Niedziela, 30 października 2016, godz. 18:00
lechiaLechia Gdańsk
19:58

To tyle na dziś, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrego wieczoru.

19:57

Arka po wyrównanym widowisku zatrzymała lidera zza miedzy. Świetny mecz rozegrał jej bramkarz, Konrad Jałocha.

95'

Koniec spotkania w Gdyni, remis w derbach Trójmiasta! Arka zatrzymała Lechię!

94'

Rozpoczynamy ostatnią minutę meczu. W Gdyni wciąż ogromne emocje!

92'

Paweł Abbott schodzi z boiska na ostatnie minuty, zmienia go Michał Nalepa.

91'

Strzał Sebastiana Mili broni Konrad Jałocha. Sędzia dolicza aż cztery minuty.

90'

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, rzut wolny dla Lechii obok pola karnego. To może być ostatnia szansa gości.

88'

Dośrodkowanie w kierunku Pawła Abbotta, napastnik uderza, piłka wpada w kozioł i omija bramkę! Arka walczy o trzy punkty!

86'

Czerwona kartka dla Flavio Paixao, Portugalczyk przewrócił Krzysztofa Sobieraja!

83'

Istotnie, Lukas Haraslin zmienia Marco Paixao.

82'

Lechia Gdańsk próbuje uspokoić swoją grę, goście wymieniają podania na własnej połowie, ale bardzo odważnie podchodzą Arkowcy!

80'

Do wejścia na boisko przygotowany Lukas Haraslin. Zmieni prawdopodobnie Marco Paixao.

78'

Oglądamy sporo strat w wykonaniu obu drużyn, dużo z nich przy linii bocznej. Obie drużyny nie boją się grać skrzydłami.

76'

Wkraczamy już w ostatni kwadrans gry. W ostatnich minutach przebudziła się Lechia - Flavio Paixao swoim dośrodkowaniem po pechowym rykoszecie mógł strzelić nawet gola, ale piłkę złapał Konrad Jałocha.

74'

Petarda Marcina Warcholaka z narożnika pola karnego o dobre kilka metrów mija bramkę.

73'

72'

Rzut wolny dla Lechii, ale jego wykonanie było dość słabe - piłka trafia do Konrada Jałochy. Lechiści zagubieni.

70'

Sebastian Mila pojawia się na boisku w miejsce Milosa Krasicia.

70'

Co tu się dzieje?! Bramka wyrównująca wpłynęła na obraz meczu, teraz do gospodarze przeprowadzają szturm na bramkę, końcowe 20 minut będzie niezwykle ciekawe!

68'

Do siatki jeszcze raz trafia Arka Gdynia, konkretnie Paweł Abbott, ale napastnik był na spalonym! Co za mecz!

66'

Gol padł po dośrodkowaniu, rezerwowy Arki strzałem blisko środka bramki pokonał bramkarza Lechii, doprowadzając kibiców gospodarzy do wybuchu radości.

65'

Chwilę przed bramką Yannicka Kakoko Sambeę zmienił Rafał Siemaszko.

65'

BRAMKA! Do siatki trafia Adrian Błąd, niespodziewanie pada gol dla Arki!

64'

Michał Chrapek zmienia Grzegorza Kuświka, prawdopodobnie chodzi o jakiś uraz napastnika gości.

62'

Lechia próbuje akcji kombinacyjnej, na jeden kontakt przy linii bocznej, ale Milos Krasić posłał piłkę w aut.

60'

Adrian Błąd melduje się na boisku w miejsce Dominika Hofbauera.

59'

...tak samo jak Marcus da Silva, również ukarany kartką.

59'

Żółta kartka dla Sławomira Peszki za kłótnię przy linii bocznej, zawodnik Lechii nie zagra w następnym meczu...

57'

Marco Paixao wychodził sam na sam, naciskał go Damian Zbozień i ostatecznie Portugalczyk nie trafił nawet w światło bramki!

55'

Na spalonym złapany Dominik Hofbauer, sędzia przerwał akcję w ostatniej chwili, zanosiło się na świetną okazję Arkowców.

53'

Stadion w Gdyni wypełniony do ostatniego miejsca.

51'

Świetne dośrodkowanie Flavio Paixao do jego brata, Marco z kilku metrów nie trafia do siatki!

49'

Dobre górne podanie w kierunku Milosa Krasicia, ale doświadczony zawodnik nie zdołał opanować piłki, po chwili przejął ją Konrad Jałocha.

47'

Arka od pierwszych minut po wznowieniu gry stara się szarpać grą, ale póki co doskonale radzą sobie zawodnicy Piotra Nowaka.

46'

Piłka w grze, w jej posiadaniu biało-zieloni!

19:01

Piłkarze obu drużyn już na murawie!

18:55

Lechia od momentu zdobycia gola przeważała, dopiero w końcówce przebudzili się Arkowcy. Wcześniej oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć przewagi. Czekamy na drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy w Gdyni - do przerwy prowadzą goście!

45'

Ostry faul Milosa Krasicia przy linii bocznej, kapitan Lechii zdaje sobie sprawę ze swojego przewinienia, już przeprosił Marcina Warcholaka - takie zachowanie należy docenić.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Paweł Abbott fauluje w ataku Pawła Stolarskiego, ewidentny faul, ale napastnik nie zamierza się do niego przyznać.

42'

Krzysztof Sobieraj fauluje Sławomira Peszkę, doszło do starcia obu zawodników, które przerwał sędzia.

40'

Świetne podanie w stronę bramki Konrada Jałochy w wykonaniu Simeona Sławczewa, najszybszy przy nim był niezmordowany Dawid Sołdecki.

38'

Marcus Da Silva efektownym dryblingiem ominął Jakuba Wawrzyniaka, ale wykonał słabe dośrodkowanie w pole karne, z łatwością złapał je golkiper Lechii.

36'

Strzelona bramka dodała gościom animuszu w konstruowaniu akcji, chwilowo to oni przejęli kontrolę nad meczem.

34'

Znacznie gorsze dośrodkowanie Sławomira Peszki - piłka przeleciała nad całym polem karnym i opuściła boisko.

34'

Podobny faul w tym samym miejscu - kolejny rzut wolny, kolejne zagrożenie?

33'

Adam Marciniak nie wyskoczył do dośrodkowania, zrobił to natomiast Marco Paixao, zdobywając bramkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

32'

Świetne dośrodkowanie Sławomira Peszki i do siatki trafia Marco Paixao - 1:0 dla Lechii w Gdyni!

31'

W odpowiedzi po drugiej stronie boiska Dawid Sołdecki fauluje Grzegorza Kuświka. Rzut wolny i okazja na dośrodkowanie w szesnastkę dla Lechii.

29'

Marcin Warcholak faulowany przez Marco Paixao przy linii bocznej, doszło do konfrontacji, którą szybko zakończył sędzia.

27'

Póki co oglądamy świetne spotkanie, godne derbów. Obie drużyny atakują, szukają bramki, widać, że zależy im na dzisiejszym wyniku. Brakuje już tylko bramek!

25'

Tym razem udało się Sławomirowi Peszce, zacentrował w pole karne w kierunku Grzegorza Kuświka, napastnik uderza niecelnie, to była świetna sytuacja!

23'

Sławomir Peszko przedzierał się z piłką w pole karne, ale zatrzymał go Yannick Kakoko Sambea.

21'

Niespodziewanie piłka skierowana w pole karne dotarła do Mateusza Szwocha, pomocnik uderza nad poprzeczką w dobrej sytuacji. Po chwili świetny wrzut z autu przedłużony do niekrytego Dawida Sołdeckiego, piłkarz Arki główkuje również ponad bramką! Dzieje się w Gdyni!

19'

Sławomir Peszko podchodzi do rzutu wolnego około 30 metrów od bramki Lechii i trafia tylko w mur, potykając się i wywołując śmiech na trybunach.

17'

16'

Paweł Stolarski trafiony przedmiotem rzuconym z trybun.

15'

Mizerny strzał Pawła Abbotta z dużej odległości, piłka dla Lechii.

13'

Sektory Arki i Lechii ponownie obrzucają się racami, szkoda słów...

11'

Piłka trafia do Simeona Sławczewa na 25 metrów od bramki Arki, Bułgar uderza, ale nie sprawia problemu Konradowi Jałosze.

10'

Damian Zbozień blokuje dośrodkowanie Sławomira Peszki, rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

8'

Dominik Hofbauer zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale trafił tylko w jednego z zawodników w polu karnym.

7'

Mateusz Szwoch faulowany obok linii pola karnego. Świetne miejsce na dośrodkowanie w szesnastkę Lechii.

6'

Świetne uderzenie Marcusa Da Silvy zza pola karnego, z trudem broni Vanja Milinković-Savić!

5'

Arkowcy prezentują sektorówkę.

4'

Mocne, precyzyjne podanie Milosa Krasicia na wolne pole do Flavio Paixao, Portugalcyzk trafia z ostrego kąta w boczną siatkę.

3'

Dośrodkowanie Dominika Hofbauera z rzutu wolnego trafia w rękawice Vanji Milinkovicia-Savicia.

2'

Piłkarze z Gdyni rozpoczęli od bardzo wysokiego pressingu, ale umiejętnie radzą sobie gdańszczanie.

1'

Pierwszy gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego i piłka w grze, mają ją żółto-niebiescy!

17:58

Zawodnicy już na murawie, za nami losowanie stron, mecz rozpocznie Arka Gdynia!

17:57

Obie drużyny już ustawione w tunelu!

17:49

W Gdyni atmosfera wielkiego święta, wszystko już gotowe do pierwszego gwizdka!

17:44

Nieco ponad kwadrans do pierwszego gwizdka! Kto dziś wygra?!

17:41

Pod sektorem gości pojawiła się policja...

17:39

W Gdyni sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Miejmy nadzieję, że takie sceny się nie powtórzą.

17:32

17:31

17:30

Rezerwowi Lechii Gdańsk: Damian Podleśny, Grzegorz Wojtkowiak, Steven Vitoria, Joao Nunes, Michał Chrapek, Lukas Haraslin i Sebastian Mila.

17:29

Rezerwowi Arki Gdynia: Pavels Steinbors, Adrian Błąd, Rafał Siemaszko, Michał Nalepa, Rashid Yussuff, Dariusz Zjawiński i Przemysław Stolc.

17:28

Pora poznać skład ławek rezerwowych obu drużyn. Zacznijmy od gospodarzy.

17:24

Tymczasem w drugim dzisiejszym meczu Jagiellonia pokonała na wyjeździe Cracovię i zbliżyła się do Lechii. Jeśli piłkarze Piotra Nowaka chcą utrzymać swoją przewagę, to muszą dziś wygrać.

17:21

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

17:19

17:19

Lechia ma dziś szansę umocnić się na fotelu lidera Lotto Ekstraklasy, w przypadku zwycięstwa Arka może natomiast awansować nawet na piąte miejsce.

17:13

Wygląda na to, że oba zespoły rozpoczną mecz w swoich najmocniejszych składach. Arka Gdynia zagra w formacji 4-2-3-1 z najbardziej wysuniętym Pawłem Abbottem, Lechia natomiast od pierwszej minuty ustawi się w 4-1-3-2, dwójkę napastników stworzą Marco Paixao oraz Grzegorz Kuświk.

17:10

Znamy już składy obu zespołów na to spotkanie, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

17:08

Wita Państwa serdecznie Piotr Bernaciak, ruszamy z relacją live z Derbów Trójmiasta - Arka Gdynia podejmie Lechię Gdańsk!

16:58

16:55

Witamy w relacji LIVE z meczu 14. kolejki Ekstraklasy, w którym Arka Gdynia podejmie Lechię Gdańsk. Derby Trójmiasta już o 18:00!