Lechia Gdańsklechia
3 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
94'

Koniec meczu! Lechia Gdańsk wygrała ze Śląskiem Wrocław 3:0 i powróciła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy.

91'

Łukasz Bednarek doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.

91'

Marco Paixao z lewej strony pola karnego dośrodkował na piąty metr, a tam Flavio bez problemu wpakował piłkę do bramki Śląska. Wysokie prowadzenie gospodarzy!

90'

GOOOOL! 3:0 dla Lechii Gdańsk, na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao!

87'

Trzeba szczerze przyznać, że sporo chaosu wkradło się w poczynania obu drużyn.

83'

Na trzecią zmianę zdecydował się również Mariusz Rumak. Z boiska zszedł Adam Kokoszka, a na placu gry zameldował się już 19-letni Mariusz Idzik.

83'

Zbyt lekki strzał Sławomira Peszki i futbolówkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

82'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Grzegorza Kuświka zastąpił Marco Paixao.

78'

Druga zmiana w Lechii Gdańsk. Milosa Krasicia zastępuje na boisku Aleksandar Kovacević.

75'

Ryota Morioka zagrał w pole karne do Kamila Bilińskiego, a były napastnik m.in. Dinama Bukareszt trafił prosto w bramkarza Lechii.

74'

Druga zmiana w ekipie Śląska Wrocław. Z murawy zszedł Sito Riera, a na placu gry zameldował się już Kamil Biliński.

74'

73'

Alvarinho sfaulowany przez Milosa Krasicia. 32-latek został ukarany żółtą kartką i nie zagra w kolejnym meczu.

72'

Piotr Nowak decyduje się na pierwszą roszadę w swoim zespole. Sebastiana Milę zmienił Piotr Wiśniewski, który przejął przy okazji opaskę kapitana.

70'

Dośrodkowanie Sebastiana Mili w pole karne gości, akcję podcinką zakończył Grzegorz Kuświk, jednak piłkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

69'

Flavio Paixao wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Do narożnika podbiega Sebastian Mila.

68'

66'

Tym razem rzut wolny dla gości. Alvarinho dośrodkował piłkę w pole karne, jednak dobrze spisali się defensorzy Lechii Gdańsk.

65'

Rzut rożny dla Śląska Wrocław. Dośrodkowanie Grajciara w pole karne gospodarzy, jednak wrocławianie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Milinkovicia-Savicia.

64'

Pierwsza zmiana w zespole Śląska Wrocław. Z boiska zszedł Mario Engels, a na placu gry melduje się Joan Angel Roman, były zawodnik m.in. Sportingu Braga czy FC Barcelony B.

60'

Sławomir Peszko popędził na bramkę Śląska, następnie futbolówkę instynktownie przejął Milos Krasić, który podał ją do wbiegającego w pole karne Grzegorza Kuświka. Napastnik Lechii "przestawił" Piotra Celebana i technicznym strzałem pokonał bramkarza Śląska Wrocław!

59'

GOOOOL! 2:0 dla Lechii Gdańsk. Piękna akcja gospodarzy zakończona technicznym strzałem Grzegorza Kuświka!

57'

Ryota Morioka znalazł się w polu karnym gospodarzy, jednak Japończyk oddał niecelne uderzenie na bramkę Lechii. Wykopem od bramki rozpocznie Vanja Milinković-Savić.

57'

Niezbyt udane dośrodkowanie Grajciara w pole karne Lechii Gdańsk, piłkę wybił Milos Krasić.

56'

Peter Grajciar sfaulowany na lewym skrzydle przez Grzegorza Wojtkowiaka. Rzut wolny dla gości.

55'

Z kontratakiem wychodzili wrocławianie, jednak skutecznym wślizgiem popisał się Milen Gamakow.

54'

Lechia długo rozgrywała piłkę na połowie Śląska, ostatecznie Grzegorz Wojtkowiak wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

50'

31-letni Macedończyk wrócił już do gry.

49'

Przerwa w grze. Na murawie leży kontuzjowany Ostoja Stjepanović.

46'

Gwizdek Łukasza Bednarka, a więc wracamy do gry! Przy futbolówce podopieczni Mariusza Rumaka.

21:26

21:22

Do relacji z meczu Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław powrócimy za kilka minut. Pozostańcie z nami!

21:20

Ultrasi Lechii zadymili stadion. Zobacz oprawę z meczu ze Śląskiem - GALERIA

Lechia - Śląsk

45'

Koniec pierwszej części spotkania! Lechia prowadzi ze Śląskiem 1:0 po golu Flavio Paixao. Asystę przy bramce byłego zawodnika Śląska zanotował Grzegorz Wojtkowiak, który wykorzystał błąd Petera Grajciara.

45'

Mocny strzał z dystansu oddał Ryota Morioka i na raty, ale skutecznie interweniował golkiper gdańszczan.

44'

Podopieczni Piotra Nowaka spokojnie rozgrywają futbolówkę na połowie Śląska Wrocław.

40'

Mocne podanie Grzegorza Kuświka do Flavio, jednak Portugalczyka ubiegł Lubos Kamenar.

37'

Dośrodkowanie Alvarinho w pole karne Lechii, strzał głową Piotra Celebana, ale piłka przeleciała obok bramki gospodarzy.

36'

Starcie Milosa Krasicia z Mario Engelsem. Rzut wolny dla wrocławian.

34'

Milos Krasić zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Śląska, jednak piłkę pewnie złapał Lubos Kamenar.

31'

Sławomir Peszko zagrał na prawe skrzydło do Grzegorza Wojtkowiaka. Piłka doszła do byłego reprezentanta Polski, ponieważ w decydującym momencie... nie trafił w nią Peter Grajciar. Wojtkowiak dośrodkował futbolówkę w pole karne, a Flavio Paixao skierował ją głową do bramki strzeżonej przez Lubosa Kamenara. To siódmy gol Portugalczyka w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy!

30'

GOOOOL! Flavio Paixao strzela bramkę na 1:0!

28'

Kolejna akcja Mario Engelsa, jednak ostatecznie Sito Riera został złapany na spalonym.

25'

24'

Kibice odpalili race... Czas na krótką przerwę w grze, ponieważ nad murawą unosi się dym.

23'

Ryota Morioka oddał strzał z kilkunastu metrów, jednak piłkę złapał golkiper Lechii.

21'

Szybka odpowiedź gdańszczan. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Flavio Paixao, jednak piłka odbiła się od Celebana i opuściła plac gry. Rzut rożny dla Lechii.

20'

Kolejna akcja wrocławian. Ostoja Stjepanović dośrodkował piłkę w pole karne gospodarzy, jednak dobrze spisała się defensywa Lechii, która oddaliła zagrożenie.

19'

Dobrze w defensywie popracował Alvarinho, który odebrał piłkę rozpędzonemu Krasiciowi.

17'

Mario Engels wywalczył rzut rożny dla Śląska Wrocław. Alvarinho dośrodkowuje w pole karne, ale piłkę dobrze wypiąstkował Vanja Milinković-Savić.

16'

Kolejny faul Milena Gamakowa. Żółta kartka dla 22-letniego Bułgara.

15'

Kolejny rzut wolny dla Lechii Gdańsk. Sebastian Mila mocno dośrodkował w pole karne Śląska, jednak tam Milen Gamakow sfaulował Moriokę.

13'

Sito Riera sfaulował rozpędzonego Sławomira Peszkę. 29-letni Hiszpan ma szczęście, że nie obejrzał żółtej kartki.

12'

Adam Kokoszka został sfaulowany przez Jakuba Wawrzyniaka. Rzut wolny dla przyjezdnych.

10'

Kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Śląska. Wprawdzie z dystansu uderzał Sebastian Mila, jednak piłkę zablokował jeden z obrońców gości.

9'

Akcja lewym skrzydłem Sławomira Peszki, jednak dobrze we własnym polu karnym interweniował Ryota Morioka.

7'

Sebastian Mila zagrał prostopadłą piłkę do Flavio Paixao, jednak Portugalczyk przy okazji sfaulował Petera Grajciara.

6'

Kolejne dośrodkowanie Engelsa w pole karne gospodarzy. Do piłki doszedł Ryota Morioka, jednak Japończyk oddał niecelne uderzenie na bramkę Milinkovicia-Savicia.

4'

Mario Engels popędził prawym skrzydłem, ale 23-letni Niemiec zbyt mocno dośrodkowywał futbolówkę w pole karne Lechii.

2'

Sebastian Mila zagrał do Sławomira Peszki. Reprezentant Polski nabił obrońcę Śląska Wrocław i ostatecznie wywalczył rzut rożny.

2'

Jakub Wawrzyniak wywalczył rzut rożny dla Lechii.

1'

Pierwszy gwizdek Łukasza Bednarka! Przy futbolówce zawodnicy Lechii Gdańsk.

20:29

Przywitanie kapitanów - Sebastiana Mili i Piotra Celebana. Czas również na pamiątkowe zdjęcie z trójką sędziowską.

20:28

Gdańszczanie zagrają dziś w biało-zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast przyjezdni wystąpią w zielonych kompletach.

20:26

Piłkarze Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław wychodzą już na murawę!

20:20

Do rozpoczęcia "meczu przyjaźni" pozostało niespełna 10 minut!

20:13

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami w obecnym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem. Spotkanie zostało rozegrane 6 sierpnia bieżącego roku.

20:10

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Poznajmy zatem piłkarzy rezerwowych.

Ławka Lechii: Damian Podleśny, Steven Vitoria, Aleksandar Kovacević, Piotr Wiśniewski, Lukas Haraslin, Rafał Wolski, Marco Paixao.

Ławka Śląska: Mariusz Pawełek, Łukasz Wiech, Łukasz Madej, Joan Roman, Mariusz Idzik, Bence Mervo, Kamil Biliński.

20:07

Głównym arbitrem dzisiejszego pojedynku będzie Łukasz Bednarek z Koszalina. 34-latek jest sędzią od 2004 roku.

20:05

W ostatniej kolejce Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:3, z kolei Śląsk zremisował przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 1:1. Wcześniej wrocławianie przegrali dwa mecze z rzędu: z Legią Warszawa 0:4 i Lechem Poznań 0:3.

20:02

Po 18 kolejkach Lechia Gdańsk zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów. Tyle samo „oczek” na koncie ma liderująca Jagiellonia Białystok. Natomiast Śląsk Wrocław z dorobkiem 22 punktów plasuje się na 11. miejscu w tabeli.

20:00

Serdecznie zapraszamy na relację tekstową z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lechia Gdańsk zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania już o 20:30.