Sobota, 15 października 2016, godz. 20:30
1. połowa0 : 2
22:24

To tyle na dzisiaj, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

22:24

Druga połowa w wykonaniu gdańszczan dużo słabsza, ale to oni mimo wszystko zasłużenie wygrywają dziś w Lubinie. Wynik mógł być nawet wyższy, ale wiele okazji zmarnował Marco Paixao.

94'

Koniec spotkania w Lubinie! W meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk lepsi goście, i to oni wywożą trzy punkty!

92'

Lechia psuje także sytuację 4 na 2 - tym razem z dystansu niecelnie uderza Marco Paixao. Co ciekawe, po chwili sytuacja wyglądała bardzo podobnie, i ponownie słabo uderzył Portugalczyk.

90'

Sędzia dolicza aż trzy minuty.

88'

Lechia powinna dobić rywala, ale dośrodkowanie Marco Paixao zmarnował Lukas Haraslin, chcąc jeszcze oddać piłkę koledze, którego po prostu w tym miejscu nie było.

86'

Jakub Tosik ogląda drugą żółtą kartkę w tym meczu. Zagłębie Lubin kończy spotkanie w dziesiątkę.

85'

Po rzucie rożnym w wykonaniu Krzysztofa Janusa piłka ląduje w rękawicach Vanji Milinkovicia-Savicia.

84'

Piłkarze Zagłębia opadli z sił w końcówce meczu, nie oglądamy ich szturmu na bramkę Lechii.

82'

Marco Paixao podaniem otwierającym między dwóch przeciwników w pole karne chciał obsłużyć Lukasa Haraslina, ale kopnął piłkę zbyt mocno i opuściła ona plac gry.

80'

Ostatnia zmiana w Lechii i w tym meczu. Sławomir Peszko opuszcza boisko, wchodzi na nie Flavio Paixao.

78'

Piotr Stokowiec stawia wszystko na jedną kartkę. Sebastiana Maderę zmienia Adam Buksa, a więc piłkarz, który również miał swoją przeszłość w Gdańsku.

77'

Petarda Jarosława Kubickiego z trzydziestu metrów mija bramkę w niebezpiecznie bliskiej odległości!

75'

Zaczyna się ostatni kwadrans meczu, gra obecnie toczy się w środku pola. Piłkarze Lechii bardzo chcą powymieniać podania, tymczasem Miedzowi wciąż dążą do wyrównania i chcą wywalczyć piłkę.

73'

Jeszcze raz dzisiejszego wieczoru Marco Paixao zatrzymany przez Martina Polacka! Stuprocentowa okazja Portugalczyka, to powinien być gol!

72'

Lechiści wymieniają podania w okolicach linii środkowej, rozpaczliwie próbując uspokoić swoją grę i rozegrać dłuższą akcję bez zaliczenia straty,

70'

Czas na zmianę w drużynie gospodarzy. Filip Starzyński pojawia się na murawie, swój udział w tym meczu kończy Michal Papadopulos.

67'

Jeśli chodzi o obraz gry w drugiej połowie, to jest on zgoła odmienny w porównaniu z pierwszą częścią meczu. Teraz to Miedzowi przejęli inicjatywę, Piotr Nowak i jego sztab muszą dokonać pewnych korekt w taktyce swojej drużyny.

65'

...a Lukas Haraslin zastępuje Grzegorza Kuświka.

65'

Steven Vitoria zmienia Rafała Wolskiego...

64'

63'

Szykuje się podwójna zmiana w Lechii, zdecydowanie potrzebne roszady.

61'

Dorde Cotra fauluje Sławomira Peszkę przy linii bocznej boiska, tym razem obyło się bez upomnienia.

59'

Ponownie w roli głównej Martin Nespor. Tym razem rosły napastnik oddał strzał z półobrotu z boku pola karnego, niespodziewana próba ląduje na trybunie za bramką.

57'

55'

Simeon Sławczew zbiera piłkę po nieudanym rzucie wolnym Rafała Wolskiego, ale zrobił to w sposób niegodny komentarza. Grę wznowi bramkarz gospodarzy.

53'

Pierwsza żółta kartka dla drużyny gości, ukarany nią Marco Paixao.

51'

Świetne wyjście Martina Polacka, bramkarz ubiegł szarżującego z piłką Marco Paixao. Doskonała interwencja!

49'

Martin Nespor trafia do siatki! Dośrodkowanie Jakuba Tosika z prawego skrzydła z początku krótko wybite, ale dobija je czeski napastnik, bramkarz bez szans. Zagłębie łapie kontakt!

47'

Całkiem niezłe uderzenie Jarosława Jacha z dystansu, mija jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

46'

Piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

21:32

Wracamy już powoli do Lubina!

21:20

Lechia prowadzi zasłużenie po świetnej grze. Z początku Zagłębie tylko się broniło, pod koniec pierwszej połowy było nieco lepiej. Mecz toczony jest w szybkim tempie i może się podobać. Liczymy na utrzymanie takiej gry po przerwie!

45'

Dośrodkowanie Rafała Wolskiego w końcówce pierwszych 45 minut nie było już takie dokładne, po chwili sędzia zaprasza zawodników na przerwę.

45'

W końcówce pierwszej połowy za bardzo ostry faul ukarany także Martin Nespor.

45'

Sędzia Piotr Lasyk dolicza jedną minutę.

44'

W końcowej fazie pierwszej połowy budzą się gospodarze, ale w ich grze brakuje konkretów.

42'

Z żółtą kartką za faul na Sławomirze Peszce Jarosław Kubicki, on także nie zagra w następnej kolejce w Białymstoku z Jagiellonią.

42'

Przy swej interwencji obrońca wpadł w siatkę, a jego próba "uwolnienia się" wyglądała dość komicznie...

41'

Przed jeszcze lepszą szansą stają goście! Obsłużony Sławomir Peszko bardzo bliski gola, jego strzał z linii bramkowej wybija ratujący sytuację Jarosław Jach!

40'

Zaczynają grać Miedziowi! Cudowny rajd Łukasza Piątka, były piłkarz Polonii Warszawa mija całą obronę ale uderza w bramkarza!

39'

Szybka zmiana w zespole gospodarzy. Adrian Rakowski zmieniony przez Martina Nespora. Wygląda to na popularną "wędkę", schodzący był załamany.

37'

Świetne dośrodkowanie Rafała Wolskiego (który to już raz dzisiaj?) z rzutu wolnego, uderzenie Milosa Krasicia fenomenalną paradą paruje Martin Polacek!

35'

Zagłębie Lubin próbuje odpowiedzieć dośrodkowaniem w pole karne w wykonaniu Adriana Rakowskiego, które nie było problemem dla bramkarza Lechii Gdańsk.

33'

33'

Simeon Sławczew rozegrał akcję dwadzieścia metrów od bramki. Zagrał do Sławomira Peszki, ten błyskawicznie i jakże precyzyjnie obsłużył Grzegorza Kuświka. Snajper biało-zielonych nie myli się w sytuacji stuprocentowej! To jest w pełni zasłużone prowadzenie gości.

31'

Niesamowite, co za cudowny gol Lechii Gdańsk! Do siatki trafia Grzegorz Kuświk!

29'

Bardzo nieudana próba wrzutki w szesnastkę Zagłębia w wykonaniu Sławomira Peszki. Od bramki grę wznowi Martin Polacek.

27'

Zaskakujący, mocny strzał Michala Papadopulosa z dwudziestu metrów, zdecydowanie jednak w zasięgu Vanji Milinkovicia-Savicia. Radzi sobie Serb.

25'

Efektowny strzał z woleja oddaje w odpowiedzi Marco Paixao, ale i ten strzał mija bramkę.

23'

Pierwsza groźniejsza akcja Miedziowych. Strzał z piętnastu metrów oddaje Łukasz Piątek, piłka przelatuje około metr od bramki.

21'

Lechia prezentuje się naprawdę dobrze - jakże odmiennie w porównaniu z ostatnim meczem w Warszawie. Gościom wychodzi póki co na boisku wszystko. Zagłębie praktycznie tylko się broni.

19'

Ciężko się przyzwyczaić do Zagłębia broniącego się całym zespołem na własnej połowie. W tym sezonie nie oglądaliśmy tego zbyt często.

17'

Ależ aktywny póki co jest Marco Paixao. Tym razem wywalczył aut po prawej stronie boiska. Był osamotniony i wywalczenie wrzutu zza linii bocznej było najlepszym, co można było z tego posiadania zdobyć.

15'

Jakub Tosik nie zdołał dogonić uciekającego Marco Paixao i łapie żółtą kartkę za pociągnięcie Portugalczyka za koszulkę. Tosik nie zagra w następnej kolejce.

14'

Cudowne przyspieszenie Marco Paixao przypominające słynną akcję Garetha Bale'a w finale Pucharu Króla, dośrodkował jednak znacznie gorzej.

13'

Kolejne groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy, mogło być niebezpiecznie, ale Joao Nunes ekwilibrystycznym strzałem trafia... w rękę Simeona Sławczewa.

11'

Zawodnicy Miedziowych stosują bardzo wysoki pressing, co się mści. Goście łatwo wymieniają podania, po skutecznym rozegraniu z dystansu w poprzeczkę trafia Rafał Wolski!

9'

Świetna prostopadła piłka do Grzegorza Kuświka z pominięciem drugiej linii, sędzia dopatrzył się niewielkiego spalonego.

7'

Bardzo szybko mogło odpowiedzieć Zagłębie, ale Vanja Milinković-Savić świetnie wychodzi do piłki skierowanej do Michala Papadopulosa i zażegnuje zagrożenie.

6'

5'

Świetne dośrodkowanie i precyzyjna główka Rafała Janickiego. Piłka trafia do siatki, asystę zalicza Rafał Wolski! 1:0 prowadzą goście!

4'

Kolejna akcja i tym razem z drugiej strony dośrodkowania do Kuświka próbował Marco Paixao, zablokował go Jarosław Jach.

2'

Pierwsza nieudana akcja Lechii, spod linii końcowej pod samą bramkę dośrodkowywał Marco Paixao szukając Grzegorza Kuświka, ale poradził sobie Martin Polacek.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i gramy, przy piłce Lechia Gdańsk!

20:30

Mecz poprzedzi minuta ciszy.

20:28

Losowanie za nami, mecz rozpoczną goście.

20:28

Obie ekipy pojawiają się na murawie Stadionu Zagłębia Lubin!

20:26

Zawodnicy już ustawieni w tunelu.

20:25

Miejmy nadzieję, że padający deszcz nie wpłynie na jakość tego widowiska.

20:21

Wszystko w Lubinie już gotowe - czekamy tylko na piłkarzy!

20:12

20:09

Rezerwowi Lechii: Damian Podleśny, Grzegorz Wojtkowiak, Steven Vitoria, Michał Chrapek, Lukas Haraslin, Sebastian Mila i Flavio Paixao.

20:08

Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc, Daniel Dziwniel, Aleksandar Todorovski, Filip Starzyński, Arkadiusz Woźniak, Martin Nespor i Adam Buksa.

20:06

Zagłębie jest czwarte w tabeli, ale jeśli wygra, przeskoczy trzecią Lechię.

20:00

W drużynie Zagłębia gra dziś mający przeszłość w Lechii Sebastian Madera, w składzie Lechii natomiast były piłkarz Zagłębia Paweł Stolarski.

19:56

Czas na garść ciekawostek przedmeczowych. Na sześć ostatnich spotkań Lechia wygrywała z Zagłębiem aż 5 razy.

19:54

Znamy już składy obu zespołów, znajdują się w panelu po prawej stronie serwisu.

19:51

Witamy serdecznie i zapraszamy na relację z meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk! Relację na żywo przeprowadzi dla Państwa Piotr Bernaciak.