Lechia Gdańsklechia
2 : 1
Wisła PłockWisła Płock
22:23

Dziękujemy za śledzenie relacji LIVE z meczu Lechia Gdańsk - Wisła Płock. Za nami naprawdę bardzo ciekawe spotkanie. Zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal!

93'

Koniec spotkania! Lechia Gdańsk wygrała z Wisłą Płock 2:1 i awansowała na fotel lidera!

89'

Mario Maloca wybija piłkę na rzut rożny. Do narożnika zmierza oczywiście Dominik Furman.

87'

Strzał Sebastiana Mili! Kiełpin wybija na rzut rożny...

83'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu. Dimitar Iliev zastępuje na boisku Maksymiliana Rogalskiego.

82'

Paweł Stolarski wygrywa pojedynek z Dominikiem Kunem na prawym skrzydle, dogrywa w pole karne, a tam Grzegorz Kuświk z kilku metrów trafia do bramki Wisły Płock! Gospodarze na prowadzeniu!

81'

GOOOOOL! Grzegorz Kuświk strzela gola na 2:1 dla Lechii Gdańsk!

80'

Lukas Haraslin znalazł się w dogodnej sytuacji i mocnym strzałem zagroził przyjezdnym! Dobrze w bramce spisał się jednak Seweryn Kiełpin.

79'

I jeszcze jeden żółty kartonik. Tym razem ukarany został Patryk Stępiński.

78'

Ostatnia zmiana w zespole Piotra Nowaka. Milosa Krasicia zastąpił Sebastian Mila.

76'

Rzut rożny dla Wisły Płock. Dośrodkowana piłka trafia w rękawice bramkarza Lechii.

73'

Marcin Kaczmarek decyduje się na drugą zmianę w swoim zespole. Z boiska schodzi Giorgi Merebaszwili, a na placu gry melduje się Witalij Hemeha.

70'

Dośrodkowanie Stolarskiego w pole karne, Sławomir Peszko oddał strzał głową, ale futbolówkę pewnie złapał golkiper płocczan.

65'

Strzał Grzegorza Kuświka, jednak pewną interwencję zanotował Seweryn Kiełpin.

64'

Zmiana w zespole Wisły Płock. Arkadiusz Reca opuścił boisko, a na placu gry zameldował się już Dominik Kun.

62'

I żółtą kartką ukarany jeszcze Sebastian Mila, który... jest piłkarzem rezerwowym.

61'

Ależ nerwowo! Również żółta kartka dla protestującego Rafała Janickiego.

61'

Żółta kartka dla Mario Malocy za faul.

60'

Żółtą kartką ukarany został również Sławomir Peszko.

60'

Przepychanka zawodników! Żółta kartka dla Seweryna Kiełpina.

60'

GOOOOOL! Grzegorz Kuświk uderza z jedenastu metrów, uderzenie broni Seweryn Kiełpin, ale dobitka Kuświka jest już skuteczna! Lechia doprowadza do wyrównania!

59'

To Giorgi Merebaszwili sfaulował Jakuba Wawrzyniaka.

59'

Karny dla Lechii Gdańsk! Faulowany Jakub Wawrzyniak!

58'

Jose Kante sfaulował Haraslina. Napastnik gości ukarany żółtą kartką.

56'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Z placu gry zszedł Marco Paixao, a w jego miejsce wszedł Lukas Haraslin.

56'

Akcja Lechii zakończona mocnym, jednak niecelnym strzałem Simeona Sławczewa.

55'

Giorgi Merebaszwili sfaulował rozpędzonego Sławomira Peszkę. Żółta kartka dla piłkarza Wisły.

54'

Kontra Lechii, Rafał Wolski zagrał na prawo do Simeona Sławczewa, jednak ten skiksował w decydującej fazie akcji.

53'

Peszko zablokował dośrodkowanie Patryka Stępińskiego. Rzut rożny dla beniaminka.

53'

Marco Paixao oddał strzał głową, jednak piłka przeleciała obok bramki Wisły Płock.

51'

Bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Jose Kante.

49'

Ofiarna interwencja Stolarskiego i rzut rożny dla Wisły Płock.

46'

Piotr Nowak zdecydował się na zmianę. Michała Chrapka zastępuje na placu gry Paweł Stolarski.

46'

Wracamy do gry! Przy piłce gospodarze.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy Lechia Gdańsk przegrywa na własnym stadionie z Wisłą Płock 0:1.

44'

Tym razem na strzał zdecydował się Simeon Sławczew. Skutek wręcz identyczny i wykopem od bramki rozpocznie Seweryn Kiełpin.

43'

Lechia wychodzi z kolejną akcją. Strzał z dystansu Michała Chrapka, jednak piłka poszybowała nad bramką Wisły.

42'

Seweryn Kiełpin! Golkiper Wisły Płock wybija piłkę nogami tuż przed linią bramkową! Było blisko wyrównania.

40'

Simeon Sławczew popisał się tzw. ruletą, niczym sam Zinedine Zidane.

38'

Dośrodkowanie Wolskiego w pole karne, niecelne uderzenie i od bramki rozpocznie golkiper płocczan.

37'

Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Rafał Wolski ustawia już futbolówkę.

34'

Poprzeczka ratuje Lechię Gdańsk! Jose Kante wyszedł na czystą pozycję, spróbował podcinką przelobować bramkarza Lechii, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła do gospodarzy!

29'

Jose Kante technicznym zagraniem uruchomił Piotra Wlazłę, ten dograł na prawo do Merebaszwilego. Gruzin mocnym uderzeniem pokonał golkipera Lechii Gdańsk!

28'

GOOOOOL! Giorgi Merebaszwili strzela na 1:0 dla Wisły Płock!

28'

Technicznie uderzał z dystansu Marco Paixao, jednak strzał okazał się niecelny. Wykopem od bramki rozpocznie Seweryn Kiełpin.

26'

Dośrodkowanie byłego piłkarza Legii Warszawa, jednak Vanja Milinković-Savić dobrze wypiąstkował zagraną futbolówkę.

26'

Arkadiusz Reca wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny. Do narożnika boiska podbiega już Dominik Furman.

23'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, Marco Paixao zdecydował się na uderzenie przewrotką, jednak piłka przeleciała obok bramki gości.

22'

Sławomir Peszko sfaulowany przez Dominika Furmana. Żółta kartka dla pomocnika Wisły Płock. Furman, tak jak Jakub Wawrzyniak, nie zagra w kolejnym meczu ligowym.

20'

Giorgi Merebaszwili sfaulowany przez Jakuba Wawrzyniaka w środkowej strefie boiska.

18'

Jakub Wawrzyniak zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką Seweryna Kiełpina.

17'

Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Niezbyt udane dośrodkowanie Rafała Wolskiego. Po chwili Lechia wywalczyła kolejny korner.

15'

Furman dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne Lechii, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Po chwili sfaulowany został Sławomir Peszko.

13'

Rzut rożny dla Wisły Płock. Piłkę ustawia już Dominik Furman.

12'

Jose Kante oddaje mocny strzał na bramkę Lechii, jednak Vanja Milinković-Savić skutecznie broni! Piłkę przejmują gospodarze.

10'

Przyjezdni domagają się rzutu karnego, ponieważ w polu karnym przewrócił się Giorgi Merebaszwili. Mariusz Złotek nie dopatrzył się jednak przewinienia.

9'

Składna akcja Lechii, jednak przytomnie w polu karnym zachowali się defensorzy Wisły Płock.

6'

Jakub Wawrzyniak nie zagra w kolejnym meczu (na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna).

5'

Strata piłki i faul Jakuba Wawrzyniaka. Obrońca Lechii Gdańsk został ukarany żółtą kartką.

3'

Gdańszczanie spokojnie rozgrywają piłkę na połowie gości. Po chwili sfaulowany został Sławomir Peszko.

2'

Giorgi Merebaszwili zdecydował się na strzał z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką Lechii.

1'

Pierwszy gwizdek 46-letniego Mariusza Złotka! Przy futbolówce piłkarze Wisły Płock.

20:28

20:27

Piłkarze wychodzą już na plac gry. Za moment nastąpi przywitanie obu ekip.

20:20

Już za niecałe dziesięć minut początek spotkania w Gdańsku!

20:11

O tym samym marzą w Wiśle Płock. Punktowanie było ostatnio bardzo kiepskie. Mecze kończyły się remisami lub porażkami. Smaku wygranej beniaminek nie zaznał od 17 września i spotkania 9. kolejki z Pogonią Szczecin (2:0). W tabeli ten upływ czasu ma swoje odzwierciedlenie. Sobotni rywal Lechii jest czternasty, ma tylko dwa punkty więcej od Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów. Czyżby szykowała się trudna walka o ligowy byt? Atmosfera w szatni nie jest najlepsza. Zaraz po meczu z Arką Gdynia do gardeł skoczyli sobie Dominik Furman i Patryk Stępiński. – Nie oglądamy się za siebie – mówi Siergiej Kriwiec. Białorusin zapewnia, że do Gdańska on i jego koledzy nie jadą jak na ścięcie.

20:08

Lechia wpadła w wir remisów i ledwie jednej dobrej połowy. W ostatnich meczach albo nie umiała utrzymać prowadzenia do końca (pojedynki z Arką Gdynia i Pogonią Szczecin), albo szalenie goniła wynik (Piast Gliwice). Przez to straciła pozycję lidera. Po podziale punktów z Pogonią wyprzedziła ją w tabeli Jagiellonia Białystok. W 16. kolejce ta drużyna rozegrała już swoje spotkanie. Przegrała z Legią Warszawa 1:4. Lechii wystarczy więc przynajmniej podział punktów do powrotu na pierwsze miejsce. Trener Piotr Nowak wymaga jednak od piłkarzy całej puli. Na konferencji mówił o potrzebie wygrywania. - Trzeba skończyć z użalaniem się, szukaniem alibi w postaci fauli, sędziowania czy murawy. Rozmawiamy ostatnio o wszystkim tylko nie jak wygrywać mecze (…) Musimy wrócić do nawyku wygrywania, grać piłkę jaką potrafimy i przez najbliższych pięć tygodni pokazać naszą wartość i jakość.