Ten w momencie strzału był za bardzo odchylony i posyła piłkę w stronę najwyższych rzędów za bramką Krzysztofa Pilarza.

58'

Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Artem Putiwcew skosił Macieja Makuszewskiego jak trawę na wiosnę. Żółta kartka.

56'

Lasse Nielsen na spalonym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

56'

Żółta kartka Bartłomieja Babiarza za przewinienie taktyczne na Macieju Makuszewskim.

54'

Kapitalne zagranie Artema Putiwcewa po ziemi przez połowę boiska! Do prostopadłego podania ruszył Vladislavs Gutkowskis. Jego rajd zatrzymał gwizdek sędziego - Paweł Gil dopatrzył się spalonego. Jeżeli był, to naprawdę minimalny.

53'

Znacznie ciekawszy początek drugiej połowy od całej pierwszej. Efektowne no look pass Radosława Majewskiego w "szesnastkę" przejmuje Tomasz Kędziora, ale jego centra zostaje zablokowana. Zbyt głębokie dośrodkowanie z narożnika pada łupem bramkarza.

51'

Artem Putiwcew przyjmuje na ciało strzał Radosława Majewskiego. Gospodarze domagali się rzutu karnego, a tu "Słoniki" ruszyły z kontrą. Samuel Stefanik nie zdołał opanować piłki w decydującym momencie.

50'

Zablokowany strzał Radosława Majewskiego wychodzi poza linię końcową. Szybko rozegrany rzut wolny, po którym ostatecznie piłkę chwyta Krzysztof Pilarz.

49'

Nieporozumienie w szeregach "Kolejorza". Tomasz Kędziora liczył, że piłkę na prawej stronie przejmie Maciej Makuszewski. Ten spodziewał się akcji rajdu kolegi do linii końcowej. Cichy jęk zawodu na trybunach.

48'

Próba ataku gości lewą stroną nie przynosi powodzenia. Po chwili Darko Jevtić posyła świetne podanie na linię 16. metra do Dawida Kownackiego, którego strzał mija dalszy słupek w bezpiecznej odległości.

46'

Vladislavs Gutkovskis kopie ze środka. Druga połowa rozpoczęta.

46'

W ekipie gości będzie zmiana. Za Patrika Misaka pojawia się Roman Gergel.

21:29

Wracamy do Wielkopolski na drugie trzy kwadranse 21. kolejki Ekstraklasy. W drugim w tym roku meczu Lech prowadzi z Bruk-Bet Termaliką po trafieniu Dawida Kownackiego.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy w Poznaniu. Lech prowadzi z Bruk-Bet Termaliką po golu Dawida Kownackiego z rzutu karnego. Dla młodego napastnika "Kolejorza" to piąte trafienie w ośmiu ostatnich meczach.

45'

+1' Kąśliwe uderzenie Guilherme z ostrego kąta z problemami paruje Matus Putnocky!

45'

Radosław Majewski zdołał ograć Bartłomieja Babiarza, po czym ruszył w stronę bramki Krzysztofa Pilarza. Uderzył zza linii 16. metra obok prawego słupka.

44'

Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale nie pierwszy raz górą obrona "Słoników" wyjaśnia sytuację.

44'

Niefrasobliwe podanie Vlastimira Jovanovicia do Kornela Osyry przechwycił Darko Jevtić. Szwajcara musiał faulować drugi z wymienionych. Żółta kartka.

41'

Anemiczne zagranie Mateusza Kupczaka na lewą stronę do Guilherme. Piłkę przechwycił Maciej Makuszewski, który ruszył skrzydłem do ataku. Po szybkiej wymianie centruje w pole karne "Słoników" ciut za mocno do wbiegającego Dawida Kowackiego.

39'

Samuel Stefanik uderzył z dystansu w sam środek bramki. Matus Putnocky czekał, aż piłka wpadnie w jego rękawice.

36'

Okazuje się, że uraz uniemożliwia Łukaszowi Trałce dograć nawet do przerwy. Zmienia go Abdul Aziz Tetteh.

34'

187/147 podania/podania celne 85/45

33'

DAWID KOWNACKI NIE MYLI SIĘ!!!

Uderzył płasko tuż przy lewym słupku. Jego intencje dobrze "odczytał" Krzysztof Pilarz, ale ten był w stanie sięgnąć piłki

32'

Darko Jevtić centruje z lewej strony boiska w "szesnastkę". Tam Kornel Osyra kopie pojawiającego się znikąd Dawida Kownackiego! Rzut karny dla "Kolejorza"!

30'

Poprzeczka ratuje gości przed utratą bramki po koronkowej akcji Lecha zakończonej atomowym uderzeniem Dawida Kownackiego! Do dobitki zbyt długo składał się Darko Jevtić, który traci piłkę.

28'

Abdul Aziz Tetteh prowadzi intensywną rozgrzewkę. Zmiana nie będzie konieczna - Łukasz Trałka wraca do gry.

27'

Przerwa w grze w wyniku urazu Łukasza Trałki. Konieczne jest... mrożenie obolałego kolana. Taka temperatura sama wystarczy na krioterapię...

26'

Kontra Lecha powstrzymana ok. 25 metrów od bramki Termaliki. Po chwili Dawid Kownacki strzela głową wysoko na wiwat po wrzutce z lewej flanki.

23'

Kolejna akcja gości lewą stroną zakończona dośrodkowaniem. Wołodymyr Kostewycz zszedł do środka defensywy i główkuje poza pole karne.

20'

Krzysztof Pilarz pilnował bliższy słupek, w który trafia Darko Jevtić! Bramkarz "Słoników" wznawia grę z "piątki".

19'

Maciej Makuszewski pada na murawę po kontakcie z Kornerlem Osyrą. Sędzia wskazuje na rzut wolny blisko prawego narożnika pola karnego.

18'

Kolejny korner dla gospodarzy nie przynosi powodzenia.

16'

Patrik Misak w roli lewoskrzydłowego posyła piłkę zbyt głęboko w "szesnastkę" Lecha. Matus Putnocky chwyta piłkę.

13'

Maciej Wilusz urywa się spod kontroli obrony Bruk-Betu, po czym wyskakuje do główki! Piłka mija prawy słupek o metr!

12'

Kornel Osyra wybija piłkę z pola karnego po centrze Radosława Majewskiego. Do bezpańskiej piłki dopadł Dalibor Pleva, który tak kiksuje, że gospodarze mają rzut rożny.

11'

Po kilkunastu sekundach ciężar gry przeniósł się na połowę "Słoników". Ok. 30 metrów od bramki Krzysztofa Pilarza faulowany był Radosław Majewski.

11'

Lasse Nielsen wykonuje wślizg na wysokości bocznej linii pola karnego po złym zagraniu Macieja Wilusza. Duńczyk lekko skosił Vladislavsa Gutkovskisa, ale zdaniem sędziego nie było podstaw do podyktowania rzutu karnego.

9'

Bezpardonowe wejście Łukasza Trałki, który powalił Guilherme w walce o górną piłkę. Kapitan Lecha został upomniany żółtą kartką.

8'

Przeciągnięte dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza nie znajduje adresata w polu karnym. Poza nim piłka znalazła się pod nogami Macieja Makuszewskiego, którego strzał broni Krzysztof Pilarz.

6'

Atak pozycyjny gospodarzy na własnej połowie. Vladislavs Gutkovskis nie kwapi się z pressingiem.

4'

Kolejna akcja bocznego defensora. Tym razem został zahaczony przez rywala. Dośrodkowanie Radosława Majewskiego z rzutu wolnego nie sprawiło problemów obronie Termaliki.

3'

Do akcji ofensywnej podłączył się Wołodymyr Kostewycz. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Dalibora Plevę.

2'

W odpowiedzi "Słoniki" Vladislavs Gutkovskis nie zdołał opanować piłki w "szesnastce" "Kolejorza".

1'

Pierwszy atak lechitów prawą stroną nie przynosi powodzenia. Piłkę łapie Krzysztof Pilarz. Daleki wykop zostaje przejęty znowu przez piłkarzy Nenada Bjelicy. Strzał Radosława Majewskiego mija bramkę gości w znacznej odległości.

1'

Na gwizdek Pawła Gila ze środka zaczynają gospodarze!

20:27

Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Kapitanami są defensywni pomocnicy - Łukasz Trałka i Bartłomiej Babiarz.

20:22

Ostatni mecz między tymi drużynami, rozegrany 19 sierpnia 2016 r., zakończył się bezbramkowym remisem.

A jak przedstawia się bilans bezpośrednich spotkań? Lech wygrał 2 mecze, w tym jedno w lidze w poprzednim sezonie aż 5:2 (wcześniejsze w Pucharze Polski zakończyło się wynikiem 4:0 dla poznaniaków). Raz udało się "Słonikom" zdobyć komplet punktów u siebie (3:1).

Jak będzie dzisiaj?

20:19

Jak już wspomniałem na początku relacji, obie drużyny sąsiadują w tabeli. Jednak przewaga "Słoników" nad "Kolejorzem" wynosi zaledwie punkt. Zwycięzca awansowałby na najniższy stopień podium spychając Legię (gra jutro w Gdyni z Arką).

20:13

Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmun Burić - Szymon Pawłowski, Marcin Robak, Dariusz Dudka, Marcin Wasielewski, Paweł Tomczyk, Abdul Aziz Tetteh.

20:08

Rezerwowi Bruk-Betu Termaliki: Dariusz Trela - Patryk Fryc, Roman Gergel, David Guba, Wojciech Kędziora, Sebastian Ziajka, Dawid Nowak.

20:05

(Nie)ciekawie w Poznaniu

20:03

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego starcia o czołówkę!

20:00

Blisko dwa miesiące oczekiwań. I wreszcie wróciła. Z "przytupikiem" nasza ukochana Ekstraklasa. W pierwszym spotkaniu Cracovia wygrała w Chorzowie z Ruchem po golu rezerwowego Krzysztofa Piątka.

Teraz czeka nas drugie spotkanie 21. kolejki, w którym zmierzą się sąsiedzi w tabeli. Piąty Lech podejmie czwarty Bruk-Bet Termalicę Nieciecza!