Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 5
1. połowa0 : 2
92'

To był ostatni akcent tego spotkania. Piast Gliwice został rozbity przed własną publicznością przez Legię aż 1:5!

92'

Gliwiczanie zasłużyli na honorowe trafienie, ale chyba nikt nie spodziewał się, że to będzie gol przedniej urody. Igor Sapała huknął z ok. 30 metrów i wyciągnięty jak Arkadiusz Malarz skapitulował!

92'

ALE GOL IGORA SAPAŁY!!!

91'

Nie ma szóstej bramki Legii, a hattricka Miroslava Radovicia! Przegrywa pojedynek z Jakubem Szmatułą!

90'

Dwie minuty doliczone przez Mariusza Złotka.

88'

Seria rzutów rożnych Piasta nie zostaje zakończona nawet w strzał. Goście wyszli z kontrą i o mały włos nie zakończyła się ona samobójem Heberta po zagraniu Konrada MIchalaka.

19:47

85'

Piast dąży do strzelenia choćby kontaktowego gola. Do 20. metra akcje idą sprawnie. Potem trafia na mur nie do sforsowania.

82'

...a debiutant, Konrad Michalak, wejdzie na plac za Nemanję Nikolicia.

82'

Podwójna roszada w Legii. Michał Kucharczyk zmienia Vadisa Odjidję-Ofoe...

81'

Belg popędził sam na Jakuba Szmatułę. Uderzeniem przy bliższym słupku wpisuje się na listę strzelców.

81'

STRZELANINA "WOJSKOWYCH" W GLIWICACH! VADIS ODJIDJA-OFOE!!!

80'

Za Gerarda Badię wchodzi Igor Sapała.

80'

Kontra Legii, która na Jakuba Szmatułę wyszła... czterema zawodnikami. Miroslav Radović podaje do pustej bramki Nemanji Nikoliciowi.

78'

DUBLET NEMANJI NIKOLICIA!!!

75'

8 219 kibiców na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

74'

Josip Barisić za Macieja Jankowskiego.

73'

Strata gospodarzy w środku pola kosztowała bardzo wiele. Piłkę wygarnął Waleri Kazaiszwili, który pobiegł po skosie w stronę bramki Piasta. Zagrał do Miroslava Radovicia (tego zagrania nie przeciął Hebert), który wbiegł w "szesnastkę" i po rękach Jakuba Szmatuły kieruje piłkę do siatki.

73'

PIAST GRA(Ł), LEGIA STRZELA! MIROSLAV RADOVIĆ!!!

71'

Dobre dośrodkowanie Sasy Zivca z prawego skrzydła. Osamotniony w polu karnym Sandro Gotal nie miał szans z trzema rywalami.

69'

Sandro Gotal na spalonym.

66'

Za wysokie dośrodkowanie do Sandro Gotala, który był przytrzymywany przez Michała Pazdana.Sędzia nie zdecydował się dyktować "jedenastki".

19:26

63'

Waleri Kazaiszwili na murawie. W stronę ławki udaje się Kasper Hamalainen.

63'

Legioniści radzą sobie z rzutem wolnym Piasta. Od kilku minut bezdyskusyjnie przeważają gospodarze.

62'

Zmiana w Piaście. Sandro Gotal zastępuje Aleksandara Sedlara.

60'

Atomowe uderzenie Radosława Murawskiego z najwyższym trudem paruje Arkadiusz Malarz. Po chwili piłka po strzale Sasy Zivca z woleja przelatuje tuż nad spojeniem!

57'

Adam Hlousek zapoczątkował kontrę Legii. Nie zakończył ją strzałem Nemanja Nikolić, bo podanie do niego kierowane przeciął Jakub Szmatuła.

55'

Piast bije głową w mur. Niewiele dzieje się na murawie.

52'

"Wielbłąd" Michała Pazdana, który dał się przelobować kozłującej piłce, mógł kosztować Legię utratę bramki! Arkadiusz Malarz z trudem paruje atomowe uderzenie Pawła Moskwika!

50'

I jeszcze jeden po interwencji Nemanji Nikolicia. Bez zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

19:10

A w przerwie meczu...

49'

Jeszcze raz Tomasz Mokwa w roli głównej. Tym razem centruje na 5. metr, gdzie Jakub Rzeźniczak wybija piłkę na rzut rożny.

48'

Adam Hlousek skutecznie odciął Tomasza Mokwę od podania. Czech pozwolił piłce opuścić plac gry.

46'

Miroslav Radović zahaczony w środku pola przez Radosława Murawskiego. Legioniści szybko wznowili grę, co przynosi korner. Piłkarze Radoslava Latala wychodzą z opresji.

46'

Piast zaczyna ze środka!

18:56

Wracamy do Gliwic na drugie trzy kwadranse meczu Piast - Legia. Do przerwy prowadzą goście 2:0. Co na "Piastunki"?

18:52

Pierwsze pół godziny były zdecydowanie na plus dla gospodarzy. Często znajdowali się w okolicach bramki rywala, ale nie potrafili tego wykorzystać. Najpierw uderzenie Macieja Jankowskiego wybił Arkadiusz Malarz, potem przestrzelił Sasa Zivec a jego trafienie nie zostało uznane (spalony). Potem gra posypała się, co wykorzystał Mistrz Polski. Gole Miroslava Radovicia i Nemanji Nikolicia powoduje, że Legia jest na półmetku osiągnięcia dorobku bramkowego z trzech ostatnich wyjazdów...

Jak będzie po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

Mariusz Złotek kończy pierwszą połowę. Legia prowadzi w Gliwicach z Piastem po golach Miroslava Radovicia i Nemanji NIkolicia.

45'

Vadis Odjidja-Ofoe przebiegł z piłką blisko 30 metrów i wpadł w pole karne, gdzie zagrał na lewą stroną do Kaspera Hamalainena, Jego uderzenie odbił do boku Jakub Szmatuła, gdzie niepilnowany Nemanja Nikolić dopełnia formalności.

45'

GOL! NEMANJA NIKOLIĆ!!!

44'

Michał Pazdan świetnie zaasekurował Jakuba Rzeźniczaka, wybijając piłkę przed rozpędzonym Sasą Zivcem. Jeszcze został zahaczony.

44'

Sasa Zivec nie opanował piłki na linii 16. metrze po centrze Radosława Murawskiego. Kontra Legii została zastopowana tuż za linią środkową.

43'

Sztab medyczny był jeszcze przez chwilę przy Arkadiuszu Malarzu. Cały zdrowy wybija piłkę przy brawach.

42'

Zmiana nie będzie konieczna. Zasygnalizował to jeden z lekarzy Jackowi Magierze.

41'

Sasa Zivec upomniany za faul na bramkarzu Legii.

41'

Sasa Zivec poszedł do końca do piłki złapanej przez Arkadiusza Malarza. Jeszcze przypadkowo uderzył kolanem w głowę bramkarza Legii. Przerwa w grze a na rozgrzewce jest Radosław Cierzniak.

40'

Paweł Moskwik minął na obieg Michała Kopczyńskiego, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Wykorzystał to Jakub Rzeźniczak, który przerwał groźny atak "Piastunek".

38'

U la la! Vadis Odjidja-Ofoe ograł Marcina Pietrowskiego i popędził wzdłuż linii końcowej w stronę bramki Piasta. Jego zagranie na 5. metr zostało wybite. na rzut rożny.

37'

Gerard Badia skutecznie powstrzymany na lewej stronie przez Łukasza Brozia. Obrońca Legii zrobił to tak umiejętnie, że zacznie grę od autu.

34'

Mistrzowie Polski poszli za ciosem, ale tym razem dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe nie znalazło adresata.

32'

Michał Kopczyński przejmuje piłkę na 25. metrze od bramki gospodarzy i zagrywa prostopadle do Nemanji Nikolicia. Ten w polu karnym zagrywa na wprost bramki do Serba, który kieruje piłkę do pustej bramki!

32'

CO ZA ODPOWIEDŹ LEGII! MIROSLAV RADOVIĆ!!!

30'

Zbyt nerwowo legioniści interweniują we własnym "boksie". To się poniekąd zemściło - Sasa Zivec kieruje piłkę do siatki (od poprzeczki) z pięciu metrów, ale po zgraniu Macieja Jankowskiego był na spalonym. Tym samym gol nie został uznany.

28'

Bardzo dobra kontra Piasta. Prawy korytarz miał wolny Tomasz Mokwa, który popędził na bramkę gości. Miękko wrzuca w pole karne, gdzie piłka po rykoszecie od Jakuba Rzeźniczaka wychodzi na rzut rożny.

27'

Kasper Hamalainen na pozycji spalonej.

26'

To była "setka" Piasta! To błędzie Łukasza Brozia piłka znalazła się w polu karnym Legii, skąd z kilkunastu metrów fatalnie przestrzelił Maciej Jankowski!

24'

Zdaniem sędziego Belg przesadził z agresją w zapaśniczej walce z Hebertem o piłkę.

23'

Jakub Szmatuła zbija piłkę do boku po strzale Vadisa Odjidji-Ofoe. Miał ułatwione zadanie - piłka leciała w sam środek bramki.

22'

Żółta kartka dla Urosa Koruna za skoszenie Vadisa Odjidję-Ofoe. Wcześniej na murawie leżał Marcin Pietrowski zahaczony przez Thibault Moulina, ale nikt nie wybił piłkę.

20'

Adam Hlousek podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrywa w pole karne już zza linii końcowej. Wychwycił to sędzia - od bramki Jakub Szmatuła.

19'

W odpowiedzi Thibault Moulin zagrywa prostopadle między środkowych obrońców w pole karne. Tam naciskany przez Aleksandara Sedlara Nemanja Nikolić strzela obok bramki.

17'

Bez zagrożenia po stałym tym fragmencie gry.

17'

Do świetnej centry z prawej strony doskoczył Maciej Jankowski, który uderzył po koźle w stronę dalszego słupka bramki Legii. Arkadiusz Malarz koniuszkami rękawic przekierował piłkę na rzut rożny!

16'

Przerwa w grze w wyniku przepychanki Thibault Moulina z Radosławem Murawskim. Mieli swoje zdania co do tej sytuacji, gdy nagle pojawiło się po czterech zawodników z obu drużyn. Towarzystwo przepędził Mariusz Złotek.

15'

Miroslav Radović "zakręcił" w ok. lewego narożnika pola karnego Aleksandarem Sedlarem i centruje w centralną część "szesnastki". Tam dobrze ustawiony Uros Korun wyjaśnia sytuację wysokim wybiciem.

13'

Przechwyt gliwiczan w środku pola po błędzie Nemanji Nikolicia. Stamtąd Uros Korun zagrał na wolne pole do Gerarda Badii, który strzela z dystansu obok bramki Legii.

12'

Nemanja Nikolić w roli lewoskrzydłowego. To mogło zaskoczyć, ale pozycja spalona Węgra - już nie.

10'

Łukasz Broź nie zagra w przyszłym tygodniu z Górnikiem Łęczna z powodu nadmiaru kartek.

9'

Górne podanie z głębi pola kierowane do Macieja Jankowskiego przecina Michał Pazdan. Poszła kontra Legii, którą niecelnym strzałem z dystansu zakończył Thibault Moulin.

7'

Nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego. Ostatecznie Arkadiusz Malarz wznawia grę z "piątki".

6'

Sasa Zivec na lewej flance radzi sobie z Łukaszem Broziem. Nie dość, że obrońca Legii faulował, to został upomniany żółtą kartką. Nie zagra więc w kolejnym meczu.

4'

Łukasz Broź zagrywa płasko w stronę bliższego narożnika pola bramkowego Piasta, gdzie ustawiony tyłem do bramki był Miroslav Radović. Ten chciał odwrócić się do strzału, lecz świetnie to wyantycypował Marcin Pietrowski, wybijając piłkę do boku.

3'

Nie udało się lewą, to Sasa Zivec ruszył prawą flanką. Skutecznie powstrzymał go Adam Hlousek. Legionistom nie udało się jednak wyjść z kontrą nawet poza linię środkową.

2'

Atak lewą stroną gospodarzy przynosi rzut rożny. Dobre dośrodkowanie z narożnika, ale z piłką minął się Hebert.

1'

Natenczas Złotek zadął w swój róg plastikowy, oznajmiając początek pierwszej połowy!

17:58

Losowanie stron. Kapitanami są Jakub Rzeźniczak (nie Wawrzyniak :)) oraz Radosław Murawski.

17:55

A my przenosimy się już na Stadion Miejski w Gliwicach! Obie drużyny wychodzą na murawę!

17:52

To 15. bezpośredni mecz obu ekip w lidze. Lepszy bilans mają dzisiejsi goście, którzy wygrali 8 spotkań (2 w Gliwicach), 4 remisy (2). Dwukrotnie z tarczą schodziły z boiska popularne "Piastunki".

17:50

Do rozpoczęcia meczu pozostał niespełna kwadrans. Ostatnie zwycięstwo Piasta u siebie z Legią miało miejsce 15 sierpnia 2015 r. Bramki dla gliwiczan zdobyli Martin Nespor i Sasa Zivec, którzy odpowiedzieli na trafienie Nemanji Nikolicia.

Natomiast Legia wywiozła stąd komplet punktów nieco wcześniej, bo 24 marca 2014 r. (gole: Kamil Wilczek - Ondrej Duda, Waleri Kazaiszwili)

17:44

Obecnie gliwiczanie są na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoli awansować nawet do grupy mistrzowskiej.

Z kolei legioniści (5. lokata, 29 "oczek") mogą wrócić na najniższy stopień podium.

Tak więc komplet punktów jest przez obie strony mile widziany. Ale zyska tylko jedna..

17:41

Na stadionie jest też nas wysłannik, Tomasz Bilewicz, którego możemy kojarzyć z materiałów podczas EURO 2016. Na pewno będzie przysyłał wiele zdjęć (i może filmików) z Okrzei.

17:37

Najskuteczniejsi strzelcy:

• Piast: Gerard Badia (3 gole), Hebert, Bartosz Szeliga, Sasa Zivec (po 2)
  • Legia: Nemanja Nikolić (8), Aleksandar Prijović (5), Guilherme i Miroslav Radović (po 4)
17:35

Zerknijmy jak obie drużyny punktują. Piast w dziewięciu meczach u siebie zdobył 16 punktów (po 4 zwycięstwa i remisy, 1 porażka), z czego aż 11 w ostatnich pięciu spotkaniach. Bilans bramek wynosi dokładnie 13:11.

Z kolei legioniści ostatnio mocno poprawili zdobycze w delegacjach. Dziesięć punktów w pięciu meczach, ale nie dość, że w ostatnich trzech meczach zdobyli komplet, to jeszcze aplikowali po 4 gole Koronie, Jagiellonii i Śląskowi (tracąc odpowiednio 2, 1 i 0 goli).

17:33

I rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov - Marcin Flis, Erdvinas Girdvanis, Sandro Gotal, Josip Barisić, Igor Sapała, Bartosz Szeliga.

17:31

A propos Legii i ławki

17:28

Znamy już wyjściowe "jedenastki" obu drużyn. Zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Michał Kucharczyk, Waleri Kazaiszwili i Konrad Michalak.

17:25

O meczu Piast - Legia

17:22

Odpowiedź na to pytanie, jak także na te pojawiające się podczas meczu, pojawi się za pewien czas. Wcześniej, bo już teraz, warto zapoznać się zapowiedzią Kai Krasnodębskiej:

17:20

Niedziela nie sprzyja wyjściom, więc warto prześledzić wydarzenia w najlepszej europejskiej lidze - LOTTO Ekstraklasie. Za 40 minut, w ramach 19. kolejki, Piast Gliwice zmierzy się z Legią Warszawa. Z jakim skutkiem mistrzowie Polski wrócą z piedestału europejskiej piłki do "ligowej szarzyzny"?