CracoviaCracovia
99'

Obyśmy częściej byli świadkami takich emocji jak dzisiaj. Ja na dzisiaj się z Państwem żegnam. Życzę miłego wieczoru i oczywiście zapraszam do śledzenia kolejnych naszych relacji.

98'

Byliśmy świadkami niesamowitej końcówki w Gliwicach. Cracovia była lepsza, prowadziła grę lecz po strzeleniu bramki odpuściła i oddała grę Piastowi, który konsekwentnie budował akcje doprowadzając do wyrównania. Bramka na 1:2 strzelona przez Budzińskiego powinna zapewnić Pasom trzy punkty lecz fatalny faul Diego Ferraresso pozbawił Cracovie 3 punktów.

95'

Koniec meczu.

94'

Po dłoniach Sandomierskiego ale piłka ląduje w siatce. Cracovia zremisowała mecz który musiała wygrać.

94'

Rzut karny dla Piasta. Faulowany był Sandro Gotal i to on podejdzie do jedynastki.

91'

Krzysztof Piątek ładnie rozprowadził kontratak Cracovii podał na 18 metr do niepilnowanego Marcina Budzińskiego, który pięknym strzałem pokonuje Jakuba Szmatułę.

90'

Covilo musiał faulować aby powstrzymać groźnie zapowiadającą się kontrę Piasta.

89'

Kolejny strzał z dystansu tym razem Piątek, piłka odbiła się przed bramkarzem i Szmatuła z trudem wybija piłkę.

89'

Kolejny strzał z dystansu tym razem Szczepaniak i Szmatuła musiał się bardziej postarać.

89'

Dąbrowski zdecydował się na strzał z dystansu lecz był on zbyt słaby aby zaskoczyć Szmatułę.

86'

Do końca regulaminowego czasu gry zostały 4 minuty.

85'

Sędzia wyrzucił asystenta trenera Piasta na trybuny za podważanie decyzji sędziego.

85'

Strzelona bramka natchnęła zawodników Piasta, którzy pewniej ruszyli do ataku.

82'

Gerarda Badia dopadł do piłki wybitej przez Polczaka i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki Sandomierskiego po drodze tor lotu piłki zmienił jeszcze jeden z obrońców Cracovii.

82'

Piłkarze Piata w drugiej połowie dużo częściej utrzymują się przy piłce chodź do tej pory nie mieli pomysłu na przedarcie się przez dobrze spisującą się obronę gości.

80'

Tak jak przewidywałem Piast wyrównuje strzelcem bramki Gerard Badia.

75'

Zapowiadana przeze mnie zmiana. Z boiska schodzi kulejący Jakub Wójciki, w jego miejsce wbiega Krzysztof Piątek.

74'

Z boiska schodzi Erik Jendrisek a w jego miejsce do gry delegowany został powracający po kontuzji Paweł Jaroszyński.

74'

Jakub Wójcicki nabawił się chyba jakiegoś urazu. Sygnalizował chęć zmiany lecz na razie Jacek Zieliński pozostaje nie wzruszony.

73'

Bardzo ładny przechwyt w środkowej części boiska Damiana Dąbrowskiego pograł z Jakubem Wójcickim, który wywalczył rzut rożny.

73'

Jakub Wójcicki wbiegł w pole karne Piasta zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego ale piłka daleko minęła bramkę gospodarzy.

69'

Boisko opuszcza obrońca Edvinas Girdvainis za niego na boisku pojawia się napastnik Sandro Gotal.

69'

Piłkarze Piasta w ataku albo Bartosz Szeliga zagrywa nie dokładnie i piłkarze Cracovii odzyskują piłkę.

68'

Damian Dąbrowski genialnie podaje do wychodzącego na wolne pole Diego Ferraresso a ten mimo, iż miał mnóstwo miejsca i czasu dośrodkował bardzo nie dokładnie.

66'

Erik Jendrisek wbiega w pole karne Jakuba Szmatuły ale obrońcy Piasta uniemożliwiają mu dośrodkowanie.

64'

Dośrodkowanie bardzo nie dokładnie ale piłkarze Piasta utrzymują się przy piłce.

63'

Piotr Polczak ukarany żółtą kartką i będzie rzut wolny dla Piasta.

62'

Minęło 15 minut drugiej połowy i trzeba przyznać, iż zmiany dokonane przez Radoslava Latala przyniosły korzyści. Piast atakuje odważniej i z pomysłem natomiast Cracovia straciła trochę z swojego zaangażowania i jeżeli mecz będzie wyglądał tak dalej bramki dla Piasta są kwestią czasu.

59'

Jendrisek długim podaniem chciał uruchomić Budzińskiego lecz podanie było zbyt niedokładne.

58'

Sasa Zivec dostał bardzo ładne podanie na 16 metrze od bramki Grzegorza Sandomierskiego lecz na wysokości zadania stanęli obrońcy Pasów.

57'

Rzut rożny nie przyniósł korzyści Cracovii, mieli okazję na poprawkę z rzutu wolnego ale dośrodkowanie również było nie dokładne.

54'

Budziński strzela z dystansu i z problemami broni Szmatuła. Będzie kolejny rzut rożny dla Pasów.

53'

Mokwa dośrodkowywał z prawej strony boiska ale wprost na głowę Polczaka.

50'

Gerard Badia od razu pokazał się z dobrej strony lecz jego akcję przerwał jeden z obrońców Cracovii.

49'

Pierwsze minuty drugiej połowy są nie zwykle atrakcyjne. Najpierw przed niesamowitą okazją na zdobycie bramki stanął Erik Jendrisek ale na drodze piłki do bramki stanął Girdvainis.

47'

Boisko opuścił również wypożyczony z Warszawskiej Legii Michał Masłowski a w jego miejsce delegowany do gry został Sasa Zivec.

47'

Boisko opuścił kompletnie nie widoczny Josip Barisić w jego miejsce wchodzi Gerard Badia.

45'

Wracamy z relacją. W przerwie spotkania doszło do dwóch zmian w drużynie Piasta.

47'

50'

Po pierwszej połowie Cracovia zasłużenie prowadzi z Piastem. Gospodarze grają bardzo nieporadnie i jeżeli Radoslav Latal nie natchnie swoich piłkarzy w przerwie, goście bez problemy zabiorą ze sobą 3 punkty do Krakowa. Na dalszą relację zapraszam Państwa za niespełna kwadrans.

47'

Pan Krzysztof Jakubik zakończył I połowę spotkania.

47'

Pietrowski strzela z dystansu ale efekt podobny poprzednich strzałów zawodników Radoslava Latala.

44'

Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką za bezpardonowe atak w nogi jednego z piłkarzy Piasta.

43'

Obrońcy Piasta wybijają piłkę wprost pod nogi Dąbrowskiego, który nie dokładnie podaje do Brzyskiego i od autu rozpoczną piłkarze z Gliwic.

40'

I jeszcze jeden rzut rożny dla Cracovii tym razem z drugiej strony boiska.

40'

Piłkę wybił Mraz i jeszcze jeden rzut rożny dla Pasów.

39'

Rzut rożny dla Cracovii. Wykonawcą będzie nie kto inny jak Brzyski.

38'

Piłkarze Piasta mają problem z przedostaniem się pod pole karne Cracovii, a dotychczasowe strzały z dystansu nie przynoszą żadnych korzyści.

35'

Dośrodkowanie Brzyskiego było zbyt słabe i obrońcy gospodarzy bez problemu poradzili sobie z atakiem Pasów.

35'

Kolejny rzut wolny dla Cracovii do piłki podchodzi ponownie Tomasz Brzyski.

32'

Szybko próbowali odpowiedzieć zawodnicy Piasta lecz strzał Bukaty pozostawia wiele do życzenia.

31'

7 gol Bośniaka w tym sezonie. Brzyski dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego a Covilo mimo obecności 3 zawodników Piasta pakuje piłkę do bramki tuż obok ręki zaskocznego Szmatuły.

29'

Miroslav Covilo!!!!!

29'

Pierwsza kombinacyjna akcja Piasta, autorem byli Masłowski i Korun, lecz strzał tego drugiego był daleki od ideału.

28'

Jakub Szmatuła pewnie łapie piłkę.

27'

Kolejny rzut wolny dla Cracovii. Kolejny raz dośrodkowywać będzie Tomasz Brzyski.

25'

Kolejny strzał z dystansu Cracovii. Tym razem próbował Mateusz Szczepaniak ale piłka ląduje prosto w rękach Jakuba Szmatuły.

25'

Kolejny rzut wolny wykonywał Brzyski ale piłkarze Radoslava Latala bardzo dobrze bronią przy okazji stałych fragmentów gry.

24'

Szczapaniak w bieg w pole karne z piłką ale ładnie zabezpieczał akcje Hebert.

22'

Rzut rożny nie przyniósł żadnych korzyści.

20'

Zawodnicy Cracovii ruszyli z mocnym pressingiem dzięki czemu wywalczyli rzut rożny.

19'

Atomowy strzał Tomka Brzyskiego, również mija bramkę gospodarzy.

18'

Zaraz po wznowieniu gry blisko strzelenia bramki byli piłkarze Jacka Zielińskiego. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Jakub Wójcicki wprost na głowę Jendriska, który nienaciskany strzela z dala od bramki Piasta. Znakomita okazja dla Pasów.

16'

Boisko opuszcza Malarczyk, który nadal jest opatrywany poza boiskiem. W jego miejsce pojawia się Piotr Polczak.

15'

Malarczyk zderzył się głową z piłkarzem Piasta. Był długo opatrywany na boisku niestety okazało się że konieczna jest zmiana.

12'

Mraz mocno w pole karne ale radzą sobie z dośrodkowaniem obrońcy gości.

11'

Tomasz Mokwa faulowany na wysokości pola karnego Cracovii.

11'

Szybka kontra Cracovii, Erik Jendrisek strzela sprzed pola karnego ale interweniuje Szmatuła.

8'

Cracovia naciska na gospodarzy lecz nic konkretnego z tego nie wynika.

3'

Piękny strzał z główki Heberta ale dobrze ustawiony Sandomierski bez problemu interweniuje.

3'

Z lewej strony dośrodkowywał Mraz i wywalczył rzut rożny.

2'

Marcin Budziński uderza z dystansu ale daleko od bramki Piasta.

2'

Pierwsza skuteczna interwencja Szmatuły.

18:00

Mecz rozpoczyna zespół gości.

17:42

W poprzedniej kolejce spotkań oba zespoły przegrały swoje mecze w stosunku 2:0. Jak będzie dzisiaj przekonamy się już wkrótce. Na relacje zapraszam już za trochę ponad kwadrans.

17:40

W ostatnich 5 meczach pomiędzy tymi drużynami padły 2 remisy, 1 mecz wygrali piłkarze z Gliwic natomiast 2 razy lepsi okazali się piłkarze z Krakowa, którzy ostatni mecz wygrali aż 5:1.

17:37

Obydwa zespoły zdobyły do tej pory tylko 17 punków co patrząc na dyspozycje z zeszłego sezonu i przedsezonowe oczekiwania jest dużą niespodzianką.

17:31

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wracamy na Ekstraklasowe boiska. W pierwszym meczu 16 kolejki Lotto Ekstraklasy wicemistrz Polski Piast Gliwice podejmować będzie Cracovie Kraków.