Poniedziałek, 13 lutego 2017, godz. 18:00
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
2 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
93'

Dośrodkowanie Adama Gyurcso zostało zablokowane. Wykorzystał to Jarosław Przybył odgwizdując koniec spotkania! Pogoń odwróciła losy meczu i pokonała Piast Gliwice!.

92'

Marcin Listkowski wybiegał z kontrą po prawym skrzydle. Nie widział sensu "parcia" do przodu, więc wycofał piłkę do linii środkowej. Atak pozycyjny "Portowców" w oczekiwaniu na ostatni gwizdek sędziego.

90'

Jarosław Listkowki leży na murawie po ostrym faulu rywala.

A sędzia dolicza trzy minuty.

89'

"PANENKA" ADAMA GYURCSO W SAM ŚRODEK I GOL!!!

88'

Uros Korun wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę!

88'

Uros Korun przegrywa pojedynek z Adamem Gyurso we własnym polu karnym! Sędzia odgwizduje "jedenastkę"!

87'

Debiutancka zmiana. Adam Mójta wchodzi, Michał Papadopoulos (trzymający się za bark) schodzi.

83'

Mate Cincadze chciał naprawić swój błąd, w którym piłka uciekła mu spod stopy. Chciał to wykorzystać Michal Papadopoulosa, ale został skoszony przez Gruzina. Żółta kartka.

82'

Łukasz Zwoliński zmienia Adama Frączczaka.

81'

Pzrerwa w grze. Martin Bukata źle upadł na murawę po starciu w powietrzu.

80'

Nie ma gola dla Piasta! Jakub Słowik pofrunął do piłki uderzonej głową przez Bartosza Szeligę, zbijając ją na poprzeczkę! Z dobitką nie zdążył Uros Korun! To była najgroźniejsza okazja gości w drugiej połowie

79'

Siódmy korner dla Pogoni. Po chwili był rzut wolny i z woleja na strzał zdecydował się Cornel Rapa. Stojąc w prawym narożniku pola bramkowego uderzył daleko od bramki gości.

19:37

77'

I żółta kartka dla Łukasza Sekulskiego za pociąganie rywala za koszulkę.

76'

3 882 widzów na trybunach stadionu im. Floriana Krygiera.

75'

Żółta kartka dla Rafała Murawskiego za faul taktyczny na Martinie Bukacie.

74'

Mogło być 2:1 dla "Portowców"! Mate Cincadze "uruchomił" Kamila Drygasa, który uderzył w stronę prawego dolnego rogu! Jakub Szmatuła z trudem paruje piłkę na korner!

72'

REMIS W SZCZECINIE! RAFAŁ MURAWSKI!!!
Przejął piłkę w polu karnym po zagraniu świeżo wprowadzonego Marcina Listkowskiego. Uderzył płasko w stronę dalszego rogu nie do obrony dla Jakuba Szmatuły!

71'

... a w Piaście za Macieja Jankowskiego pojawia się Łukasz Sekulski.

71'

Zmiany. Marcin Listkowski zmienia Seiyę Kitano...

70'

Kapitalny wślizg Patrika Mraza! Na bocznej linii wygarnął piłkę spod nóg Cornela Rapy. Zrobił to tak czysto, że nawet Perfekcyjna Pani Domu byłaby pod wrażeniem.

68'

Piłka po uderzeniu Stojana Vranjesa skozłowała przed Jakubem Słowikiem. Ten nie dał się zaskoczyć - pewnie łapie piłkę.

66'

Akcja Adama Frączczaka przynosi rzut rożny. Jakub Szmatuła po złapaniu piłki chciał szybko zacząć kontrę, lecz jego koledzy niespiesznie opuścili pole karne.

63'

Adam Gyurcso składał się do strzału z woleja. Jednak przed nim wyrósł jak spod ziemi Aleksandar Sedlar, który wybija piłkę jak najdalej.

62'

Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego. Gospodarze muszą od nowa budować atak pozycyjny.

61'

Żółta kartka dla Marcina Pietrowskiego za zagranie ręką. Nie zagra w kolejnym meczu ligowym.

59'

To powinien być remis! Adam Frączczak posyła dalekie prostopadłe podanie w stylu Piotra Zielińskiego do rozpędzonego Seyi Kitano! Ten na wślizgu strzela wprost w bramkarza Piasta!

57'

Węgier strzela z lewej strony pola karnego obok dalszego słupka! Wydaje się, że piłkę musnął Jakub Słowik, ale zdaniem arbitra od bramki wznowią goście. To nie spodobało się sztabowi szkoleniowemu gospodarzy z rezerwowymi. Doszło do awantury. Dawid Kort upomniany żółtą kartką

54'

Nie wyszło lewą, to Pogoń zaatakowała prawą flanką. Adam Frączczak wstrzeliwuje piłkę przed bramkę niemal z linii końcowej w polu karnym. Jakub Szmatuła odbija piłkę poza "szesnastkę"! W ostatnich minutach przycisnęli piłkarze Kazimierza Moskala.

53'

Adam Gyurcso dostaje piłkę przed linią 16. metra! Piłka trafia w poprzeczkę!

52'

Cornel Rapa wywalczył aut na wysokości pola karnego Piasta. Źle wykonany wyrzut zapoczątkował kontrę, która została przerwana faulem taktycznym za linią środkową. Jarosław Przybył chyba nie wziął kartek z szatni.

51'

Adamowi Gyurcso nie udało się opanować piłki w boisku po prostopadłym podaniu. Jakub Szmatuła z "piątki".

48'

W odpowiedzi próba Martina Bukaty. W dogodnej okazji nieczysto trafia w piłkę, która wpada do "koszyczka" Jakuba Słowika.

47'

Dwie groźne akcje "Portowców". Najpierw rajd Adama Frączczaka prawą stroną został zastopowany przez Patrika Mraza, a po chwili po z zagrani Seyi Kitano Kamil Drygas strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

19:00

Trochę poczekaliśmy na zawodników. Pojawiają się już piłkarze Piasta.

18:56

Wracamy do Szczecina na drugie trzy kwadranse ostatniego meczu 21. kolejki Ekstraklasy. Pogoń przegrywa z Piastem po pięknym trafieniu Michala Papadopoulosa. Na to stać "Portowców" po zmianie stron?

45'

+1' Po doliczeniu minuty Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę w Szczecinie. Pogoń Szczecin przegrywa z Piastem po pięknym golu Michala Papadopoulosa.

45'

Piłka przechodzi przez całe pole karne gości po akcji Rafała Murawskiego. Brakowało w "szesnastce" kogoś do dołożenia nogi!

45'

Jakub Szmatuła pewnie chwyta piłkę po centrze Adama Gyurcso.

44'

Po chwili Adam Gyurcso przedarł się lewą stroną, gdzie wywalczył rzut rożny. Daleko wybita piłka pada pośrednio łupem Rafała Murawskiego. Ten wrzucił na bliższy słupek do Kamila Drygasa i ten posłał "świecę" wysoką za bramkę Piasta.

43'

Kontra Piasta. Stojan Vranjes ruszył do prostopadłego podania. Był jednak na dwumetrowym spalonym.

41'

Marcin Pietrowski wybija piłkę dwukrotnie po wrzutce Mate Cincadze i Seyi Kitano.

39'

Jakub Słowik na raty broni techniczne uderzenie Stojana Vranjesa! Bramkarz Pogoni zdołał złapać piłki przed nadbiegającym Michalem Papadopoulosem.

38'

Wycofujący się do dośrodkowania z bocznego sektora Jarosław Fojut zdołał uderzyć głową na bramkę gości. Bramkarz spokojnie chwyta piłkę.

36'

Adam Frączczak w roli prawoskrzydłowego centruje zbyt anemicznie w pole karne Piasta.

35'

4/1 strzały/strzały celne 6/1

33'

Zdziwieni kibice Pogoni Szczecin, którzy spodziewali się rzutu rożnego. Jakub Szmatuła z "piątki".

18:32

"Kołyska" dla Michala Papadopoulosa z okazji narodzin córki

31'

Piłka wrzucona na bliższy słupek została wybita poza pole karne.

30'

W odpowiedzi strzał Adama Gyurcso został zablokowany przez Marcina Pietrowskiego. Rzut rożny.

27'

Czech dopadł do piłki zagranej przez Radosława Murawskiego i huknął z woleja zza pola karnego. Piłka wpadła do siatki niemal w samo okienko!

27'

CO ZA GOL MICHALA PAPADOPOULOSA!!!

26'

Bartosz Szeliga pomknął prawym skrzydłem po podaniu Stojana Vranjesa. Zagarnął piłkę już zza linii bocznej.

24'

Maciej Jankowski nie zauważył, że był na spalonym. Powinien baczniej obserwować ustawienie "Portowców".

22'

Kontra Pogoni straciła na tempie, gdy Kamil Drygas nie zagrał w "uliczkę" do Seyi Kitano. Ostatecznie Jakuba Szmatuła wznawia grę wybiciem od bramki.

20'

Dośrodkowanie Cornela Rapy z prawej strony nie znajduje adresata. Udało się szybko odzyskać piłkę. Strzał Rafała Murawskiego zza linii 16. metra mija bramkę Piasta w bezpiecznej odległości.

18'

Ależ akcję zmarnował Seyia Kitano! Japończyk dostał świetną piłkę z głębi pola i popędził na bramkę gości! Uderzył z pola karnego wprost w Jakuba Szmatułę!

17'

Aleksandar Sedlar urwał się pilnującemu się go rywalowi. Minął się jednak z przelatującą futbolówką. Jakub Słowik z "piątki".

16'

Niespodziewany strzał

Bartosza Szeligi mógł zaskoczyć Jakuba Słowika! Piłka zmierzała w stronę siatki tuż przy prawym słupku. Bramkarz Pogoni z trudem sparował piłkę na korner!

15'

Starcie Adama Frączczaka z Marcinem Pietrowskim na prawej stronie. Napastnik Pogoni domagał się rzutu rożnego. Sędzia nakazał bramkarzowi gości wznowić grę.

18:15

Mała ciekawostka: Pogoń i Piast awansowały do Ekstraklasy w tym samym sezonie

13'

2-3 piłkarzy Pogoni wbiegło w stronę bramki, gdy piłka wrzucona przez Ricardo Nunesa "odchodziła" w 8. metra. Bez strzału na bramkę Jakuba Szmatuły.

12'

Przechwyt Piasta w środku pola. Piłka poleciała w stronę pola karnego do Michala Papadopoulosa, ale podanie przeciął Mateusz Matras. W kontrze Uros Korun skosił Adama Gyurcso - żółta kartka.

9'

Akcja "Piastunek" przynosi rzut wolny. Ostro bita piłka przez Stojana Vranjesa została wybita przez obronę gospodarzy.

9'

Próba akcja Ricardo Nunesa z Adamem Gyurcso. Węgier odegrał piłkę ciut za mocno do kolegi. Aut dla Piasta na własnej połowie kilka metrów za linią środkową.

6'

W odpowiedzi strzał głową Mate Cincadze był zbyt słaby, by zaskoczył Jakuba Szmatuły.

4'

Jakub Słowik pewnie chwyta piłkę po centrze z prawej strony.

3'

Groźna akcja gości. Michal Papadopoulos dostaje piłkę w polu karnym Pogoni, ale ten dość niemrawo do niej biegł. Wykorzystała to obrona gospodarzy, zażegnując niebezpieczeństwo.

1'

Jarosław Przybył daje znać i pierwsza połowa rozpoczęta!

17:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Kapitanami są Murawscy - Rafał i Radosław.

17:54

W ekipie gości debiutują Stojan Vranjes i Michal Papadopoulos. Pierwszy z wymienionych przyszedł do Piasta z Legii Warszawa, a czeski napastnik z Zagłębia Lubin.

W Pogoni zaś pierwszy raz zagra Mate Cincadze sprowadzony z Torpedo Kutaisi.

Jak zaprezentują się stranieri w dzisiejszym spotkaniu?

17:50

Ostatni mecz między tymi drużynami, rozegrany w rundzie jesiennej, zakończył się zwycięstwem szczecinian 2:0. Na listę strzelców wpisali się Seiya Kitano i Kamil Drygas. Obaj są w podstawowym składzie gospodarzy.

Z kolei Piast ostatni raz wywiózł z tego terenu komplet punktów... 10 marca 2013 r. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

17:46

Rezerwowi Pogoni: Adrian Henger - Dawid Kort, Łukasz Zwoliński, David Niepsuj, Marcin Listkowski, Sebastian Rudol, Sebastian Murawski.

17:40

I "obiecani" rezerwowi. Zacznijmy od gości: Dobrivoj Rusov - Adam Mójta, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Łukasz Sekulski, Erdvinas Girdvanis, Sebastian Kowalczyk.

17:35

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Zanim jednak dowiemy się, kogo obaj trenerzy mają w obwodzie, warto zapoznać się zapowiedzią "pióra" Kai Krasnodębskiej:

17:32

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu

17:30

Ostatnie (nie wliczając przełożonego meczu Górnika Łęczna z Zagłębiem Lubin) spotkanie 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy zostanie rozegrane w Szczecinie, gdzie Pogoń zmierzy się Piastem Gliwice. Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła za 30 minut!