0 : 3
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa0 : 3
22:25

Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z meczu Zagłębie Lubin - Lech Poznań. Przy okazji zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal. Dobranoc!

22:25

Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:0. Wszystkie gole w dzisiejszym meczu padły w pierwszej połowie. Świetne zawody rozegrał dzisiaj m.in. Darko Jevtić.

93'

Koniec spotkania w Lubinie. Zagłębie przegrało u siebie z Lechem Poznań 0:3.

93'

Rzut wolny dla Zagłębia. Piłka odbija się od muru i gospodarze będą wykonywać rzut rożny.

91'

Adam Buksa ukarany żółtą kartką za faul na Janie Bednarku.

91'

Dalekie zagranie Darko Jevticia do Marcina Robaka. 33-latek oddał zbyt lekki strzał i piłkę pewnie złapał bramkarz Zagłębia.

90'

Paweł Gil doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry.

86'

Jevtić zbyt mocno zagrał na wolne pole do Marcina Robaka. Napastnika Lecha zdążył ubiec Konrad Forenc. Po chwili kolejna akcja Lecha i strzał Robaka na rzut rożny odbija golkiper "Miedziowych".

84'

Łukasz Janoszka zagrywa w pole karne do Dorde Cotry, jednak uderzenie Serba zostało zablokowane.

83'

Dorde Cotra zwlekał z dośrodkowaniem w pole karne i "tylko" rzut rożny dla gospodarzy.

82'

Rzut rożny dla Zagłębia. Krzysztof Janus dośrodkowuje w pole karne, główka Buksy i futbolówkę łapie golkiper Lecha.

81'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębie, jednak Bednarek sfaulował wychodzącego z bramki Konrada Forenca.

80'

Szybka odpowiedź gości. Darko Jevtić wywalczył rzut rożny.

79'

Do piłki podchodzi Krzysztof Janus. Mocno uderza, ale strzał broni Matus Putnocky!

79'

Jan Bednarek ukarany żółtą kartką.

78'

Rzut karny dla Zagłębia Lubin! Bednarek sfaulował Adama Buksę!

77'

Ostatnia zmiana również w ekipie "Kolejorza". Dawida Kownackiego zastępuje Marcin Robak, który przewodzi w klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy.

75'

Filip Jagiełło zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłkę pewnie złapał golkiper Lecha Poznań.

74'

Ostatnia zmiana w zespole Piotra Stokowca. Krzysztof Janus zastępuje na placu gry Arkadiusza Woźniaka.

72'

Wycofanie Makuszewskiego na dziesiąty metr, jednak dobrze spisała się defensywa gospodarzy.

71'

Protesty Łukasza Janoszki. Zawodnik lubinian ukarany żółtym kartonikiem.

69'

Kolejna zmiana w drużynie Zagłębia Lubin. Filip Jagiełło wchodzi na boisko za Martina Nespora.

69'

Najpierw próbował Martin Nespor, a chwilę potem Jarosław Kubicki! Oba strzały wybronił jednak Matus Putnocky.

66'

Potężne uderzenie z dystansu Macieja Gajosa! Kapitalnie wybronił jednak Konrad Forenc i goście będą wykonywać kolejny rzut rożny.

65'

Darko Jevtić! Szwajcar zdecydował się na indywidualną akcję, oddał mocny strzał na bramkę Zagłębia i Konrad Forenc odbija piłkę na rzut rożny.

64'

Mocne uderzenie Arkadiusza Woźniaka z dystansu. Piłka przeleciała obok bramki gości.

63'

Zmiana również w drużynie "Miedziowych". Michala Papadopulosa zastępuje na murawie Adam Buksa.

63'

Druga roszada w ekipie Lecha Poznań. Radosława Majewskiego zmienia Abdul Aziz Tetteh.

61'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębie. Główka Łukasza Trałki, piłkę paruje na bok Konrad Forenc, a Guldan wybija na rzut rożny.

60'

Darko Jevtić sfaulowany przez Lubomira Guldana. Rzut wolny dla przyjezdnych.

58'

Aleksandar Todorovski dośrodkował piłkę w pole karne Lecha, główkował Michal Papadopulos, ale piłkę pewnie złapał Matus Putnocky. Coraz odważniej grają podopieczni Piotra Stokowca.

56'

Zbyt mocne podanie do Łukasza Janoszki i ostatecznie piłka wyszła za linię końcową boiska.

55'

Michal Papadopulos przewraca się w polu karnym Lecha, jednak nie ma mowy o rzucie karnym! Gramy dalej.

54'

Rzut rożny dla "Miedziowych". Dośrodkowaną piłkę pewnie złapał golkiper "Kolejorza".

53'

Akcja Łukasza Janoszki, jednak wykopem od bramki rozpocznie Matus Putnocky, ponieważ 29-letni pomocnik zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę i ta opuściła plac gry.

52'

Zamieszanie w polu karnym Lecha Poznań. Woźniak dograł z prawego skrzydła do Michala Papadopulosa, jednak strzał czeskiego napastnika został zablokowany!

51'

Maciej Makuszewski odebrał piłkę na prawym skrzydle, dośrodkował futbolówkę w pole karne, jednak Dawid Kownacki oddał niecelny strzał głową.

49'

Bezpośrednie uderzenie Jarosława Jacha na bramkę Lecha, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

48'

Łukasz Janoszka sfaulowany przez Łukasza Trałkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

46'

Zmiana wymuszona urazem. Na drugą połowę nie wyszedł Paulus Arajuuri, natomiast na placu gry zameldował się Lasse Nielsen.

46'

Wracamy do gry! Przy piłce gospodarze.

21:30

Dziś również padnie tyle bramek?

21:22

Lech do przerwy wygrywa z "Miedziowymi" 3:0, a tak naprawdę mogło być już nawet 5:0 dla podopiecznych Nenada Bjelicy. Najlepszym piłkarzem "Kolejorza" jest jak na razie Darko Jevtić, który wysoką formę prezentuje od kilku kolejek.

45'

Koniec pierwszej połowy! Zagłębie Lubin przegrywa u siebie z Lechem Poznań aż 0:3.

45'

Efektowna kontra Lecha, jednak Darko Jevtić w decydującym momencie podał piłkę za plecy Dawida Kownackiego. Mogło być groźnie!

45'

Paweł Gil doliczył trzy minuty do pierwszej części spotkania.

44'

Dawid Kownacki znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Forencem, jednak pojedynek wygrał golkiper Zagłębia!

41'

Mogło być już 4:0 dla gości! Dośrodkowanie Tomasza Kędziory w pole karne Zagłębia, Maciej Makuszewski oddaje strzał głową i piłka minimalnie przelatuje obok słupka!

39'

Żółtą kartką ukarany Dorde Cotra.

37'

Mocne dośrodkowanie Tomasza Kędziory w pole karne "Miedziowych", jednak Lubomir Guldan ratuje sytuację.

36'

Łukasz Piątek został sfaulowany na własnej połowie przez Łukasza Trałkę.

34'

Szybka odpowiedź gospodarzy, jednak Łukasz Janoszka oddał niecelny strzał na bramkę Lecha.

32'

GOOOL! 3:0 dla Lecha Poznań! Jevtić idealnie dośrodkował piłkę do Dawida Kownackiego. Młodzieżowy reprezentant Polski głową pokonał golkipera Zagłębia Lubin!

31'

Zablokowane dośrodkowanie Łukasza Janoszki i piłka znów trafia do bramkarza "Kolejorza".

30'

Wrzutka w pole karne Lecha, Jarosław Jach zgrał głową piłkę do Nespora. Napastnik Zagłębia próbował oddać strzał, jednak piłkę pewnie wyłapał Matus Putnocky.

29'

Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia Lubin.

28'

Woźniak dośrodkował w pole karne Lecha, piłkę głową uderzył Martin Nespor, ale ta trafiła w posiadanie gości.

27'

Faul Tamasa Kadara. Rzut wolny dla Zagłębia Lubin. Do piłki podchodzi Arkadiusz Woźniak.

26'

Dawid Kownacki sygnalizował, że został sfaulowany przez Jarosława Jacha, jednak Paweł Gil nie dopatrzył się przewinienia. Dobra decyzja 40-letniego arbitra.

24'

Radosław Majewski sfaulowany przez Jarosława Kubickiego. Żółta kartka dla zawodnika "Miedziowych".

23'

Piłka po rzucie rożnym wraca do Darko Jevticia. 23-letni Szwajcar dośrodkował piłkę lewą nogą w pole karne. Nikt nie dotyka futbolówki i... ta wpada do bramki Zagłębia Lubin!

22'

GOOOOL! 2:0 dla Lecha Poznań, strzelcem gola Darko Jevtić.

21'

Wracamy do gry. Kolejny rzut rożny dla Lecha Poznań.

19'

Przerwa grze spowodowana odpaleniem rac na stadionie.

16'

Aleksandar Todorovski znalazł się na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne Lecha, jednak Martin Nespor oddał niecelny strzał głową.

14'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, jednak Konrad Forenc skutecznie wybił piłkę. Po chwili Jevtić zdecydował się na indywidualną akcję, jednak nikt nie wykorzystał jego podania i ostatecznie futbolówkę przejęli podopieczni Piotra Stokowca.

12'

Faul Łukasza Piątka na Radosławie Majowskim. Rzut wolny dla Poznaniaków.

11'

Paulus Arajuuri i Tamas Kadar nieco lekceważąco zagrali na własnej połowie i piłkę przejęli gospodarze. Jednak obyło się bez zagrożenia pod bramką Lecha.

9'

Dośrodkowanie Darko Jevticia w pole karne i ostatecznie piłkę wypiąstkował golkiper Zagłębie Lubin.

8'

Interwencja Łukasza Janoszki w defensywie i kolejny korner dla Lecha Poznań.

7'

6'

Darko Jevtić oddał kąśliwy strzał z kilkunastu metrów, Konrad Forenc wybił piłkę przed siebie, a Paulus Arajuuri bez większego problemu wpakował futbolówkę do bramki "Miedziowych".

5'

GOOOOL! Świetny początek Lecha Poznań. Strzelcem gola Paulus Arajuuri.

4'

Dalekie podanie Kadara do Macieja Makuszeskiego. Ten zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, jednak podanie zostało zablokowane i Lech będzie wykonywał rzut rożny.

2'

Zbyt mocne dośrodkowanie Tomasza Kędziory z prawego skrzydła. Aut dla Zagłębia Lubin.

1'

Maciej Makuszewski zbiegł z prawego skrzydła do środka, jednak podał niecelnie na lewe skrzydło do Tamasa Kadara.

1'

Pierwszy gwizdek Pawła Gila! Od środka rozpoczęli zawodnicy Lecha Poznań.

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry.

20:20

Początek spotkania już za około 10 minut. Mamy nadzieję, że będziemy świadkami bardzo interesującego widowiska!

20:18

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil z Lublina. 40-latek zadebiutował w Ekstraklasie w roli sędziego 30 lipca 2005 roku w meczu pomiędzy Koroną Kielce i Odrą Wodzisław Śląski.

20:15

Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Czas na prezentację piłkarzy rezerwowych:

Ławka Zagłębia: Martin Polacek, Adrian Rakowski, Adam Buksa, Filip Jagiełło, Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Jan Vlasko.

Ławka Lecha: Jasmin Burić, Maciej Wilusz, Dariusz Dudka, Abdul Aziz Tetteh, Kamil Jóźwiak, Lasse Nielsen, Marcin Robak.

20:13

Najlepszym strzelcem Zagłębia w tym sezonie ligowym jest Krzysztof Janus, który strzelił 4 gole. Z kolei w barwach „Kolejorza” najlepszym strzelcem jest Marcin Robak, który zdobył 10 bramek. 33-letni napastnik jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Lotto Ekstraklasy.

20:10

Pierwszy mecz w tym sezonie pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Zagłębia Lubin. „Miedziowi” wygrali wówczas 2:0, a na listę strzelców wpisali się Michal Papadopulos i Filip Starzyński.

20:06

Natomiast Zagłębie Lubin uzbierało do tej pory jedno „oczko” mniej, dlatego „Miedziowi” plasują się obecnie na 7. pozycji w tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali dwa mecze z rzędu: ze Śląskiem Wrocław i Koroną Kielce.

20:04

Po 16 kolejkach Lech Poznań zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 25 punktów. Poznaniacy wygrali trzy ostatnie spotkania: z Wisłą Płock, Ruchem Chorzów i Śląskiem Wrocław.

20:00

Początek spotkania pomiędzy Lechem Poznań i Zagłębiem Lubin już o 20:30! Na relację tekstową z tego meczu zaprasza Marcin Trzyna.