Tomasz Musiał kończy mecz! Wisła ma patent na Jagiellonii i wygrywa 2:1!

... a w Jagiellonii za Rafała Grzyba wchodzi Dawid Szymański.

92'

Emil Drozdowicz zmienia Jose Kante...

90'

Obrońca Wisły przyjął piłkę na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Prostym balansem ciała "nawinął" Przemysława Frankowskiego, po czym uderzył technicznie po dalszym słupku nie do obrony!
Trzy minuty doliczone

90'

GOL! KAMIL SYLWESTRZAK!!!

89'

Przemysław Frankowski upomniany żółtą kartką za faul na Piotrze Wlazło.

87'

Strzał Ivana Runje z dystansu równie mocny, co niecelny.

84'

Konstantin Vassiljev obija słupek po atomowym strzale! Nawet jeśli piłka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany - był na spalonym.

81'

Zdaniem sędziego Damian Byrtek faulował Fedora Cernycha na lewej stronie. Konstantin Vassiljev ustawia piłkę...

79'

Kolejny spalony Jagiellończyków na wysokości pola karnego gości. Na ofsajdzie Piotr Tomasik.

78'

Cezary Stefańczyk zmienia Giorgiego Merebaszwiliego.

76'

Ciekawie zapowiadająca się akcja Wisły została zaprzepaszczona niedokładnym podaniem na prawą stronę do Giorgiego Merebaszwiliego.

75'

8 127 widzów przyszło na Stadion Miejski w Białymstoku na ostatni mecz w tym roku.

74'

Strata wiślaków w środku pola zapoczątkowała kontrą Jagiellonii. Fedor Cernych stracił jednak szybko piłkę na rzecz Damian Byrtka.

73'

Dimitar Iliev ma czego żałować. Urwał się rywalowi, ale strzał głową pozostawił wiele do życzenia. Marian Kelemen od bramki.

71'

Przemysław Mystkowski jest już na murawie. W stronę ławki udaje się Karol Świderski.

19:29

Gol Fedora Cernycha

68'

Przemysław Frankowski pada w "szesnastce" Wisły, ale sędzia nakazuje grać dalej. Nie podoba się ta decyzja białostockim kibicom.

67'

Pojedynek biegowy Patryka Stępińskiego z Piotrem Tomasikiem. Górą obrońca Jagi.

65'

Seweryn Kiełpin spokojnie łapie piłkę po centrze z prawej strony.

64'

Groźnie zapowiadający się atak Jagiellonii spalił na panewce. Fedor Cernych na spalonym.

19:22

63'

Za Siergieja Kriwca na murawie melduje się Dimitar Iliev.

61'

Arkadiusz Reca nie podnosi się z murawy. Sędzia przerywa grę.

60'

Zdaniem sędziego Jose Kante faulował w walce o pozycję.

59'

W odpowiedzi ruszył Giorgi Merebaszwili, jego strzał zza pola paruje na korner Marian Kelemen!

58'

Litwin w stylu kung-fu uderza piłkę po zgraniu Tarasa Romanczuka. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

58'

REMIS W BIAŁYMSTOKU!!! FEDOR CERNYCH!!!

56'

Damian Szymański zmienia Dmytro Chomczenowskyja.

55'

Anemiczne uderzenie głową Siergieja Kriwca nie sprawiło problemów Marianowi Kelemenowi. Nie to co bomba Konstantina Vassiljeva z prawie 25 metrów - Seweryn Kiełpin z trudem paruje!

54'

Białostoczanie radzą sobie i wychodzą z kontrą. Damian Byrtek wybija piłkę wślizgiem z własnego pola karnego.

53'

Żółta kartka dla Piotra Tomasika za skoszenie Giorgio Merebaszwiliego.

52'

Fedor Cernych pada w lewym narożniku pola bramkowego Wisły. Sędzia nie widział faulu na napastnik Jagiellonii.

49'

Siergiej Kriwiec zakręcił na prawej stronie i zacentrował na piąty metr. Tam pojedynek główkowy wygrywa Jose Kante, który zgrywa piłkę do nadbiegającego kolegi, który uderzeniem z woleja po koźle pokonuje Mariana Kelemena!

49'

GOL DLA WISŁY! PIOTR WLAZŁO!!!

48'

Szybki atak Jagiellonii lewą flanką przynosi aut na wysokości "szesnastki". Daleki wyrzut Piotra Tomasika nie przyniósł zagrożenia.

47'

Jose Kante przerzuca ciężar gry na lewą stronę do Piotra Wlazły. Ten wpada w pole karne i... pada w nim. Sędzia bez wahania upomina pomocnika Wisły żółtą kartką za "padolino".

46'

Druga połowa rozpoczęta!

18:58

Wracamy do stolicy Podlasia na drugą połowę meczu Jagiellonia - Wisła Płock w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Do przerwy mamy bezbramkowy po mocno przeciętnym widowisku.

18:54

Takie można mieć odczucia oglądając pierwszy trzy kwadranse meczu Jagiellonia - Wisła Płock

45'

Po dalekim wyrzucie z autu dla gospodarzy, sędzia kończy pierwszą połowę. Jagiellonia bezbramkowo remisuje z Wisłą Płock.

45'

Damian Byrtek czystym wślizgiem wybija piłkę na aut spod nóg Fedora Cernycha.

44'

Konstantin Vassiljev traci piłkę w ok. prawego narożnika pola karnego Wisły. Ta wyszła z kontrą, która za linią środkową zamieniła się w atak pozycyjny.

43'

Gra na jeden kontakt w środku pola... Piłka krąży między zawodnikami... obu drużyn po niecelnych podaniach.

41'

Seria chaotycznych podań Jagiellonii na 25. metrze od bramki Seweryna Kiełpina. Z kontrą wychodził Giorgi Merebaszwili, który był pociągany za koszulkę przez Karola Świderskiego.Bez konsekwencji kartkowej.

40'

Jose Kante urwał się prawą stroną i zagrywa w pole karne. Guti uprzedza czekającego na piłkę Arkadiusza Recę.

38'

Tym samym zagraniem "popisuje się" Przemysław Szymiński.

37'

Konstantin Vassiljev zagrywa w pole karne do nikogo.

36'

Pierwsze dośrodkowanie Fedora Cernycha zostało wybite przez Bartłomieja Sielewskiego. Poprawka w postaci podania do Karola Świderskiego było bardzo złe.

35'

Składna akcja Dmytro Chomczenowskyja z Konstantinem Vassiljevie. Skrzydłowy Jagi "złamał" akcję z prawego skrzydła do środka, skąd uderzył bardzo niecelnie.

34'

Będący w roli Siergiej Kriwiec dał się złapać w pułapkę ofsajdową

31'

Centra Konstantina Vassiljeva ma swój finał za linią końcową. Seweryn Kiełpin z "piątki".

29'

Ostre wstrzelenie piłki z prawej strony w wykonaniu Piotra Wlazło. Guti wybija ją na korner. Po nim Przemysław Frankowski kopie w stronę linii środkowej.

28'

Rafał Grzyb wybija piłkę spod nóg Arkadiusza Recy, przerywając groźnie zapowiadającą się kontrę. Aut dla Wisły na wysokości "szesnastki" nie przynosi zagrożenia.

26'

Próba dwójkowej akcji Przemysława Frankowskiego z Konstantinem Vassiljevem. Podanie zwrotne Estończyka w pole karne przeciął Kamil Sylwestrzak.

24'

Gra wznowiona. Wisła przez moment w "dziesiątkę".

24'

Wiślacy ofiarnie blokują ciałami strzały białostoczan. Po chwili Jose Kante nadział się na biodro Ivana Runje. Z wielkim bólem upadł na murawę.

20'

Damian Byrtek blokuje ciałem strzał Tarasa Romanczuka z lewego narożnika pola karnego. Po chwili Fedor Cernych przedarł się w "szesnastkę", skąd uderzył wysoko nad bramką.

19'

Spóźniony Arkadiusz Reca fauluje Dymtro Chomczenowskyja na prawej stronie. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

17'

Dośrodkowanie Piotra Tomasika nie znajduje adresata. Seweryn Kiełpin wznawia grę.

16'

Sędzia przerywa grę. Zderzyli się Fedor Cernych i Seweryn Kiełpin. Mogą jednak grać dalej.

13'

W odpowiedzi do akcji ofensywnej podłączył się Kamil Sylwestrzak. Po jego dośrodkowaniu grę z "piątki" wznawia Marian Kelemen.

11'

Przechwyt gospodarzy w środku pola. Piłka trafia pod nogi Fedora Cernycha, który chciał zagrać na lewe skrzydło do Piotra Tomasika. Podanie przeciął dobrze ustawienie Patryk Stępiński.

10'

Rafał Grzyb strzela zza pola karnego daleko od lewego słupka bramki Seweryna Kiełpina.

9'

Podanie po linii do Siergieja Kriwca okazało się za mocne do Białorusina.

7'

Piotr Wlazło faulowany na lewej stronie przez Tarasa Romanczuka. Pomocnik gospodarzy powinien uważać, bo już ma na koncie żółtą kartkę.

6'

Atak Wisły spalił na panewce. Jaga spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

6'

Żółta kartka dla Tarasa Romanczuka za faul taktyczny na Giorgim Merebaszwilim.

4'

Dmytro Chomczenowskyj urwał się prawą stroną i centruje w pole karne. Tam dobrze ustawiony Damian Byrtek wybija futbolówkę na aut.

2'

Przerwa w grze. Na murawie leżał jeden z zawodników Jagiellonii. Może jednak grać dalej.

1'

Seweryn Kiełpin łapie piłkę po strzale z woleja Dmytro Chomczenowskyja. Piłka leciała w sam środek bramki, więc bramkarz gości miał znacznie ułatwione zadanie.

1'

Wisła zaczyna ze środka!

17:59

Wisła nie wygrała ani razu w ostatnich sześciu delegacjach. Jagiellonia zaś pięciokrotnie zdobywała komplet punktów w sześciu ostatnich meczach.

Dzisiaj czyjaś seria zostanie przerwana.

17:58

Ożywienie na trybunach, gdy z głośników rozbrzmiała Pieśń o małym rycerzu.

17:57

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

17:53

Kapitanami są Rafał Grzyb i Bartłomiej Sielewski.

17:51

Przenosimy się na Stadion Miejski w Białymstoku! Kto dzisiaj wygra i w lepszym nastrojach uda się na święta?

17:48

Do tej pory obie strony mierzyły się trzykrotnie, ale dwa mecze przed 15 laty miały miejsce w 2001 r. A jak było w Ekstraklasie? Płocczanie wygrali u siebie po bramce Dimitara Ilieva.

Jak będzie dzisiaj?

17:45

Na koniec roku gospodarze będą chcieli umocnić się na fotelu lidera. Po 19 kolejkach mają aż 39 punktów, tyle co druga Lechia, ale - jak już wspomniałem - przegrała z Koroną.

Wisła zaś jest trzynasta z dorobkiem 21 punktów. Dzisiejszy komplet "oczek", przy korzystnych innych wynikach w dole tabeli, pozwoli skoczyć na 10. lokatę.

17:42

Rezerwowi Jagiellonii: Damian Węglarz - Przemysław Mystkowski, Marek Wasiluk, Dawid Szymonowicz, Damian Szymański, Patryk Klimala, Dawid Polkowski.

17:40

Jagiellonia - Wisła Płock

17:38

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy więc, kogo Michał Probierz i Marcin Kaczmarek mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Wisły Płock: Mateusz Kryczka - Cezary Stefańczyk, Witalij Hemeha, Piotr Mroziński, Dominik Kun, Emil Drozdowicz, Dimitar Iliev.

17:35

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Mariusza Wardy:

17:32

Na relację NA ŻYWO zapraszam ja, czyli Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

17:30

Pierwszy sobotni mecz w LOTTO Ekstraklasie przyniósł nie lada niespodziankę w postaci zwycięstwa Korony z Lechią (2:0). Co nam teraz przygotowali piłkarze Jagiellonii i Wisły Płock? Odpowiedź poznamy przed godz. 20.