Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
19:54

To tyle na dzisiaj z Białegostoku, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, zapraszam na kolejne relacje live w Gol24.pl!

19:52

Gospodarze zdominowali piłkarzy z Gliwic i zdobywają trzy punkty w pełni zasłużenie. Gratulacje dla ekipy Michała Probierza.

95'

Koniec spotkania w Białymstoku, Jagiellonia radzi sobie z Piastem wygrywając 2:0 i przynajmniej na kilka godzin zostaje liderem Ekstraklasy!

93'

To już ostatnie sekundy meczu. Piast ostatecznie dobity drugim golem nie sili się już na dalsze ataki. Znakomitą okazję na podwyższenie wyniku zmarnował natomiast Przemysław Frankowski.

91'

Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy spotkania.

90'

Źle ustawiony był Uros Korun, co pozwoliło Jagiellonii przeprowadzić bezbłędny kontratak zakończony golem młodego Przemysława Frankowskiego. Nic nie odbierze dziś gospodarzom zwycięstwa.

89'

GOL! Jaga dopełnia formalności, Przemysław Frankowski!

88'

Damian Szymański ostatnim zmiennikiem w dzisiejszym meczu. Zmienił Konstantina Vassiljeva.

87'

Na murawie leży Tomasz Mokwa, krótka przerwa w grze.

86'

Rzut rożny dla Jagiellonii Białystok po interwencji Heberta w polu karnym.

83'

Mocne, górne podanie do Josipa Barisicia, ale Chorwat złapany na spalonym.

82'

Strzał Piotra Tomasika instynktownie broni Jakub Szmatuła, rzut rożny dla żółto-czerwonych.

80'

Piast Gliwice zamknął Jagiellonię na jej połowie. Jeśli gospodarze nie zamkną tego spotkania kolejnym golem, to końcówka może być bardzo nerwowa.

78'

Karol Świderski już na murawie, zmienił Fedora Cernycha.

77'

Za moment wejdzie jeszcze Karol Świderski.

76'

Radoslav Latal rzuca wszystko na jedną szalę. Edvinas Girdvainis opuszcza boisko, zmienia go Josip Barisić.

74'

Piast coraz dłużej przebywa na połowie gospodarzy. Zanosi się na bardzo ciekawą końcówkę.

72'

Pierwszy kontakt z piłką Ukraińca, strzela z woleja ponad bramką.

71'

Na boisku pojawia się Dmytro Chomczenowśkyj, zmienia Łukasza Burligę.

70'

Świetnie interweniuje Marcin Pietrowski, obrońca zatrzymał Fedora Cernycha w polu karnym. Robi się coraz ciekawiej!

68'

Kolejny dzisiaj słaby strzał Michała Masłowskiego, były piłkarz Zawiszy uderza obok bramki.

66'

Patrik Mraz melduje się na boisku w miejsce Pawła Moskwika.

64'

Sam na sam z Jakubem Szmatułą wychodził Fedor Cernych, w ostatniej chwili sędzia odgwizdał spalonego.

62'

Mocny wrzut piłki z autu aż w pole karne w wykonaniu Piotra Tomasika, radzi sobie defensywa Piastunek.

60'

Martin Bukata pojawia się na murawie w miejsce Sasy Zivca.

59'

Bardzo ważna interwencja Gutiego, obrońca wyprzedził Bartosza Szeligę tuż przed jedenastym metrem i odebrał mu piłkę.

57'

Tomasz Mokwa wywalczył rzut wolny przy linii bocznej na połowie Jagi. Słabo jednak dośrodkował Michał Masłowski.

55'

Za moment zmiana w ekipie Piasta. Na boisku pojawi się Martin Bukata.

53'

Groźny rzut wolny dla Jagiellonii około 23 metry od bramki Piasta, do piłki podchodzi Piotr Tomasik i trafia w poprzeczkę!

51'

Pierwsze minuty po przerwie wyglądają nieco inaczej. Jaga wciąż atakuje, ale Piast szuka teraz szybkich kontrataków.

49'

Żółtą kartką ukarany Radosław Murawski.

47'

Pierwsza wrzutka w pole karne w kierunku Tarasa Romanczuka mocno niecelna.

46'

Zaczynamy drugą połowę, przy piłce Piast Gliwice!

19:00

Drużyny pojawiają się już na murawie stadionu miejskiego. Za moment ruszamy z drugą połową.

18:57

18:46

Gospodarze mają dużą przewagę, oddają sporo strzałów, można powiedzieć, że zdominowali rywali. Prowadzą jak najbardziej zasłużenie. Piast w drugiej połowie na pewno się nie podda, czekamy na więcej goli!

45'

Koniec pierwszej połowy bez doliczenia choćby jednej minuty. Jagiellonia - Piast 1:0.

44'

Spory błąd Gutiego, który w prosty sposób dał sobie odebrać piłkę na linii środkowej. Goście marnują szansę na wyprowadzenie piłki po niecelnym podaniu.

42'

Tomasz Mokwa faulowany przez Piotra Tomasika w środku pola. Piast próbuje przejąć inicjatywę.

40'

Michał Masłowski oddaje strzał na bramkę, ale to nie była dobra decyzja zawodnika wypożyczonego z Legii Warszawa. Grę wznowi Marian Kelemen.

38'

Piastunki próbują utrzymać się przy piłce, ale nawet ich podania padają łupem gospodarzy. Co za gra Jagi!

36'

35'

Po świetnym odegraniu w polu karnym Ukrainiec łapie na wykroku Jakuba Szmatułę i wyprowadza Jagiellonię na prowadzenie. Świetnie obrócił się z piłką Taras Romanczuk.

33'

GOL! Jaga dopina swego! Taras Romanczuk strzela bramkę z najbliższej odległości!

33'

Bardzo dobre podanie Przemysława Frankowskiego, po którym Fedor Cernych mógł skierować piłkę do pustej bramki, ale bardzo ważną interwencję zaliczył Marcin Pietrowski.

31'

Podanie Vassiljeva w pole karne, przedziwny kiks Heberta i piłka omal nie trafiła do stojącego około dziesięć metrów od bramki Łukasza Burligi, tego uprzedził obrońca Piasta, którzy naprawił swój błąd.

29'

Dobra wrzutka Przemysława Frankowskiego w kierunku Gutiego, obrońca uderzył mocno, w kierunku dalszego słupka, ale piłka minęła słupek w niewielkiej odległości!

27'

Gospodarze wciąż wymieniają podania na własnej połowie, bardzo powoli konstruując swoje akcje.

25'

Nieco słabszy fragment meczu, oglądamy trochę więcej walki w środku pola.

23'

Mocny przerzut Konstantina Vassiljeva w kierunku Ivana Runje, ten przedłużył podanie głową, ale w tej sytuacji odnalazł się Jakub Szmatuła, przecinając tą piłkę.

21'

Petarda Konstantina Vassiljeva zza pola karnego, końcami palców broni Jakub Szmatuła. Rzut rożny nie sprawił zagrożenia w polu karnym.

19'

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Piasta wybita. Oglądamy dziś dużo górnych podań w szesnastkę gości.

17'

Bartosz Szeliga zalicza groźny odbiór na połówce Jagi, ale błąd kolegi świetnym wślizgiem naprawia Jacek Góralski!

15'

Najlepsza okazja żółto-czerwonych! Po rzucie rożnym strzał głową oddał Ivan Runje, w niesamowity sposób ponownie interweniuje Jakub Szmatuła! Co za interwencja bramkarza Piasta!

13'

Do tej pory więcej szans mieli gospodarze, ale już najwyraźniej obudzili się goście. Robi się ciekawie!

11'

Niedokładne prostopadłe podanie Sasy Zivca do Bartosza Szeligi przechwycił Marian Kelemen. Po chwili Piastunki odzyskują piłkę.

9'

Świetne techniczne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Piotra Tomasika, wyśmienicie radzi sobie Jakub Szmatuła, cudowna interwencja!

7'

Z ostrego kąta uderzał Łukasz Burliga, zaskakujący strzał do boku paruje Jakub Szmatuła, rzut rożny nie daje gospodarzom korzyści.

5'

Rzut wolny dla gospodarzy przy linii bocznej rozegrany krótko, małe zamieszanie w polu karnym, ostatecznie pierwszy strzał zablokowany!

3'

Wysokie dośrodkowanie w pole karne Jagi łapie Marian Kelemen.

2'

Pierwsze prostopadłe podanie Piotra Tomasika do Fedora Cernycha, Litwin był na pozycji spalonej i nie mógł przyjąć tej piłki.

1'

Losowanie za nami, mecz rozpoczęli zawodnicy Jagiellonii Białystok!

17:56

Oto oni, bohaterowie dzisiejszego meczu pojawiają się na murawie stadionu miejskiego w Białymstoku!

17:56

Zawodnicy obu drużyn już ustawieni w tunelu.

17:54

Ten mecz kończy "rundę jesienną" (pierwsze spotkania). Po przerwie na kadrę rozpoczynamy umowną wiosnę, a więc rewanże.

17:42

Faworytem spotkania są oczywiście gospodarze, którzy w obecnych rozgrywkach radzą sobie wyśmienicie.

17:38

Sędzią tego meczu będzie pan Tomasz Kwiatkowski.

17:37

Wygrywając dzisiejszy mecz, Piast może awansować na ósme miejsce, wyprzedzając Legię przynajmniej do jutra. Jagiellonia może natomiast stać się liderem przynajmniej na kilka godzin, bo jeszcze dziś Lechia podejmie w Gdańsku Pogoń Szczecin.

17:35

Zakończył się mecz w Niecieczy. Bruk-Bet Termalica przegrała z Koroną Kielce, co oznacza, że Jaga ma szansę odskoczyć Słonikom.

17:33

Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Martin Bukata, Igor Sapała, Sebastian Musiolik, Patrik Mraz, Gerard Badia, Josip Barisić.

17:32

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Damian Węglarz, Dmytro Chomczenowśkyj, Damian Szymański, Dawid Polkowski, Dawid Szymonowicz, Karol Świderski, Maciej Górski.

17:30

Znamy składy obu zespołów, za chwilę także ławki rezerwowych.

17:29

Wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, już za pół godziny początek meczu Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice! Liczymy na dobre spotkanie!