1. połowa2 : 2
19:54

Zamykamy naszą relację LIVE, za uwagę dziękuje Przemysław Drewniak.

19:54

Ależ to był szalony mecz! Nie brakowało w nim błędów, poziom momentami nie był najwyższy, ale za to determinacji, fantazji, zwrotów akcji i pięknych goli nam nie brakowało! Co najbardziej zapamiętamy! Oczywiście gola Wlazło, który chyba przejdzie do historii Ekstraklasy. Płocczanie przełamują się po dziewięciu kolejnych meczach bez zwycięstwa, a Ruch spada po tej kolejce na ostatnie miejsce w tabeli.

19:51

Jak wyliczył Canal+, Wlazło zdobył zwycięską bramkę dokładnie z 52 metrów!

93'

KONIEC MECZU. Wisła Płock pokonuje Ruch Chorzów 4:3!

93'

Z kontrą wyszedł Kriwiec, ale skuteczną interwencją ratuje swój zespół Konczkowski.

93'

Niezgoda strzelił z 15 metrów, ale zablokował go jeden z rywali.

91'

Ruch zamyka Wisłę na jej połowie, ale na razie bezskutecznie.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty.

88'

A Damian Byrtek za Kante.

88'

Dwie zmiany w obu zespołach. Miłosz Przybecki za Mazka.

87'

Kante do Kriwca, ale ten prosto w bramkarza Ruchu!

86'

Ruch dąży do zdobycia czwartej bramki, ale Wisła groźnie kontruje i też stwarza sobie okazje. To jeszcze nie musi być koniec!

82'

Żółta kartka dla Mrozińskiego.

81'

Ruch stawia wszystko na jedną kartę i będzie grał dwoma napastnikami. Jakub Arak za Urbańczyka.

80'

Wlazło zdjął koszulkę ciesząc się z gola, za co otrzymuje żółtą kartkę.

79'

Murowany kandydat na gola sezonu! Wlazło przejął piłkę, ledwo przekroczył linię środkową i zauważył, że Hrdlicka stoi zbyt daleko od własnej bramki. Uderzył fantastycznie, zmieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki Ruchu. Nieprawdopodobny gol! Jak kompletować hat-tricka, to w taki sposób!

78'

GOOOOOOOOOOL!!!! CO TO BYŁO!!!! WLAZŁO Z POŁOWY BOISKA POD POPRZECZKĘ!!

77'

Druga zmiana Marcina Kaczmarka. Piotr Mroziński za Furmana.

76'

Lipski ładnie rozprowadził akcję do Mazka, ten wszedł w polu karnym, ale wszystko zatrzymuje jeden z obrońców Wisły.

74'

Mogliśmy mieć 3:4, albo.. 4:3!! Kolejna akcja Merebaszwilego i Gruzin obił zewnętrzną część słupka bramki Ruchu!

73'

Ruch się odgryza. Po akcji Mazka z Monetą celny strzał oddał ten drugi, ale dobrą interwencją popisał się Kiełpin.

71'

Wisła wydaje się być lepiej przygotowana fizycznie do tej końcówki spotkania. Komu uda się zdobyć zwycięską bramkę?

70'

GOOOOOOOOOOOL!!! WLAZŁO PO RAZ DRUGI TEGO WIECZORU!

70'

Jeden z obrońców Ruchu zagrał klatką piersiową do Hrdlicki, a ten przy próbie złapania piłki sfaulował Kriwca!

70'

RZUT KARNY DLA WISŁY!

68'

Pierwsza zmiana Waldemara Fornalika. Łukasz Moneta zastępuje Ćwielonga.

68'

Coraz większe problemy mają Niebiescy. Cofają się zbyt głęboko - nie mogą tak grać, jeśli chcą utrzymać prowadzenie.

67'

Merebaszwili uderzył z dystansu, piłka odbiła się od jednego z obrońców Ruchu i przeleciała niewiele nad poprzeczką!

66'

Kolejny błąd obrony chorzowian - Merebaszwili łatwo przedarł się prawą stroną, zagrał przed bramkę do Recy, ale ten z pierwszej piłki nie potrafił oddać dokładnego strzału i zaliczył pudło z czterech metrów!

62'

Kocioł w polu karnym Niebieskich po wyrzucie z autu Recy - Niezgoda wybił piłkę sprzed linii bramkowej!

60'

I jest zapowiadana zmiana. Za Rogalskiego wchodzi Siergiej Kriwiec.

60'

Rogalski fauluje w środku pola i dostaje żółtą kartkę. Nie zagra w następnym spotkaniu, a za chwilę opuści boisko.

58'

Ależ mamy chaos na boisku! Piłka krąży od pola karnego do pola karnego, a przed chwilą dobrą okazję miał Merebaszwili, ale jego strzał z ostrego kąta zdołał wybronić Hrdlicka. Chwilę wcześniej po strzale Surmy piłkę z problemami łapał Kiełpin.

57'

W odpowiedzi Ruch - Mazek w polu karnym, ale Sylwestrzak powstrzymuje go i wybija piłkę na rzut rożny.

54'

Blisko szczęścia Wisła! Furman zawiesił piłkę nad polem karnym, najwyżej wyskoczył do niej Kante, ale nie zdołał jej sięgnąć i trafić do bramki.

50'

Stały fragment gry dla Ruchu, piłka trafia w pole karne do Lipskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Kiełpinowi. Drugi w karierze ekstraklasowy dublet pomocnika Ruchu stał się faktem!

48'

GOOOOOOOOOL!!!!! RUCH ZACZYNA OD MOCNEGO UDERZENIA!

46'

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

18:48

Frekwencja na trybunach słabiutka, pogoda tym bardziej, ale na murawie w Płocku jest co oglądać. Choć piłkarze obu zespołów nie unikają prostych błędów, to grają odważnie i za wszelką cenę chcą wygrać, dzięki czemu przed przerwą oglądaliśmy aż cztery gole. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę!

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

45'

Świetnie spisali się w szybkiej akcji młodzi zawodnicy Ruchu. Niezgoda przyspieszył z piłką przed polem karnym, w tłoku wyłożył piłkę Lipskiemu, a ten strzałem po długim rogu pokonał Kiełpina.

45'

GOOOOOOOL!!!! RUCH ZNÓW WYRÓWNUJE, DZIEJE SIĘ W PŁOCKU!

42'

Mogło być 2-2! Lipski bardzo dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, jeszcze lepiej do główki złożył się Grodzicki, ale efektowną interwencją na linii popisał się Kiełpin!

40'

Furman sponiewierał Ćwielonga i zasłużenie dostał żółtą kartkę.

40'

Goście mieli przewagę w strefie obronnej Wisły, ale kompletnie się nie zrozumieli. Surma zagrał do nikogo i Ruch stracił piłkę.

37'

Ruch grał do tej pory nieco lepiej, ale to Wisła znów obejmuje prowadzenie! Kapitalnie spisał się Merebaszwili, który na prawej flance "rozhuśtał" Kowalczyka, dośrodkował w kierunku drugiego słupka, idealnie na głowę niepilnowanego Recy. Skrzydłowy Wisły zdobywa swoją drugą bramkę w tym sezonie!

36'

GOOOOOOOOOOOOL!!!! WISŁA ZNÓW PROWADZI!

34'

Ładna akcja Ruchu. Lipski popisał się no-look passem do wchodzącego w pole karne Kowalczyka, ten zagrał wzdłuż bramki, ale akcję "skasował" Szymiński.

31'

Lipski oddał strzał, ale piłkę podbili zawodnicy ustawieni w murze.

31'

Merebaszwili fauluje Ćwielonga. Na wprost bramki, ok. 20-25 metrów. Dobra okazja do strzału.

25'

Poziom meczu w Płocku nie porywa, ale piłkarze obu drużyn dbają o to, byśmy się nie nudzili. Najpierw zrobił to Helik, a teraz Maksymilian Rogalski. Kapitan Wisły chciał zagrać do swojego bramkarza, ale wyszła mu idealna prostopadła piłka do wychodzącego na pozycję Jarosława Niezgody, który minął Kiełpina i trafił do pustej bramki.

24'

GOOOOOOOOOL!!! MAMY WYRÓWNANIE!

23'

Próbowali odgryźć się Niebiescy - z piłką w pole karne wpadł Niezgoda, ale oddał bardzo niecelny strzał.

22'

Poprzednie dwa mecze Ruch jako pierwszy tracił bramkę i potem nie potrafił już odrobić strat.

22'

Merebaszwili w pole karne, ale nieco za wysoko, by Reca mógł zamknąć akcję na długim słupku.

21'

Wisła mogła bardzo groźnie skontrować Ruch. Wlazło podał do Kante, ten mógł otworzyć drogę do bramki wychodzącemu z lewego skrzydła Recy, ale nie opanował piłki i sytuację wyjaśnił Grodzicki.

18'

Ależ fatalnie się pomylił Michał Helik. Obrońca Ruchu źle przyjął piłkę po podaniu Grodzickiego, a wykorzystał to Piotr Wlazło, który przechwycił futbolówkę i wyszedł sam na sam z Hrdlicką. Pomocnik Wisły bez problemu wpakował piłkę do siatki!

17'

GOOOOOOOOOOOL!!! PIOTR WLAZŁO NA 1:0!

15'

Pół-dośrodkowanie, pół-strzał Lipskiego - to nie mogło się udać. Kiełpin bez problemu łapie piłkę.

14'

Rogalski fauluje Lipskiego i Ruch będzie miał okazję ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny ok. 35 metrów od bramki.

12'

11'

Szybka akcja Ćwielonga i Kowalczyka, ten drugi dośrodkował w pole karne, ale nie było tam ani jednego z zawodników Ruchu.

10'

Z piłką w polu karnym znalazł się Mazek, ale nie potrafił jej opanować i ostatecznie akcja spaliła na panewce. W pierwszych dziesięciu minutach to Ruch stara się jednak przeważać.

5'

Z kontratakiem wychodził Niezgoda, ale dobrze ustawieni obrońcy Wisły zmusiły go do zwolnienia akcji.

2'

Piękna akcja Ruchu, mogło być już 0:1! Surma dobrze dośrodkował w pole karne, głową uderzał Ćwielong, ale na rzut rożny wybija piłkę Kiełpin!

1'

GRAMY! Od środka zaczęli gospodarze.

17:54

Do meczu pozostało już tylko 5 minut, a stadion w Płocku świeci pustkami - frekwencja będzie dziś fatalna. Miejmy nadzieję, że przynajmniej piłkarze staną na wysokości zadania.

17:53

17:51

Tak jak w poprzednich kolejkach, trener Waldemar Fornalik nie będzie mógł w Płocku skorzystać z Michała Koja i Łukasza Hanzela. Większe kłopoty miał Marcin Kaczmarek. Kontuzja wykluczyła z gry Tomislava Bożicia, a kartki Cezarego Stefańczyka.

17:49

Bramkarz Wisły Płock Seweryn Kiełpin wierzy, że wyjazdowy remis z Legią Warszawa (2-2) w poprzedniej kolejce był oznaką przełamania dla Nafciarzy.

- Liczę, że ten wynik będzie dla nas takim energetycznym kopniakiem przed meczem z Ruchem
17:47

Kamil Mazek nie ukrywa, że Ruch pojechał do Płocka po komplet punktów.

- To będzie mecz o tak zwane sześć punktów. Liczy się tylko zwycięstwo, potrzebujemy tych punktów jak tlenu.
17:44

W ostatnich 9 kolejkach obie drużyny zdobyły łącznie zaledwie... 10 punktów! Ruch wygrał w tym czasie tylko jeden mecz (4-0 w Lublinie z Górnikiem Łęczna), a Wisła ani jednego. Zanotowała 4 remisy i 5 porażek.

17:42

REZERWOWI WISŁY PŁOCK:

Mateusz Kryczka, Damian Byrtek, Witalij Hemeha, Piotr Mroziński, Dominik Kun, Emil Drozdowicz, Siergiej Kriwiec.

17:41

REZERWOWI RUCHU CHORZÓW:

Jakub Miszczuk, Adam Pazio, Łukasz Moneta, Miłosz Przybecki, Michał Walski, Eduards Visnakovs, Jakub Arak.

17:38

Znamy już składy obu zespołów. I nie ma w nich niespodzianek - w zespole gospodarzy od pierwszej minuty wystąpi Giorgi Merebaszwili, którego stan zdrowia jeszcze kilka dni temu stał pod znakiem zapytania.

17:36

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z meczu Wisła Płock - Ruch Chorzów! Dla obu zespołów to bardzo ważne starcie pod względem sytuacji w tabeli. Przegrany zostanie po tej kolejce w strefie spadkowej i powiększy swoją stratę do zespołów z bezpiecznych miejsc. Kto złapie nieco oddechu przed zimową przerwą? Przekonajcie się razem z nami!