Piątek, 28 października 2016, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
19:55

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna. Przy okazji zapraszam na kolejne relacje LIVE przeprowadzane przez nasz portal!

19:52

Za nami bardzo ciekawe spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Termalica zanotowała drugą porażkę z rzędu.

94'

Koniec meczu! Piast pokonał na własnym stadionie Bruk-Bet Termalicę 2:1! Trzy punkty pozostają w Gliwicach.

92'

Zaostrzyło się spotkanie w Gliwicach. Żółtą kartką ukarany Girdvainis.

90'

Dalibor Pleva ostro potraktował Michała Masłowskiego. Żółta kartka dla piłkarza "Słoników".

90'

Roman Gergel mocno uderzył z dystansu, Jakub Szmatuła instynktownie odbija piłkę, a dobitka Kędziory okazała się bardzo niecelna!

88'

Kornel Osyra sfaulował Martina Bukatę. Zawodnik Niecieczy został ukarany żółtą kartką.

87'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Josipa Barisicia zmienia Edvinas Girdvainis.

87'

Świetną okazję zmarnował Dawid Nowak. Napastnik "Słoników" miał już przed sobą wyłącznie bramkarza Piasta, ale 31-latek posłał piłkę nad poprzeczkę!

86'

Radoslav Latal decyduje się na drugą zmianę w swojej drużynie. Murawę opuszcza Sasa Zivec, a do gry przygotowany jest już 23-letni Martin Bukata.

81'

Ostatnia zmiana w ekipie Czesława Michniewicza. Mateusza Kupczaka zastępuje na boisku Bartłomiej Smuczyński.

81'

Gerard Badia sfaulował Plevę. Żółta kartka dla Hiszpana.

79'

Sporo przewinień w ostatnim fragmencie spotkania. Tym razem faulował Dalibor Pleva.

78'

Daleka wrzutka do Patrika Mraza, jednak dobrą interwencją we własnym polu karnym zanotował Patryk Fryc.

74'

Pierwszy strzał Martina Juhara, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Piasta.

74'

72'

Z niezłą kontrą wychodzili gospodarze, jednak Josip Barisić został złapany na spalonym.

70'

Boisko opuścił również Patrik Misak. W jego miejsce wszedł Martin Juhar.

69'

Pierwsza roszada w zespole gości. Vladislavsa Gutkovskisa zmienia Dawid Nowak.

69'

Vladislavs Gutkovskis dograł na wolne pole do Gergela. Były zawodnik Górnika Zabrze minął Szmatułę, ale oddał zbyt lekki strzał na bramkę gospodarzy. Piłkę wybił defensor Piasta.

65'

Zderzenie Heberta z Vladislavsem Gutkovskisem. Obrońca Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

65'

Sasa Zivec dograł w pole karne do Patrika Mraza, jednak defensor Piasta zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

64'

Dalibor Pleva dobrze zatrzymał rozpędzonego Michała Masłowskiego.

64'

Tomasz Mokwa dośrodkował futbolówkę z prawego skrzydła w pole karne gości, jednak piłkę pewnie złapał Krzysztof Pilarz.

61'

Niecelny strzał z dystansu Romana Gergela.

60'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Pawła Moskwika zastępuje na placu gry Gerard Badia.

59'

Uderzenie z dystansu Kornela Osyry. Piłka poszybowała nad bramką Szmatuły.

58'

I szybka odpowiedź Niecieczy! Vladislavs Gutkovskis otrzymał piłkę w polu karnym, jednak reprezentant Łotwy oddał niecelne uderzenie.

55'

GOOOOL! Niesamowita sytuacja. Piast znów na prowadzeniu. Mokwa podał z prawego skrzydła na piąty metr, a Josip Barisić bez większego problemu wpakował piłkę do bramki gości!

54'

GOOOOOOL! Kędziora wywalczył futbolówkę, a Patrik Misak zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Piłka wpadła do bramki tuż obok słupka. W Gliwicach remis 1:1.

54'

Kolejna akcja Piasta. Dośrodkowanie w pole karne, tam znajdował się Josip Barisić, jednak napastnika gospodarzy ubiegł golkiper Bruk-Bet Termaliki.

52'

Błąd Krzysztofa Pilarza, piłkę przejął Paweł Moskwik. Ten wycofał piłkę do nadbiegającego Masłowskiego, jednak popularny "Masło" oddał bardzo niecelne uderzenie.

50'

Guilherme zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego. Piłka trafiła jednak w mur.

50'

Michał Masłowski zbyt wysoko uniósł nogę. Paweł Gil dyktuje rzut wolny dla "Słoników".

48'

Guilherme dośrodkował futbolówkę w pole karne, Sedlar wybija na rzut rożny.

48'

Faul Sedlara. Defensor Piasta musi uważać, ponieważ ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

46'

Wracamy do gry. Od środka rozpoczęli gospodarze!

18:58

18:50

45'

Koniec pierwszej części spotkania.

45'

Bezpośrednie uderzenie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego. Piłka poszybowała nad murem, Krzysztof Pilarz zdołał trącić piłkę, jednak ta zatrzepotała w siatce! Typowa bramka do szatni!

45'

GOOOOOOL! Przepiękne uderzenie Michała Masłowskiego z rzutu wolnego. Piast prowadzi z Bruk-Betem 1:0!

45'

Sasa Zivec sfaulowany przez Romana Gergela. Rzut wolny dla podopiecznych Latala.

43'

24-letni defensor Piasta Gliwice nie zagra w następnej kolejce.

42'

Rzut wolny dla gości. Bezpośredni strzał Romana Gergela, piłka przeleciała minimalnie nad bramką gliwiczan!

41'

Aleksandar Sedlar sfaulował rozpędzonego Patrika Misaka. Żółta kartka dla piłkarza Piasta.

38'

Niecelny strzał Josipa Barisicia z około dziesięciu metrów. Po chwili z dystansu uderzył Sasa Zivec, jednak piłka przeleciała tuż obok bramki Bruk-Bet Termaliki.

35'

Tym razem rzut rożny dla Piasta. Dośrodkowanie Patrika Mraza w pole karne, akcja zakończona strzałem Tomasza Mokwy, jednak futbolówkę złapał Pilarz.

33'

Faul Radosława Murawskiego. Rzut wolny dla gości, a po chwili piąty korner dla "Słoników".

30'

Roman Gergel fauluje przeciwnika. Rzut wolny dla Piasta.

27'

Vladislavs Gutkovskis zdecydował się na indywidualną akcję, jednak napastnik gości oddał zbyt lekki strzał i futbolówkę bardzo pewnie złapał Jakub Szmatuła.

25'

I kolejna bardzo groźna akcja podopiecznych Czesława Michniewicza. Gergel zbyt długo przyjmował piłkę w polu karnym i ostatecznie sytuację opanował Hebert.

22'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Piasta. Patrik Misak uderzył piłkę głową, jednak piłka przeleciała obok bramki gospodarzy. Było gorąco!

21'

Guilherme zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu. Strzał został zablokowany i... "Słoniki" znów wykonywać będą rzut rożny.

20'

Festiwal stałych fragmentów gry - tym razem znów rzut rożny wykonywali przyjezdni. Jakub Szmatuła pewnie złapał piłkę. Bramkarz Piasta przy okazji nabawił się urazu.

18'

Rzut wolny dla Bruk-Betu. Dośrodkowanie Romana Gergela i dobra interwencja defensora Piasta.

16'

Guilherme zagrywał z lewego skrzydła w pole karne Piasta, interweniował Hebert i goście wykonywać będą rzut rożny.

13'

Sasa Zivec wypatrzył Mraza, jednak dośrodkowanie 29-latka zostało zablokowane. Kolejny korner dla "Piastunek".

12'

Daleki wyrzut z autu w pole karne gospodarzy. Szmatuła wyszedł do piłki, ale Vladislavs Gutkovskis zdążył oddać strzał głową. Piłka poszybowała jednak nad bramką Piasta.

9'

I kolejny korner dla gospodarzy. Dobrze jednak spisała się defensywa "Słoników".

9'

Było groźnie pod bramką gości! Mocne dośrodkowanie Moskwika w pole karne, jednak Josip Barisić nieczysto trafił w piłkę. Ostatecznie Piast zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

8'

Rzut rożny dla Piasta Gliwice, jednak obyło się bez większego zagrożenia pod bramką Krzysztofa Pilarza.

5'

Piast spokojnie rozgrywa piłkę. Po chwili arbiter odgwizdał faul Romana Gergela.

2'

Pierwszy rzut rożny dla Bruk-Betu. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, jednak defensywa Piasta poradziła sobie z tym zagrożeniem.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Przy futbolówce podopieczni Czesława Michniewicza.

17:58

Piast zagra dziś na czerwono, natomiast goście ubrani są w niebieskie komplety.

17:56

Zawodnicy obu drużyn są już na placu gry. Za chwilę początek spotkania.

17:52

Arbitrem dzisiejszego meczu będzie 40-letni Paweł Gil z Lublina.

17:48

W poprzedniej kolejce obie ekipy przegrały swoje spotkania. Piast uległ Lechii Gdańsk 2:3, natomiast "Słoniki" przegrały na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:2.

17:42

W poprzednim sezonie oba spotkania wygrał Piast. Gliwiczanie najpierw pokonali na własnym stadionie ówczesnego beniaminka 1:0, po bramce Patrika Mraza. Rewanżowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Piastunek" 5:3. Czy dzisiaj również będziemy świadkami tylu goli?

17:35

Ławka Bruk-Betu: Dariusz Trela, Bartłomiej Babiarz, Vlastimir Jovanović, Martin Juhar, Dawid Nowak, Bartłomiej Smuczyński, Pavol Stano, Dariusz Trela.

17:30

Wyjściowy skład oraz ławka Piasta:

17:25

Obecnie Piast Gliwice plasuje się na 14. pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów. Zdecydowanie lepiej radzi sobie drużyna Bruk-Betu, która z 24 punktami na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli. Podopieczni Czesława Michniewicza tracą do liderującej Lechii Gdańsk cztery "oczka".

17:20

Zapraszamy na relację tekstową z meczu Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. To spotkanie zainauguruje 14. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek arbitra Pawła Gila już o 18:00.