Sobota, 22 października 2016, godz. 15:30

Koniec meczu. Górnik zwycięża 2-1! Zabójcza końcówka w Płocku.

94'

GOL! Po rzucie rożnym komplet punktów Górnikowi daje Szymon Drewniak

93'

Z rzutu rożnego piłka poleciała do kłębiących się zawodników. Szybki kontratak Pitrego, ale ten sam wobec trzech rywali nie zdołał nic więcej zrobić jak wywalczyć korner

92'

Szmatiuk wybił piłkę z własnego pola karnego. Jednak tylko na chwilę. Reca skierował ją tam chwilę później. Bedzie korner.

92'

Stępinski wpadłw pole karne. Tam trochę zamieszania i kolejny rzut rożny dla płocczan.

91'

Kiełpin pewnie wyłapał piłkę po strzale Drewniaka.

90'

Jeszcze będzie rzut wolny dla Górnika.

89'

Płocczanie jeszcze mocniej ruszyli do ofensywy. Po bramce Kante kolejny atak. Tym razem bez strzału

88'

GOL! Autorem wyrównującej bramki Jose Kante

87'

Stępinski popędził skrzydłem, ale przed polem karnym zablokowany przez Drewniaka.

85'

Mówią że niewykorzystane sytuacje się mszczą. I tak też stało się w Płocku - Wisła mogła wysoko prowadzić, a tymczasem przegrywa 0-1. Piesio wykorzystał chaos i zagubienie rywali by wpakować piłkę do siatki

84'

GOL! Grzegorz Piesio daje Górnikowi prowadzenie!

83'

Piłka spoczęła w siatce łęcznian, lecz nie została uznana. Kante dyskutuje jeszcze z arbitrem, ale ten nie zamierza zmienić decyzji.

82'

Szansa dla Wisły. Reca delikatnym lobem na bramkę Prusaka. To nie mogło zaskoczyć

81'

Niecelnym strzałem zakończyło się dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu łęcznian.

80'

Tomislav Bożić ukarany jeszcze żółtą kartką.

79'

Hernandez faulowany na linii pola karnego. Rzut wolny dla Łęcznej.

78'

Kolejny groźny kontratak łęcznian. Ponownie jednak górą Kiełpin.

77'

Arkadiusz Reca zastąpił Maksymiliana Rogalskiego. To ostatnia zmiana płocczan w tym spotkaniu.

76'

Sporo dzieje się pod bramką Wisły. Trochę chaosu i uderzał Leandro. Obok bramki.

75'

Kolejny rzut rozny dla łęcznian. Ten nie przyniósł strzału na bramkę Kiełpina.

74'

Uderzenie Hernandeza z dystansu świetnie wybronił Kiełpin. Hiszpan doszedł do piłki po tym jak z pola karnegowybił ją jeden z gospodarzy

73'

Piesio pomknął prawą stroną minął rywali i wdarl się w pole karne. Kiełpin na korner.

71'

Rzut wolny dla gości. Wykonawcą Drewniak. Pomocnik wypożyczony z Kolejorza posłał jednak piłkę nad poprzeczką.

69'

Stępinski podłączył się do ofensywy. Długo walczył na prawej stronie u boku Wlazło, ale nie udało im się posłać piłki w kierunku pola karnego.

68'

I znowu rzut rożny dla Wisły. We włąsnym polu karnym dobrze odalazł się Piesio i wybił szybko piłkę

66'

Furman sporo za mocno ze stałego fragmentu gry. Piłka poszybowała nad całą szerokością pola karnego.

66'

Wlazło powalczył po prawej stronie i w starciu z Leandro wywalczył korner.

65'

Chwila przerwy w grze spowodowana kontuzją Pitrego. Od bramki wznowi Kiełpin

64'

Długa piłka Leandro do Piesio. Ten jednak przegrał pojedynek z Szymińskim.

63'

Vitalii Hemeha za Giorgi Merebashvilego.

62'

Leandro wywalczył rzut wolny dla swego zespołu w środku boiska.

60'

Gerson na posterunku. Przejął nadlatującą z lewej strony futbolówkę nim ta dostała się w pole karne.

59'

Siergiej Krivets zastąpił Dimitara Ilieva. To pierwsza zmiana w Wiśle.

57'

Furman przejął piłkę pod własnym polem karnym i wyruszył do przodu. Nie zabiegł jednak za daleko i już ją stracił.

55'

W ostatnich minutach nie działo się wiele. Sporo wymian piłki w środku boiska. W końcu Mocniej do przodu ruszyli płocczanie. Zagranie w pole karne do Kante, ale i on nie zdołał pokonać Prusaka.

52'

Sporo zamieszania pod bramką Prusaka, jednak golkiper z Łęcznej wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. W Płocku nadal 0-0

50'

Szybkim kontratakiem wiślacy wywalczyli sobie korner. Dośrodkowanie z rogu wybite przez Drewniaka.

49'

Pitry otrzymał lekkie podanie pod pole karne, ale w skutek interwencji Szymińskiego nie potrafił zamienić go na strzał.

48'

Danielewicz skutecznie przeciął podanie w kierunku Kante z prawej strony. Akcja Wisły zatrzymana.

47'

Prostopadłe podanie pod bramkę Kiełpina odebrane przez Bozicia.

46'

Wisła bez zbędnej zwłoki ruszyła do ofensywy. Pierwsza akcja nie zmusiła jednak Prusaka do poważniejszej interwencji.

45'

Górnik rozpoczął drugą część gry.

45'

Koniec pierwszej części gry. W Płocku 0-0

45'

Rzut rożny dla Górnika nie przyniósł strzału na bramkę Kiełpina

45'

Arbiter przedłuzył pierwszą połowę o dwie minuty.

44'

Rogalski przejął piłkę w środku boiska i oddał strzał z dystansu. Wysoooooko nad bramką.

43'

Długie podanie Szmatiuka w kierunku Leandro. Ten pod polem karnym rywala nie mógł jednak nic zdziałać. dobra gra defensorów Wisły.

41'

Leandro popędził do przodu, uciekł rywalom i dośrodkował w pole karne. Na drodze piłce stanął Szymiński.

40'

Mecz wyrównał sie w ostatnich minutach. Sporo dzieje się w środku pola, a także owocuje w nieśmiałe akcje z obu stron.

38'

Nieśmiały atak łęcznian nie przyniósł im nawet strzału. Od bramki wznowi Kiełpin.

34'

Łęczna ruszyła do przodu prawym skrzydłem, ale za daleko nie dobiegła. Z kontratakiem ruszyli natomiast wiślacy. Merebashvili sam na sam z Prusakiem i ponownie bez strzału celnego.

32'

Pierwsza zmiana w zespole gości. Łukasz Mierzejewski za Aleksandra Komora.

31'

Pierwszy rzut wolny dla gości. Do piłki podszedł Leandro i bokiem pórobwał wypuścić Hernandeza. Arbiter przerwał akcję i kazał powtórzyć stały fragment

30'

Merebashvilemu nie można odmówić chęci i starań. Co i raz pędzi lewym skrzydłem. Cóż jednak z tego że albo nie trafia albo łatwo oddaje piłkę Komorowi czy Szmatiukowi.

29'

Sylwestrzak uciekł nieco Hernandezowi i próbował wbiec w pole karne. Fajna współpraca pary Szmatiuk - Komor i nic z tego nie wyszło.

27'

Wisła powinna już prowadzić co najmniej 3-0. A tymczasem zegar nadal wskazuje 0-0. Rogalski dobrze przebił się skrzydłem, uciekł obrońcom i idealnie zagral do niekrytego Merebashvilego. Ponownie niecelnie.

26'

Goście krótkimi podaniami znaleźli się w polu karnym wiślaków. Niecelne podanie Piesia w kierunku Hernandeza i strata.

24'

Kolejny atak Wisły. Wlazło przegrał jednak pojedynek powietrzny ze Szmatiukiem w polu karnym.

24'

Kolejny rzut wolny dla Wisły. Praktycznie ze środka boiska. Kante doszedł do piłki lecącej w pole karne, lecz na tym skończyły się jego sukcesy. Rywale szybko mu ją zabrali.

22'

Komor popędził do ataku i dośrodkował pod bramkę Kiełpina. Nadbiegający Pitry minął się z piłką.

22'

Lekka wrzutka Danielewicza spokojnie wyłapana przez Kiełpina.

20'

Kante wybiegł z kontratakiem. Zapowiadało się dobrze, ale nie zaszedł za daleko. Zahamowany przez Szmatiuka.

19'

Górnicy coraz odważniej wchodza na połowę przeciwnika, ale nie owocuje to w strzały.

18'

Hernandez zagrał do Pitrego. Ten zawalczył w polu karnym z Boziciem i próbował wycofać do Piesia. To ostatnie się już nie udało.

17'

Ostatnie chwile to wymiana podań górników w środku boiska. Bez większego efektu.

15'

Rzut wolny dla gospodarzy. Jak zwykle Furman. Mocno, acz niecelnie. Prusak nie musiał nawet interweniować

14'

Sylwestrzak pomknął prawym skrzydłem, zmylił Komora i zagrał w pole karne. Tam skutecznie interweniował Leandro.

12'

Javi Hernandez po interwencji medyków zdołał wrócić do gry.

12'

Kolejna przerw w grze spowodowana urazem piłkarza gości.

10'

Komor zatrzymał kolejny rajd Merebashvilego. Tym razem nie zrobiło się groźnie pod bramką Prusaka.

9'

Pitry zagrywał z prawej strony w pole karne ale Szymiński doskonale odczytał jego zamiary

8'

To powinien być gol! To co zrobił Merebashvili to trochę żart. Nie trafił z trzech metrów do pustej bramki!

6'

Szybka kontra Wisły i strzał Kante. Prosto w ręce Prusaka.

5'

Łęcznianie długo wymieniali podania w środku boiska. W końcu Piesio próbował przebić się prawym skrzydłem. Tym razem nieskutecznie.

5'

Dobra interwencja Komora zahamowała akcję pary Sylwestrzak - Merebashvili

4'

Akcja Wisły prawym skrzydłem Przebili się pod pole karne i dośrodkowanie Sylwestrzaka. Nikt jednak nie odebrał tej piłki.

3'

Chwila przerwy w w grze spowodowana urazem jednego z piłkarzy gości.

1'

I od razu rzut wolny dla Wisły. Do piłki podszedł Furman i posłał ją prosto w kłębiących się pod polem karnych kolegów. Dobre wybicie Gersona.

0'

I ruszyli! Od środka gospodarze!

15:29

Za nami przywitanie kapitanów - Sergiusza Prusaka oraz Maksymiliana Rogalskiego, a także losowanie stron. Zaraz zaczynamy!

15:27

Arbiter główny Tomasz Kwiatkowski wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

15:19

Rozgrzewki zakończone. Do pierwszego gwizdka pozostało 10 minut.

15:15

Płocczanie aktualnie plasują się na 9. miejscu w tabeli. Ostatnie dwie kolejki przyniosły im jednak dwie porażki z krakowskimi zespołami: najpierw ulegli 2-3 Wiśle, by przed tygodniem przegrać 0-1 z Cracovią. Czy dzisiaj przerwą tę serię?

15:11

Zawodnicy obu zespołów są na rozgrzewkach, a kibice gromadzą się na trybunach. Padający deszcz i zimna aura nie zachęcają do pojawienia się na murawie. Nie można spodziewać się więc wysokiej frekwencji.

15:08

Już za nieco ponad 20 minut zabrzmi pierwszy gwizdek w Płocku. Lokalna Wisła podejmie tutaj ostatni w tabeli Górnik. Nie oznacza to jednak, że zapowiada się nudne spotkanie. Wręcz przeciwnie - będący ostatnio w przyzwoitej formie łęcznianie będą robili wszystko, aby wyjść z tego starcia z kompletem punktów.