Piątek, 14 października 2016, godz. 18:00
CracoviaCracovia
1 : 0
Wisła PłockWisła Płock
93'

Dziękuję Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszam do śledzenia kolejnych meczów razem z nami. Ja już się z Państwem na dzisiaj żegnam i życzę dobrej nocy!

93'

II połowa meczu była znacznie lepsza od pierwszej. Zawodnicy Cracovii zasłużenie zwyciężyli lecz mecz na pewno nie był porywającym widowiskiem. Dla piłkarzy gości najważniejsze że 3 punkty pozostają w Krakowie. Dla piłkarzy Marcina Kaczmareka jest to druga porażka z rzędu i jeżeli piłkarzom z Płocka marzy się awans do grypy mistrzowskiej muszą wrócić na zwycięskie tory.

93'

Sędzia gwiżdże po raz ostatni i zaprasza zawodników do szatni. Koniec spotkania.

93'

Cóż za akcja dalekie wybicie z pola karnego Cracovii, walkę o piłkę wygrał Krzysztof Piątek wychodzi sam na sam z bramkarzem Gości ale jego strzał mija bramkę Gości. To powinno być 2:0.

92'

Goście rzucili się do ataku ale nie przynosi to żadnych korzyści.

91'

Zawodnicy Cracovii nie śpieszą się z atakiem i powoli rozgrywają piłkę.

90'

Ostatnia zmiana boisko opuszcza Mateusz Szczepaniak w jego miejsce wchodzi Mateusz Wdowiak.

90'

Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty.

88'

Żółtą kartką ukarany jeszcze Piotr Malarczyk.

84'

Furman dośrodkowuje w pole karne jednak w powietrzu niepodważalnie góruje Miroslav Covilo. Rzut różny dla Gości również nie przynosi korzyści.

84'

Ostatnia zmiana w drużynie gości z boiska schodzi Maksymilian Rogalski w jego miejsca pojawia się Emil Drozdowicz.

84'

Brzyski fauluje na wysokości pola karnego Piotra Wlazło i będzie szansa dla Gości.

83'

Piątek oddaje techniczny strzał z 18 metra, piłka odbija się od jednego z obrońców Gości i z najwyższym trudem łapie ją Kiełpina.

81'

Boisko opuszcza żegnany brawami strzelec jedynej bramki Jakub Wójcicki, a na boisku pojawia się Deleu.

80'

Żółtą kartkę otrzymuje Patryk Stępiński za faul właśnie na Jendrisku.

80'

Erik Jendrisek w pierwszy kontakcie z piłką ładnie ruszył lewą stroną, a obrońcy Pasów żeby go powstrzymać musieli uciec się do faulu.

78'

Trener Jacek Zieliński decyduje się na pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Mateusz Cetnarski w jego miejsce pojawia się Erik Jendrisek.

77'

Kriwiec w stronę Merebaszwili ale ten jest dzisiaj bardzo dobrze kryty przez obrońców Pasów.

78'

Na trybunach zasiadło dzisiaj 7268 widzów, na stadionie obecni również kibice Gości.

75'

Do końca regulaminowego czasu gry pozostało 15 minut. Mecz ponownie się nam trochę uspokoił. W ataku goście.

75'

Ładne podanie w pole karne gości ale sędzie odgwizduje spalanego.

71'

Druga zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Jose Kante w jego miejsce pojawia się młodzieżowy reprezentant Polski Arkadiusz Reca.

71'

Piłkarze z Płocka, mimo że przegrywają wciąż przyjmują piłkarzy gospodarzy na własnej połowie pozwalając im spokojnie rozgrywać piłkę.

67'

Tym razem rzut wolny wykonywał Tomasz Brzyski lecz bez problemy piłkę przejmują goście.

66'

Do dośrodkowania z rzutu wolnego dochodzi Miroslav Covilo i piłka na centymetry mija bramkę gości lecz sędzia dzisiejszego spotkania odgwizduje spalanego.

64'

Na chwile zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy ale strzał z dystansu pewnie broni Sandomierski.

62'

Pięknym strzał Tomasza Brzyskiego. Znalazł sobie trochę miejsca na 18 metrze i bez zastanowienia uderzył z woleja. Tylko fantastyczna interwencja Seweryna Kiełpina ratuje Gości przed utratą drugiej bramki.

64'

Żółtą kartką ukarany Giorgi Merebaszwili.

60'

Pan Marcin Kaczmarek nie czeka dłużej i dokonuje pierwszej zmiany boisko opuszcza Dimitar Iliev, który w pierwszej połowie wywalczył rzut wolny dla Nafciarzy w jego miejsce melduje się Siergiej Kriwiec.

59'

Cracovia nabrała wiatru w żagle i chce dobić rywala.

58'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mateusz Cetnarski do piłki doszedł Krzysztof Piątek ale jego strzał udało się obronić Sewerynowi Kiełpin , który sparował piłkę wprost do Jakuba Wójcickigo, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować ją do bramki.

56'

Jakub Wójcicki strzela swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

52'

Cetnarski na pamieć dogrywa na prawe skrzydło i od autu rozpocznie Wisła.

52'

Ładne dośrodkowanie z prawej strony boiska prosto na głowę Miroslav Covilo ten strzela i z najwyższym trudem piłkę łapie Seweryn Kiełpin.

51'

Na boisku leży Kante. Mamy w meczu bardzo dużo faulów i mam wrażenie że sędzia zaczyna się powoli gubić.

49'

Miroslav Covilo ukarany żółtą kartką za atak łokciem Dominika Furmana.

49'

Od początku atakują Pasy. Wójciki próbuje dośrodkowania ale piłka odbija się od obrońcy Nafciarzy i z autu rozpocznie Cracovia.

45'

W przerwie nie nastąpiła żadna zmiana. Obie jedenastki są już na boisku i zaczyna się II połowa spotkania.

47'

Dobiegła końca pierwsza połowa. Mimo, iż początkowo to Cracovia atakowała to zawodnicy z Płocka byli bliżej zdobycia bramki lecz Dominik Furman nie wykorzystał rzutu wolnego. Oba zespoły oddały w sumie 14 strzałów z czego tylko 3 strzały Pasów były celne. Widowisko nie jest porywające i miejmy nadzieję że II połowa przyniesie więcej emocji.

45'

Od razu do kontr ataku ruszyli gospodarze. Zrobiło się groźnie pod polem karnym Kiełpina piłka ląduje pod nogami Tomasza Brzyskiego, który oddaje bardzo niecelny strzał.

43'

Kante wbiega w pole karne Pasów pada naciskany przez obrońców ale tym razem sędzia pozostaje nie wzruszony.

42'

Furman dośrodkowuje z rzutu wolnego, do piłki najwyżej wyskakuje obrońca Pasów i mamy rzut rożny. Ponownie Furman na głowę Kante lecz i z tego dośrodkowania nie ma korzyści dla Gości.

41'

Malarczyk łokciem uderzył Jose Kante i mamy kolejny rzut wolny dla Gości.

39'

Do tej pory gospodarze faulowali 10 razy, a goście 8. Trzeba przyznać że sędzia bardzo często musi przerywać grę.

38'

Piłkarze Cracovii wymienili kilka podań na 16 metrze od bramki Wisły Płock, żaden nie chciał zdecydować się na strzał. Szczepaniak nie dokładnie dośrodkowuje.

36'

Szczepaniak strzela z 16 metra ale bez problemy broni Kiełpin.

33'

Maksymilian Rogalski ukarany żółtą kartką za atak piłki dwoma wyprostowanymi nogami.

33'

Rzut karny napędził atak Wisły Płock. Groźny atak prawą stroną Gości. Do piłki dopada Sylwestrzak odgrywa w pole karne ale żaden z partnerów nie dobiega do piłki. Jeszcze Rogalski próbował dobiec do piłki ale sędzia uznaje, iż było to zagranie niebezpieczne i wyciąga żółty kartonik.

30'

Furman strzela ponad bramką. Znakomita okazja dla zespołu z Płocka zostaje zaprzepaszczona.

29'

Malarczyk może mieć do siebie pretensje. Był źle ustawiony. Iliev go wyprzedził i obrońca pasów musiał ratować się faulem.

28'

Sylwestrzak podaje w pole karne do Ilieva ten pada w polu karnym i sędzia odgwizduje rzut karny.

27'

Furman ładnie powstrzymał atak Cracovii. Szybko ruszył z atakiem podał piłkę do Kante, który zagrał na wolne pole do Furmana ten ruszył skrzydłem dośrodkował na pamięć na 16 metr bramki Grzegorza Sandomierskigo, a tam obrońcy Cracovii bez problemu przechwycili podanie.

23'

W ostatnich kilku minutach Cracovia mocniej nacisnęła ale nie stworzyli dużego zagrożenia pod bramką rywali.

22'

Rzut rożny dla Cracovii, Cetnarski głęboko w pole karne bez trudu wyłapuje Kiełpin.

22'

Piłkarze Cracovii na 3 razy strzelają w kierunku bramki Wisły, ostatecznie piłka ląduje w rękach Seweryna Kiełpina.

21'

Na razie Pasy mają 57% posiadania piłki ale nic konstruktywnego z tego nie wynika.

19'

Kante faulował Wójcieckiego. Tym razem krótko rozegrany rzut wolny Pasów.

19'

Sylwestrzak powstrzymywał Wójcickiego. Od bramki Seweryn Kiełpin.

17'

Faulowany Cetnarski w połowie boiska i zrzutu wolnego zaczyna Cracovia.

16'

Rzut wolny dla Wisły Płock Furman na głowę Szymińskiego ale jego strzał mija bramkę Cracovii.

16'

Cetnarski wrzucił piłkę w pole ale Szczepaniak w trudnej pozycji nie wykorzystał okazji.

14'

Kamil Sylwestrzak dotyka piłki ręką i mamy kolejny rzut wolny dla Cracovii. Do piłki podchodzi Brzyski i Cetnarski.

13'

Furman podał na 12 metr do Merebaszwiliego, który uderzył prosto w zawodnika Pasów. Była szansa na kontrę dla Cracovii ale zawodnicy Cracovii nie zrozumieli się i piłka ląduje pod nogami Nafciarzy.

12'

Do piłki najwyżej wyskakuje zawodnik Cracovii i będzie rzut rożny dla Wisły.

11'

Kolejny faul tym razem dla Wisły Płock. Wykonawcą oczywiście Dominik Furman.

10'

Miroslav Covilo bardzo ładnie podaje na skrzydło do Szczepaniaka ten nie dokładnie dośrodkowuje i już Furman wychodzi z kontr atakiem.

9'

Jeszcze raz Wójcicki próbuje dośrodkować w pole karne ale ponownie nie dokładnie.

8'

Jakub Wójcicki dośrodkowywał z środka boiska zamieszanie od bramką Wisły ale jeden z Płockich obrońców wybija piłkę. Dochodzi do niej Tomasz Brzyski, który jest falowany przez Furmana.

6'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Dominika Furmana tym razem z prawej strony bramki Grzegorza Sandomierskigo również nie dokładne.

5'

Piłkarze Cracovii wysoko wychodzą z pressingiem znacznie utrudniając zawodnikom z Płocka rozgrywanie piłki.

5'

Cracovia atakowała lewą stroną ale dośrodkowanie było bardzo nie dokładne i teraz piłkarze Marcina Kaczmarka próbują ustawić atak pozycyjny.

2'

I Rzut wolny dla Wisły Płock. Dominik Furman dośrodkowywał w pole karne do piłki doszedł Piotr Wlazły ale nie dokładnie uderzył i od własnej bramki rozpocznie bramkarz Cracovii.

18:02

Rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania.

17:57

Na stadionie rozbrzmiewa już hymn Cracovii, a zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę.

17:55

Trener Marcin Kaczmarek nie może skorzystać dzisiaj z usług Paweła Jaroszyńskiego, który powrócił z zgrupowania kadry U-21 z lekkim urazem przywodziciela oraz Diego Ferraresso, któremu odnowiła się kontuzja kolana.

17:53

W ostatnim meczu Cracovia pokonała Koronę Kielce 6:0, a Wisła Płock na własnym stadionie uległa swojej imienniczce z Krakowa 2:3.

17:11

Dzisiejsze starcie będzie głównie pojedynkiem środkowych pomocników. Drużyna Cracovii wiele zawdzięcza Miroslavowi Covilo, który jest najlepszym strzelcem drużyny. W zespole z Płocka prym wiedzie były zawodnik Warszawskiej Legii Domonik Furman, który w obecnym sezonie zdobył już 2 bramki i 4 asysty.

17:09

Goście nie przegrali ostatnich 4 spotkań na wyjeździe zaliczając aż 3 remisy. W tym samym czasie gospodarze w 5 rozegranych w tym sezonie spotkaniach na własnym stadionie, aż trzy razy zdobyli komplet punków, zaliczyli jeden remis tylko raz uznając wyższość rywali.

17:03

Obie drużyny dzieli nie wielka różnica w tabeli. Wisła Płock do tej pory zdobyła 15 punktów co daje im 6 pozycję w tabeli, natomiast gospodarze zdobyli oczka mniej dzięki czemu zajmują 9 pozycję.

17:00

Po przerwie spowodowanej występami reprezentacji zawodnicy wracają na Ekstraklasowe boiska. 12 kolejka spotkań rozpocznie się w Krakowie gdzie miejscowa Cracovia podejmie Wisłę Płock.